Δειξτε μας το ποδηλατο σας.....

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
*EDIT* μεταφορά ποστ απο παρόμοιο θέμα*EDIT*

Με αφορμή την πρώτη ποδηλατική βόλτα του '16 που έκανα χτες, αναρωτήθηκα πως σε τούτο εδώ το φόρουμ λάσπη υπάρχει πολύ, σκόνη πολύ περισσότερη, αλλά θέμα με ποδήλατο βουνού (ή και δρόμου) δεν υπάρχει...
Ανοίγω λοιπόν τούτο το θρεντ, για ότι έχει να κάνει με το ποδήλατο.



Αλήθεια... πόσοι χρησιμοποιούμε ποδήλατο για βόλτα ή και πιο συστηματικά (για μετακίνηση π.χ.)
Και πόσοι θα ψήνονταν μία στο τόσο να αφήναμε τα μοτοσακά και να πεταλάραμε στα πέριξ ???
 
Last edited by a moderator:

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Αρχίζοντας να πω πως έχω ένα hardtail της mongoose το οποίο τραβάει τα πάνδεινα από μένα, αλλά δεν το βάζει κάτω...
Συνήθως κινούμαι στην ανατολική πλευρά της Πάρνηθας, από Βασιλικά, Κατσιμίδι, Κρυονέρι κλπ, μέρη που είναι σχετικά κοντά μου, αλλά με παρέα πάω οπουδήποτε !
 
Τελευταία επεξεργασία:

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τα τελευταια 5 χρονια εχουν περασει σχεδον 10 ποδηλατα απο τα ποδια μου ενω κανω χιλιομετρα απο 4-6.000 ετησιως.
κουρσες,τρεκιν,ξανα κουρσες καρμπον,ξανα τρεκιν...ουφφ...







προσφατα πηρα αυτο ..:friendship:

 
Τελευταία επεξεργασία:

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
τα τελευταια 5 χρονια εχουν περασει σχεδον 10 ποδηλατα απο τα ποδια μου ενω κανω χιλιομετρα απο 4-6.000 ετησιως.
κουρσες,τρεκιν,ξανα κουρσες καρμπον,ξανα τρεκιν...ουφφ...







προσφατα πηρα αυτο ..:friendship:


Ωραίος! Και φανατικός της TREK! :ok:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ωραίος! Και φανατικός της TREK! :ok:
φιλε Αλεξανδρε η εν λογω εταιρεια εχει εξαιρετικη γεωμετρια στα πλαισια της κ μου καθονται γαντι.
+
την αριστη αντιπροσωπευση που εχει εδω στην χωρα μας.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εχω 2 ΚΟΝΑ και δηλώνω πορωμένος ποδηλάτης. Με το hardtail πάω συχνά στην δουλειά.

KONA cintercone του 13 με πολύ καλά χαρακτηριστικά για τα λεφτά του ( π.χ. πιρούνι rockshox, μετάδοση slx, mavic στεφάνια), άψογη γεωμετρία, εφ όρου ζωής εγγύηση ο σκελετός. Το εχω λιώσει, το εχω καταευχαριστηθεί και δεν εχει πάθει τίποτα.

Με αυτό κυκλοφορώ στην πόλη και κάνω χωμάτινες διασχίσεις.



Το άλλο είναι fs, με πιρούνι fox talas 36ρι, 120 - 160 διαδρομή, πίσω fox rp2, φρένα και μετάδοση XTR, άλλα κέντρα και διάφορες άλλες αναβαθμίσεις, γενικώς είναι ενα ποδήλατο που "ανεβαίνει" εύκολα την ανηφόρα, αλλά στα κατάλληλα χέρια στα "κατεβάσματα" πάει σούπερ. Kι αυτό βγήκε πολύ ανθεκτικό.

Με το dawgma παίζω στα μονοπάτια, από εύκολα εως και downhill (με αρκετούς συμβιβασμούς στα πολύ μεγάλα drop).

 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
τιμη κ δοξα στο ατσαλι λεμε...
κ χειριστηρια Campagnolo (Mirage?..Xenon..??) βλεπω... ,δισκοβραχιονα...ωραια πραματα
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Κατά τι γνώμη μου σαν την ομορφιά του στρογγυλόυ δεν υπάρχει. Record χειριστήριο. Γενικά μια μίξη campagnolo

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom