Αντιμετώπιση Συζύγων vs Εκδρομών

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
εντάξει ρε παιδιά οι γυναίκες ανεβαίνουν στα μότο έρχονται εκδρομές ωραία.
Ελα όμως που θες να πας και με τα φιλαρακια.....
ΔΙΑΛΟΓΟΣ
ΓΥΝΗ:Το μυαλό σου είναι στα ταξίδια όλη μέρα μας αφήνεις μονους και περνας
καλά.......
Έλα ρε μωρο μια φορά έχω τόσο καιρό να πάω μεσημέρι θα ειμαι πίσω....
Πας εκδρομή δεν χορταίνεις και γυρνάς το βράδυ μέσα στη λάσπη ιδρωτίλα και τι λες;;;
Άσε γυναίκα έμπλεξα βρήκαμε μια διαδρομή χαθήκαμε και κάναμε τόση ώρα στα βουνά μπλέξαμε και με λάσπες καταλαβαινεις.....
και η ζωή συνεχιζετε
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Το χειροτερο σεναριο ειναι αυτο της γυναικας με κατανοηση..
Αυτης που κοιταει χαμηλα σφιγγει τα χειλη διοτι ακομα και η ιδια ζοριζεται απο το γενναιοδωρο της κουβεντας που θα εκστομισει
και σου λεει εκεινο το χαμηλοφωνο που συνδυαζεται με κουνημα του κεφαλιου και μορφασμο...''να πας αγαπη μου''.
Εχουνε κλεισει σπιτια κι εχουν αραχνιασει μπιελες απο αυτο το ''να πας αγαπη μου'':p


p.s.
A πα πα πα, σα να τη βλεπω σε λεω!!:cool:
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Το χειροτερο σεναριο ειναι αυτο της γυναικας με κατανοηση..
Αυτης που κοιταει χαμηλα σφιγγει τα χειλη διοτι ακομα και η ιδια ζοριζεται απο το γενναιοδωρο της κουβεντας που θα εκστομισει
και σου λεει εκεινο το χαμηλοφωνο που συνδυαζεται με κουνημα του κεφαλιου και μορφασμο...''να πας αγαπη μου''.
Εχουνε κλεισει σπιτια κι εχουν αραχνιασει μπιελες απο αυτο το ''να πας αγαπη μου'':p


p.s.
A πα πα πα, σα να τη βλεπω σε λεω!!:cool:
γιατί το άλλο
να πας αγάπη μου
και όταν γυρνάς ρωτάς
Τι έχεις;;;;
και σου απαντάει
ΤΙΠΟΤΑ
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Χαχαχαχαχα...

Ωραίο θέμα! Υπάρχει κι εκείνη η κατηγορία συζύγων που σου λέει από μόνη της "πήγαινε αν θέλεις καμιά βόλτα"... αλλά μετά σου πετάει το απίθανο: "Εσύ τουλάχιστον πας τις βολτίτσες σου, ενώ εγώ..."
 

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
πφφφφφ.... άντρες...

δεν ξέρετε να σκέφτεστε!

Πλύντε τα πιάτα, βάλτε σκούπα/σφουγγάρισμα, μαγειρέψτε φαγητό για μια βδομάδα και σας εγγυώμαι ότι την μονοήμερη την έχετε στο τσεπάκι σας χωρίς το παραμικρό ίχνος γκρίνιας! :ok:

Οι μπαμπάδες θα πρέπει να ασχοληθούν και με τα παιδιά επιπλέον!:wacky:


