Παρνωνας 2017 the story

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ενα ακομα όμορφο χωμάτινο διήμερο έφτασε στο τελος του!! Ευχαριστω όλους τους παλιούς και νέους φιλους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και ηρθαν να βολταρουμε μαζι στον εκπληκτικό Παρνωνα! Χθες ξεκινήσαμε 26 μοτοςυκλετες και μετα απο αρκετα απρόοπτα και περιπου 130 χλμ γυρισαμε όλοι ασφαλείς και με χαμόγελο στη βάση μας! Σημερα ξεκινήσαμε 15 μοτο καθώς λιγο η εξαντλητική ημέρα του Σαββάτου λιγο τα άπροοπτα δεν επέτρεψε σε κάποια παιδια να ακολουθήσουν ! Το βουνο ηταν σε εξαιρετική κατασταση καθώς οι θερμοκρασίες ηταν ιδανικές . Οσο αναφορά το τερέν και αυτο έκπληκτο με αρκετή λασπη σε κάποια κομματια ( και αρκετες πτωσεισ ) αλλα και στεγνο χωμα πατημένο αλλα και με πέτρα ! Παίξαμε και στα ποταμάκια μας λιγο σαν παιδια που ειμαστε και ολα πήγαν κατευχην καθώς όλοι επέστεψαν ασφαλείς στα σπίτια τους !! Ραντεβου για το 2018 λοιπον !! ερχεται πλούσιο φωτορεπορτάζ μείνετε συντονισμένοι !!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ευχαριστουμε Ηλια καθως και σε ολα τα παιδια που βοηθησαν να εξερευνηθει το βουνο ωστε να περασουμε απο τα σημεια που επιτρεποταν μια και δυο βδομαδες πριν.
Ευχαριστουμε και την σκουπα μας @gsmaniac που τα εκανε ολα. Σκουπα, φωτογραφος, κινητη αντλια καυσιμου!!
Θα ειμαστε και του χρονου. ;)
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Όλα ήταν τέλεια.
Οι άνθρωποι, ο καιρός, η διάθεση, το φαγητό και φυσικά το τοπίο του βουνού που μας αποζημίωσε.

Ακόμα ένα ευχαριστώ σε όλους.

Τους φωτογράφους, τους χαβαλέτζιδες, τους κουλους (εγώ είμαι αυτος), τους γέροντες που μας δίνουν τα φώτα τους (και ας τους καθυστερούμε),τους γρήγορους με τα μικρά και τους και διοργανωτές που έχουν όλο το βάρος πάνω τους για να πάνε όλα καλά...

