Σχολές οδήγησης ADV

tzigis

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα /Συβοτα Θεσπρωτίας
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F650gs twin
P200
Avon 300
Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.
Από χώμα δεν έχω ιδέα (στάση σώματος, αλλαγή ταχύτητας όρθιος κτλ).
Επειδή κοντά δεν παίζει κάποιο πρόγραμμα σε τμήμα (εκτός από του Σπανού-Δεκέμβρη).
Να επιλέξω κάποιο πριβέ (3 ώρες ιδιαίτερο) ή θα πάνε τζάμπα τα λεφτά (γιατί είναι και αρκετά)?
Υπ' όψιν έχω κάνει το level 1 ασφαλούς οδήγησης του Χούντρα.
Αν επιτρέπεται πιο είναι το αντίτιμο για το πριβέ ; δώσε λίγες περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει ..για ομαδικό δύσκολο να
Ταιριάξουν οι ώρες !!
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
Skipper count me in για χωματινο level 1
Να δω το multistrada σε χωματινο level,:Dνα τραβηξω τις κοτσιδες μου:p
Μπραβο σου ρε φιλε όμως που δεν το λυπάσαι.....
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Έχω κάνει το On του Χούντρα και το Off του Σπανού.
Θα ξανάκανα ευχαρίστως αν κανονιστεί κάτι. Πιστεύω ότι αξίζει.
To on τα έχει βγάλει τα λεφτά του μιας και σε αποζημιώνει καθημερινά.
Tο off όμως δεν πρέπει να το αφήσεις. Χρειάζεται προπόνηση, βόλτες κλπ για να εμπαιδώσεις αυτά που έμαθες. Εννοείται πως δεν γίνεσαι expert με μιας μέρας μάθημα.

Εγώ στο μετά έμεινα μετεξεταστέος. :( Ας όψονται οι υποχρεώσεις.
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Αν επιτρέπεται πιο είναι το αντίτιμο για το πριβέ ; δώσε λίγες περισσότερες πληροφορίες γιατί με ενδιαφέρει ..για ομαδικό δύσκολο να
Ταιριάξουν οι ώρες !!
50 ή ώρα και σε υπολογίζει για κανα 3ώρο.
Το θέμα είναι δεν υπάρχει κάποιος εδώ στο forum που να έχει ρε παιδί μου κάποιο level και να μας προτείνει η να δώσει ο ίδιος τα φώτα του?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
50 ή ώρα και σε υπολογίζει για κανα 3ώρο.
Το θέμα είναι δεν υπάρχει κάποιος εδώ στο forum που να έχει ρε παιδί μου κάποιο level και να μας προτείνει η να δώσει ο ίδιος τα φώτα του?
Πολυ σύντομα θα έχουμε λεπτομέρειες, τιμές, τοποθεσία κλπ πληροφορίες.
Χαίρομαι γιατί βλέπω αρκετούς που θέλουν να κάνουν μάθημα :)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Με την ευκαιρία......θα ανοίξουμε ένα θέμα για μάθημα και αν υπάρχουν οι συμμετοχές που πρέπει, θα κάνουμε ένα μάθημα σαν advride σε πολύ καλή τιμή.
Έχω μιλήσει με το bikeit και τον Τάκη Μανιάτη.
Υπαρχει η ειδικη ενοτητα προσφορων οπου η καθε σχολη εχει δικαιωμα να αναρτα το προγραμμα και τον τιμοκαταλογο της.
Αν θελεις παλι σαν Κωστας να οργανωσεις κατι σχετικο, ξεκινας δικο σου ξεχωριστο thtead Η διαχειριση του forum advride ΔΕΝ εχει πουθενα αποφασισει να διοργανωσει ή να διαχειριστει ομαδικη αγορα μαθηματων απο ΚΑΜΜΙΑ σχολη του χωρου.

adv phone
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Υπαρχει η ειδικη ενοτητα προσφορων οπου η καθε σχολη εχει δικαιωμα να αναρτα το προγραμμα και τον τιμοκαταλογο της.
Αν θελεις παλι σαν Κωστας να οργανωσεις κατι σχετικο, ξεκινας δικο σου ξεχωριστο thtead Η διαχειριση του forum advride ΔΕΝ εχει πουθενα αποφασισει να διοργανωσει ή να διαχειριστει ομαδικη αγορα μαθηματων απο ΚΑΜΜΙΑ σχολη του χωρου.

