Καθαρές , στριφτερές και τσαχπινιάρες!

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
..........................


Η πρώην...Πολύ αγαπημένη...





Και η μηχανή που έμαθα όση σούζα ξέρω...(Χωρίς φρένο..Σόλο αρκουδόγκαζο...Fazer 1000 2003)






Sent from my iPad using Tapatalk

Αυτό με τα 150 άλογα????
Μου 'χε κόψει τα χέρια..
Μια φορά μου το δώσαν για δοκιμή. Βάλε μπερζίνα και κάφτο μου 'παν!! Φέρτο αύριο. Τράβα μέχρι Λαμία και γύρνα από Μπράλο, να δεις πώς είναι τα μηχανάκια. Το παίρνω κι εγώ, μαθημένος από το Άφρικα, πάω σιγά -σιγά μέχρι τα 120-130 κι έχω 5η. Θα ανοίξω τώρα λέω, είχα κάνει και 5-6 χλμ να ζεσταθεί...
Παίδες γλίτωσα το "καπάκι" γιατί ψάρωσα πάνω στο ντεπόζιτο με τη μία και το ρημάδι σπινάριζε μέχρι τα 200!!!
Ωραία λέω, πάω μέχρι Χαλκίδα να το δω κι αύριο πάω Καλαμάτα και πίσω.
Μαθημένος στην Άφρικα , να ταξιδεύω "άρχοντας" με 150αρες, με το πράμα στον Άγιο Στέφανο είχανε κοπεί τα χέρια μου. Μια το γκάζι, κράτα! Μια τα φρένα, κάνε κόντρα!! Και στην πορεία με 180-200 ο αέρας!!! Γύρισα και το δωσα όπως ήταν....:mad::mad::mad::mad:
 

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Αυτό με τα 150 άλογα????
Μου 'χε κόψει τα χέρια..
Μια φορά μου το δώσαν για δοκιμή. Βάλε μπερζίνα και κάφτο μου 'παν!! Φέρτο αύριο. Τράβα μέχρι Λαμία και γύρνα από Μπράλο, να δεις πώς είναι τα μηχανάκια. Το παίρνω κι εγώ, μαθημένος από το Άφρικα, πάω σιγά -σιγά μέχρι τα 120-130 κι έχω 5η. Θα ανοίξω τώρα λέω, είχα κάνει και 5-6 χλμ να ζεσταθεί...
Παίδες γλίτωσα το "καπάκι" γιατί ψάρωσα πάνω στο ντεπόζιτο με τη μία και το ρημάδι σπινάριζε μέχρι τα 200!!!
Ωραία λέω, πάω μέχρι Χαλκίδα να το δω κι αύριο πάω Καλαμάτα και πίσω.
Μαθημένος στην Άφρικα , να ταξιδεύω "άρχοντας" με 150αρες, με το πράμα στον Άγιο Στέφανο είχανε κοπεί τα χέρια μου. Μια το γκάζι, κράτα! Μια τα φρένα, κάνε κόντρα!! Και στην πορεία με 180-200 ο αέρας!!! Γύρισα και το δωσα όπως ήταν....:mad::mad::mad::mad:
Αυτο... 143 απο τη μανα του,με καρμπυρατερ, με φιλτρο, εξατμιση και λιγο μεγαλυτερο γραναζι πισω γιατι κρεμαγε στα 250, και πηγαινε 270 στα κοκκινα. Ειχε και πλαινες βαλιτσες! Λιγο πιο ψηλη ζελατινα και εκανες ταξιδι με 180..


