Ελαστικό διχτάκι για τα μπαγκάζια μας.

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
απο τα πιο χρησιμα που μπορει να εχει κανεις παντοτε μαζι του!
εχω ενα εδω κ 5-6 χρονια μονιμα πανω κ βολευει σε πολλες περιπτωσεις,ελαχιστη αξια,μεγαλη χρηση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έτσι όπως λέει ο απο πανω:D
1200 φορές καλύτερα από ιμάντες, δεν φεύγει τίποτα!
 

kazaven

Μέλος
Όνομα
Βενος
Μοτό
Africa twin
Αυτά που έχω στο βίντεο είναι πολύ καλά. Καμία σχέση με κάτι άλλα που αγόρασα από τα κινέζικα. Οπότε αγορά από κατάστημα με είδη μοτοσικλέτας ή αυτά που πήρα και είναι δοκιμασμένα. Αντε και καλά φορτοματα.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
απο τα πιο χρησιμα που μπορει να εχει κανεις παντοτε μαζι του!
εχω ενα εδω κ 5-6 χρονια μονιμα πανω κ βολευει σε πολλες περιπτωσεις,ελαχιστη αξια,μεγαλη χρηση!
Τι πήγε στραβα με το δικό μου? Το πήρα από toofast. Oxford λέει η συσκευασία, υποτίθεται καλή μάρκα. Σε ένα ταξίδι που έδεσα τον σάκο όπως εσύ στην φώτο, κόπηκαν τα λάστιχα σε πολλά σημεία και πλέον έχει ξεχειλωσει

Στάλθηκε από το P20 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ίδια μαρκα ειναι αυτο που ειχα/εχω
Δεν θυμαμαι πια ποσα χρονια...
Κοιταζω κατι παλιες φωτο κ λεω 6 σιγουρα!
Απειρα τεντωματα ουδεποτε χαλασε.
Τωρα αρχιζει κ δειχνει πλεον σημαδια κοπωσης αλλα μπορεις να το χρησιμοποιείς ακομα...
Μηπως το τέντωσες πολυ;
Μηπως ηταν πολυκαιρισμενο/στοκ;
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Τι πήγε στραβα με το δικό μου? Το πήρα από toofast. Oxford λέει η συσκευασία, υποτίθεται καλή μάρκα. Σε ένα ταξίδι που έδεσα τον σάκο όπως εσύ στην φώτο, κόπηκαν τα λάστιχα σε πολλά σημεία και πλέον έχει ξεχειλωσει

Στάλθηκε από το P20 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και εγω τα ιδια εχω,ουτε θυμαμαι απο ποτε.Κανενα προβλημα.

Ισως να τα ειχε σε καμμια βιτρινα και να καηκαν απο τον ηλιο,ισως να επεσε κατι επανω τους νκαι να τα ξερανε.
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ρε σεις,επειδη ψαχνω κ εγω ενα τετοιο,σε τι διασταση να το παρω για να σκεπαζει πχ μια τσαντα πλατης,η κρανος,η ξερω γω κανα μπουφαν διπλωμενο?
οι διαστασεις που λενε καποια σαητ φανταζομαι αναφερονται σε οχι τεντωμενο ετσι?
και αν εχετε να προτεινεται απο που να το παραγγηλω.
oxford να ψαξω?
ειναι κ αυγουστος,και δε νομιζω να εχω και πολλες επιλογες..
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ρε σεις,επειδη ψαχνω κ εγω ενα τετοιο,σε τι διασταση να το παρω για να σκεπαζει πχ μια τσαντα πλατης,η κρανος,η ξερω γω κανα μπουφαν διπλωμενο?
οι διαστασεις που λενε καποια σαητ φανταζομαι αναφερονται σε οχι τεντωμενο ετσι?
και αν εχετε να προτεινεται απο που να το παραγγηλω.
oxford να ψαξω?
ειναι κ αυγουστος,και δε νομιζω να εχω και πολλες επιλογες..
εδω εισαι,
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγω με εμα τετοιο παντα πανω στη μοτο μού εχει δωσει λυσεις μεταφορας απειρες φορες...
Μια φορα ομως εχασα ενα κρανος ετσι...διοτι ακουμπουσαν 2 πιαστρακια απο το δυχτακι πανω στις ακραπες τού ΚΤΜ,δεν το πηρα χαμπαρι,κοπηκαν κ γεια σου κρανακι μου...350€ καπου λακηξαν...
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Μου το έμαθε ο μανιακ!
Πάλευα με τους ιμάντες κλπ
Τρομαχτικό εργαλείο
Πόσα σου έχει μάθει ο @gsmaniac πχια ;
Όλα τα μυστικά του έρωτα ;


