R1200 GS & R1200 GSA

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το δάχτυλο είναι για το κόστος του ανταλλακτικού...:mad:
Μόλις μου είπε γιατί το μαμά άντεξε τα υπερδιπλάσια χλμ
Το δευυερο ήταν γιαπωνέζικο. ..toyo :p

advφον!!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Μόλις μου είπε γιατί το μαμά άντεξε τα υπερδιπλάσια χλμ
Το δευυερο ήταν γιαπωνέζικο. ..toyo :p

advφον!!
Κώστα, πόσο το κόστος του ανταλλακτικού;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φακαντόρο γράφει το ρουλεμάν επάνω;:p
Σε σχέση με μηχανές που έχουν αλυσίδα - γρανάζια. ...φθηνά την έχουμε βγάλει.
450 ευρώ. ....για ρουλεμάν σε 212000 χλμ
Πόσο βγαίνει σε αλυσιδογραναζα? ???

advφον!!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Βρε δεν αντιλέω, αλλά ρε γμτ ρουλεμάν είναι...
Τέλος πάντων, μάλλον στερέψανε οι τσέπες μας και όλα ακριβά μΕ φαίνονται!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μόλις μου είπε γιατί το μαμά άντεξε τα υπερδιπλάσια χλμ
Το δευυερο ήταν γιαπωνέζικο. ..toyo :p

advφον!!
Koyo μαρη ταγαροβλαχα:laugh::roflmao:
Koyo οχι Toyo. Tα Toyo ειναι λαστιχα:rolleyes::rolleyes:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μου ακουγεται αγκαλια με το τελειο!!!!!!!!!
Αλλα Θοδωρη μετα λυπης μου το λεω, περασαμε ΚΤΕΟ ενα 07 με τελικο και σωληνες της Remus ανευ καταλυτη ....κανονικοτατα:(
Αυτο σημαινει οτι λογω φτωχου μιγματος και υψηλης συμπιεσης, τα gs δεν εκπεμπουν ρυπους!
Τα ΚΤΕΟ μια χαρα μετρανε κι εχω πολλες περιπτωσεις απορριψης οχηματων λογω καυσαεριων!

Τωρα το συστημα εξατμισης του κολλητου μου δεν το λεω τελειο, γιατι εχει σοβαρο μειονεκτημα σε σχεση με το δικο μου στις χαμηλες και μεσαιες! Μονο μετα τις 7000 σαλ παιρνει κεφαλι, οποτε για μενα δε λεει πολλα. Ειμαι πολυ ευκολα "μια πανω" στους επαρχιακους:cool:
Αυτο μου λεει περισσοτερα!!!:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε σχέση με μηχανές που έχουν αλυσίδα - γρανάζια. ...φθηνά την έχουμε βγάλει.
450 ευρώ. ....για ρουλεμάν σε 212000 χλμ
Πόσο βγαίνει σε αλυσιδογραναζα? ???

advφον!!
Τα ιδια λ7 αν ειναι καποιος σχολαστικος στη συντηρηση της αλυσιδας. 3 σετ επι 150 γιουρα μας κανουν οσα εχεις δωσει κι εσυ.
Βεβαια καποιος οχι πολυ προσεκτικος, θα ειχε δωσει κι αλλα 150 τουλαχιστον.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα ιδια λ7 αν ειναι καποιος σχολαστικος στη συντηρηση της αλυσιδας. 3 σετ επι 150 γιουρα μας κανουν οσα εχεις δωσει κι εσυ.
Βεβαια καποιος οχι πολυ προσεκτικος, θα ειχε δωσει κι αλλα 150 τουλαχιστον.....
4 σετ....

advφον!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
4 σετ....

advφον!!
Πολυ προσεκτικος λεμε....
70000 χλμ ανα σετ. Εχω βγαλει τοσα με την Αφρικα.
Δε βγαινουν παντα ομως κι οχι απο ολους.
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πολυ προσεκτικος λεμε....
70000 χλμ ανα σετ. Εχω βγαλει τοσα με την Αφρικα.
Δε βγαινουν παντα ομως κι οχι απο ολους.
Ενημερωνω τον george p...κι ερχεται,καλυφθειτε o_O

adv phone
 

gkpapa

2f4u
Περιοχή
Athens
Όνομα
george
Μοτό
bmw r1200gs
Αυτο σημαινει οτι λογω φτωχου μιγματος και υψηλης συμπιεσης, τα gs δεν εκπεμπουν ρυπους!
Τα ΚΤΕΟ μια χαρα μετρανε κι εχω πολλες περιπτωσεις απορριψης οχηματων λογω καυσαεριων!

Τωρα το συστημα εξατμισης του κολλητου μου δεν το λεω τελειο, γιατι εχει σοβαρο μειονεκτημα σε σχεση με το δικο μου στις χαμηλες και μεσαιες! Μονο μετα τις 7000 σαλ παιρνει κεφαλι, οποτε για μενα δε λεει πολλα. Ειμαι πολυ ευκολα "μια πανω" στους επαρχιακους:cool:
Αυτο μου λεει περισσοτερα!!!:)
Αυτα Τεο ισχυουν στη δικια σου ισως οδηγηση. Ειναι σχεδον αδυνατο να εισαι καπου (οπουδηποτε ...) και να εχεις 4.000 στροφες με 4 και να ανοιγεις τερμα το γκαζι για να κανειςτι?? Να προσπερασεις? Να στριψεις ? Κατεβαζεις λοιπον μια και κανεις οτι θες. Εκει λοιπον ειναι η διαφορα (οχι τεραστια) που σου δινει το σετακι αυτο. Αν θα το χρειαστεις ποτε εσυ? Μαλλον οχι. Εγω ? Ναι ετσι απλα για να σε περναω οποτε θελω και να τσαντιζεσαι!!!!

