RIDER...συμβουλές για camping & μοτοσυκλέτα.....!!!

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Με αφορμή των εξορμήσεων που θα αρχίσουν σε λίγο καιρό στα διάφορα camping της Ελλάδας και όχι μόνο , σας παραθέτω τον “retro” οδηγό για να θυμηθούν οι παλιότεροι (και να συγκινηθούν ) :cry: :D :D και για να μαθαίνουν οι νεότεροι.
Είναι από την εποχή της δραχμής, τότε που λέγαμε την σκηνή "αντίσκηνο"
και την μηχανή "μοτοσυκλέτα" αλλά πιστεύω ότι θα τον αγαπήσετε όσο κι εγώ γιατί σε ταξιδεύει σε μια άλλη εποχή λίγο πιο αγνή, στην εποχή που πληροφορίες έπαιρνες μόνο μέσω τηλεφώνου, σαφώς δεν υπήρχε το internet,ούτε και η πληθώρα των πληροφοριών που υπάρχει σήμερα , ακόμη και ο εξοπλισμός μοτοσυκλέτας ήταν πολύ περιορισμένος και φυσικά δεν συζητάμε για Touratech και τα σχετικά ( άγνωστες λέξεις για τότε ) .Τα περισσότερα κάμπινγκ ήταν ακόμη στην φυσική τους κατάσταση και που γενικά τα πράγματα ήταν πιο απλά και χαλαρά.
Δικό σας...........








































































 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Φρέσκο φιλμ, walkman και κασέτες... :D
Ρομαντικός οδηγός που ισχύει ακόμα και σήμερα!
Με την αναγκαία προσθήκη των διαφόρων φορτιστών για όλα τα ηλεκτρονικά καλούδια που πλέον κουβαλάμε μαζί μας και ενός "σταυρού" ή πολύμπριζου καθώς στα οργανωμένα κάμπινγκ οι ελεύθερες πρίζες είναι συνήθως περιορισμένες.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Ωραίο ......Τι μου θύμισες τώρα !!! Με κάνεις να ψάξω τη βιβλιοθήκη μου !!!!
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
Πολύ ωραίο θέμα με νοσταλγικές τάσεις.:)
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Υπάρχει σε PDF και όχι σε πρωτότυπο στην συλλογή μου!!!Είναι απίστευτη η εικόνα που που φέρνει το εξώφυλλο με τον μοναδικό tenere...
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Υπάρχει σε PDF και όχι σε πρωτότυπο στην συλλογή μου!!!Είναι απίστευτη η εικόνα που που φέρνει το εξώφυλλο με τον μοναδικό tenere...
Στέφανε αν μπορέσεις ανέβασε το PDF για να μπορέσουμε να το εκτυπώσουμε πιο εύκολα και γιατί πιάνει και λιγότερο χώρο στο αρχείο απο τις φώτο.:)


Sent from space
 

Marion

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Μαριάνα
Μοτό
bmw gs 1200 .....θα ηθελα να ειχα!!
Στέφανε αν μπορέσεις ανέβασε το PDF για να μπορέσουμε να το εκτυπώσουμε πιο εύκολα και γιατί πιάνει και λιγότερο χώρο στο αρχείο απο τις φώτο.:)


Sent from space

Δυστυχώς είναι μεγάλο το αρχείο και δεν το δέχεται στο forum για να στο ανεβάσω :(
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ναι αυτό προσπαθώ να λύσω.
 

gsgs

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW F650GS '01
Γεια χαρά σε όλους,
οι εικόνες είναι από τον οδηγό που έχω στην πρωτότυπη μορφή, σκάναρα και ανέβασα το 2011 σε κάποια forum.
To pdf βρίσκεται ακόμα online στη διεύθυνση: http://users.otenet.gr/~geosta/CampingAndMoto/CampingAndMoto.pdf για όσους θέλουν να το κατεβάσουν.
Καλό καλοκαίρι, καλές διακοπές και καλό camping!
 

FEBU

Μέλος
Περιοχή
Άργος
Όνομα
Αγγελής
Μοτό
Suzuki DL 650 V-Strom
Γεια χαρά σε όλους,
οι εικόνες είναι από τον οδηγό που έχω στην πρωτότυπη μορφή, σκάναρα και ανέβασα το 2011 σε κάποια forum.
To pdf βρίσκεται ακόμα online στη διεύθυνση: http://users.otenet.gr/~geosta/CampingAndMoto/CampingAndMoto.pdf για όσους θέλουν να το κατεβάσουν.
Καλό καλοκαίρι, καλές διακοπές και καλό camping!
Δε μου ανοίγει το link. Πάει να ανοίξει η καρτέλα στο Safari και κλείνει αμέσως.
 

Papadopaidi

Μέλος
Περιοχή
Patras
Όνομα
Παύλος
Μοτό
R1150GS '00 (ABS)
Η σελίδα 30 του pdf
όλα τα λ7...
:wacky::muted::cautious::geek::inlove:
 
Top Bottom