Στην αύρα ...
 

sek

Κουλό μέλος
Περιοχή
Θεσ/νίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GS SE
Τι πήγε στραβα με το δικό μου? Το πήρα από toofast. Oxford λέει η συσκευασία, υποτίθεται καλή μάρκα. Σε ένα ταξίδι που έδεσα τον σάκο όπως εσύ στην φώτο, κόπηκαν τα λάστιχα σε πολλά σημεία και πλέον έχει ξεχειλωσει

Στάλθηκε από το P20 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα Oxford χρησιμοποιώ κι εγώ. Παλιότερα είχα μόνιμα ένα στην πίσω σέλα/σχάρα, τεντωμένο ίσα ίσα για να πιάνει και να μην είναι χαλαρό. Σιγά σιγά άρχισε να χάνει την ελαστικότητά του και έπρεπε να το τεντώνω περισσότερο μέχρι που έγινε άχρηστο.
Επίσης, αν το τεντώνεις πολύ με ογκώδη αντικείμενα σταδιακά θα ξεχειλώσει.
Και.. είχα και μια μικρή ζη,ιιά. ΓΙα διαδρομή μιάμισης ώρας, για να μην έχω το backpack στην πλάτη το έδεσα πίσω και σ' ένα σκαλοπάτι της ασφάλτου γύρισε αριστερά και έπεσε πάνω στην εξάτμιση. Κάηκε λίγο η τσάντα μέχρι να σταματήσω.
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Νομίζω και το δικό μου Όξφορντ ειναι και όπως και οι άλλοι το παρατεντωσα μια μέρα και έμεινε παρατεντωμενο μόνιμα :roflmao:

Πρέπει να πάρω άλλο γιατί όντος κάνει δουλειά και δίνει λύσεις.
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Εγω χρησιμοποιω τα κλασσικα απο το ebay. Τα παιρνω 2-2 γυρω στο 1,50€ το ενα και τα χρησιμοποιω κυριως στο scooter ομως. Με εχουν αφησει αρκετα ικανοποιημενο!
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Άρα θα δοκιμάσω και το puig μπας και είναι λίγο καλύτερο. Κι εγώ το έχω μόνιμα στην πίσω σέλα και ίσως για αυτό να ξεχειλωσε. Στην ουσία κόπηκαν από μέσα τα λάστιχα σε κάποια σημεία και τώρα κρατιέται από το εξωτερικό υφασμα-πλεχτο

Στάλθηκε από το P20 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Oxford εχω και εγω 2 μονιμα στην μηχανη. Χρονια τωρα τεντωμα λαβες κεφαλοκλειδωματα και ουτε χαλαρωση ουτε κοψίματα ουτε τιποτα.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Και εγω εχω ενα μονιμα πανω στο μηχανακι.. Το εχω γυρω στα 6 χρονια και εχει χαλαρωσει λιγακι (φυσιολογικο), αλλα κραταει ακομα μια χαρα. Το ειχα παρει απο motoraid και πολυ οικονομικα. Μαρκα δεν θυμαμαι δυστυχως
 
Top Bottom