Προβολάκια LEDs

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Πηραμε! Πηραμε!! (Και τα χρυσοπληρωσαμε!! :p)

(Αny way, τα δευτερα φαινονται ενδιαφεροντα!.. ;) )
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Κύριοι, προτείνω οπωςδήποτε τεχνολογία cree.........μεγάλη διαφορά στην απόδοση ;)
 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
ΟΥΥΥΑΑΑΟΟΥΥΥ! :eek:
Λίγο μεγάλο δεν είναι?
Για το ότι φεγγει δυνατα είμαι σίγουρος αλλά όσοι διασταυρώνονται μαζί σου δεν έχουν πρόβλημα?
 

xt1200z-Kostas

Μέλος
Περιοχή
PREVEZA
Όνομα
KOSTAS
Μοτό
XT1200Z SUPER TENERE
ΟΥΥΥΑΑΑΟΟΥΥΥ! :eek:
Λίγο μεγάλο δεν είναι?
Για το ότι φεγγει δυνατα είμαι σίγουρος αλλά όσοι διασταυρώνονται μαζί σου δεν έχουν πρόβλημα?
Ναι, είναι ολίγον τι μεγάλο αλλά ταίριαξε μια χαρά κάτω απο τα φώτα, έχει αρκετό χώρο εκεί το Super. Στα μικρά, τα μανίσια φώτα είναι πολύ καλά(είναι και Xenon). Αν και έχει μικρή και μεγάλη σκάλα ο προβολέας, εγώ, τα σύνδεσα με την μεγάλη σκάλα, εκεί γίνεται το ''έλα να δείς''!!!!!!!!! Είμαστε έτοιμοι για κυνήγι λαγού και όχι μόνο! :)
Μια ιδιαιτερότητα αυτού του είδους των φώτων είναι ότι, μόνο στα μεγάλα πρέπει να τα συνδέεις γιατί παρόλο που έχουν flood και spot beam η δέσμη τους τυφλώνει τους απέναντι, δεν βλέπουν τίποτε. Είναι όντως για off-road!
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Μιά που τό'φερε η κουβέντα, τί είναι η τεχνολογία CREE? έχει να κάνει με τα κάτοπτρα, με τα LED? τί ακριβώς;
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Τεχνικά δεν ξερω τι διαφορα εχει αλλα απο φωτεινότητα σκίζει το Cree !

Εχω ενα φακό επαναφορτιζομενο με 1 τέτοιο led και η απόδοση του φοβερή σε σχέση με αυτά που ειχα πριν !!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Μιά που τό'φερε η κουβέντα, τί είναι η τεχνολογία CREE? έχει να κάνει με τα κάτοπτρα, με τα LED? τί ακριβώς;
Αν καταλαβαινω σωστα ειναι μια Αμερικανικη εταιρεια (http://www.cree.com/) με πατενταρισμενη NanoOptic τεχνολογια (http://www.cree.com/Lighting/Why-Cree-LED-Lighting) για καλυτερη αποδοση σε σχεση με τα απλα leds
 

Viper4

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Suzuki GSR ABS K7

Καλά είναι απαράδεκτοι!!! Παίρνουν τα προβολάκια από Κίνα και τα πουλάνε σε 3πλάσια τιμή!
Την πάτησε πρόσφατο φίλος φίλου... Πήρε από Αμερική τα ίδια προβολάκια που πήρα εγώ με 38 ευρώ από Κίνα και τα πλήρωσε 280 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά!!!

Πάρτε από Κίνα, και απλά προσέξτε να είναι CREE τα LED.
Εγώ πάντως είδα απίστευτη διαφορά!!! Πριν δεν είχα φώτα και τώρα έχω περισσότερα από ότι χρειάζεται...
 

gefr

Μέλος
Επαγγελματίας
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος Φραγκόπουλος
Μοτό
Πάντα υπάρχει αιτία
Αυτή είναι και εμένα η υποψία μου' οτι δηλαδή CREE είναι κάποια μάρκα που χρησιμοποιεί τεχνολογία που την παράγουν και οι Κινέζοι, ή ίσως την αντιγράφουν, και αφορά το κάτοπτρο; και το LED και οι Αμερικάνοι την πουλάνε σαν rebadge.
 

BigPoppa

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
akis
Μοτό
BMW R1200GS
Σκεφτομαι και εγω εντος των ημερων να βαλω της Hella και απ'οτι εχω καταλαβει ειναι τα ιδια με της Touratech (χωρις το μεταλλικο περιβλημα και στη μιση τιμη).Επειδη ηδη ειμαστε 2 που θα αγορασουμε , αν θελει καποιος μπορουμε να κανουμε μια ομαδικη παραγγελια μηπως κερδισουμε κανενα €
 
Top Bottom