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Αυτα Τεο ισχυουν στη δικια σου ισως οδηγηση. Ειναι σχεδον αδυνατο να εισαι καπου (οπουδηποτε ...) και να εχεις 4.000 στροφες με 4 και να ανοιγεις τερμα το γκαζι για να κανειςτι?? Να προσπερασεις? Να στριψεις ? Κατεβαζεις λοιπον μια και κανεις οτι θες. Εκει λοιπον ειναι η διαφορα (οχι τεραστια) που σου δινει το σετακι αυτο. Αν θα το χρειαστεις ποτε εσυ? Μαλλον οχι. Εγω ? Ναι ετσι απλα για να σε περναω οποτε θελω και να τσαντιζεσαι!!!!

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
Μην του μιλας ετσι.. αποσυντονιζεται και χανει τις γραμμες του!

:cool: :cool: :cool:


Οντως τα 10αρια σας κ σηκωνουν κ θελουν παραπανω στροφες απο τα παλαιας κοπης το θεμα ειναι ποσοι οδηγοι τους το εχουν εντοπισει.
Ασε που ανοιγοντας σε οποιοδηποτε gs 1200 με 4η κ 4000 εισαι ερμαιο σε ολους γυρω σου .

adv phone
 

gkpapa

2f4u
Περιοχή
Athens
Όνομα
george
Μοτό
bmw r1200gs
Μην του μιλας ετσι.. αποσυντονιζεται και χανει τις γραμμες του!

:cool: :cool: :cool:


Οντως τα 10αρια σας κ σηκωνουν κ θελουν παραπανω στροφες απο τα παλαιας κοπης το θεμα ειναι ποσοι οδηγοι τους το εχουν εντοπισει.
Ασε που ανοιγοντας σε οποιοδηποτε gs 1200 με 4η κ 4000 εισαι ερμαιο σε ολους γυρω σου .

adv phone
Ακριβως. Τετοια ανοιγματα ειναι του....θανατου.

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αυτα Τεο ισχυουν στη δικια σου ισως οδηγηση. Ειναι σχεδον αδυνατο να εισαι καπου (οπουδηποτε ...) και να εχεις 4.000 στροφες με 4 και να ανοιγεις τερμα το γκαζι για να κανειςτι?? Να προσπερασεις? Να στριψεις ? Κατεβαζεις λοιπον μια και κανεις οτι θες. Εκει λοιπον ειναι η διαφορα (οχι τεραστια) που σου δινει το σετακι αυτο. Αν θα το χρειαστεις ποτε εσυ? Μαλλον οχι. Εγω ? Ναι ετσι απλα για να σε περναω οποτε θελω και να τσαντιζεσαι!!!!

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk
Γιώργη, σε κάθε έξοδο από στροφή, μέχρι την επόμενη, έκανες +1 αλλαγή ;)
Εγώ ήμουν πίσω κι έβλεπα. Βέβαια για να σε έχω στα 5-10 μέτρα, αναγκαζόμουν να κάνω το ίδιο (μόνο στα πιο ανοικτά κομμάτια). Στα στεναδούρια ήμουν μονίμως μία πάνω και κοντά σου.
Τα προσωπικά γούστα , είναι προσωπικά γούστα. Δε γίνεται να κάνουμε κουβέντα επ' αυτού.
Εγώ έγραψα το άνοιγμα, όπως ακριβώς το κάναμε και πιστεύω το περιέγραψα πιστά. Όποιος σκέφτεται παρόμοια αλλαγήσε μηχανάκι του 2010+, τώρα ξέρει που θα χάσει και πού θα κερδίσει. Και αυτός είναι ο λόγος που το ανέφερα στο παρόν θέμα.


ΥΓ: όταν με περνάς δεν τσαντίζομαι κουτούτσικο:secret:, γιατί με περνάς μόνο εκεί που θέλω. Εκεί που δε θέλω να με περάσεις, δε με περνάς:yew:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Μην του μιλας ετσι.. αποσυντονιζεται και χανει τις γραμμες του!

:cool: :cool: :cool:


Οντως τα 10αρια σας κ σηκωνουν κ θελουν παραπανω στροφες απο τα παλαιας κοπης το θεμα ειναι ποσοι οδηγοι τους το εχουν εντοπισει.
Ασε που ανοιγοντας σε οποιοδηποτε gs 1200 με 4η κ 4000 εισαι ερμαιο σε ολους γυρω σου .

adv phone

Τι εννοείς?
Με ποιον να ανοίξει ένα gs?
Με Hayabusa?:laugh::roflmao:
Mε μηχανάκια της κατηγορίας του και ανάλογα το έτος παραγωγής (να συγκρίνουμε μοντέλα 2005 με τα αντίστοιχα, ή του 2010 με τα αντίστοιχα, αυτό εννοώ) ποιο μηχανάκι έχει τύχη απέναντι στο GS? Τα ΚΤΜια?, Τα Βαρκαδερά?, Τα Caponord? Βούτυρο στο ψωμί μας, όλα ;)
 
Top Bottom