:friend:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Γυναίκα ιδεατή !!!!
Τον τελευταιο καιρο σε βλεπω πρέσαριζμενο!!
και πεσμένο γενικως !!!
Δε παίρνεις την μηχανή να πας καμια βόλτα ,να παρεις καθαρό αέρα και να μου ρθεις ανανεωμένος !!
Εσείς οι άντρες το εχετε ανάγκη αυτο
Το βραδυ που θα γυρίσεις θα σου εχω ετοιμο το μπάνιο τα παιδιά θα κοιμούνται .............
Ετσι έπρεπε να ηταν !!!!!!
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Γυναίκα ιδεατή !!!!
Τον τελευταιο καιρο σε βλεπω πρέσαριζμενο!!
και πεσμένο γενικως !!!
Δε παίρνεις την μηχανή να πας καμια βόλτα ,να παρεις καθαρό αέρα και να μου ρθεις ανανεωμένος !!
Εσείς οι άντρες το εχετε ανάγκη αυτο
Το βραδυ που θα γυρίσεις θα σου εχω ετοιμο το μπάνιο τα παιδιά θα κοιμούνται .............
Ετσι έπρεπε να ηταν !!!!!!
Εμένα πάντως κάτι θα μου βρώμαγε εδώ.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
πφφφφφ.... άντρες...

δεν ξέρετε να σκέφτεστε!

Πλύντε τα πιάτα, βάλτε σκούπα/σφουγγάρισμα, μαγειρέψτε φαγητό για μια βδομάδα και σας εγγυώμαι ότι την μονοήμερη την έχετε στο τσεπάκι σας χωρίς το παραμικρό ίχνος γκρίνιας! :ok:

Οι μπαμπάδες θα πρέπει να ασχοληθούν και με τα παιδιά επιπλέον!:wacky:


:friend:
Αυτά κάνουν μερικοί ,κ μετά παραπονιούνται για την παντόφλα....:p

Αμα είναι έτσι φιλενάδα ,καλύτερα να αράξω σπίτι κ να βουλιάξω στον καναπέ.:sleep:




Γυναίκα ιδεατή !!!!
Τον τελευταιο καιρο σε βλεπω πρέσαριζμενο!!
και πεσμένο γενικως !!!
Δε παίρνεις την μηχανή να πας καμια βόλτα ,να παρεις καθαρό αέρα και να μου ρθεις ανανεωμένος !!
Εσείς οι άντρες το εχετε ανάγκη αυτο
Το βραδυ που θα γυρίσεις θα σου εχω ετοιμο το μπάνιο τα παιδιά θα κοιμούνται .............
Ετσι έπρεπε να ηταν !!!!!!
Φωτογραφίζεις την κυρα Μάρω μου. :)
Με την διαφορά οτι ,πρίν την μοτο-βόλτα μου ,
πάει σούπερ κ μου παίρνει διάφορα σνάκ για να πάρω μαζί ,
μου φτιάχνει κ κανα τοστάκι ,
ξυπνάει πρωί κι ας είναι Κυριακή για να μου ευχηθεί "καλά να περάσεις κ να προσέχεις" ,
κι άμα έχει τις καλές της το βράδυ που θα γυρίσω ,μου κάνει κι ένα μασαζάκι για να συνέλθει το γέρικο κορμί μου απο το βουνίσο κοπάνημα. ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εμένα πάντως κάτι θα μου βρώμαγε εδώ.
Εσύ μου φαίνεται ,πάς να πείσεις τον εαυτό σου ότι "παντόφλα" = "αγάπη" ,
ώστε όταν έρθει "η ώρα η καλή" ,να απο-δεχτείς την επερχόμενη "παντοφλιά" σαν δεδομένο.

Λάθος συλλογισμός ,αλλά δικαιολογείσαι λόγω ηλικίας.:)
Μικρός είσαι ακόμα...έχεις καιρό....θα μάθεις....;)

:friendship:
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Εσύ μου φαίνεται ,πάς να πείσεις τον εαυτό σου ότι "παντόφλα" = "αγάπη" ,
ώστε όταν έρθει "η ώρα η καλή" ,να απο-δεχτείς την επερχόμενη "παντοφλιά" σαν δεδομένο.

