Αστείες και περίεργες.

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Που τα ξεθαψατε αυτα ωρέ;;;; :wacky:
Στο χωριό, πανω απ' τον μαρμάρινο νεροχύτη κρέμονταν ένας τέτοιος......
Έξω απ' το σπίτι εννοείται, στην αυλή!!!! :inlove:. (όπως και η τουαλέτα, ακόμα πιο μακριά στην αυλή.....)
Όταν ήμουν 5-6 χρονών θυμάμαι σε χωριό, να μου κάνουν μπάνιο μέσα στην ξύλινη σκάφη, με νερό από το πηγάδι που το ζέσταιναν με ξύλα στο χάλκινο καζάνι, με σαπούνι φτιαχτό.:D

Δεν είχαμε τότε ούτε κινητά, ούτε βίντεο, για να τα γράψουμε αυτά και να γελάμε τώρα.:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Όταν ήμουν 5-6 χρονών θυμάμαι σε χωριό, να μου κάνουν μπάνιο μέσα στην ξύλινη σκάφη, με νερό από το πηγάδι που το ζέσταιναν με ξύλα στο χάλκινο καζάνι, με σαπούνι φτιαχτό.:D

Δεν είχαμε τότε ούτε κινητά, ούτε βίντεο, για να τα γράψουμε αυτά και να γελάμε τώρα.:D
Πες τα ρε Γιώργο γιατί μου θέλουν αιθέρια έλαια σήμερα,τζακουζι και...... θερμαινόμενες σέλες στα μηχανάκια.. :p
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Όταν ήμουν 5-6 χρονών θυμάμαι σε χωριό, να μου κάνουν μπάνιο μέσα στην ξύλινη σκάφη, με νερό από το πηγάδι που το ζέσταιναν με ξύλα στο χάλκινο καζάνι, με σαπούνι φτιαχτό.:D

Δεν είχαμε τότε ούτε κινητά, ούτε βίντεο, για να τα γράψουμε αυτά και να γελάμε τώρα.:D
Μην πας πολυ μακρια...
Ακομη και σημερα υπαρχουν σπιτια μεσα στην πολη, που η τουαλετα ειναι εξω απο τα δωματια που μενει ο κοσμος.
Προσφυγικα Νικαιας....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όταν ήμουν 5-6 χρονών θυμάμαι σε χωριό, να μου κάνουν μπάνιο μέσα στην ξύλινη σκάφη, με νερό από το πηγάδι που το ζέσταιναν με ξύλα στο χάλκινο καζάνι, με σαπούνι φτιαχτό.:D

Δεν είχαμε τότε ούτε κινητά, ούτε βίντεο, για να τα γράψουμε αυτά και να γελάμε τώρα.:D
Και το κλάμα από την ποτάσα πήγαινε κορόμηλο
Δύο μέρες έκανες να ισιωσεις
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Και το κλάμα από την ποτάσα πήγαινε κορόμηλο
Δύο μέρες έκανες να ισιωσεις
Μία χαρά ουδέτερο ήταν το σαπούνι, από ελαιόλαδα δεύτερης ποιότητας.
Πρέπει να ξέρει η νοικοκυρά να το φτιάχνει, χρειάζεται και αυτό την τέχνη του.
Τέτοιο σαπούνι χρησιμοποιούσαμε στο σπίτι για πολλά χρόνια. Η μάνα μου με τέτοιο σαπούνι έπλενε τα ρούχα, δεν έβαζε απορρυπαντικά.
Ήταν παράδοση στην περιοχή μας να φτιάχνει στο χωριό το κάθε σπίτι το σαπούνι του.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πες τα ρε Γιώργο γιατί μου θέλουν αιθέρια έλαια σήμερα,τζακουζι και...... θερμαινόμενες σέλες στα μηχανάκια.. :p
Λίγα λόγια για το Norden και το Tiger 900 Rally Pro, δεν φταίμε εμείς που στα χωριά σας δεν είχατε φως νερό τηλέφωνο και μόλις σας τα έφερε η junta γίνατε ισόβιοι οπαδοί της μερικοί :p

Δεν θέλετε τεχνολογία μην ψωνίσετε, ακόμα δεν είναι υποχρεωτικό.


Στο θέμα μας τώρα, "έσπασαν τα φέρινγκ και μπλόκαρε ο πίσω τροχός"

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Όταν ήμουν 5-6 χρονών θυμάμαι σε χωριό, να μου κάνουν μπάνιο μέσα στην ξύλινη σκάφη, με νερό από το πηγάδι που το ζέσταιναν με ξύλα στο χάλκινο καζάνι, με σαπούνι φτιαχτό.:D

Δεν είχαμε τότε ούτε κινητά, ούτε βίντεο, για να τα γράψουμε αυτά και να γελάμε τώρα.:D
Σε σκάφη μας έπλεναν όντως, αλλά με νερό απ' το πηγάδι εμάς, γιατί πάντα καλοκαίρι πηγαίναμε, ποτέ χειμώνα δεν έτυχε!!! Και σαπούνι "πράσινο" όπως λες χειροποίητο! Πολυ πριν τελειώσει το καλοκαίρι, με αυτό το σαπούνι που μας έλουζαν, το μαλλί γυαλιζε σαν ψεύτικο! Ήταν απλά τέλειο!
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
με αυτό το σαπούνι που μας έλουζαν, το μαλλί γυαλιζε σαν ψεύτικο! Ήταν απλά τέλειο!
Ναι!!
Όταν στεγνώμαμε ήμασταν σαν 6πίστονες δαγκάνες φρένων.Δεν γλίστραγε τίποτα επάνω μας...

Να πούμε επίσης ότι στους περισσότερους δεν έμεινε τρίχα στο κεφάλι αλλά γυαλίζει η φαλάκρα..
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Λίγα λόγια για το Norden και το Tiger 900 Rally Pro, δεν φταίμε εμείς που στα χωριά σας δεν είχατε φως νερό τηλέφωνο και μόλις σας τα έφερε η junta γίνατε ισόβιοι οπαδοί της μερικοί :p
:eek:


:ha
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ναι!!
Όταν στεγνώμαμε ήμασταν σαν 6πίστονες δαγκάνες φρένων.Δεν γλίστραγε τίποτα επάνω μας...

Να πούμε επίσης ότι στους περισσότερους δεν έμεινε τρίχα στο κεφάλι αλλά γυαλίζει η φαλάκρα..
Σαν το lux δεν υπήρχε ,να μην πω για το άλλο :
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μονο URAL και LADA, φακές και φασολάντα.


τώρα που βλέπω και την υπογραφή σου που "το σκέφτεσαι" έχω καεί με τα γαμημένα γαμωμηχανάκια και δεν θέλω να το σκέφτομαι άλλο :p









πήγα να μετρήσω σε "αυθαίρετο" σήμερα και το σύμπαν μίλησε ξεκάθαρα...

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναι!!
Όταν στεγνώμαμε ήμασταν σαν 6πίστονες δαγκάνες φρένων.Δεν γλίστραγε τίποτα επάνω μας...

Να πούμε επίσης ότι στους περισσότερους δεν έμεινε τρίχα στο κεφάλι αλλά γυαλίζει η φαλάκρα..
Ναι, έπεσαν γιατί σταματήσαμε να πλενομαστε με αυτό!!!!! :ha
Αν συνεχίζαμε, κοτσίδες θα είχαμε τώρα.... :ha:ha:ha
 
Top Bottom