Φθινοπωρινή ,Ασφάλτινη ,Χρωμάτων κι Αρωμάτων . . .

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ηταν πολυ γαματη βολτα, εστω και λιγη για μενα που εφυγα πριν το φαι...
Χαρηκα που ειδα πολλα παιδια μεσα απο το φορουμ και μιλησαμε και γνωριστηκαμε...

αλλα με Παπαδελι ακομα γελαω με την περιγραφη ιδιοκτησιας 640 :roflmao:

Αντε και στις επομενες βολτιτσες.

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους για την παρεα...
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Γατε,σαν να βλεπω το 2014 ..........
την εκδρομη την ειχα δει,αλλα:(.....
χαιρετισματα στον λουκα(κορινθος)......και σε ολα τα παιδια...
σιγα μην αφησω τα δολιανα στην επομενη να ερθει μονος του....
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Άντε....
Πάμε με τα υπόλοιπα κι ενδιαφέροντα ;)

Κατ' αρχάς να δούμε όλοι τη διαδρομή που κάναμε χθες, η οποία έχει μικρές αλλά ουσιαστικές διαφορές με την αρχική .





Η συνάντηση όλων μας στο Σπαθοβούνι έγινε στις 09:30-09:50, από όπου κάποιοι φύγαμε όπως βλέπετε από Νεμέα, ενώ οι περισσότεροι ακολούθησαν το αρχικό, με έξοδο από ΕΟ στη Νεστάνη προς Λεβίδι.
Είναι γνωστή η απέχθειά μου στην ΕΟ, ειδικά καβάλα στο GS. Οπότε μια μικρή ομάδα από 7-8 μηχανάκια βαλθήκαμε να στρίβουμε από νωρίς.
Και τα 20 + μηχανάκια δε γινόταν να κάνουμε Κανδήλα κλπ..., γιατί ακόμα θα τρώγαμε στο Χρυσοβίτσι:rolleyes::D
Όμως, στην επιστροφή κάναμε τον Κωλοσούρτη οι περισσότεροι, εκτός από κάποιους που είχαν υποχρεώσεις κι είτε δεν έκατσαν για φαγητό, είτε έφυγαν αμέσως μετά από ΕΟ.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Από φώτο είχαμε μείνει στ' αλόγατα του Κωστή, και στη μετάβαση από καφέ - σε φαγητό εγώ κι ο @lalou .




To απέναντι πάρκινγκ που σε λίγο θα γέμιζε....


Και εμπρός από το μαγαζί:






Είπαμε...
Χρώματα & αρώματα ;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κι ένα βιδεάκι, λίιιιγο καλύτερο από Κωλοσούρτη.




Τελευταία αριστερή φουρκέτα, πριν τον κάμπο των Μύλων.
Προηγούνται -και δε φαίνονται- ο @gkpapa -@achalatsis - ο Θύμιος με το 990, που πήγαιναν τέζες, ο αδεφός μ' που μόλις πέρασε και δεν τον πρόκανα......
Φαίνονται ο Κώστας @el-Gatto , o @lalou το Απρίλια και το 1050 το Tiger-που δε θυμάμαι τα ονόματα των παιδιών.

Αυτά από μένα παίδες, και πάλι ευχαριστούμε τον Κώστα για την ιδέα και την εκτέλεση ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Άντε....
Πάμε με τα υπόλοιπα κι ενδιαφέροντα ;)

Κατ' αρχάς να δούμε όλοι τη διαδρομή που κάναμε χθες, η οποία έχει μικρές αλλά ουσιαστικές διαφορές με την αρχική .





Η συνάντηση όλων μας στο Σπαθοβούνι έγινε στις 09:30-09:50, από όπου κάποιοι φύγαμε όπως βλέπετε από Νεμέα, ενώ οι περισσότεροι ακολούθησαν το αρχικό, με έξοδο από ΕΟ στη Νεστάνη προς Λεβίδι.
Είναι γνωστή η απέχθειά μου στην ΕΟ, ειδικά καβάλα στο GS. Οπότε μια μικρή ομάδα από 7-8 μηχανάκια βαλθήκαμε να στρίβουμε από νωρίς.
Και τα 20 + μηχανάκια δε γινόταν να κάνουμε Κανδήλα κλπ..., γιατί ακόμα θα τρώγαμε στο Χρυσοβίτσι:rolleyes::D
Όμως, στην επιστροφή κάναμε τον Κωλοσούρτη οι περισσότεροι, εκτός από κάποιους που είχαν υποχρεώσεις κι είτε δεν έκατσαν για φαγητό, είτε έφυγαν αμέσως μετά από ΕΟ.