Λάθος συλλογισμός ,αλλά δικαιολογείσαι λόγω ηλικίας.:)
Μικρός είσαι ακόμα...έχεις καιρό....θα μάθεις....;)

:friendship:
Όχι ρε Κωνσταντίνε δεν είπαμε κι έτσι αλλά αυτό που περιγράφει ο Στέργιος ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.
Εγώ ακολουθώ την τακτική που περιγράφει η Ελένη vaelsod (όταν θέλω να πάω βόλτα) και μπορώ να πω ότι έχει καλά αποτελέσματα..
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Αυτά κάνουν μερικοί ,κ μετά παραπονιούνται για την παντόφλα....:p

Αμα είναι έτσι φιλενάδα ,καλύτερα να αράξω σπίτι κ να βουλιάξω στον καναπέ.:sleep:





Φωτογραφίζεις την κυρα Μάρω μου. :)
Με την διαφορά οτι ,πρίν την μοτο-βόλτα μου ,
πάει σούπερ κ μου παίρνει διάφορα σνάκ για να πάρω μαζί ,
μου φτιάχνει κ κανα τοστάκι ,
ξυπνάει πρωί κι ας είναι Κυριακή για να μου ευχηθεί "καλά να περάσεις κ να προσέχεις" ,
κι άμα έχει τις καλές της το βράδυ που θα γυρίσω ,μου κάνει κι ένα μασαζάκι για να συνέλθει το γέρικο κορμί μου απο το βουνίσο κοπάνημα. ;)
Στα πόσα χρόνια γάμου γίνεται αυτό;:eek:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Όχι ρε Κωνσταντίνε δεν είπαμε κι έτσι αλλά αυτό που περιγράφει ο Στέργιος ακούγεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.
Εγώ ακολουθώ την τακτική που περιγράφει η Ελένη vaelsod (όταν θέλω να πάω βόλτα) και μπορώ να πω ότι έχει καλά αποτελέσματα..
Ναι Βασίλη ,όπως μπορεί κ νομίζει κανείς.
Αλλωστε αυτά τα θέματα είναι αυστηρά προσωπικά ,κι έχουν να κάνουν με συνθήκες κ χαρακτήρες.

Κι εγώ δεν λέω οτι κατέχω την απόλυτη αλήθεια.

Απλά για μένα ,συντροφικότητα σημαίνει κυρίως 3 πράγματα.
1) Αμοιβαία εμπιστοσύνη.
2) Αμοιβαία κατανόηση.
3) Αμοιβαία εκτίμηση.

Αυτός που αγαπάει ,θέλει ο/η σύντροφός του να είναι κ να περνάει ΚΑΛΑ.
Χαίρεται με την χαρά του ρε παιδί μου ,δεν ξέρω πως αλλιώς να το πώ.

Φυσικά όλα αυτά πρέπει να συμβαίνουν εκατέρωθεν ,για να υπάρχει ισσοροπία ,κ να μην γίνεται κατάχρηση με αποτέλεσμα την παραμέληση.
Και τα πάντα διαφοροποιούνται συνεχώς ,ανάλογα με τις εκάστοτε συνθήκες κ προτεραιότητες.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Μπα...δεν υπαρχει κανενα θεμα...
ολες ΙΔΙΕΣ ειναι λεμεεε!!!
ποια δε γουσταρει να τη χουφτωνεις;
ποια δε γουσταρει να την καβαλας;
ποια δε γουσταρει να στα κανει τουμπανο αμα στραβωσει;
ποια δε γουσταρει στο ορθιο;
ποια δε γουσταρει να τη γκαζωνεις;
ποια δε γουσταρει να της παιρνεις τα δωρακια της;
ποια δε γουσταρει να την κοιτας και να λοιωνεις;
ποια δε γουσταρει να μιλας με τους φιλους σου ωρες ατελειωτες για παρτη τους;
ποια δε γουσταρει να σε βλεπουν παντου μαζι της;
ποια δε γουσταρει να την περιποιεισαι με σφοδρα αγαπη;
ποια δε γουσταρει μαζι σου να'ναι κι οπου να'ναι οπως να'ναι;
ποια δε....
ρε ΙΔΙΕΣ ειναι ολες λεμεεε...
οι γυναικες λεω...:)ε;...:rolleyes:ρε λες να λεω για μοτ.............................;...:inlove:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Α-ΝΤΑ-ΠΟ-ΔΩ-ΤΙ-ΚΑ.........:D
Είναι τα γνωστά μέτρα, που παίρνει κάθε έμπειρος παντρεμένος, για να έχει το κεφάλι του ήσυχο.
Υπάρχουν και οι περιπτώσεις που δεν είναι ευχάριστημενες με τίποτα.
Τότε πρέπει να βρείτε από τι ξεχωρίζει ο άντρας ......που έλεγε ο παππουλης μου:p
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Α-ΝΤΑ-ΠΟ-ΔΩ-ΤΙ-ΚΑ.........:D
Είναι τα γνωστά μέτρα, που παίρνει κάθε έμπειρος παντρεμένος, για να έχει το κεφάλι του......
Θέλει σχέδιο....για να πετύχεις ...

