KTM 990 ADVENTURE

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
το μηχανακι στριβει και ξυνει αν το λεει η καρδουλα σου... οποιος λεει οτι δεν ... μαλλον ειναι συνηθισμενος απο την ευκολια που γερνουν τα ΒΜW , πραγμα φυσιολογικο ,λογω χαμηλου Κ.Β.
Μηχάνημα το οποίο είναι Μακραν πέρα απο τις δυνατότητες του μέσου αναβάτη....
 
Τελευταία επεξεργασία:

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
... μαλλον ειναι συνηθισμενος απο την ευκολια που γερνουν τα ΒΜW , πραγμα φυσιολογικο ,λογω χαμηλου Κ.Β.....
Τα μηχανάκια με ψηλό κέντρο βάρους στρίβουν πιο γρήγορα. Επίσης το 990 δεν έχει ψηλά το κ.β. του. Δες που βρίσκεται το καύσιμο στο 990 και που στο 1200. Ψηλά στο 990 βρίσκονται γύρω στα 2lt καύσιμο.
 

stamktm

Περιηγητής
Περιοχή
Παράκοιλα / Λέσβος - Αθήνα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
ktm 950 adv
το μηχανακι στριβει και ξυνει αν το λεει η καρδουλα σου... οποιος λεει οτι δεν ... μαλλον ειναι συνηθισμενος απο την ευκολια που γερνουν τα ΒΜW , πραγμα φυσιολογικο ,λογω χαμηλου Κ.Β.
Μηχάνημα το οποίο είναι Μακραν πέρα απο τις δυνατότητες του μέσου αναβάτη....
ετσι ακριβώς :yew:
 

Trelos166

Greco TheRider
Περιοχή
Planet Earth
Όνομα
Παν
Μοτό
R1200 GSA
Ότι κ να πω είναι λίγο...
Είναι το 2ο κατα σειρά 990 που έχω στα χέρια μου , ξεκίνησα με το 990 EFI το 2007 και το 2013 πήρα τελικά το R.
Αν μπορούσα να το ανεβάσω στο διαμέρισμα που μένω να κοιμάμαι μαζί θα το κανα....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι κ να πω είναι λίγο...
Είναι το 2ο κατα σειρά 990 που έχω στα χέρια μου , ξεκίνησα με το 990 EFI το 2007 και το 2013 πήρα τελικά το R.
Αν μπορούσα να το ανεβάσω στο διαμέρισμα που μένω να κοιμάμαι μαζί θα το κανα....
Έρωτας. ..
Αν ήταν πιο φιλικό στον συναναβατη, θα έπαιζε μόνο του.

advφον!!
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Έρωτας. ..
Αν ήταν πιο φιλικό στον συναναβατη, θα έπαιζε μόνο του.

advφον!!
Ο μεσος συναναβατης δεν έχει κανένα απολύτως θέμα. Εκτώς βέβαια και αν μιλάμε για σουπερ ευαίσθητους κ_λους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ο μεσος συναναβατης δεν έχει κανένα απολύτως θέμα. Εκτώς βέβαια και αν μιλάμε για σουπερ ευαίσθητους κ_λους.
μιλαμε υποκειμενικα σε αυτο το θεμα....
η δικια μου κυρια π.χ......ταξιδευουμε με το gs τα τελευταια χρονια και αν δν σταματησω εγω για τσιγαρο, δεν παραπονιεται
αντιθετως..πολλοι φιλοι με το 990, τρωνε τακουνιες καθε 150 χλμ και βγαλε.
γενικα ειναι ενα θεμα, καθαρα υποκειμενικο....
 
Περιοχή
Νικήτη- Χαλκιδικη
Όνομα
στεργιοςςςςς
Μοτό
ktm lc4 640 adv.
Ότι κ να πω είναι λίγο...
Είναι το 2ο κατα σειρά 990 που έχω στα χέρια μου , ξεκίνησα με το 990 EFI το 2007 και το 2013 πήρα τελικά το R.
Αν μπορούσα να το ανεβάσω στο διαμέρισμα που μένω να κοιμάμαι μαζί θα το κανα....
μπορεις να αλλαξεις διαμερισμα... :laugh::laugh::laugh:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.




Να και δύο δικές μου φώτο με την ktmαρα που έδωσα το Σεπτέμβρη και μετά από 50.000 περίπου χιλίομετρα που έκανα σε Ελλάδα - Εξωτερικό - βουνά- στροφιλίκια - πολλά off road δεν μου άφησε κανένα παράπονο!! Έστριβε τέρμα στην άσφαλτο ακόμα και με τακούνια μου έκανε όλα τα γούστα!! Γτ το έδωσα?? Είπα επειδή είχε 72.000 χιλιόμετρα ότι πρέπει να το δώσω για να μη χάσω λεφτά! Επιασα αυτά που ήθελα και το έδωσα!!
Αν το 1190 μοτερικά και όλα τα συναφή που έχει ήταν στο σουλούπι του 990 με ένα μικρό facelift δεν θα έπερνα bmw!!
Βέβαια το bmw με έχει αφήσει άφωνο ως προς την οδήγηση στο χώμα για να πω την αλήθεια δεν το περίμενα να είναι τόσο άνετο!! Στο δρόμο δεν αφήνει περιθώρια κάνει ότι θέλει ο αναβάτης!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Να και δύο δικές μου φώτο με την ktmαρα που έδωσα το Σεπτέμβρη και μετά από 50.000 περίπου χιλίομετρα που έκανα σε Ελλάδα - Εξωτερικό - βουνά- στροφιλίκια - πολλά off road δεν μου άφησε κανένα παράπονο!! Έστριβε τέρμα στην άσφαλτο ακόμα και με τακούνια μου έκανε όλα τα γούστα!! Γτ το έδωσα?? Είπα επειδή είχε 72.000 χιλιόμετρα ότι πρέπει να το δώσω για να μη χάσω λεφτά! Επιασα αυτά που ήθελα και το έδωσα!!
Αν το 1190 μοτερικά και όλα τα συναφή που έχει ήταν στο σουλούπι του 990 με ένα μικρό facelift δεν θα έπερνα bmw!!
Βέβαια το bmw με έχει αφήσει άφωνο ως προς την οδήγηση στο χώμα για να πω την αλήθεια δεν το περίμενα να είναι τόσο άνετο!! Στο δρόμο δεν αφήνει περιθώρια κάνει ότι θέλει ο αναβάτης!!
Δεν φαινονται οι φωτο! Απ οτι ειδα ειναι απο face book,πατα πανω στην εικονα να ανοιξει μετα πατα δεξι κλικ του mouse αντιγραφη url εικονας και μετα το κανεις επικολληση εδω στο φορουμ! ;)
 

lari

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
Λαζαρος
ο κολλητος μου πηρε προχθες αυτο το μοτορι..δεν εχει λαστιχα και ψαχνουμε..αποκλειστικα για ασφαλτινη χρηση ποια θα προτεινατε?
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ακριβως αυτο που λεει ο φίλος απο πανω τα μαμά λαστιχα ειναι απεχτα!! Να μην κοιτάξει αλλη λύση κατα τη γνωμη μου!!
 
Top Bottom