Πάνω τρομπα συμπλέκτη 990

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Α γεια σου, το μετρας λαθος. δεν ειναι αντιπροσωπευτικη αυτη η μετρηση....
Ετσι οπως λες απο λαμπακι-σε λαμπακι εχω βγαλει 130 χιλιομετρα με ενα 10ρικο.... αυτο σημαινει γυρω στα 4,5/100 πραγμα αδυνατον.
Για αυτο επιμενω να κανεις σωστη μετρηση... μερικες φορες ετσι οπως κουνιεται η βενζινα αλλες φορες αναβει νωριτερα,κι αλλες λιγο αργοτερα... αυτο το 1-2 λιτρα που παιζεται να παιξει στο φλοτερ,αμεσως αμεσως παει το 5ευρω που ειναι 2μησι-3λιτρα...
Λες να πεζει η ένδειξη 2-3 λιτρα διλαοκ θα το κάνω όπως με γέμισμα



Α γεια σου, το μετρας λαθος. δεν ειναι αντιπροσωπευτικη αυτη η μετρηση....
Ετσι οπως λες απο λαμπακι-σε λαμπακι εχω βγαλει 130 χιλιομετρα με ενα 10ρικο.... αυτο σημαινει γυρω στα 4,5/100 πραγμα αδυνατον.
Για αυτο επιμενω να κανεις σωστη μετρηση... μερικες φορες ετσι οπως κουνιεται η βενζινα αλλες φορες αναβει νωριτερα,κι αλλες λιγο αργοτερα... αυτο το 1-2 λιτρα που παιζεται να παιξει στο φλοτερ,αμεσως αμεσως παει το 5ευρω που ειναι 2μησι-3λιτρα...[/quote]
Λες δηλαδή η ένδειξη να παίζει 2-3 λιτρα πάνω κάτω Κάθε φορά που ανάβει γι'αυτό με έχει τρελάνει; θα κάνω αυτό με το φουλαρισμα για να σιγουρευτώ! Σε ευχαριστώ παντός η πληροφορία σου ήταν σημαντική![/quote]
Μου χει τύχει πολλές φορές σε πορεία , να ανάψει και μετά απο λίγη ώρα να σβήσει και να ξανανάψει αργότερα .. μετά σύμφωνα με το γέμισμα η πρώτη φορά που άναψε ήταν λάθος, ανάλογα τις κλίσεις που παίρνεις όταν οδηγάς λογικό ειναι κάποιες φορές να μπερδευτεί το φλοτερ και να δου δείξει λάθος, δεν ειναι πρόβλημα αυτό, μην σα αγχώνει δηλαδή ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
την ασφαλεια και το τσιμπουχακι τα εχεις ηδη πανω.. οι βιδες λογικα ειναι για το καπακι της τρομπας.. αν δεν τις εχεις χαλασει δεν χρειαζονται αλλαγη...
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Το τσιμουχακι είδα οτι έχει φθαρει βασικα και πολυ φοβαμαι πως ολες οι βρωμιες ειναι ηδη πιο μεσα, με αποτελεσμα σε λιγο καιρο να θελω ολο το σετ επισκευης..
 