Καταρχήν πρέπει να έχεις ορατό στόχο...πχ μια μοτοβόλτα το επόμενο ΣΚ...οπότε τουλάχιστον επί πενθημέρου
κάνεις το κουνέλι...κοινώς η φράση 'Ναι Αγάπη μου..." είναι η πρώτη σου κουβέντα.

Και φυσικά χρήση μια σειράς ΑΩ .... όπως λέει πολύ σωστά και ο gsmaniac,

PS : ΑΩ > Ανταποδοτικά Ωφελήματα............
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Καλημερα και ακουστε τον παλιο....της τα σπας απο δευτερα τοσο πολυ με ασχετα θεματα, διαλυεις το σπιτι σε οτι σου πει να της κανεις (παντα κατα λαθος) και δειχνεις οτι στεναχωριεσαι, μεχρι την πεμπτη της εχεις κανει τα νευρα τσαταλια... (μεσα της σκεφτεται οτι θελει να ησυχασει λιγο απο την βαβουρα που δημιουργεις (δεν της εχεις πει για την εξορμηση ακομα) αλλα εντεινεις την προσπαθεια στο να τα κανεις ολα στραβα.. (ακαταστασξες γενικως και τσαπατσουλιες σε οτι κανεις) στο καπακι την κυνηγας απο πισω στην κυριολεξια και συνεχιζεις να της τα σπας... Παρασκευη βραδυ, βαζεις ολες σου τις δυναμεις, κανεις ενα καλο σεξ (προσοχη πρεπει να ειναι κοντα στην βολτα αυτο για να μεινει η καλη εντυπωση) Βεβαια αυτο ειναι λιγο επικυνδυνο μηπως την εντυπωσιασεις πολυ και θελει και την αλλη ημερα (για αυτο καντο Παρασκευη αν στραβωσει επαναληψη το Σαββατο) και Σαββατο λοιπον μεσημερακι, κανεις οτι διαβαζεις το φορουμ μπροστα της , και με το πιο λυπημενο υφος που μπορεις να παρεις της πετας "ρε κοιτα τους μαλακες θα πανε αττικοβοιωτοια" πω πω ωραια φαση και δεν ξαναμιλας αλλα την παρατηρεις.... πολυυ λυπημενος.... και αρχιζεις της σποντες ....αν τσιμπησει ...μενει απλα να διαπραγματευτεις τις ωρες και τις λεπτομερειες....αυτα...για εσας τους νεους ....για εμας τους πουροπαντρεμενους πολλα χρονια σιγουρα ειναι πιο απλα τα πραγματα και πιο ευκολα...απλα δηλωνεις την ωρα αναχωρησης και επιστροφης μερα και ωρα και σου δινει και την ευχη της...χαχαχα
Εννοειται οτι αστειευομαι (ισως και οχι) τονθεμα λυνεται αν σε βρει ετσι χυμα απο την αρχη και ξεκαθαρισεις οτι θελεις και τον χρονο σου και τα θελω σου οπως και εκεινη φυσικα...με σεβασμο και αμοιβαιες υποχωρησεις...
ΥΓ: Την τελευταια συμβουλη μην την λαβετε υποψην γιατι ειχε ερθει πανω απο το κεφαλι μου να δει τι γραφω και την εγραψα υπο πιεση....:pointu::UH:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom