Άσχετος από μηχανολογικά ζητά βοήθεια

Katsadonis

Κατσαπλιάς
Περιοχή
Ναύπλιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Pegaso Strada
Ωσάν νεουδι στον κόσμο της μοτοκινησης όπως έχω αναφέρει, όταν ακούω σχεδόν οτιδήποτε αφορά τα μηχανολογικά είναι σα να ακούω κινέζικα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος να μου προτείνει είτε κάποιο pdf ή βιβλίο ή κάποιο κανάλι στο YouTube που μπορώ να παρακολουθήσω για να αρχίσω να μπαίνω στο πνεύμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
Ωσάν νεουδι στον κόσμο της μοτοκινησης όπως έχω αναφέρει, όταν ακούω σχεδόν οτιδήποτε αφορά τα μηχανολογικά είναι σα να ακούω κινέζικα. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος να μου προτείνει είτε κάποιο pdf ή βιβλίο ή κάποιο κανάλι στο YouTube που μπορώ να παρακολουθήσω για να αρχίσω να μπαίνω στο πνεύμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σαν άσχετος επίσης με βοήθησαν αρκετά κουβέντες με γνώστες ή πρήξιμο σε φίλους αλλά από υλικό ρίξε μια ματιά στο:

REVZILLA: The shop Manual
https://www.youtube.com/playlist?list=PL9zc1l5tX2okoh0dip2pn7drfVT0XcGnD

RevZilla: How to remove a motorcycle wheel

επίσης δεν ξερω αν εχουν δικό τους playlist Οποτε...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Δεν γινεται να μαθεις απο βιντεακια πραγματα που καποιοι χρειαζονται πολλα χρονια πρακτικης για να τα μαθουν.

Θα σου προτεινα να επιλεξεις για αρχη μια απλη εργασια που θες να κανεις,πχ αλλαγη μπουζι.Ψαξε στο youtube να βρεις βιντεακι με αυτο το αντικειμενο για την δικη σου μηχανη.Το βασικο στην ολη ιστορια ειναι να μην δημιουργησεις εσυ βλαβη πχ πολυ σφηξιμο και σπασιμο του μπουζι.

Μολις δεις ποσο πιανουν τα χερια σου πας παρακατω.
 
Top Bottom