adv phone
Προφανώς θα κάνει προσφορά η σχολή, αλλά κάποιος πρέπει να κανονίσει τις λεπτομέρειες.
Εδω φαίνεται ότι πολλοί ενδιαφέρονται να κάνουν το μάθημα και αυτό διερευνουμε.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με την ευκαιρία......θα ανοίξουμε ένα θέμα για μάθημα και αν υπάρχουν οι συμμετοχές που πρέπει, θα κάνουμε ένα μάθημα σαν advride σε πολύ καλή τιμή.
Έχω μιλήσει με το rideit και τον Τάκη Μανιάτη.
Υπαρχει η ειδικη ενοτητα προσφορων οπου η καθε σχολη εχει δικαιωμα να αναρτα το προγραμμα και τον τιμοκαταλογο της.
Αν θελεις παλι σαν Κωστας να οργανωσεις κατι σχετικο, ξεκινας δικο σου ξεχωριστο thtead Η διαχειριση του forum advride ΔΕΝ εχει πουθενα αποφασισει να διοργανωσει ή να διαχειριστει ομαδικη αγορα μαθηματων απο ΚΑΜΜΙΑ σχολη του χωρου.

adv phone


:thinking::thinking::thinking::thinking:

Μόνο εγώ δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα του 2ου ποστ ??????
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
μάλλον το έχει το όνομα Θοδωρή...γιατί συμφωνώ μαζί σου...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
:thinking::thinking::thinking::thinking:

Μόνο εγώ δεν καταλαβαίνω την αναγκαιότητα του 2ου ποστ ??????
Λες να εχει καμμια σημασια για την ορθη διαχειριση τι καταλαβαινεις εσυ απο αυτο το ποστ???
Οι 7 admin εχουν την υποχρεωση να κρατουν το φορουμ μακρια απο την αρρωστη φορολογικη πραγματικοτητα και κατ'επεκταση τις νομικες περιπετειες που θα ακολουθησουν.
Η διοργανωση μαθηματων θα γινει απο τις σχολες που θα παρουσιασουν προγραμματα κ προσφορες ωστε οι υποψηφιοι μαθητες να επιλεξουν που θα φοιτησουν.
Αυτη ειναι η δουλεια τους κ σιγουρα δεν ειναι αντικειμενο του advride το οποιο σε καμμια περιπτωση δεν θα εμπλακει σε εμπορικες πραξεις οπως η "αναδιευθυνση πωλησεων".

adv phone
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με την ευκαιρία......θα ανοίξουμε ένα θέμα για μάθημα και αν υπάρχουν οι συμμετοχές που πρέπει, .......................
......................................................
Αν θελεις παλι σαν Κωστας να οργανωσεις κατι σχετικο, ξεκινας δικο σου ξεχωριστο thtead ...........................................
adv phone

@paschalis υπογράμμισα τα πιο πάνω στα ποστ του @gsmaniac και στο δικό σου κι αναρωτήθηκα γιατί πρότεινες να κάνει κάτι που ήδη έχει δηλώσει ότι θα κάνει και το έκανε. Τώρα τα απομόνωσα τελείως για να είμαι 100% κατανοητός.

Κι απαντάς:

Λες να εχει καμμια σημασια για την ορθη διαχειριση τι καταλαβαινεις εσυ απο αυτο το ποστ???
Οι 7 admin εχουν την υποχρεωση να κρατουν το φορουμ μακρια απο την αρρωστη φορολογικη πραγματικοτητα και κατ'επεκταση τις νομικες περιπετειες που θα ακολουθησουν.
Η διοργανωση μαθηματων θα γινει απο τις σχολες που θα παρουσιασουν προγραμματα κ προσφορες ωστε οι υποψηφιοι μαθητες να επιλεξουν που θα φοιτησουν.
Αυτη ειναι η δουλεια τους κ σιγουρα δεν ειναι αντικειμενο του advride το οποιο σε καμμια περιπτωση δεν θα εμπλακει σε εμπορικες πραξεις οπως η "αναδιευθυνση πωλησεων".

adv phone
Καμία σχέση με την ερώτηση μου!!!!!
 

