Έχεις την μοτοσυκλέτα που πραγματικά θέλεις;

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ότι λέει ο τίτλος και κυρίως γιατί...

Βαράτε αλύπητα, πείτε τα όλα, βγάλτε τα εσώψυχά σας.... Εγώ πάντως από το 2012 που αναγκαστικά πούλησα το 1200 GSA και πραγματικά έκλαψα, ποτέ μέχρι σήμερα δεν με βολεύει τιποτα...απλά λύσεις ανάγκης διότι δεν διανοουμαι να είμαι χωρίς μοτοσυκλέτα.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Ναι την έχω ...και θα ήθελα να είχα και το 600 σε κυκλοφορία αλλά είναι δύσκολο με αυτές της οικονομικές συνθήκες που έχουμε. .!! Προέχει η οικογένεια ..!! Δουλειά να είχε θα παίρναμε και φράγκα ...:waiting:.και να δείτε βόλτες που θα κάναμε. ..:biker:..!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
οχι ακριβως αλλα σιγα σιγα πλησιαζω!!( εχω το πιο γρηγορο αεροελαιοψυκτο με μονο εκεντροφορο 1200 gs-s και ενα 640adve)
(θα γραψω και αλλα αργοτερα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Εγώ είμαι από τους τυχερούς θεωρώ...
Η "χοντρή" (BMW R 1200 GS adventure) μου ήταν αυτό που ονειρευόμουνα και συνεχίζει μετά από 8 χρόνια να με κάνει να ονειρεύομαι ταξίδια, μιας και το παράπονό μου είναι ότι θέλω κι άλλο...
Μ' αυτήν όργωσα τα βουνά, μ' αυτήν στις παραλίες, μ' αυτήν τριβάλιτσο και το έταιρο ήμιση... Μα πάντα όταν έφτανα κάπου, το μόνο που μ' ένοιαζε ήταν να ξανακαβαλήσω!
Το ΚΤΜάκι μου (KTM 640 Adventure R) ήρθε σε μια περίεργη στιγμή, που άρχισε να με "πονάει" η πιθανή πτώση της χοντρούλας μου στις περιπετειώδεις βολτάρες μου με τα παιδιά. Οπότε, κάτι παλιό, φθηνό και ικανό ήταν ο στόχος!
Όμως κατάφερε κι αυτή να ξεκλέψει το μερίδιο της μοτοαγάπης μου!
Τώρα αν μου έβαζε κάποιος καλός άνθρωπος καμιά 20αριά χιλιάρικα στην τσέπη, πιθανόν να κοιτούσα τον υδρόψυκτο αντβέτσουρα, αλλά πιθανότερα να κάλυπτα την πλεονεξία μου με κάποια ομορφούλα άλλης κατηγορίας, αλλά ως δεύτερη ή τρίτη....
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
(Για τους αναγνώστες με Μάπατολκ καλό είναι να γραφούμε και το μοντέλο της μηχανής μας καθώς δεν φαίνεται τι καβαλάμε)

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Σωστο και επικαιρο το θρεντ μιας και πλησιαζει ο καιρος...
Παρακαλω μολις πουνε ολοι,να κάνει κάποιος tag τον Αγιοβασιλη για να μεριμνησει...

 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Πρωτα ο Kordix τωρα εσυ θα μας κανετε να ψαχνουμε μηχανες !!! Προσωπικα ενω μου αρεσουν πολλες μηχανες κατα καιρους δενομαι με οτι μοτορι εχω (ειμαι υπερ των μακροχρονιων σχεσεων χαχαχα) κ ετσι πολυ δυσκολα αποφασιζω αλλαγη. Παντα κατι θα σε ικανοποιει κατι θα σου λειπει κ παει λεγοντας.
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Την είχα για 70000+ χλμ. F800GS. Την έδωσα για αυτό που στοιχείωνε τα όνειρά μου (990Adventure). Δεν πρόλαβα να τη χαρώ καθώς μετατράπηκε σε διαθλασίμετρο για το ιατρείο μετά από ούτε 3000 χλμ. Τώρα έχω δανεικό το CBF600SA (Adv) του αδερφού μου. Πάλι καλά γιατί τον κουβά δεν τον αντέχω. Το αίμα μου βράζει για χώμα και αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός DR650 ή ενός Domi (αλά Λευκάδιος) καθώς τα οικονομικά είναι πολύ περιορισμένα (βασικά ούτε για αυτό δεν φτάνουν τη συγκεκριμένη στιγμή).
Αλλά ξέρω πως και κάποιο από αυτά να πάρω πάλι θα βλέπω 990 και θα μου τρέχουν τα σάλια.

