Για μπάνια......Τουρκία!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπράβο ρε Πέτρο...!!! :friendship:
Ωραίο ταξιδιωτικό!
Ευχαριστούμε για την βόλτα!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραίος ο Πετραν!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Βρε, βρε, βρε... ο Πέτρος! Που είσαι ρε ψυχή; Και με τι ωραίο τρόπο ξαναμπήκες! Ωραίος!
Καππαδοκία και αερόστατο και δικό μου όνειρο που δεν υλοποίησα παρ' ότι έχω περάσει ξόφαλτσα από τις περιοχές, Φώκαια πήγα, Κουσάντασι πήγα, Σμύρνη πήγα, Μπόντρουμ πήγα, Παμούκαλέ ΔΕΝ ΠΗΓΑ @#!@, . Μια μέρα θα το κάνω.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:friendship:
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Βρε, βρε, βρε... ο Πέτρος! Που είσαι ρε ψυχή; Και με τι ωραίο τρόπο ξαναμπήκες! Ωραίος!
Καππαδοκία και αερόστατο και δικό μου όνειρο που δεν υλοποίησα παρ' ότι έχω περάσει ξόφαλτσα από τις περιοχές, Φώκαια πήγα, Κουσάντασι πήγα, Σμύρνη πήγα, Μπόντρουμ πήγα, Παμούκαλέ ΔΕΝ ΠΗΓΑ @#!@, . Μια μέρα θα το κάνω.
Στο εύχομαι να πας και να το απολαύσεις.
Όσο για αυτό που ρωτάς εδώ είμαι μωρέ απλά έχω χάσει τα φλογερά βλέμματα του πουλιού από την Χαλκίδα και λέω κάτσε να τον κάνω να ζηλέψει....

Ήταν εύκολο να συνεννοηθείς στα αγγλικά (υποθέτω ) στα λιγότερο τουριστικά μέρη;
Τα Αγγλικά δεν το πολύ έχουν οι περισσότεροι. Έπαιξε πολύ google translate όπου μιλάς και μεταφράζει άμεσα τα λεγόμενα σου.
Το εγκατέστησα άμεσα την πρώτη μέρα μετά από ένα αστείο σκηνικό. Πάω να βγάλω την τουριστική sim και να κολλάει η υπάλληλος ποιο είναι το επίθετο και πιο το μικρό μου. Ρε να το γράφει στα Αγγλικά η ταυτότητα, να της το εξηγώ, τίποτα αυτή είχε σκαλώσει άσχημα. Της δείχνω με το δάχτυλο μου πάνω στην ταυτότητα και της φωνάζω όνομα- Kemal, επώνυμο Ataturk. Ξεραθήκαμε και οι 2 από τα γέλια. :laugh:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πέτρο μπράβο για τον ταξιδιωτικό και που ξαναγύρισες ενεργός γιατί σε είχαμε χάσει καιρό .... Ένα ταξίδι που θα έκανα και γω φέτος ακριβώς το ίδιο αλλά δεν έκατσε...ευχαριστούμε για τις πρόσφατες πληροφορίες θα χρειαστούν του χρονου.. Έπρεπε να κάνετε βόλτα στην Αττάλεια με το καραβάκι στα κοντινά νησάκια.... Άντε στο επόμενο ταξίδι

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Σχεδον την ιδια διαδρομη μ'αυτη που εκανες Πετραν ειχα κανει το 2014 με ενα φιλο και στο καπακι το 2015 με τη συμβια (με καποιες παραλλαγες τη δευτερη φορα). Την πρωτη φορα δεν ειχαμε ανεβει στο αεροστατο αλλα το καναμε τη δευτερη και συμφωνω οτι ειναι must. Η διαδρομη αυτη ειναι η στανταρ all-time classic Turkey για καποιον που θελει να δει την ενδοχωρα της Τουρκιας μεχρι Καππαδοκια αλλα και τα νοτιο-δυτικα παράλια. Χρησιμες πληροφοριες!

Ευχομαι την επομενη να φτασετε μεχρι Ποντο και παραπερα! :ok:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία!
Ευχαριστούμε για τις πληρέστατες πληροφορίες του ταξιδιού σας! :friendship::friendship::friendship:
 

Vespower

Μέλος
Όνομα
Θανος
Μοτό
Vespa Gs160
Μπραβο σας…ομως για το Aryani δεν εχεις δικιο,Ειδικα αν το φας με κανα ψιλοκαυτερο Donner πινοντας το στο καπακι ,μονο αυτο θα σε ανακουφίσει .
 

Simitis

Μέλος
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Ducati Multistrada Enduro
Έπρεπε να κάνετε βόλτα στην Αττάλεια με το καραβάκι στα κοντινά νησάκια....
Εννοείς το σπήλαιο που έχει κοντά εκεί ή σε κάποιο άλλο μέρος αυτό με το καραβάκι?

Μπραβο σας…ομως για το Aryani δεν εχεις δικιο,Ειδικα αν το φας με κανα ψιλοκαυτερο Donner πινοντας το στο καπακι ,μονο αυτο θα σε ανακουφίσει .
"
"
Κοίτα η αλήθεια είναι ότι είδα δυνατούς παίχτες να τρώνε καυτερά και να το πίνουν στο καπάκι. Εγώ δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία, θέλω αρμονική σχέση με την τουαλέτα μου.
Εάν θέλω να ξινίζω, οδηγώ και GS δεν κολλάω.
Επίσης μου λέει ένας μαγαζάτορας:
-Έλληνας?
-Ναι
-Θες τζατζίκι?
-Του λέω αντε φερε ναι.
Έρχεται τζατζίκι σούπα με κουτάλι. Ένα πράγμα πήρα τζατζίκι και έριξα ένα μπουκάλι νερό πάνω του. Ο σερβιτόρος το βρήκε στην ίδια θέση όπου το άφησε.
Ε, στην ίδια μοίρα βάζω και το αριάνι.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που σβήνει το κάψιμο είναι γενικά το λιπαρό. Γιαούρτι (όχι 0%), γάλα, παπάρα από χωριάτικη κλπ.

Το αριανι το έχω κατηγορία κεφίρ, αρέσει η όχι και δεν είναι όλα τα ίδια.
 

Stavros_tsa

Μέλος
Όνομα
Stavros
Μοτό
Xadv 750
Κάτι τα 2 χρόνια απραγίας λόγω κορονοϊού, κάτι η κρυφή επιθυμία της κοπελιάς για βόλτα με αερόστατο με έκανε να βγάλω πλάνο για Τουρκία. Πως κοίταγα και την πτώση της τούρκικης λίρας λέω δεν κοιτάω και παραλίες να δω τι παίζει, ε και έτσι έκλεισα 2 εβδομάδες στην γειτονική χώρα.
Για όποιον σκέφτεται να κάνει κάτι παρόμοιο πιστεύω θα τον βοηθήσει το παρακάτω ταξιδιωτικό. Το διάστημα που πήγα ήταν 2/7 έως 16/7
Τέλειο post.. Είμαι στο καράβι για Χίο και μετά τσεσμε
 
Top Bottom