Άποψη για τα Michelin Sirac έχουμε;

Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Λοιπόν, τα πράγματα έχουν ως εξής: Το 650 θέλει σχετικά άμεσα λάστιχα. Τα ΤR91 που φοράει δεν μου άρεσαν καθόλου καθώς αργούν πολύ να ζεσταθούν σε σχέση με τα διάφορα άλλα που έχω κατά καιρούς δοκιμάσει, και σκέφτομαι να μην βάλω τα Anakee 3 (που ξέρω πως θα μου ταίριαζαν καλύτερα) προς χάριν των Sirac που ταιριάζουν καλύτερα στο look της Αφρικάνας. Η χρήση που θα γίνει θα είναι 90+% ασφάλτινες επαρχιακές διαδρομές, και κάνας βατός χωματόδρομος στο τσακιρ-κέφι.

Ποιοί τα έχουν δοκιμάσει, τί εντυπώσεις έχετε;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Που τα θυμηθηκες τα sirac?
Βγαινουν ακομα; Ισως το πλεον απαραδεκτο λαστιχο που δοκιμασα ever...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Aφου ρωτας και τα δυο που αναφερεις ειναι χαλια.
Για το πρωτο το λεω εγω και μερικες δεκαδες αλλοι για τα sirac ενας φιλος με Tramdalp 650.
Aφου παει ουσιαστικα μονο ασφαλτο αστην με τα TR κι αν τα φαει δες κατι σαν το TKC 70 ή το Anakee 2.
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Για την περιπτωσή σου Παναγιώτη προτείνω τα BRIDGESTONE BATTLE WING....... αβλεπή !!!
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Στα TR91 δεν μου άρεσε το πόσο αργούν να ζεσταθούν Κώστα.

Ηλία, τα 501/502 τα δοκίμασα, δεν μου κάνουν με τίποτα, μετά τα 1.500 χλμ παρακαλούσα να τελειώνουν να τα πετάξω.

To Anakee 2 είναι το λάστιχό μου Πασχάλη, το έχω βάλει και στο Ντέρο και στην Αφρικάνα, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά............. δεν βγαίνει πια.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Δεν ξέρω ρε Κώστα, όσες φορές δοκίμασα λάστιχα της Βρίστετον δεν μου άρεσε ο σκληρός σκελετός τους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω ρε Κώστα, όσες φορές δοκίμασα λάστιχα της Βρίστετον δεν μου άρεσε ο σκληρός σκελετός τους.
Μαζί σου.....
Αλλά μόνο αν τα δοκιμάσουμε θα μαθουμε.

advφον!!
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Εγω οσες φορες εβαλα Bridgestone σε OnOff...τα εβγαλα αμεσως...δεν μου "πηγανε" ποτέ...
Βεβαια εγω ειμαι και λιγο..."βλαμμενος" και παω καλυτερα με τακουνι στην ασφαλτο παρα με ασφαλτινο...με εχει πειραξει μαλλον η ανιατη αρρωστεια του χωματος.:hungry::wacky:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Παναγιωτη,για ριξε και ενα τσεκ σΕ λεω στα Mitas Ε08 εκει πανω στα καρντάσια...:rolleyes:

στην Αφρικανα παιζει να τα γουσταρεις για αυτα που λες οτι θες...και απο "look" μια χαρα :Watching:
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs
Η χρήση που θα γίνει θα είναι 90+% ασφάλτινες επαρχιακές διαδρομές, και κάνας βατός χωματόδρομος στο τσακιρ-κέφι.
Αλλαξε βρε φιλαρακι λιγο τα ποσοστα να χαμογελασει λιγο το χειλακι σου :D
Για την ασφαλτο εχεις και αλλα honda :p


:)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Αλλαξε βρε φιλαρακι λιγο τα ποσοστα να χαμογελασει λιγο το χειλακι σου :D
Για την ασφαλτο εχεις και αλλα honda :p


:)
Άσε ρε Μάνο, για χωματάδες έχουμε εδώ τον Μιχάλη με το GSR, τί να κλ@σουμε οι υπόλοιποι;

Μετά λοιπόν την απόρριψη του Sirac και την άκαρπη προσπάθεια (Μάθο ευχαριστώ) να εντοπιστούν τίποτε ξεχασμένα Anakee 2 στις διαστάσεις της Αφρικάνας, δώστε ρε παιδιά ένα fedback (που λένε και στο χωριό μου) για την πρόταση του Μαθουσαλίξ για τα mitas E08. Άσφαλτο κυρίως είπαμε, μην ακούτε τον Μάνο που πάει να με διαφθείρει........ :D
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Τα e 08 τα έχω βάλει στην χοντρή! !!!!!από το 13
με το πρωτο ζευγαρι εκανα 13500 χλμ απροβληματιστα! !!!,,,, με ένα ταξιδάκι Βουλγαρία - Ρουμανία, ,,, με καλό στροφιλικι και γκαζι,,,, ρώτα τον Πασκουαλε για τον ρυθμό του ταξιδιού! !!!
το δεύτερο ταξιδάκι ήταν μέχρι την Αυστρία - Χααλστατ! !!!!και Δαλματικες ακτές, ,,,3890χλμ

στην πολύ βροχή, φορτωμένος δικαβαλος δεν ένιωσα το παραμικρό,
στο στροφιλικι ακουει το χερι,,,,,
στο χώμα δεν το δοκίμασα
στην πολη (θεσσαλονικη) μέρα τις 13000χλμ άρχισε να μου κάνει τσαλιμακια,,,,,,, εκεί άλλαξα το πισινό

με αυτό έχω κάνει στα 5500 χλμ αν δεν κάνω λάθος. .....

απροβληματιστα, ,,,,,,, και νομίζω ότι το μπροστινό μου θελει φούντο

φυσικό επακόλουθο άλλωστε, ,,, έχει στην καμπούρα του κοντά στις 20 χχλμ

θα τα ξαναβάζα, ,,,, αλλά επειδή μα αρέσει να δοκιμάζω θα δω κάτι άλλο ποιο New

καλή τίμια λυση,,,, για τη σχέση τιμής# ποιότητας

αυτά ;)
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
To απο πανω καρντασι στα πιστακια των Βαλκανιων πηγαινε αερα με ολα τα υπολοιπα μαζι..
Αν υπολογιζω σωστα και τους μηνες, εκει συλλαβαμε το advride(και γλυτωσαμε και τη συλληψη):cool:
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Εμείς για αλλού κινήσαμε, και αλλού η ζωή μας πάει.....................
 
Top Bottom