Ταξιδιωτικές και adventure φωτογραφίες για "διαδραστικό" τοίχο σε καφέ

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Έχουν αρχίσει να έρχονται οι πρώτες φωτογραφίες και πολύ απολαμβάνω την διαδικασία. Μην διστάζετε στείλτε :)

Επειδή θέλω οι φωτογραφίες να μπορούν να αφαιρεθούν ή να ανανεώνονται χωρίς να καταστρέφονται, αποκλείονται οι πινέζες και η κόλλα. Κάτι που είχα βρει στο Πλαίσιο σαν ταινία blanko αλλά με κόλλα που υποτίθεται ότι δουλεύει σαν post it δεν δούλεψε, αν το αφήσεις λίγο καιρό δεν ξεκολλάει με τίποτα :rolleyes:
Οπότε αν υπάρχει κάτι πιο κατάλληλο και δοκιμασμένο για πλαστική επιφάνεια ή τοίχο πείτε το.
αυτοκολλητες γωνιες για φωτογραφιες - Google zoeken
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχουν αρχίσει να έρχονται οι πρώτες φωτογραφίες και πολύ απολαμβάνω την διαδικασία. Μην διστάζετε στείλτε :)

Επειδή θέλω οι φωτογραφίες να μπορούν να αφαιρεθούν ή να ανανεώνονται χωρίς να καταστρέφονται, αποκλείονται οι πινέζες και η κόλλα. Κάτι που είχα βρει στο Πλαίσιο σαν ταινία blanko αλλά με κόλλα που υποτίθεται ότι δουλεύει σαν post it δεν δούλεψε, αν το αφήσεις λίγο καιρό δεν ξεκολλάει με τίποτα :rolleyes:
Οπότε αν υπάρχει κάτι πιο κατάλληλο και δοκιμασμένο για πλαστική επιφάνεια ή τοίχο πείτε το.
Αυτο που σου έγραψε ο κωστης από πάνω φαίνεται ωραίο..
Εμείς τις κολλήσαμε σε χοντρό μαύρο χαρτόνι και νομίζω ότι και αυτό είναι λυση
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το πρότζεκτ έμεινε λίγο πίσω λόγω των γιορτών και άλλων υποχρεώσεων. Ωστόσο συνεχίζω να συλλέγω φωτογραφίες και γυρίζοντας σιγά σιγά σε κανονικούς ρυθμούς δουλειάς όλα θα μπουν σε τάξη.
Πρόσφατα βρέθηκα με έναν καλό φίλο που έχει κάνει αρκετά και ιδιαίτερα ταξίδια. Μου λέει λοιπόν, "η διαδικασία που με έβαλες να επιλέξω φωτογραφίες με έκανε να θυμηθώ περιστατικά που είχα ξεχάσει, να ανακαλύψω φωτογραφίες που δεν ήξερα καν ότι έχω και γενικά να ξαναζήσω στιγμές από τα ταξίδια μου".
Αν αυτό συμβαίνει και με τους άλλους τότε το πρότζεκτ, σε ένα βαθμό, μπορεί να θεωρηθεί από τώρα πετυχημένο :p:D
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Καλημέρα Αντώνη και χρόνια πολλά! Ρε συ έχω πήξει λίγο απο δουλειές και δεν εχω βρει ευκαιρία να έρθω μια βόλτα απο το καφέ σου να τα πούμε κιόλας μωρε! Θα συμμετέχω κι εγώ με χαρά βέβαια στην πολύ όμορφη πρωτοβουλία σου εδώ την οποιά τώρα πήρα χαμπάρι! Να ψάξω τις φωτογραφίες θα έχουμε και κοινές μας φωτογραφίες σίγουρα ,ίσως και απο τον Πάρνωνα που κάναμε καμιά 30αριά χιλιόμετρα χωματόδρομο με τα στριτάκια, εσύ με το Kawasaki χαχαχα.

Την καλημέρα μου και τα λέμε σύντομα και απο κοντά
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλημέρα Αντώνη και χρόνια πολλά! Ρε συ έχω πήξει λίγο απο δουλειές και δεν εχω βρει ευκαιρία να έρθω μια βόλτα απο το καφέ σου να τα πούμε κιόλας μωρε! Θα συμμετέχω κι εγώ με χαρά βέβαια στην πολύ όμορφη πρωτοβουλία σου εδώ την οποιά τώρα πήρα χαμπάρι! Να ψάξω τις φωτογραφίες θα έχουμε και κοινές μας φωτογραφίες σίγουρα ,ίσως και απο τον Πάρνωνα που κάναμε καμιά 30αριά χιλιόμετρα χωματόδρομο με τα στριτάκια, εσύ με το Kawasaki χαχαχα.

Την καλημέρα μου και τα λέμε σύντομα και απο κοντά
Πωωω τι μου θύμησες τώρα, εκείνη ήταν η πρώτη μου "εντουράδα" με το ZX6 Ninja :laugh:o_O:stm:

Να περάσεις όποτε θέλεις να κεράσω καφεδάκι, θα χαρώ πολύ να τα πούμε!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λοιπόν προχωράμε κανονικά :happy: την Τρίτη παραλαμβάνω κάποια υλικά για την τελική διαμόρφωση του χώρου και μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει ολοκληρωθεί το σημείο που θα στηθεί η "έκθεση". Ταυτόχρονα θα αρχίσω να τυπώνω φωτογραφίες.
Μια σημείωση, στο μέιλ αν θέλετε μου λέτε και nickname από το φόρουμ. απλά για να γνωριζόμαστε ;). (Δεν είναι υποχρεωτικό)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ολοκληρώθηκε η δημιουργία του "καμβά", τώρα μένει να ασχοληθώ με τις φωτογραφίες.
Για όποιον επιλέξει να φέρει τις φωτογραφίες εδώ αντί να τις στείλει στο mail, κερνάμε καφέ :)

 

YianPep

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Africa twin 750
Καλημέρα Αντώνη,
Αν θες σου φέρνω ένα κουτί με ταινιάκια διπλής όψης για φωτό που σου λένε πιο πάνω για να δοκιμάσεις αν σου κάνουν.
Καθε πρωί περνάω απο εκεί για να πάω τον μικρό στο σχολείο οπότε δε μου είναι κόπος.
Καλές δουλειές εύχομαι και όταν κανονίσετε καφέ θα προσπαθήσω να είμαι εκεί:friendship:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Καλημέρα Αντώνη,
Αν θες σου φέρνω ένα κουτί με ταινιάκια διπλής όψης για φωτό που σου λένε πιο πάνω για να δοκιμάσεις αν σου κάνουν.
Καθε πρωί περνάω απο εκεί για να πάω τον μικρό στο σχολείο οπότε δε μου είναι κόπος.
Καλές δουλειές εύχομαι και όταν κανονίσετε καφέ θα προσπαθήσω να είμαι εκεί:friendship:
Σε ευχαριστώ πολύ! Έχω πάρει ήδη δυο για να δοκιμάσω. Ένα τύπου μπλου τακ της faber-castell και μια ταινία αφρού διπλής όψης. Πιστεύω πως κάποιο από τα δυο θα κάνει δουλειά.
 
Top Bottom