 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ενα ακομα όμορφο χωμάτινο διήμερο έφτασε στο τελος του!! Ευχαριστω όλους τους παλιούς και νέους φιλους που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και ηρθαν να βολταρουμε μαζι στον εκπληκτικό Παρνωνα! Χθες ξεκινήσαμε 26 μοτοςυκλετες και μετα απο αρκετα απρόοπτα και περιπου 130 χλμ γυρισαμε όλοι ασφαλείς και με χαμόγελο στη βάση μας! Σημερα ξεκινήσαμε 15 μοτο καθώς λιγο η εξαντλητική ημέρα του Σαββάτου λιγο τα άπροοπτα δεν επέτρεψε σε κάποια παιδια να ακολουθήσουν ! Το βουνο ηταν σε εξαιρετική κατασταση καθώς οι θερμοκρασίες ηταν ιδανικές . Οσο αναφορά το τερέν και αυτο έκπληκτο με αρκετή λασπη σε κάποια κομματια ( και αρκετες πτωσεισ ) αλλα και στεγνο χωμα πατημένο αλλα και με πέτρα ! Παίξαμε και στα ποταμάκια μας λιγο σαν παιδια που ειμαστε και ολα πήγαν κατευχην καθώς όλοι επέστεψαν ασφαλείς στα σπίτια τους !! Ραντεβου για το 2018 λοιπον !! ερχεται πλούσιο φωτορεπορτάζ μείνετε συντονισμένοι !!
Κ του χρονου φιλε σε εσενα κ σε ολους,καθως κ σε εμας που δεν τα καταφεραμε φετος. Πολλα μπραβο για την διοργάνωση!!!
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Γυρισα κ εγω,και του χρονου ναμαστε καλα,χαρηκα πολυ που γνωρισα κ απο κοντα μορφες του χωρου αυτου και οπως παντα τα ωραια πραγματα τελειωνουν δυστυχως γρηγορα.
Δυστυχως αυτη τη φορα φωτορεπορταζ απο εμενα δεν εχει (ξεχασα τη μηχανη σπιτι κ δεν εχω ουτε μια φωτο απ το διημερο).
Εχω κ μια ερωτηση προς τους διαχειριστες :Μετα απο ποσα χρονια κ ποσες εξορμησεις θα εχω δικαιωμα για αυτοκολλητο?Ολο ζηταω ,με διαβεβαιωνουν οτι θα παρω και τελικα ολο ξεχνιεται το πραγμα:waiting:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γυρισα κ εγω,και του χρονου ναμαστε καλα,χαρηκα πολυ που γνωρισα κ απο κοντα μορφες του χωρου αυτου και οπως παντα τα ωραια πραγματα τελειωνουν δυστυχως γρηγορα.
Δυστυχως αυτη τη φορα φωτορεπορταζ απο εμενα δεν εχει (ξεχασα τη μηχανη σπιτι κ δεν εχω ουτε μια φωτο απ το διημερο).
Εχω κ μια ερωτηση προς τους διαχειριστες :Μετα απο ποσα χρονια κ ποσες εξορμησεις θα εχω δικαιωμα για αυτοκολλητο?Ολο ζηταω ,με διαβεβαιωνουν οτι θα παρω και τελικα ολο ξεχνιεται το πραγμα:waiting:
Εχεις παρει το βάπτισμα κ με το παραπάνω στο forum,το αμελησαν αλλα σίγουρα θα το έχεις γιατι το αξίζεις.
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Εχω κ μια ερωτηση προς τους διαχειριστες :Μετα απο ποσα χρονια κ ποσες εξορμησεις θα εχω δικαιωμα για αυτοκολλητο?Ολο ζηταω ,με διαβεβαιωνουν οτι θα παρω και τελικα ολο ξεχνιεται το πραγμα:waiting:
Αίτηση και πρωτόκολλο στην κυρία ΠρωτοΚόλλου :p:D:laugh: και θα μπείς κι εσύ στις καλένδες...Εγώ να δεις πόσες
διαβεβαιώσεις έχω πάρει:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro

Ειχε χώμα καθόλου γιατι εγω δεν ειδα?.:D:D
Περα απο την πλακα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου ΟΛΑ τα παιδια για την οργάνωση, το σήκωμα:oops::oops: και την καλή παρέα.
Σιγουρα θα χρειαστεί περισσότερο practice για μένα να μπορώ να μπω σε ένα ρυθμό σιγα σιγά αλλά ολη η παρθενικη μου εμπειρία θα μείνει αξέχαστη.
:friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23

Ειχε χώμα καθόλου γιατι εγω δεν ειδα?.:D:D
Περα απο την πλακα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου ΟΛΑ τα παιδια για την οργάνωση, το σήκωμα:oops::oops: και την καλή παρέα.
Σιγουρα θα χρειαστεί περισσότερο practice για μένα να μπορώ να μπω σε ένα ρυθμό σιγα σιγά αλλά ολη η παρθενικη μου εμπειρία θα μείνει αξέχαστη.
:friendship:
Ποιανου ειναι αυτο το μηχανακι?Το δικο σου ηταν αλλο χρωμα
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Πλι κ γουκος στη βάση τους !!!!Τον έφερα να τα πλύνουμε κιόλας γιατί θα το άφηνε μέχρι την επόμενη άπλυτο..... Μπορεί κ μέχρι τη μεθεπόμενη ....


Στάλθηκε από τον επιχειρησιακό....
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Πλι κ γουκος στη βάση τους !!!!Τον έφερα να τα πλύνουμε κιόλας γιατί θα το άφηνε μέχρι την επόμενη άπλυτο..... Μπορεί κ μέχρι τη μεθεπόμενη ...

