KTM 690 Rally

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Καλοριζικο και καλοταξιδο!! Να του φερθεις ετσι οπως ξερεις και να σιγα σιγα να ετοιμασεις ενα review απο τα δικά σου τα αναλυτικά, για εμάς που εχουμε βαλει τον φούρνο να ζεσταινεται... :yew:
 
Τελευταία επεξεργασία:

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
EYXAΡΙΣΤΩ σας Όλους ,για τις ευχές. :friendship:


Επειδή έχω χάσει κάνα επεισόδιο μάλλον, το TTR τί έγινε?
Στον "Σταύλο" είναι και τούτο Βαγγέλη.
Μου'χει βγάλει πηνία ,το'χω ανοίξει κ τα'χω στον πάγκο ,αλλά δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ προς το παρόν.
Οταν βρώ το χρόνο ,θα βρώ καινούργια ,κ θα το μοντάρω...κ μάλλον θα φύγει κι αυτό.
Αν κ το σκέφτομαι ,έτσι όπως το'χω ανα-στήσει...

τουμπανο,το μονο που του λειπει ειναι τα αυτοκολλητα el-gatto:friendship:
Θα ντυθεί ολόκληρο Χριστόφορε.
Ηδη έχει κάνει μια επαφή επ'αυτού ο Κωνσταντίνος (@onroad) με το φιλαράκι του στην Λειβαδιά.
Αλλωστε το λευκό φρεσκοβαμμένο φόντο του ,βολεύει το "ντύσιμο".

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για χρώματα κ σχέδια...για προτείνετε με λίνκς ,όσοι έχετε δει-βρεί κάπου-κάτι.
@640 Armageddon εσύ τι προτείνεις φίλε ,μια κ το ζείς "εκ των έσω" το αντικείμενο.


Καλοριζικο και καλοταξιδο!! Να του φερθεις ετσι οπως ξερεις και να σιγα σιγα να ετοιμασεις ενα review απο τα δικά σου τα αναλυτικά, για εμάς που εχουμε βαλει τον φούρνο να ζεσταινεται... :yew:
Μωρέ....θα το ξεΨαχνίσω...κ θα τα βγάλω όλα στην φόρα. :ok:
 

Χρήστος

Μέλος
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Aprilia Tuono factory - sym vf185
Αυτό και αν είναι δυναμικό come back.
Αισθητή η απουσία σου (λόγω δουλειάς και έλλειψης χρόνου όπως είχες πει) και ακόμα πιο αισθητή η παρουσία σου!!

Καλορίζικα και από εμένα λοιπόν και να το χαρείς όσο θες και άλλο τόσο!
ktmpower
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για χρώματα κ σχέδια...για προτείνετε με λίνκς ,όσοι έχετε δει-βρεί κάπου-κάτι.
@640 Armageddon εσύ τι προτείνεις φίλε ,μια κ το ζείς "εκ των έσω" το αντικείμενο.
Μωρέ....θα το ξεΨαχνίσω...κ θα τα βγάλω όλα στην φόρα. :ok:
Yπάρχουν πολλά σχέδια για να σκεφτείς.

Αν θες να πας προς Ιστορικές ρέπλικες, εγώ θα πρότεινα αυτό. Το έχω φτιάξει για πελάτη του 701RR στην Αμερική και τα αυτοκόλλητα είναι στο σαλόνι, οπότε αν θες μπορείς να περάσεις και να τα δεις ;)



Κατά την γνώμη μου ήταν από τα ομορφότερα σχέδια.

Αν τα Ιστορικά δεν είναι του γούστου σου, εμένα μου αρέσει επίσης πολύ αυτό που κάναμε στο 701 εμείς, δηλαδή άλλα αυτοκόλλητα αριστερά και άλλα δεξιά, που τονίζουν ότι θες εσύ. Γενικά, οι τουρίστες ξέρεις σε αυτά τα μηχανάκια είναι 'μαζεμἐνοι' . Γι αυτό και βλέπεις KLIM, Touratech, BMW κλπ να βγάζουν ρούχα γκρί, μαύρα και τέτοια και όχι τίποτα Recon The Don με φλούο και πιστόνια και νεκροκεφαλές :D
Εμένα μου αρέσουν όμως αυτά, το κλασσικό δεν το μπορώ :Watching:. Εγώ θα κοίταζα πρώτα σχέδιο, μετά τα χρώματα και θα μιλούσα με κάποιον που έχει τα πατρον ή μπορεί να τα κάνει.

