Έκδοση carnet de passage στην Ελλάδα

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Το τελευταιο με το GSX ηταν πριν 3 χρονια Αγγλια Σκωτια Ιρλανδια. Μετα εσκασε ο Ιος και μας κλεισανε.
Το αλλαξα το Σεπτεμβριο του 22 με ενα Vstrom 650 XT 23 μοντελο, προλαβα και του εκανα ενα καλο στρωσιμο....14000χλμ.
Pamir Bartang Valley Πριν 2 μηνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το τελευταιο με το GSX ηταν πριν 3 χρονια Αγγλια Σκωτια Ιρλανδια. Μετα εσκασε ο Ιος και μας κλεισανε.
Το αλλαξα το Σεπτεμβριο του 22 με ενα Vstrom 650 XT 23 μοντελο, προλαβα και του εκανα ενα καλο στρωσιμο....
Pamir Bartang Valley Πριν 2 μηνες.
Συγχαρητήρια βλέπω ότι είσαι πλούσιος δηλαδή έχεις χρόνο !!!!οργάνωση και στρατηγική
Διακρίνω ακόμα και μια πρακτικότητα που συνάδει με προσπάθεια για απλοϊκότητα
Εύγε
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το τελευταιο με το GSX ηταν πριν 3 χρονια Αγγλια Σκωτια Ιρλανδια. Μετα εσκασε ο Ιος και μας κλεισανε.
Το αλλαξα το Σεπτεμβριο του 22 με ενα Vstrom 650 XT 23 μοντελο, προλαβα και του εκανα ενα καλο στρωσιμο....
Pamir Bartang Valley Πριν 2 μηνες.
Respect Δημήτρη...! :friendship:
 

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Ηθελα να μπω απο Ιραν και μετα Τουρκμενισταν αλλα δεν εβγαλα ακρη. Μιλησα και με τον Ιρανο προξενο που ηταν πολυ ευγενικος αλλα τιποτα. Ο Hussein με το Hostel, Urmia, ηθελε 400 δολαρια για να σε βαλει μεσα στο Iran για 5 μερες Transit Visa και μια διανυκτερευση την πρωτη βραδια μετα τα συνορα, αλλα για μετα δε μπορεσα να βγαλω ακρη για το Τουρκμενισταν.
Απο Ουζμπεκισταν ηθελαν 400 δολαρια τη μερα για να μπεις με ταξιδιωτικο πρακτορα και να πας μεχρι Darvaza.Το Ιραν Πρεπει να το επισκευτουμε γιατι στο μελλον κανενας δεν ξερει...
 

kpapageo

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
NC700X
Γιατί να μπλέξεις με πράκτορες για Ιράν και Ουζμπεκιστάν; Εκτός αν το προτιμάς έτσι οπότε πάω πάσο. Το Τουρκμενιστάν κατά την γνώμη μου έτσι όπως το έχουν κάνει από φέτος με υποχρεωτικό ξεναγό δεν αξίζει με τίποτα, θες περίπου ένα χιλιάρικο για 2-3 μέρες.
 

dimitris777

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
V STROM 650 XT
Οχι το Ουζμπεκισταν,, αυτοι ειναι οκ, μυστηριοι στα συνορα αλλα οκ, απο εκει θα εμπαινα στο Τουρκμενισταν. Πιστεψε με δεν εχω καμια ορεξη με τους ταξιδιωτικους πρακτορες που σε βλεπουν μονο σα φραγκα. Για το Τουρκμενισταν εχεις απολυτο δικιο.
 

bilouras

Μέλος
Όνομα
basilis
Μοτό
vstrom 650
Οχι το Ουζμπεκισταν,, αυτοι ειναι οκ, μυστηριοι στα συνορα αλλα οκ, απο εκει θα εμπαινα στο Τουρκμενισταν. Πιστεψε με δεν εχω καμια ορεξη με τους ταξιδιωτικους πρακτορες που σε βλεπουν μονο σα φραγκα. Για το Τουρκμενισταν εχεις απολυτο δικιο.
Ωραιο ταξιδι,το εχεις γραψει καπου?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

bilouras

Μέλος
Όνομα
basilis
Μοτό
vstrom 650
Όχι φίλε. Πράγματι είναι πολύ όμορφο ταξίδι!
τουλαχιστον γραψε τις χωρες απο τις οποιες περασες,με τη σειρα, για να υπαρχει σαν το πιο ενημερωμενο δρομολογιο

Στάλθηκε από το Lenovo TB-X306X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

cerium64

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
xl650v
Για Αγγλία χρειαζεται carnet de passage τωρα που έφυγε απο την Ευρωπαικη Ένωση;
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Το θεμα του νηματος ειναι αλλο και θα μας κυνηγησουν....Τουρκια, Γεωργια, Ρωσια, Καζακσταν, Ουζμπεκισταν, Τατζικισταν.
Την Καλημερα μου.
Ούτε αυτές χρειάζονται τρίπτυχο
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Μιλησα με τον Στελιο και μου ειπε οτι αυτη τη στιγμη εχουν αλλο ενα μπλοκ (!!!!) και ειναι αγνωστο, προς το παρον ποτε θα ξαναπαρουν!!! Πληροφοριακα..
Τηλεφώνησα σήμερα στην ΕΛΠΑ κ δεν εκδίδουν πλέον μου είπαν.. Υπάρχει καποια εναλλακτική?
 
Top Bottom