Φήμες λένε ότι τα κρητικά καράβια δεν βάζουν μέσα λασπωμενα κατεμια... Ξελασπωθηκαν πριν βγουν από Πελοπόννησο

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γυρισα κ εγω,και του χρονου ναμαστε καλα,χαρηκα πολυ που γνωρισα κ απο κοντα μορφες του χωρου αυτου και οπως παντα τα ωραια πραγματα τελειωνουν δυστυχως γρηγορα.
Δυστυχως αυτη τη φορα φωτορεπορταζ απο εμενα δεν εχει (ξεχασα τη μηχανη σπιτι κ δεν εχω ουτε μια φωτο απ το διημερο).
Εχω κ μια ερωτηση προς τους διαχειριστες :Μετα απο ποσα χρονια κ ποσες εξορμησεις θα εχω δικαιωμα για αυτοκολλητο?Ολο ζηταω ,με διαβεβαιωνουν οτι θα παρω και τελικα ολο ξεχνιεται το πραγμα:waiting:
Μάλλον ελειπες την στιγμή που τα μοίρασε ο Goukos....
Την επομενη φίλε.....σημασία έχει που βολταραμε!
Πολύ χάρηκα που σε γνωρισα
 

Kounnas

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM ADVENTURE 990S
Άντε και του χρόνου Λιάκο! Μπράβο για όλη τη διοργάνωση. Σ' ευχαριστώ προσωπικά για τη φιλοξενία καιτη βοήθειά σου, είμαι καταϋπόχρεος κι επιφυλάσσομαι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Ειχε χώμα καθόλου γιατι εγω δεν ειδα?.:D:D
Περα απο την πλακα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου ΟΛΑ τα παιδια για την οργάνωση, το σήκωμα:oops::oops: και την καλή παρέα.
Σιγουρα θα χρειαστεί περισσότερο practice για μένα να μπορώ να μπω σε ένα ρυθμό σιγα σιγά αλλά ολη η παρθενικη μου εμπειρία θα μείνει αξέχαστη.
:friendship:
Τις καλές φωτο τις έχω εγώ...από την κούκλα!
Πετραν....είσαι ψυχαρα για πολλούς λογους!
Σίγουρα η βολτα αυτή δεν ήταν για άπειρους αναβάτες στο χωμα, αλλά τα κατάφερες μια χαρα
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Άντε και του χρόνου Λιάκο! Μπράβο για όλη τη διοργάνωση. Σ' ευχαριστώ προσωπικά για τη φιλοξενία καιτη βοήθειά σου, είμαι καταϋπόχρεος κι επιφυλάσσομαι.
Φιλαράκι χάρηκα πολυ που σε ειδα στην βόλτα πραγματικά !! Ολα καλα να μην νιώθεις καμία υποχρέωση !! ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.

Ειχε χώμα καθόλου γιατι εγω δεν ειδα?.:D:D
Περα απο την πλακα να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου ΟΛΑ τα παιδια για την οργάνωση, το σήκωμα:oops::oops: και την καλή παρέα.
Σιγουρα θα χρειαστεί περισσότερο practice για μένα να μπορώ να μπω σε ένα ρυθμό σιγα σιγά αλλά ολη η παρθενικη μου εμπειρία θα μείνει αξέχαστη.
:friendship:
Πετραν ησουν άψογος γι πρώτη φορα χωμα (λασπεσ Ποτάμια ) με το θηρίο !!! Μη μασάς τιποτα συνέχισε δυνατά ! Όπως και τα υπόλοιπα παιδια που ηρθαν και ηταν η παρθενική τους φορα στο βουνο !! Πριν 5 χρονια περιπου κόλλησα και εγω το μικρόβιο του χώματος με καποιους τρελουσ Που με έβαλαν στο τριπάκι αυτο διστακτικά και επιφυλακτικά στην αρχή αλλα ολα καλα !! Συνεχίζουμε
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Αίτηση και πρωτόκολλο στην κυρία ΠρωτοΚόλλου :p:D:laugh: και θα μπείς κι εσύ στις καλένδες...Εγώ να δεις πόσες
διαβεβαιώσεις έχω πάρει:ha:ha:ha:ha:ha:ha:ha
...εμενα μου ειπε οτι τα εχει στην κιτρινη τσαντα!! :secret:
 
Top Bottom