XT660Z Tenere

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Σήμερα έμαθα τι θα πει να στρίβεις χωρίς να φοβάσαι..
Σήμερα έμαθα να ελέγχω το TENERE ..
Σήμερα έμαθα τι θα πει μηχανή!!!

Ερωτεύτηκα ξανά το TENERE μου !!!

Δεν ήξερα ότι θα μπορούσα να οδηγήσω έτσι..
Σκεφτόμουν ότι θα φταίει η μηχανή , και ότι δεν μπορώ να οδηγήσω έτσι.
(Όλα αυτά για τα δικά μου δεδομένα)

Το φοράς και πετάς!!! Χαχαχα


Στάλθηκε από το CAT S60
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Εγω παντως ειδα μικρη διαφορα μετα το σφιξιμο της προφορτισης. Το μηχανακι παντως στριβει ωραια στην ασφαλτο αν εχεις καλα λαστιχα
και ταχυτητες μεχρι 130-140 στο κοντερ γιατι απο εκει και πανω νιωθεις την ασαφεια του μπροστινου
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Εγω παντως ειδα μικρη διαφορα μετα το σφιξιμο της προφορτισης. Το μηχανακι παντως στριβει ωραια στην ασφαλτο αν εχεις καλα λαστιχα
και ταχυτητες μεχρι 130-140 στο κοντερ γιατι απο εκει και πανω νιωθεις την ασαφεια του μπροστινου
Αυτή η μικρή διαφορά του μπροστινού και η πιο αισθητή του πισινού άλλαξε το μηχανάκι μου..
Από αυτό που οδηγούσα πριν καμία σχέση με τώρα..

Στάλθηκε από το CAT S60
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτή η μικρή διαφορά του μπροστινού και η πιο αισθητή του πισινού άλλαξε το μηχανάκι μου..
Από αυτό που οδηγούσα πριν καμία σχέση με τώρα..

Στάλθηκε από το CAT S60
Και που να δείς τη διαφορά ,αν βάλεις μιά σοβαρή ανάρτηση πίσω ,κ σετάρεις αναλόγως κ το μπροστινό.
Πολιτισμικό σόκ θα πάθεις.
Και θα νιώσεις "Παγκόσμιος" & "Ντακαρίσος" ταυτόχρονα. :D
 

Alex990

Μέλος
Περιοχή
Βέροια
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM 990
Και που να δείς τη διαφορά ,αν βάλεις μιά σοβαρή ανάρτηση πίσω ,κ σετάρεις αναλόγως κ το μπροστινό.
Πολιτισμικό σόκ θα πάθεις.
Και θα νιώσεις "Παγκόσμιος" & "Ντακαρίσος" ταυτόχρονα. :D
:l2::stm:
 

Smias

ΣΜΙΑΣ (I)
Περιοχή
Αθηνα κεντρο-κεντρο λεμε!
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
xt660z Tenere '09


Duster edc
Του Νίκου @ouzakias που το είχα κάνει μια μικρή βόλτα είχε μεγάλη διαφορά πάντως σε σχέση το μαμά, ωραία διαφορά!
Δυστυχώς είχε κινήση, ήμουν και ολίγον βιαστικώς και δεν το έκανα πολύ βόλτα αλλά το πίσω δούλευε ρολόι, μου θύμισε το υπεράριστο σε αναρτήσεις drz400 μου.
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Περυσι παιδες ελυσα το μηχανακι για να του κανω φουλ σερβις και μπηκε αλλη ουρα πισω αλουμινιου πατακια κολαρα σιλικονης μπλε και λλαχτηκαν λαδια μπροστινου και ελατηρια της ohlins!Την ιδια μερα μπηκε και πισω αναρτιση ohlins με το δοχειο (μεταχειρισμενη σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση)....μολις βγηκα στον δρομο καταλαβα οτ οδηγουσα ΑΛΛΟ μηχανακι!Ειχα παθει πολιτισμικο σοκ!Το μηχανακι εστριβε μονο του και μπορουσα να του εχω εμπιστοσυνη...εστριβα οσο μπορουσα μεχρι να νιωσω φοβο και πιστευω θα εστριβε κι αλλο! Μεγαλο πραγμα να εχεις σωστη αναρτιση!!!
 