Sent from my iPad using Tapatalk
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
καθαρή και τσαχπινιάρα, με 1200 χλμ στο κοντέρ, τον Μάιο του 2005 φωτογραφήθηκε στη Λίμνη Πλαστήρα
στο μοναδικό της ταξίδι με χυτές ζάντες
:)



καθαρή και τσαχπινιάρα, σήμερα με 182.000 χλμ πλέον, αλλά κατα τη γνώμη μου ωραιότερη τώρα παρά τότε :D:D

 

IoannisPanagiotidis

Μέλος
Περιοχή
Solingen - Thessaloniki
Όνομα
Ιωαννης
Μοτό
R1200GS
Ωραία φωτό Γιάννη !! :yew::yew::yew:

χεχε!...12 ευρω την πληρωσα!...μετα το περασμα της κορυφης και κατεβαίνοντας στα 200 περιπου μετρα βλεπεις ενα πανό που αναγραφει το wwwόνομα της σελιδας του φωτογραφου !...στην αμεσως επομενη στροφη εχει στήσει ενα καρεκλακι και το τριποδα!..
φωτογραφιζει οποιον κατεβαινει οσο περισσοτερα κλικς προλαβει και παραθετει στη σελιδα του σορταρισμενες με την ημερομηνια και ωρα που την εβγαλε!! Υπολογιζεις λιγο κα σε κανα 5λεπτο βρισκεις την δικια σου! Την παραγγελνεις ...paypal ...και το ιδιο βραδυ την εχεις σε ψηφιακη μορφη στο email σου!...αλλα πολλα τα 12 ...χρυσες δουλιες κανει ο φουστης! ...;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
χεχε!...12 ευρω την πληρωσα!...μετα το περασμα της κορυφης και κατεβαίνοντας στα 200 περιπου μετρα βλεπεις ενα πανό που αναγραφει το wwwόνομα της σελιδας του φωτογραφου !...στην αμεσως επομενη στροφη εχει στήσει ενα καρεκλακι και το τριποδα!..
φωτογραφιζει οποιον κατεβαινει οσο περισσοτερα κλικς προλαβει και παραθετει στη σελιδα του σορταρισμενες με την ημερομηνια και ωρα που την εβγαλε!! Υπολογιζεις λιγο κα σε κανα 5λεπτο βρισκεις την δικια σου! Την παραγγελνεις ...paypal ...και το ιδιο βραδυ την εχεις σε ψηφιακη μορφη στο email σου!...αλλα πολλα τα 12 ...χρυσες δουλιες κανει ο φουστης! ...;)
αξιζει τα φραγκα φιλε......πολύ ωραια
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Άλλη μια συλλεκτική φωτογραφία!!
Όπως την παρέλαβα από το σέρβις στα 49.000 χλμ την Παρασκευή. Δεν την έχω βγάλει ακόμα έξω και κυκλοφορώ με το DR, φοβάμαι μην φύγουν τα σπρέι σιλικόνης!! :D :D

 
Τελευταία επεξεργασία:

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Άλλη μια συλλεκτική φωτογραφία!!
Όπως την παρέλαβα από το σέρβις στα 49.000 χλμ την Παρασκευή. Δεν την έχω βγάλει ακόμα έξω και κυκλοφορώ με το DR, φοβάμαι μην φύγουν τα σπέι σιλικόνης!! :D :D

Mε γειες, βρε!! :laugh::laugh::p
 
Reactions: yns

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Μερικοι ακομα απορουν τι παιρνεις οταν δινεις τα κλασσικα 20 χιλιαρικα.

Σχεδον 10 χρονια σε καθε ειδους δρομο
και με 170000 χιλιομετρα στο κοντερ,
ακομα δεν εχει δει το προσωπο του βαφεα.

Συμπτωση..
10 ηταν και τα χιλαρικα που εδωσα
για να την παρω το 2008:)

 

Wet & Dirty

Μέλος
Όνομα
Takis
Μοτό
BMW GS 1200 ADVENTURE
Μερικοι ακομα απορουν τι παιρνεις οταν δινεις τα κλασσικα 20 χιλιαρικα.

Σχεδον 10 χρονια σε καθε ειδους δρομο
και με 170000 χιλιομετρα στο κοντερ,
ακομα δεν εχει δει το προσωπο του βαφεα.

Συμπτωση..
10 ηταν και τα χιλαρικα που εδωσα
για να την παρω το 2008:)

Εχει led φλασακια;;;


Στα Σάλωνα σφαζουν αρνιά !!!
 
Top Bottom