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS

δες το λίγο καλύτερα , είναι ίδιος κωδικός αλλά το παλιό σετ που έδιναν ! ζητα το παραπάνω και τσέκαρε λίγο τις το νήμα με τις μοντες για 950/990
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Παιδια καλησπέρα! Μιας και τα εχει σκασει η καραντινα και ειμαστε περιορισμενοι,ξεσπαμε με αγορες αχαχ! Εχω μπει στην διαδικασια(χωρις να εχω καποιο θεμα ως τωρα) να αλλαξω την τρομπα συμπλεκτη στο smt.. Οσον αφορα την κατω εχω ηδη στα χερια μου την oberon... Οσον αφορα την πανω συζητησα και με μαστορα,μου εδειξε μια μεταχειρο απριλια(περιπου 125 ευρω) αλλα προτιμισα να παω σε κατι πιο καινουριο και ktm(καλως η κακως;;;) Οποτε ειμαστε αναμεσα σε τρομπα sd του 2016 απο 400 ευρω η σε τρομπα απο 1190 στα 330 ευρω.. Τι θα προτεινατε εσεις σας καλυτερη λυση; Να εχουμε και καμια αποψη ρε παιδιμ..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παιδια καλησπέρα! Μιας και τα εχει σκασει η καραντινα και ειμαστε περιορισμενοι,ξεσπαμε με αγορες αχαχ! Εχω μπει στην διαδικασια(χωρις να εχω καποιο θεμα ως τωρα) να αλλαξω την τρομπα συμπλεκτη στο smt.. Οσον αφορα την κατω εχω ηδη στα χερια μου την oberon... Οσον αφορα την πανω συζητησα και με μαστορα,μου εδειξε μια μεταχειρο απριλια(περιπου 125 ευρω) αλλα προτιμισα να παω σε κατι πιο καινουριο και ktm(καλως η κακως;;;) Οποτε ειμαστε αναμεσα σε τρομπα sd του 2016 απο 400 ευρω η σε τρομπα απο 1190 στα 330 ευρω.. Τι θα προτεινατε εσεις σας καλυτερη λυση; Να εχουμε και καμια αποψη ρε παιδιμ..
Καλησπέρα!
Έχω αυτήν και δουλεύει απροβλημάτιστα...
Του 1190... ;)
 

S.p 990

Μέλος
Όνομα
Spiros
Μοτό
Ktm 990 adv. 2008
Καλησπέρα . είχα μια εγώ τι πάνω πρόβλημα με την τρόμπα συμπλέκτη αλλά εγώ πήγα σε φτηνή κι δοκιμασμένη λύση αγοράζοντας κινέζα μαγκουρα στ 50 ευρο με μεταφορά από e bay και είναι κομπλέ χωρίς κανένα πρόβλημα κι καμία διαρροή;);););)
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Προσοχη στα υγρα, καποιες πανω τρομπες απο τα πρωτα 1190/1050 ειναι για παραφινελαιο (mineral oil) , οι πιο καινουριες απο 1090/1190/1290 ειναι για DOT4. Η Oberon λεει δουλευει και με τα δυο, οποτε βαζετε μεσα ο,τι γραφει το καπακι της πανω τρομπας.
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Eυχαριστω πολυ παιδια,οποτε δεν υπαρχει και ιδιεταιρος λογος να παω στου sd σχετικα με την χρηματικη διαφορα; Θα δουλευει μια χαρα με την oberon κατω η τρομπα του 1190;
 

GiannisKTM

Μέλος
Όνομα
Giannis
Μοτό
KTM 690SM
KTM 990 SMT
Προσοχη στα υγρα, καποιες πανω τρομπες απο τα πρωτα 1190/1050 ειναι για παραφινελαιο (mineral oil) , οι πιο καινουριες απο 1090/1190/1290 ειναι για DOT4. Η Oberon λεει δουλευει και με τα δυο, οποτε βαζετε μεσα ο,τι γραφει το καπακι της πανω τρομπας.
Σωστα! Το εχω στα υποψιν υποθετω θα το προσεξει και ο μαστορας! ευχαριστω πολυ!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Σωστα! Το εχω στα υποψιν υποθετω θα το προσεξει και ο μαστορας! ευχαριστω πολυ!
Να μην υποθετεις, δες τι γραφει και πριχτον και ας στραβωσει... Εχουμε δει απο τετοια ενα σωρο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Θα δουλευει μια χαρα με την oberon κατω η τρομπα του 1190;
Έχω τον ίδιο συνδυασμό και δεν υπάρχει κάποια δυσλειτουργία.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
αψογα! ποσα χλμ περιπου αν επιτρεπεται; Απο βδομαδα λεω να παω να κανω την τοποθετηση!
Θα κοιτάξω αύριο το αρχείο στο PC και θα σου πω.
 
Top Bottom