Honda XL1000V Varadero

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Εδω μπορουμε να γραφουμε ή να σχολιαζουμε οτιδηποτε αφορα για ολα τα μοντελα Varadero...


Φωτογραφιες,τεχνικα,βολτες αλλα και ερωτησεις και προβληματα!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
:yew::friendship:

Varadero....
Η επιλογή μου για μια γρήγορη Αθήνα-Θεσ/νικη και πίσω αυθημερόν!!!!:cool:

Από όσο έχω ζήσει του αδερφού μου, μόνο κάτι σύνδεσμοι της εξάτμισης χρειάστηκαν αλλαγή στα 40000χλμ...
Τα λοιπά, άσπαστα! Honda;););)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Υπερτιμημενο ονομα που δυσκολα πουλαει πια.
Την εχω στα 1800 ευρω και ουτε ενα τηλεφωνημα.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4130714/
Ρε Μάνο, νομίζεις πως σε άλλους που πουλάνε BMW και Ducati τα τηλέφωνα βαράνε αβέρτα; Δεν φταίει η μηχανή φίλε, η αφραγκία φταίει (και φταίς λιγάκι και σύ εδώ που τα λέμε, τραβέλι την έχεις κάνει ρε φίλε)............
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Ρε Μάνο, νομίζεις πως σε άλλους που πουλάνε BMW και Ducati τα τηλέφωνα βαράνε αβέρτα; Δεν φταίει η μηχανή φίλε, η αφραγκία φταίει (και φταίς λιγάκι και σύ εδώ που τα λέμε, τραβέλι την έχεις κάνει ρε φίλε)............
Το αγοραστικο κοινο ειναι σε παρακρουση.............αυτο καταλαβα οταν βλεπω να μοσχοπουλανε οι υπερκυβισμενες μπανιερες τυπου μεγκα σκουτερ ή το παναθλιο NC 700 DCT των 9000 ευρω.
Η αφραγκια οκ το καταλαβαινω απλα το δικο μας εχει και την ρετσινια της καταπιονας στην πιατσα και ολοι κοιτανε το ψεκαστο αν καταληξουν σε Βαραντερο.
Και το δικο μου γιατι το λες τραβελι,επειδη ειναι βαμμενο?
Και πριν το βαψω παλι δεν εφευγε Παναγιωτη.Για κανε μια δοκιμη και βαλε την δικια σου για πουλημα που ειναι μαμα να δεις ποσα απιδια πιανει ο σακκος.
 

kalen

Μέλος
Περιοχή
Serres
Όνομα
nikos
Μοτό
varadero
και τα ψεκαστα στο ιδιο χαλι ειναι οπως ειπε ο Παναγιωτης δεν φταινε τα μηχανακια ουτε υπερτιμημενα ηταν-ειναι! οι καιροι ειναι περιεργοι για τα πολλα κυβικα .
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
και τα ψεκαστα στο ιδιο χαλι ειναι οπως ειπε ο Παναγιωτης δεν φταινε τα μηχανακια ουτε υπερτιμημενα ηταν-ειναι! οι καιροι ειναι περιεργοι για τα πολλα κυβικα .
Σχετικα με την δυσκολια των καιρων στα πολλα κυβικα,να σε ρωτησω πως το στηριζεις αυτο?
Ειχα σχετικη κουβεντα πριν 3 μερες με φιλο μηχανικο.
Τεκμηριο δεν υπαρχει πια για να πεις οτι φοβατε καποιος μη τυχων και δεν το καλυψει.
Απο θεμα κοστους ασφαλειας ειχα μονο 15 ευρω διαφορα απο το 150αρι Agility που ειχα!!!!
 