Σεντ φρομ CBFone (ADV)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είμαι από αυτούς που προσαρμόζονται σε ό,τι καβαλάνε. Τα τελευταία 15 χρόνια όμως είχα πολύ αξιόλογα μηχανάκια κι αισθάνομαι τυχερός γι αυτό.
Τώρα με το triple black έχω "κουμπώσει" 100%!!! Κατά περίπτωση (όταν με περνάει ένα ΧΧ με 300 στην ΕΟ:D , ή αντίστοιχα ένα 640 στο χώμα...) θα ήθελα ΚΑΙ από ένα τέτοιο:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Επίσης, λόγω 5ετίας και χλμ , η καλύτερη εποχή να αλλάξω μηχανάκι, θα ήταν τώρα! Αν είχα τα φράγκα...:(
Επειδή τα λ7 δεν υπάρχουν πλέον και η οικογένεια πάντα είναι μπροστά, μένω σ αυτή που καβαλάω, γνωρίζοντας ότι πλέον θα χάνω , αν το εξετάσουμε οικονομικά.
Όμως το μηχανάκι μου κάνει όλα τα κέφια και ζημιές δεν έχει, ούτε ακριβή συντήρηση. Οπότε κάνω όσα λ7 υπάρχουν , μπερζίνες και λάστιχα και..... καλά χλμ ;)
:biker::biker::biker::biker::biker::biker:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Όχι ακόμα...
Καλό χρυσό το drz αλλά την άνεση & το φόρτωμα του Tenere 660 δε την συναγωνίζεται με τίποτα..!
Σε αναμονή λοιπόν για την ανεύρεση ενός xt660z !
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Πριν την πάρω την έβλεπα στον ύπνο μου. Την έχω 4 χρόνια κι ακόμα τη βλέπω. Για μένα δεν υπάρχει άλλο μηχανάκι, τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή. Ίσως... το μαύρο 990R του 2012 που δεν θα το φτάνω κι αυτό.
Δηλώνω ερωτευμένος ακόμα.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το κουλουρι το εχω 8 χρονια κυκλοφορω καθημερινα κ με καλυπτει αρκετα. Οικονομικο ασπαστο φθηνη συντηρηση τα κανει ολα με συμβιβασμους βεβαια. Θα ηθελα ενα πιοταξιδιαρικο κ ανετο για δικαβαλο μηχανακι αλλα τοτε θα πρεπει ναεχω 2 μοτο κ οπως ειπαν ολοι λεφτα δεν υπαρχουν οποτε βολευομαι με αυτο.
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Δεν έχω την μοτοσυκλέτα που ήθελα(δεν υπήρχε καν τότε)αλλά προσπαθώ να την φτιάξω σε αυτό που ήθελα :laugh:.
πες την κιολας μη ντρεπεσαι.......να μαθαινουμε οι αλλοι
 

kaf

Μέλος
Όνομα
Κων/νος
Μοτό
Voge 300 Rally
Μία ζωή επιθυμούσα το μόνοκύλινδρο Dakar.αλλα ποτέ δεν ασχοληθηκα ουσιαστικά να το πάρω γιατί δεν πολυηθελα και μοτοσυκλέτα και για δεύτερο ιχ βολευομουν με σκούτερ.Οταν τελικά ήρθε η ώρα συμβιβαστηκα με ένα απλό f650gs γιατί ήταν ευκαιρία και σε άψογη κατάσταση.
Τώρα ονειρεύομαι αυτό...

....αλλά €...Γιοκ

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μία ζωή επιθυμούσα το μόνοκύλινδρο Dakar.αλλα ποτέ δεν ασχοληθηκα ουσιαστικά να το πάρω γιατί δεν πολυηθελα και μοτοσυκλέτα και για δεύτερο ιχ βολευομουν με σκούτερ.Οταν τελικά ήρθε η ώρα συμβιβαστηκα με ένα απλό f650gs γιατί ήταν ευκαιρία και σε άψογη κατάσταση.
Τώρα ονειρεύομαι αυτό...

....αλλά €...Γιοκ

Στάλθηκε από το MotoG3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο μυαλο μου μεσα εισαι τις ιδιες σκεψεις κανουμε !!!!!
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Το v-strom που έχω πάντα μου άρεσε.... Μέχρι που είδα μπροστά μου ένα 1200 gs adv (του 07,09 δεν έχει σημασία) και κατάλαβα πως είναι ο κεραυνοβόλος ερωτας, όπως και τα ανεκπλήρωτα όνειρα....

Στάλθηκε από το X5 μου
 

BabisStinson

Μέλος
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT 2023 Verde Altaj
Όταν την πήρα πριν 16 μήνες ήταν αυτό που ήθελα 100%. Θυμάμαι ακόμα ότι τελειώνοντας το Test Ride ξεκίνησα την παραγγελία με το χαζό χαμόγελο στο στόμα να μην έχει φύγει :)

Πλέον όμως έχουμε θέμα, καθότι με φαντάζομαι στην σέλα άλλης (ΚΤΜ 1090R/1190R) , ας όψονται τα χρήματα.. Περιμένω υπομονετικά όμως να παρουσιαστούν τα ΚΤΜ 800 και να δω τιμές, ίσως τότε γίνει η καλή αν πλησιάσουν τα 12.000 ευρώ..
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
πες την κιολας μη ντρεπεσαι.......να μαθαινουμε οι αλλοι
Ποιά?Αυτή που έχω και φτιάχνω?Το NX650 και μια χαρά κάνω τις δουλειές και το κέφι μου.Αυτή που μου κάνει κλικ τον τελευταίο καιρό είναι το Χάσκυ701 αλλά εγώ είμαι παράξενος και με τόσα λεφτά που κάνει θα έπαιρνα 2-3 μεταχειρισμένα :hungry:.
 
Top Bottom