Πολυεστερικό ρεζερβουάρ

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Καλησπέρα σύντροχοι,
Με αφορμή την πρόσφατη απόκτηση ενός 690, για χρήση 90% χώμα έχω μπει στην διαδικασία ανακατασκευής της μηχανής.
Ένα από τα πράγματα που χρίζουν βελτίωσης είναι η αυτονομία της μηχανής με την προσθήκη extra ρεζεβουάρ.
Θα ήθελα την γνώμη σας (κυρίως από αυτούς που έχουν τοποθετήσει) για τα πολυεστερικά ρεζερβουάρ τι ενδεχόμενα προβλήματα έχουν αντιμετωπίσει (ανθεκτικότητα - σπασίματα, κόπωση πολυεστέρα κτλ).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Miltiadis

Μέλος
Όνομα
Γιωργιόόό!!!!!
Μοτό
Σκύλος μαύρος!
...επίσης ο Κώστας @onroad είχε τοποθετήσει διπλά εμπρός,κοίτα και το "μονοκόματο"(όχι αριστερό-δεξιό χωριστά)safari νομίζω λέγεται,παίζει να βρείς και μεταχειρισμένα.Υπάρχει επίσης και για κάτω απο τη σέλα τεπόζιτο αφαιρώντας το φιλτροκούτι,5lt αν δεν απατόμαι κάπου στα 400€ αν θυμάμαι καλά.Καλολάσπωτο,καλογκάζωτο,ΠΟΛΛΑ ΑΣΦΑΛΗ(χωμάτινα)χλμ,ΠΟΛΥ καλή επιλογή έκανες:friendship:
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Μιλτιάδη το έχω δει το safari αλλά το γενικότερο project είναι να γίνει σαν την κούκλα που έχεις στο avatar σου.
Επομένως το πλαστικό safari νομίζω ότι δεν 'παίρνει' άλλα κομμάτια.
@ gsmanic & @Miltiadis ευχαριστώ για τις ευχές σας και αναμένω τους υπόλοιπους:l2:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Προσωπικη μου αποψη για αυξηση αυτονομιας ειναι το Safari.
Παιζει να εχεις και 2 φετες rotopax και κουβαλας. (Φτηνη λυση)
Τα πλαινα ντεποζιτα ειναι πολυ εκτεθημενα.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΚαλοΛάσπωτο το 690 @Blue line :friendship:...kαι καλά "ξεμπερδέματα"...:rolleyes:


Για την λειτουργικότητα κ την αντοχή των πολυεστερικών τεπόζιτων ,δεν έχω γνώση/άποψη.

To δικό μου ,φοράει τα evo2 της RallyRaid ,τα οποία όμως είναι από θερμοπλαστικό κ όχι πολυεστερικά.
Φαίνονται στιβαρή κ μελετημένη κατασκευή ,αλλά κάτι πάνω τους δεν μου εμπνέει την ίδια εμπιστοσύνη με τις αθάνατες τεπόζιτο-κατασκευές της Acerbis.
Κι είναι κ πανάκριβα...το σετάκι 2 τεπόζιτα-τάπες-καγκελάκια προστασίας ,αγγίζει τα 1500 €.

 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Φορούσα στο δικό μου τα rally raid evo1 , μέτρια ποιότητα , σε ολα χάλαγαν εκεί που βιδώνει η τάπα (βόλτες) και τα δικά μου με τα χρόνια είχε «καεί» το πλαστικό και με τις πτώσεις έκανε ραγίσματα .

Γενικά δεν θα τα ξανά έπαιρνα .

Θα επαιρνα το safari και μάλιστα το καινούργιο safari που έβγαλε φέτος και το κάνει πιο επιθετικό


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Blue line

Μέλος
Όνομα
Sakis
Μοτό
GS 1200 ADV
KTM EXC300 TPI
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Γάτε ωραίο το εργαλείο σου. Είχα διαβάσει και το στήσιμο που έχεις κάνει. Απλά respect.
@onroad είχα την αίσθηση ότι τα rally raid είναι ποιοτικά.
Ποια η γνώμη σας για αυτό http://www.perfect-fairings.com/en/products/show/ktm-690-enduro-2008-2017-fuel-tanks-15l_367
Τα έχει βάλει κανείς?
 
Top Bottom