John-Elias_Tenere

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
yamaha xt660z tenere 2011
Ελπιζω συντομα να βρω χρονο και να σας κανω και εγω μια μινι παρουσιαση του Τενερε μου! :) Στολιδι ειναι αν και εχει πατησει τα 60.000 !Θελω να γρασω μαζι του και δεν με νοιαζουν τα λιγα του αλογα!Καμαρωνω σαν γυφτικο σκεπαρνι οταν το οδηγαω και μου εχει προσφερει ελευθερια και συγκινήσεις
απιστευτες!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Περυσι παιδες ελυσα το μηχανακι για να του κανω φουλ σερβις και μπηκε αλλη ουρα πισω αλουμινιου πατακια κολαρα σιλικονης μπλε και λλαχτηκαν λαδια μπροστινου και ελατηρια της ohlins!Την ιδια μερα μπηκε και πισω αναρτιση ohlins με το δοχειο (μεταχειρισμενη σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση)....μολις βγηκα στον δρομο καταλαβα οτ οδηγουσα ΑΛΛΟ μηχανακι!Ειχα παθει πολιτισμικο σοκ!Το μηχανακι εστριβε μονο του και μπορουσα να του εχω εμπιστοσυνη...εστριβα οσο μπορουσα μεχρι να νιωσω φοβο και πιστευω θα εστριβε κι αλλο! Μεγαλο πραγμα να εχεις σωστη αναρτιση!!!
Μπράβο ρε Γιάννο, πάντα έτσι να σε διαβάζω να σε χαίρομαι!
 

nokiakias1989

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
XTZ 660 2008
Ρε μαγκες σημερα πετυχα εναν τυπο στο παγκρατι με ενα 660 απο τα πρωτα του 2008 και ο τυπας ειχε κανει 140.000 χιλιομετρα απροβληματιστα αν εξαιρεσεις την πλεξουδα ανορθωτη που επασχαν τα πρωτα και την υγρασια στο κοντερ που του το αλλαξαν μεσα στην εγγύηση....το κορυφαιο ηταν οτι μια φορα συμφωνα με τα λεγομενα του ειχε τα ιδια λαδια για 25.000 χιλιομετρα και απλα συπληρωνε οταν τα εκαιγε και το μηχανακι ειπε χαρακτηριστικα οτι εσκουζε :thinking:...

Λετε να ειναι τοσο τερας αξιοπιστιας ο μιναρελι και γενικα το τενερε??? Εχω γνωστους που παθαν στα 50.000 πιστονι και εκαναν και κανονικη συντηριση...
Εγώ είμαι αυτός π τύπος που περιγράφεις..... δεν έχω προλάβει να βάλω ακόμη σύντομα θα το κάνω .... και είναι όπως στα είχα πει ίσως και λίγο πάνω από 30000 km να είχα να αλλάξω λάδια διαβάζω και εγώ εδώ για να μαθαίνω πληροφορίες μιας και έχω περί τα 155000 km Γραμενα στο κοντέρ.... συν καμία 15000 από το πρώτο κοντέρ που είχε αλλαχτεί!!!!
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Εγώ είμαι αυτός π τύπος που περιγράφεις..... δεν έχω προλάβει να βάλω ακόμη σύντομα θα το κάνω .... και είναι όπως στα είχα πει ίσως και λίγο πάνω από 30000 km να είχα να αλλάξω λάδια διαβάζω και εγώ εδώ για να μαθαίνω πληροφορίες μιας και έχω περί τα 155000 km Γραμενα στο κοντέρ.... συν καμία 15000 από το πρώτο κοντέρ που είχε αλλαχτεί!!!!
Ο κινητηρας αυτος ειναι πραγματι πολυ αξιοπιστος!!! Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι το κανεις αυτο στην μοτοσυκλετα σου; Τι αξια εχει μια αλλαγη λαδιων στην ωρα του η εστω και λιγο αργοτερα;
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Εγώ είμαι αυτός π τύπος που περιγράφεις..... δεν έχω προλάβει να βάλω ακόμη σύντομα θα το κάνω .... και είναι όπως στα είχα πει ίσως και λίγο πάνω από 30000 km να είχα να αλλάξω λάδια διαβάζω και εγώ εδώ για να μαθαίνω πληροφορίες μιας και έχω περί τα 155000 km Γραμενα στο κοντέρ.... συν καμία 15000 από το πρώτο κοντέρ που είχε αλλαχτεί!!!!
το μαυρο εχεις με την πλαινη βαλιτσα και το bagster?
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ο κινητηρας αυτος ειναι πραγματι πολυ αξιοπιστος!!! Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι το κανεις αυτο στην μοτοσυκλετα σου; Τι αξια εχει μια αλλαγη λαδιων στην ωρα του η εστω και λιγο αργοτερα;
μέσα στο μυαλό μου είσαι....
 
Top Bottom