bros400pgm

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Kosmas
Μοτό
Aprilia
Προσωπικά με ενδιαφέρει... αλλά όπως είπα υπό συνθήκες...και παρακολουθώ την εξέλιξη στο θέμα.
Να ξερεις, απο προσωπικη εμπειρια, οτι το μαθημα του Μανιατη στο level 1 θα σου φανει βαρετο, για το δικο σου επιπεδο. Εαν εχεις σκοπο να κανεις (και εγω μαζι σου) το level 2, προχωρα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να ξερεις, απο προσωπικη εμπειρια, οτι το μαθημα του Μανιατη στο level 1 θα σου φανει βαρετο, για το δικο σου επιπεδο. Εαν εχεις σκοπο να κανεις (και εγω μαζι σου) το level 2, προχωρα...
Έχει κάνει και level 1 και 2......
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λες να εχει καμμια σημασια για την ορθη διαχειριση τι καταλαβαινεις εσυ απο αυτο το ποστ???
Οι 7 admin εχουν την υποχρεωση να κρατουν το φορουμ μακρια απο την αρρωστη φορολογικη πραγματικοτητα και κατ'επεκταση τις νομικες περιπετειες που θα ακολουθησουν.
Η διοργανωση μαθηματων θα γινει απο τις σχολες που θα παρουσιασουν προγραμματα κ προσφορες ωστε οι υποψηφιοι μαθητες να επιλεξουν που θα φοιτησουν.
Αυτη ειναι η δουλεια τους κ σιγουρα δεν ειναι αντικειμενο του advride το οποιο σε καμμια περιπτωση δεν θα εμπλακει σε εμπορικες πραξεις οπως η "αναδιευθυνση πωλησεων".

adv phone
Υποχρέωση των 7 διαχειριστών όμως είναι και η λειτουργία του χωρου.
Η επιθυμία των μελών για μάθηση, είναι κάτι παραπάνω από ορατή σε όλους μας.
Έτσι λοιπόν πρέπει ένας από τους 7 διαχειριστές να "τρεξει" και να βοηθήσει για να γίνουν τα μαθήματα με όρους και συνθήκες που θα μπορέσουν να συμμετάσχουν όλοι.

Φιλε πασχαλη.........επειδη αφήνεις αρκετά υπονοούμενα και σαφείς κατηγορίες προς το πρόσωπο μου, σταματάω την εμπλοκή μου στην έρευνα για το μάθημα ασφαλής οδήγησης στην Αθήνα .
Εγώ θεωρώ ότι εσύ είσαι πιο κατάλληλος από εμένα για να έρθεις σε επαφή με τις σχολές, χωρίς να εμπλακεις σε εμπορικές συναλλαγές και φυσικά χωρίς να "αναδιευθυνεις " καμμια πώληση.

Περιμένουμε λοιπόν νέα σου για την οργάνωση των μαθηματων στο χωμα:)
 

BillyGs

Μέλος
Περιοχή
Lagonisi
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
R 1200 GS
Υποχρέωση των 7 διαχειριστών όμως είναι και η λειτουργία του χωρου.
Η επιθυμία των μελών για μάθηση, είναι κάτι παραπάνω από ορατή σε όλους μας.
Έτσι λοιπόν πρέπει ένας από τους 7 διαχειριστές να "τρεξει" και να βοηθήσει για να γίνουν τα μαθήματα με όρους και συνθήκες που θα μπορέσουν να συμμετάσχουν όλοι.

Φιλε πασχαλη.........επειδη αφήνεις αρκετά υπονοούμενα και σαφείς κατηγορίες προς το πρόσωπο μου, σταματάω την εμπλοκή μου στην έρευνα για το μάθημα ασφαλής οδήγησης στην Αθήνα .
Εγώ θεωρώ ότι εσύ είσαι πιο κατάλληλος από εμένα για να έρθεις σε επαφή με τις σχολές, χωρίς να εμπλακεις σε εμπορικές συναλλαγές και φυσικά χωρίς να "αναδιευθυνεις " καμμια πώληση.

Περιμένουμε λοιπόν νέα σου για την οργάνωση των μαθηματων στο χωμα:)
Like στις 3 παραγράφους απο τις 6..!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Είπα να μην ανοίξω καινούριο θέμα αν και καλό θα ήταν να υπάρχουν όλες οι "σχολές" σε ένα ποστ μαζεμένες για μεγαλύτερη ευκολία ανεύρεσης...κι επειδή η καραντίνα λογικά θα λήξει και θα απελευθερωθούν και οι μετακινήσεις εκτός νομού ειναι μια καλή ιδέα. Θα ήθελα πολύ να περάσω από κάποια σχολεία για χωμάτινη οδήγηση αλλά η μεγάλη απόσταση από το αθηναϊκό κέντρο δε βοηθάει.
Εκτός από τις 2 που υπάρχουν στο αρχικό πόστ βρηκα και αυτές
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Tωρα είδα ότι το προτελευταίο ποστ είναι από 2016...ίσως επρεπε να ανοιξω καινουριο θεμα τελικα
Νομίζω θα ηταν περιττό από τη στιγμή που και οι δύο πρώτες υφίστανται ως σχολές ακόμη...;)
 
Top Bottom