ΚΤΜ 950/990 (Προβλήματα - Λύσεις - Service - Μόντες - Αναβαθμίσεις)

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Δοκίμασε κ πες μας.
Εδώ θα είμαστε. ;)

Αν βιάζεσαι ,τράβα από σήμερα 200-250 ml με μιά σύριγγα.
Μα στην μέση ειναι περιπου...
Απο εκει το μετραω...;)
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Γνωρίζει κανείς ποσό κοστίζει ο λασπωτηρας? Μόλις τον έβγαλα για να δω αν και ποσό έχει φάει το ψαλίδι, αλλά είναι ψιλοσπασμένος και μάλλον θα πάω για αλλαγή. Αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί πως έχει βγει νέος κωδικός για τα μεταγενέστερα μοντέλα. Υπάρχει κάπου που να μπορεί να τα βρει κάποιος?


Edit. Το βρήκα! Είχε βάλει ο thenos το λινκ λίγο πιο πάνω. Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να το βρω.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Γνωρίζει κανείς ποσό κοστίζει ο λασπωτηρας? Μόλις τον έβγαλα για να δω αν και ποσό έχει φάει το ψαλίδι, αλλά είναι ψιλοσπασμένος και μάλλον θα πάω για αλλαγή. Αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί πως έχει βγει νέος κωδικός για τα μεταγενέστερα μοντέλα. Υπάρχει κάπου που να μπορεί να τα βρει κάποιος?


Sent from my iPad using Tapatalk
Γύρω στα 10€ είχα τον είχα βρει παλιότερα.
Όσο για τον κωδικό γράψε αυτόν που έχει πάνω στον λασπωτηρα και ζήτα τον αντικαταστάτη αυτού σε κάποιο εξουσιοδοτημένο...;)
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Γύρω στα 10€ είχα τον είχα βρει παλιότερα.
Όσο για τον κωδικό γράψε αυτόν που έχει πάνω στον λασπωτηρα και ζήτα τον αντικαταστάτη αυτού σε κάποιο εξουσιοδοτημένο...;)
Ευχαριστώ πολύ! Είδα το λινκ που είχες βάλει λίγο πιο πάνω και το βρήκα. Το δίνει 19.66 € αλλά θα πάρω σε ένα συνεργείο αύριο για να δω ποσό έχει εδώ.


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Shogun

Ρόδα, τσάντα και κοπάνα!
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Chris
Μοτό
Tenere 700 '21
Adv. 1090 '18
Sv650s '01
Vespa 200px '89
Χαιρετώ την ομήγυρη, τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα και του ντακαρίσιους μουστακαλήδες.

Advtroffy χωρίς μικροζημιές δεν νοείτε… ειδικά στη πορτοκαλί ομάδα.
:drt:

Σε μια ψιλή ξεκούμπωσε η βαλίτσα, ορθώς, γιατί πήγε να μου πιάσει το πόδι.

Έχει σπάσει το αξονάκι που κρατάει το κούμπωμα. Οι βαλίτσες είναι η μαμά ΚΤΜ, οι πλαστικές γκρίζες (Hepco & Becker).

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ ανταλλακτικό στην Ελλάδα, βρήκα στο εξωτερικό σε μαγαζί αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει και θα προτιμούσα να το πάρω από κάπου στην Αθήνα να μην περιμένω, γιατί έρχονται και διακοπές.

Τέλος, ξερεται κανέναν εδώ στο φόρουμ να του έχει μείνει κανα φλασάκι μπροστινό δεξί (το μαμά) και μήπως έχει ξεμείνει δεξιά βαλίτσα? Σε ποιό thread θα μπορούσα να το ρωτήσω/βρώ?
 

zorro

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Κυριάκος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Χαιρετώ την ομήγυρη, τα ναυτάκια τα ζουμπουρλούδικα και του ντακαρίσιους μουστακαλήδες.