ironMANos®

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
BANDIT 1250
Ασφαλεια,καταναλωση,τελη κυκλοφοριας,κοστος σερβις,κοστος ελαστικων και αλλα...Ολα στο συνολο ανεβαζουν το κοστος συμβίωσης με μια τετοια μηχανη!
Και ομως Γιαννη,ενα μεγκα σκουτερ εχει τα ιδια ακριβως εξοδα με το Βαραντερο που ειναι 1000 κυβικα.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ασφαλεια,καταναλωση,τελη κυκλοφοριας,κοστος σερβις,κοστος ελαστικων και αλλα...Ολα στο συνολο ανεβαζουν το κοστος συμβίωσης με μια τετοια μηχανη!
Το βλεπω τωρα που εχω και το βαραντερο και το χτ600....Αλυσιδογραναζα 240+ στο ενα,100+ στο αλλο!
συμφωνώ ότι τα 1000+ κυβικά έχουν διαφορά στη συντήρηση και στην κατανάλωση βέβαια, ειδικά όταν είναι καρμπυρατεράτα!
Αλλά 240+ αλυσιδογράναζα ρε παιδια???
Σαρακάκη πάτε??? Στα 170€ Afam κλπ με το κιλό... Μέχρι και στο Tiger το 1050, τόσο έδινα . Κι μπράδερ με το Ντέρο τόσα δίνει. Για ψάξτε το λίγο ;)
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Και ομως Γιαννη,ενα μεγκα σκουτερ εχει τα ιδια ακριβως εξοδα με το Βαραντερο που ειναι 1000 κυβικα.
Συμφωνω μαζι σου!

συμφωνώ ότι τα 1000+ κυβικά έχουν διαφορά στη συντήρηση και στην κατανάλωση βέβαια, ειδικά όταν είναι καρμπυρατεράτα!
Αλλά 240+ αλυσιδογράναζα ρε παιδια???
Σαρακάκη πάτε??? Στα 170€ Afam κλπ με το κιλό... Μέχρι και στο Tiger το 1050, τόσο έδινα . Κι μπράδερ με το Ντέρο τόσα δίνει. Για ψάξτε το λίγο ;)
Τα τελευταια τα πηρα απο αμερικη 145 ευρω με δωρεαν αποστολη..(DID xring + γραναζια jt)...Χα!!!
 

zandesiro

3MA owner.
Περιοχή
Πολυγυρος Χαλκιδικης
Όνομα
zandesiro
Μοτό
ΧΤ600Ε,Typhoon 50,ST1300A
Τα τελευταια τα πηρα απο αμερικη 145 ευρω με δωρεαν αποστολη..(DID xring + γραναζια jt)...Χα!!!
Είπα κι εγώ ;)
Ναι, αλλα για το χτ βρισκω και με 60 ευρω....Οι διαφορα στις τιμες με ενα ον-οφ των 600 κυβικων (παλιο βεβαια)ειναι μεγαλες!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Είπαμε...
Άλλο 600 κ.εκ. κι άλλο 1000 ή 1050, 1200 κλπ....
Και διαφορά στην ιπποδύναμη από 50 έως 100 ίππους.... (βάζω στο παιχνίδι και το ΚΤΜ 1190).
Σαφώς και θα πληρώσουμε παραπάνω για ένα σετ που πάει σε χιλιάρι+. Αλλά όχι και 240€ που ζητάνε οι αντιπροσωπείες...
Τώρα βέβαια η κουβέντα ξεκίνησε με το θέμα ότι δε φεύγουν τα πολλά κυβικά.
Ε, όλα μαζί αν τα βάλεις, λογικό είναι να μη φεύγουν.
Το φαινόμενο των σκούτερ εξηγείται ως ένα βαθμό. Πρόκειται για ανθρώπους που παλιότερα ξεφευγαν και κανένα ΣΚ με τη μηχανή, οποτε ήθελαν ένα 1000. Και για τη δουλεια και για τη βόλτα. Τώρα με την οικονομική δυσπραγία, ο άλλος σου λέει "τι να το κάνω το μεγάλο μηχανάκι"? Παίρνω ένα σκούτερ (έστω και μέγκα:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:, -θεός φυλάξει....μακριά από εμάς) πάω στη δουλίτσα μου πιο στεγνός, πιο καθαρός και όλα καλώς.
 

kalen

Μέλος
Περιοχή
Serres
Όνομα
nikos
Μοτό
varadero
Και ομως Γιαννη,ενα μεγκα σκουτερ εχει τα ιδια ακριβως εξοδα με το Βαραντερο που ειναι 1000 κυβικα.
Ασφαλεια,καταναλωση,τελη κυκλοφοριας,κοστος σερβις,κοστος ελαστικων και αλλα...Ολα στο συνολο ανεβαζουν το κοστος συμβίωσης με μια τετοια μηχανη!
Ολα τα παραπανω που αναφερει ο Γιαννης πανω κατω

Για το 700 αρι της Honda δεν εχω εικονα να σου πω την αληθεια τι πουλησε και αν πουλησε
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom