και μετά το v-strom τι???

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Αφου κυνηγάμε την ουρά μας εδω και τρείς σελίδες... :p:D
Να ανακεφαλαιώσουμε ... βάλε χωμάτινο και πάρε τα βουνά για αρχή...(εάν δεν εκλεισες ακόμα την γριά (1150) )

 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Γιώργο @Sevax αυτό ια κάνω τελικά και την γριά δεν τηνκλείνω. οκ είναι καλύτερη από τη δικιά μου (που δε τη λες και νιάτο, του 2006 είναι), αλλά δε μου κάνει αυτό το κλικ που λέμε και δε θα αλλάξω μόνο και μόνο για να αλλάξω!!
θα μείνω με το στροματάκι μου και θα του πιω το αίμα!!!! :)




τώρα θα συνεχίσουμε την κουβέντα στο τι λάστιχα να βάλω!!! χεχεχεχεχε
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Γιώργο @Sevax αυτό ια κάνω τελικά και την γριά δεν τηνκλείνω. οκ είναι καλύτερη από τη δικιά μου (που δε τη λες και νιάτο, του 2006 είναι), αλλά δε μου κάνει αυτό το κλικ που λέμε και δε θα αλλάξω μόνο και μόνο για να αλλάξω!!
θα μείνω με το στροματάκι μου και θα του πιω το αίμα!!!! :)




τώρα θα συνεχίσουμε την κουβέντα στο τι λάστιχα να βάλω!!! χεχεχεχεχε
Ananke wild η tkc80


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
karoo 3, Pirelli Rally STR ή τα Mitas (E07??) ???

θα τα ήθελα να έχουν και την καλύτερη δυνατή συμπεριφορά στην άσφαλτο, αφού καθημερινά κάνω 20-30 χλμ για τη δουλειά...
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Στο εύχομαι
Αλλά να ξέρεις ότι δεν είναι μηχανάκι για να πηγενει κάθε μετά δουλειά και καφέδες
Όχι επιδει δεν μπορεί αλλά θα σε κουράσει και θα βάζεις το χέρι στην τσέπη συχνά .
Μια καλή λύση είναι να πάρει ένα παπί σκούτερ για δούλο και μια μηχανή για να βγάζει γούστα .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θαυμάσια τα είπες :)
 

GiorgosGS1200

Μέλος
Περιοχή
Πάφος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
R1200GS, 2007
Εγώ προσωπικά πριν τρία χρόνια έδωσα το στρώμα και πήρα GS. Απίστευτο upgrade σε όλους τους τομείς!
Και το plot twist: τις εντουροβόλτες με το GS τις ξεκίνησα, με το στρωματάκι ούτε 100 μέτρα χώμα δεν είχα κάνει.
Και μια υπένθύμιση: το GS1200 το απλό ούτε είναι ούτε το αισθάνεσαι βαρύτερο από το στρώμα.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
@GiorgosGS1200 δε με "χαλάει" καθόλου το 1200άρι αφού ήταν και είναι ένα από τα αγαπημένα μου, αλλά ανεβαίνει η τιμή αγοράς...
 

XRτημένος

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
v strom 650
Να πω κι εγώ τη μπιπ μου! Αν δε θες να δώσεις το στρώμα ή σου φαίνεται δύσκολο να το βάλεις χώμα, πάρε ένα χτ600 μόνο για χώμα. Θα βρεις σίγουρα της προκοπής με κατω από 1500 κι ούτε που θα νοιάζεσαι για γρατζουνιές κτλ. κι αν αργότερα αποφασίσεις αναβάθμιση το σπρώχνεις εύκολα.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Kαλα τα ημιχωματινα,αλλα 30 χλμ ασφαλτινα την ημερα θα τα κανεις ετσι και αλλιως.Στην θεση σου θα του εκανα μια ανανεωση,ακομη και στο χρωμα αν θελεις.Θα εδινα και αλλα χιλια για ενα 650αρι παλιο και θα εκανα μια χαρα την δουλεια μου.
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Είναι απο τις μοτο που θα θελα να οδηγήσω να μου φυγει η απορία. Το 1200 το οδήγησα σε συντομη διαδρομή 30χλμ στροφιλικι καθαρά και εχω τα συμπερασματα μου,το 1150 όμως δε το ξερω.
Θοδωρή οδηγησε το να σου φυγει η απορια
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
βρέθηκε (με τη βοήθεια του @stefanos ) μια καλή περίπτωση από F650GS dakar, εδώ Βόλο!!!

(https://www.car.gr/12316277-bmw-f-650-gs-dakar)

αξίζει να κάνω την κίνηση??

(με δεδομένο ότι στην προσεχή 5ετία δεν παίζει να πάρω ούτε 990, ούτε 950-που δεν θέλω λόγω μη ABS- ούτε 1200GS που επίσης μου κρυφομαρέσει)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εγω θα σου ελεγα να το οδηγήσεις πρωτα...;)
Τιμιο μηχανακι,(ειχα το μονόμπουζο) τα κανει ολα οικονομικά και απροβλημάτιστα αλλά περνας σε μονοκυλινδρο...:)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πρέπει να ειναι πραγματικά τα χλμ. γιατί οι εξατμίσεις δεν έχουν κάψιμο (κιτρινίλα...);)
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
άμα δεν ξέρω τι θέλω... ότι και να λέμε...

τουλάχιστον μαζεύω εμπειρίες από τα λεγόμενά σας!!!

;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρέπει να ειναι πραγματικά τα χλμ. γιατί οι εξατμίσεις δεν έχουν κάψιμο (κιτρινίλα...);)
Με την ευκαιρία....παρι καλά στο χώμα τo Dakar?
Εχω άποψη μόνο για το απλό και χωρίς σωστή ανάρτηση!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Θα χαλαστεις απο το μονοκυλινδρο....το εν λόγω μοντ το οδήγησα και....
Δε λεω τπτ να πας να το οδηγησεις να παρεις δικη σου εικονα,οτι και να πουμε εμεις υποκειμενικό ειναι
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για το απλό δεν ξερω να σου πω,αλλά το Dakar το πας οσο επιτρέπουν οι αναρτήσεις του.
Σε γενικες γραμμες μια χαρα...!
Υποψιν οτι εχει και 21" τροχό...
Εντάξει,KTM δεν ειναι :happy: με οτι συνεπάγεται αυτο...:)
 
Top Bottom