Μακριά απο Εθνικές ωραίος...!!
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρε δε φάγατε έξω στο πλάτανο τη advrider... είσαστε..!!
Ο καιρός το επέτρεπε Γιώργη, αλλά μια ένα αεράκι, μια ο ήλιος..... Εν τω μεταξύ, στον καφέ που καθόμασταν όξω στη λιακάδα, λίγο θέλαμε για ηλίαση...
Όταν κρυβόταν ο ηλίας πίσω από κανά συγνεφάκι, θύμιζε φθινόπωρο. Όταν βάραγε ντάλα, ήταν χειρότερα κι από Αύγουστο !!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εγω παντως στο βιντεο βλεπω κατι παλιομηχανακια να ακολουθουν το τιμημενο ψηλοφτερο του Κωστα !!!!!
Το έκανα βόλτα το ψηλόφτερο που λες.... ;)
Από Χρυσοβίτσι-Τρίπολη.
Για τον αναβάτη είναι μια χαρά, κι αν ήμουνα μόνος, θα ζόριζα εύκολα στο κατηφόρι τα μεγάλα μπροστά μου ;)
Είναι "μανίκι" πάντως για το συνεπιβάτη.
Τώρα βέβαια του Γάτου είναι καλοστημένο από αναρτήσεις το μηχανάκι, δεν ξέρω τι λέει όπως βγαίνει από το εργοστάσιο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


















ADVride λέμεεεεεε!!!!!!!!!!!!


Είδα την μπλούζα και κάτι με έπιασε. ....:rolleyes:
Έχουμε να φτιάξουμε και το ΜΜΜ...2017..:D
Angelo....το νου σου!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είδα την μπλούζα και κάτι με έπιασε. ....:rolleyes:
Έχουμε να φτιάξουμε και το ΜΜΜ...2017..:D
Angelo....το νου σου!






Αυτή τη μπλούζα?



:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

:thinking:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μακριά απο Εθνικές ωραίος...!!
6-7 ΣΚ το καλοκαίρι, κατεβαίνω προς Καλαμάτα από τον παλιό, και προς Γαστούνη από τον 111 με παραλλαγές...
Ποτέ 100% ΕΟ!!! (οκ, σχεδόν ποτέ, υπάρχουν περιπτώσεις που δεν έχω άπλα χρόνου...:( )
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το έκανα βόλτα το ψηλόφτερο που λες.... ;)
Από Χρυσοβίτσι-Τρίπολη.
Για τον αναβάτη είναι μια χαρά, κι αν ήμουνα μόνος, θα ζόριζα εύκολα στο κατηφόρι τα μεγάλα μπροστά μου ;)
Είναι "μανίκι" πάντως για το συνεπιβάτη.
Τώρα βέβαια του Γάτου είναι καλοστημένο από αναρτήσεις το μηχανάκι, δεν ξέρω τι λέει όπως βγαίνει από το εργοστάσιο.
Καλα.....που να δεις το δικο μου ποσο....Μακρυμανικο....ειναι για τον συνεπιβατη !!!! Παντως ωραια βολτα κανατε....ζηλεψα!!!
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Χάρηκα με όσους ξαναείδα και όσους γνώρισα χθες!
Την κατευχαριστήθηκα την βόλτα και την ξαναευχαριστιέμαι τώρα με τις φωτό! Να την επαναλάβουμε το άλλο σ/κ, να μάθουμε τη διαδρομή :p

Ένα μικρό βιντεάκι από την καταβάση του κωλοσούρτη. Έχουν ήδη απογειωθεί ο @allen και ο @gkpapa και μετά από λίγο αποφάσισα να τους ακολουθήσω κι εγώ.

 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Χάρηκα με όσους ξαναείδα και όσους γνώρισα χθες!
Την κατευχαριστήθηκα την βόλτα και την ξαναευχαριστιέμαι τώρα με τις φωτό! Να την επαναλάβουμε το άλλο σ/κ, να μάθουμε τη διαδρομή :p

Ένα μικρό βιντεάκι από την καταβάση του κωλοσούρτη. Έχουν ήδη απογειωθεί ο @allen και ο @gkpapa και μετά από λίγο αποφάσισα να τους ακολουθήσω κι εγώ.