Στην Αφρική δεν είδα να σου πω κάτι το πολύ ιδιαίτερο, μιας και το 90% είναι χορηγίες και αναγκάζονται και ντύνουν το μηχανάκι όπως να είναι. Τα Red BulL, μολονότι ωραία, θεωρώ προσωπικά ότι έχουν πολυφορεθεί. Επίσης κανείς δεν έχει την ιδιότητα να τυπώνει τους ταύρους οπότε γίνεται παρανόμως. Για τους τύπους, το ξέρω, αλλά να ξέρεις ότι αν σκάσεις σε κανένα Μιλάνο και κάνει ντόρο το μηχανάκι σου, μην παραξενευτείς αν έρθει κανένας να σου πει 'βγάλτα τώρα γιατί οι δικηγόροι είναι στην γωνία᾿ (Πραγματικό σκηνικό). Στην μπανανία βέβαια, θα στο ζητήσουν για διαφήμιση:D:p .
Για δεύτερο σετ αυτοκόλλητα για το 701, μιας και είναι λίγο πριν την γενιά μου αλλά οι μνήμες μου είναι πολύ έντονες, (του 75 είμαι), θα ήθελα να το κάνω 80'ς. Οπότε βλέπεις το σχέδιο, όπως το κάνει ο καλλιτέχνης βλέπεις τα χρώματα και μετά πράττεις ανάλογα. Εγώ λέω λοιπόν, σκέψου το θέμα, ψάξε στο ίντερνετ και φύγε από τα 'συνηθισμένα' . Το μηχανάκι δεν είναι τέτοιο κατ'αρχήν ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat
Φίλε
Καλές βόλτες με το όμορφο ΚΤΜ να το χαρείς
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Yπάρχουν πολλά σχέδια για να σκεφτείς.

Αν θες να πας προς Ιστορικές ρέπλικες, εγώ θα πρότεινα αυτό. Το έχω φτιάξει για πελάτη του 701RR στην Αμερική και τα αυτοκόλλητα είναι στο σαλόνι, οπότε αν θες μπορείς να περάσεις και αν τα δεις ;)



Κατά την γνώμη μου ήταν από τα ομορφότερα σχέδια.

Αν τα Ιστορικά δεν είναι του γούστου σου, εμένα μου αρέσει επίσης πολύ αυτό που κάναμε στο 701 εμείς, δηλαδή άλλα αυτοκόλλητα αριστερά και άλλα δεξιά, που τονίζουν ότι θες εσύ. Γενικά, οι τουρίστες ξέρεις σε αυτά τα μηχανάκια είναι 'μαζεμἐνοι' . Γι αυτό και βλέπεις KLIM, Touratech, BMW κλπ να βγάζουν ρούχα γκρί, μαύρα και τέτοια και ότι τίποτα Recon The Don με φλούο και πιστόνια και νεκροκεφαλές :D
Εμένα μου αρέσουν όμως αυτά, το κλασσικό δεν το μπορώ :Watching:. Εγώ θα κοίταζα πρώτα σχέδιο, μετά τα χρώματα και θα μιλούσα με κάποιον που έχει τα πατρον ή μπορεί να τα κάνει.

Στην Αφρική δεν είδα να σου πω κάτι το πολύ ιδιαίτερο, μιας και το 90% είναι χορηγίες και αναγκάζονται και ντύνουν το μηχανάκι όπως να είναι. Τα Red BulL, μολονότι ωραία, θεωρώ προσωπικά ότι έχουν πολυφορεθεί. Επίσης κανείς δεν έχει την ιδιότητα να τυπώνει τους ταύρους οπότε γίνεται παρανόμως. Για τους τύπους, το ξέρω, αλλά να ξέρεις ότι αν σκάσεις σε κανένα Μιλάνο και κάνει ντόρο το μηχανάκι σου, μην παραξενευτείς αν έρθει κανένας να σου πει 'βγάλτα τώρα γιατί οι δικηγόροι είναι στην γωνία᾿ (Πραγματικό σκηνικό). Στην μπανανία βέβαια, θα στο ζητήσουν για διαφήμιση:D:p .
Για δεύτερο σετ αυτοκόλλητα για το 701, μιας και είναι λίγο πριν την γενιά μου αλλά οι μνήμες μου είναι πολύ έντονες, (του 75 είμαι), θα ήθελα να το κάνω 80'ς. Οπότε βλέπεις το σχέδιο, όπως το κάνει ο καλλιτέχνης βλέπεις τα χρώματα και μετά πράττεις ανάλογα. Εγώ λέω λοιπόν, σκέψου το θέμα, ψάξε στο ίντερνετ και φύγε από τα 'συνηθισμένα' . Το μηχανάκι δεν είναι τέτοιο κατ'αρχήν ;)
Κατ'αρχήν φίλε μου ,σ'ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες για να τα γράψεις όλα αυτά.