Advtroffy χωρίς μικροζημιές δεν νοείτε… ειδικά στη πορτοκαλί ομάδα.
:drt:

Σε μια ψιλή ξεκούμπωσε η βαλίτσα, ορθώς, γιατί πήγε να μου πιάσει το πόδι.

Έχει σπάσει το αξονάκι που κρατάει το κούμπωμα. Οι βαλίτσες είναι η μαμά ΚΤΜ, οι πλαστικές γκρίζες (Hepco & Becker).

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ ανταλλακτικό στην Ελλάδα, βρήκα στο εξωτερικό σε μαγαζί αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κάνει και θα προτιμούσα να το πάρω από κάπου στην Αθήνα να μην περιμένω, γιατί έρχονται και διακοπές.

Τέλος, ξερεται κανέναν εδώ στο φόρουμ να του έχει μείνει κανα φλασάκι μπροστινό δεξί (το μαμά) και μήπως έχει ξεμείνει δεξιά βαλίτσα? Σε ποιό thread θα μπορούσα να το ρωτήσω/βρώ?
φλασακι στην κτμ 17 ευρω

MotoFashion.gr
Διεύθυνση:Καλλιρρόης 27 Χάρτης
Πόλη:ΑΘΗΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ 11743
Τηλ. 1:2108547681
Τηλ. 2:2108547682
Fax:2108547480


η motoraid πολυ καλα τα παιδια οτι ζητησα το εφεραν
 

jafarelos86

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Ktm 990 Adventure R
καλησπέρα και παλι...τελικα σε εμένα το πρόβλημα βρέθηκε κ είναι το γνωστό.τσογος στο αξωνακι της τρομπας νερού.χλασμενο ρουλεμανακι κ κουρεμενη φτερωτή.ενω τα λαδια ήταν καθαρά σε λίγο πιεση περισσότερο φάνηκε κ εκει το σκατουλι χρωμα.ευτυχως είχα μιλήσει κ με το γάτο κ έχω ήδη πάρει τα ανταλλακτικά.αυριο θα δουλεύει ξανά σωστα


Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Καλησπέρα φίλοι χρειάζομαι και πάλι βοήθεια. Πάω για αλυσιδογράναζα στο ktm smt. Στο ίντερνετ δεν βρίσκω 525 16-41 πάρα μόνο 17-41. Δεν θέλω 17.. Βρίσκω όμως για το adve σε 16-42 και τα θέλω η ερώτηση είναι ταιριάζουν από το adventure στο smt?Επίσης πόσο σημαντικό είναι να έχει το μπροστά γρανάζι λάστιχο και ποιες οι διαφορές με η χωρίς?
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Καλησπέρα φίλοι χρειάζομαι και πάλι βοήθεια. Πάω για αλυσιδογράναζα στο ktm smt. Στο ίντερνετ δεν βρίσκω 525 16-41 πάρα μόνο 17-41. Δεν θέλω 17.. Βρίσκω όμως για το adve σε 16-42 και τα θέλω η ερώτηση είναι ταιριάζουν από το adventure στο smt?Επίσης πόσο σημαντικό είναι να έχει το μπροστά γρανάζι λάστιχο και ποιες οι διαφορές με η χωρίς?
Καλησπέρα αν ταιριάζουν τα γρανάζια δεν γνωρίζω, όσον αφορά το λαστιχάκι στο γρανάζι είνα για να μειωθεί ο θόρυβος!
 

Big twin

Orange blood
Όνομα
Σαββας
Μοτό
Ktm 990 smt 2011
Καλησπέρα αν ταιριάζουν τα γρανάζια δεν γνωρίζω, όσον αφορά το λαστιχάκι στο γρανάζι είνα για να μειωθεί ο θόρυβος!
Βασικά ξέρω ότι είναι για το θόρυβο. Αλλά μιλάμε για το θόρυβο που κάνει στο κουμπομα πρώτης ταχύτητας η γενικότερα? Εντωμεταξύ δεν ειμαι άσχετος αλλά εδώ πιάστηκα αδιάβαστος
 
Top Bottom