Για πλάκα σηκώνεται το θηρίο! Απαπαπαπα....:eek::eek::eek:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Χάρηκα με όσους ξαναείδα και όσους γνώρισα χθες!
Την κατευχαριστήθηκα την βόλτα και την ξαναευχαριστιέμαι τώρα με τις φωτό! Να την επαναλάβουμε το άλλο σ/κ, να μάθουμε τη διαδρομή :p

Ένα μικρό βιντεάκι από την καταβάση του κωλοσούρτη. Έχουν ήδη απογειωθεί ο @allen και ο @gkpapa και μετά από λίγο αποφάσισα να τους ακολουθήσω κι εγώ.


Διόρθωση...
Ο @allen ο Θανάσης, δεν ήταν μαζί μας εκεί. Γύρισε από ΕΟ. Το 990 είναι ο Θύμιος ;)




Όπως σου είπα και στον καφέ στο Άργος, είσαι πολύ καλός Αλέξανδρε!!!
Μπορεί να μην τα πέρασες τα γερόντια μπροστά σου, αλλά καλά έκανες! Εσύ είχες άλλο 20% τουλάχιστον να πας! Αυτοί πήγαν τέρμα!!!

Εξηγώ:
Λάστιχο πίσω του Θύμιου, 990



Εμπρός...



Λάστιχο @gkpapa πίσω:





Εμπρός.






Και τα δικά σου:







Εμπρός:



Οι παραπάνω 3 αναβάτες πήγαιναν το ίδιο -πρακτικά.
Οι 2 παλιοί, πήγαιναν "με τον παλιό "τρόπο... Στο κέντρο της μοτό κι εκμεταλλεύονται μόνο τις δυνατότητες της μηχανής τους.
Εσύ πήγαινες "με το κεφάλι στους καθρέφτες", όπως διδάσκεται πλέον στα σχολεία κι εκμεταλλευόσουν τη μεταφορά του βάρους σου, πιέζοντας πιο λίγο το μηχανάκι σου (σε κλίση εννοώ).


Αν εξαιρέσω μία-δυο φορές σε αριστερά "πέταλα" που βγήκατε όλοι σας στο αντίθετο, κατά τα άλλα πήγατε τέλεια στην κατάβαση!:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:


:hailbig:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Διόρθωση...
Ο @allen ο Θανάσης, δεν ήταν μαζί μας εκεί. Γύρισε από ΕΟ. Το 990 είναι ο Θύμιος ;)




Όπως σου είπα και στον καφέ στο Άργος, είσαι πολύ καλός Αλέξανδρε!!!
Μπορεί να μην τα πέρασες τα γερόντια μπροστά σου, αλλά καλά έκανες! Εσύ είχες άλλο 20% τουλάχιστον να πας! Αυτοί πήγαν τέρμα!!!

Εξηγώ:
Λάστιχο πίσω του Θύμιου, 990



Εμπρός...



Λάστιχο @gkpapa πίσω:





Εμπρός.






Και τα δικά σου:







Εμπρός:



Οι παραπάνω 3 αναβάτες πήγαιναν το ίδιο -πρακτικά.
Οι 2 παλιοί, πήγαιναν "με τον παλιό "τρόπο... Στο κέντρο της μοτό κι εκμεταλλεύονται μόνο τις δυνατότητες της μηχανής τους.
Εσύ πήγαινες "με το κεφάλι στους καθρέφτες", όπως διδάσκεται πλέον στα σχολεία κι εκμεταλλευόσουν τη μεταφορά του βάρους σου, πιέζοντας πιο λίγο το μηχανάκι σου (σε κλίση εννοώ).


Αν εξαιρέσω μία-δυο φορές σε αριστερά "πέταλα" που βγήκατε όλοι σας στο αντίθετο, κατά τα άλλα πήγατε τέλεια στην κατάβαση!:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:


:hailbig:
Τι είπες τωρα σοφέ δάσκαλε !!!!!!
Απο την άλλη έλειπε η κιτρινη λαίλαπα !!!!!!!!
 
Top Bottom