Το σχέδιο που προτείνεις κ σου αρέσει ,ναι μεν είναι ιστορικό ,αλλά εμένα δεν....με την καμία όμως.
Σιγά μην γράψω επάνω και ΧΟΝΔΑ 93....:p

Επίσης ΔΕΝ...οτιδήποτε εμπεριέχει διαφημιστικά brands.
Εκτός κι αν μου κάνουν συμβόλαιο κ μου τα σκάσουν. :D

Προσανατολίζομαι σε custom σχέδιο γραφικών ,με συνδιασμό αποχρώσεων λευκό-σιέλ-πορτοκαλί φλούο.

Τα μόνα "brands" που θα παίξουν πάνω στο κουστούμι ,
θα είναι του ADVride.gr (αφού πάρω άδεια χρήσης από τους διαχειριστές) :)
και του "the PouroDuro team" ,του οποίου κατεχω την "πατρότητα". ;)

Μου άρεσε όμως η ιδέα σου για διαφορετικότητα πλαγίων όψεων. :ok:
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Κατ'αρχήν φίλε μου ,σ'ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες για να τα γράψεις όλα αυτά.

Το σχέδιο που προτείνεις κ σου αρέσει ,ναι μεν είναι ιστορικό ,αλλά εμένα δεν....με την καμία όμως.
Σιγά μην γράψω επάνω και ΧΟΝΔΑ 93....:p

Επίσης ΔΕΝ...οτιδήποτε εμπεριέχει διαφημιστικά brands.
Εκτός κι αν μου κάνουν συμβόλαιο κ μου τα σκάσουν. :D

Προσανατολίζομαι σε custom σχέδιο γραφικών ,με συνδιασμό αποχρώσεων λευκό-σιέλ-πορτοκαλί φλούο.

Τα μόνα "brands" που θα παίξουν πάνω στο κουστούμι ,
θα είναι του ADVride.gr (αφού πάρω άδεια χρήσης από τους διαχειριστές) :)
και του "the PouroDuro team" ,του οποίου κατεχω την "πατρότητα". ;)

Μου άρεσε όμως η ιδέα σου για διαφορετικότητα πλαγίων όψεων. :ok:

Σιγά τον χρόνο ρε συ.
Στο θέμα των brands συμφωνώ απολύτως και στα σχέδια που σου λέω το Repsol πχ έχει αντικατασταθεί με 'Xplorer'. Κι εγώ δεν είμαι της διαφήμισης πολύ.
To σιέλ πορτοκαλί είναι πάντα ωραίος. Τύπου Gulf GT40 στο πιο μοντέρνο του με το φλουο. Ωραίο ακούγεται.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατ'αρχήν φίλε μου ,σ'ευχαριστώ για τον χρόνο που διέθεσες για να τα γράψεις όλα αυτά.

Το σχέδιο που προτείνεις κ σου αρέσει ,ναι μεν είναι ιστορικό ,αλλά εμένα δεν....με την καμία όμως.
Σιγά μην γράψω επάνω και ΧΟΝΔΑ 93....:p

Επίσης ΔΕΝ...οτιδήποτε εμπεριέχει διαφημιστικά brands.
Εκτός κι αν μου κάνουν συμβόλαιο κ μου τα σκάσουν. :D

Προσανατολίζομαι σε custom σχέδιο γραφικών ,με συνδιασμό αποχρώσεων λευκό-σιέλ-πορτοκαλί φλούο.

Τα μόνα "brands" που θα παίξουν πάνω στο κουστούμι ,
θα είναι του ADVride.gr (αφού πάρω άδεια χρήσης από τους διαχειριστές) :)
και του "the PouroDuro team" ,του οποίου κατεχω την "πατρότητα". ;)

Μου άρεσε όμως η ιδέα σου για διαφορετικότητα πλαγίων όψεων. :ok:
Είναι τιμή για το advride να σκέφτεσαι έτσι και να αισθάνεσαι το φόρουμ σπιτι σου!!
Respect....:friendship:
 

Miouos

Μέλος
Όνομα
Καρολος
Μοτό
ktm
Πολυ ωραίο το μεκανακι
Καλορίζικο και καλές βολτες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom