Έκθεση μοτοσυκλέτας 2022

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
5 έχουμε ραντεβού απ έξω. Όσοι έρθουν πιο μετά απλά θα μας βρουν μέσα..

Κωδικός.. Κινέζικη λαίλαπα.. :p
Δεν προκανω μάνα μου....
Υπόσχομαι όμως .. όποιον δω σε ευρωπαϊκό - ιαπωνέζικο περίπτερο..θα τον κάνω.."αναφορά"...!!!!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
θα σε φτιάξω απο κοντά.. μη σε δω να σου αρέσει κάνα cfmoto τη πάτησες!
Να τον φοβάσαι σε αυτά που ΔΕΝ του αρεσουν.
Όπως το XR όταν το είχαμε πρωτοδει από κοντα στο Γκαζι παλι. :cool:
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
θα σε φτιάξω απο κοντά.. μη σε δω να σου αρέσει κάνα cfmoto τη πάτησες!
Αυτό μπορεί να εκληφθεί και σαν ακραίο motobulling , η δε εκφορά του λόγου σε μοτορατσιστικό παραλήρημα.
Ο δημητράς του Ελσίνκι θα έχει πολλες μηνύσεις να κάνει
:p:p:p
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Θα έχει είσοδο και φέτος;
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Έγινεεεεε!
Ευκαιρία. Μόνο για γνώστες. :roflmao::laugh:
 

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Μπα... με 6€ δεν το βλέπω. Ειδικά χωρίς να θέλω καινούρια/κούτα Moto.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το δικό μου συμπέρασμα από την έκθεση αφου κάτσαμε 3 γεματες ωρες, αφου κοπανησαμε ότι πλαστικο υπηρχε, τσεκαραμε κάθε σέλα με τα ευαίσθητα οπίσθια μας,ψάξαμε τη λεπτομέρεια σε βαφές, σε αναρτήσεις σε φρένα, ένα έχω να πω. Αν εξαιρέσεις τα πολυ ακριβά μηχανάκια, η ποιοτητα κατασκευής των μηχανών ακόμα και στα 15-16κ έχει πεσει. Έχουν γίνει ψεύτικα και κάνουν εκπτώσεις παντου. Δυο μηχανάκια για μένα ήταν η εξαίρεση, το v85tt και το norden901. Αυτά τα δυο χαιρομουν να τα βλέπω. Επίσης μια ειδική μνεία στο cf moto 700xl αν το λέω σωστά στην έκδοση Στρητ με τα brembo φρένα. Για 7000 πολυ μηχανή με καλά περιφερειακα.
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Εχει κανεις ηλεκτρικο σκούτερ για τον πόλεμο της αθηνας ;
Είδα ενα seaway στην εκθεση κ μου άρεσε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πιο πολύ χάρηκα που είδα παιδια από εδώ μέσα, που δεν είχα γνωρίσει από κοντά..παρά με την μιζέρια που ονόμασαν έκθεση μοτοσυκλέτας.
Οι Κινέζοι είναι σίγουρα η αυριανή δύναμη στον χώρο
Απογοήτευση από τους τζαπαν...κρίμα.

Έρχεται φωτορεπορτάζ και όχι μονο
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Να συμπληρωσω κι εγώ πως η μόνη αλήθεια είναι κάθε περισυ και καλύτερα!!

Βλέπεις την ψαλίδα των μεσαιων κυβικών με τα μεγάλα κυβικά και τις ακριβές τιμές να έχει ανοίξει στο θέμα ποιότητα σε τέτοιο βαθμό που αναρωτιέσαι αν ειναι η ίδια μάρκα..

Παλιά έβαζες δίπλα fazer 600 με fazer 1000 και έλεγες οκ δεν θα πάρω το 1000 λόγω ποιότητας αλλά επειδή θέλω καλύτερα γκάζια και λίγο καλύτερες ενδεχομένως αναρτήσεις.

Έβαζες ένα bandit 1250 δίπλα σε ένα 650 και έβλεπες διάφορες το μοτέρ, αλουμινένιο ψαλίδι πίσω αντί για σιδερένιο, 2 νίκελ κύκλους στο καντράν και λίγο καλύτερο πιο μεγάλο μπροστινό. Τελεια.

Τωρα βάζεις δίπλα ένα triumph tiger 660 sport σε ένα 1050 sport και ειναι όχι απλά η μέρα με τη νύχτα αλλά απελπισία.

Νόμιζα πως ένα 660 tiger sport θα είναι ένα σύγχρονο fazer 600 αλλά τελικά το fazer ήταν σκάλες ανώτερο. Μόνο τη πλαισιαρα του να σκεφτείς σε σύγκριση με τιυς σωλήνες του triumph και το όργανο του σε σχέση με το παιδικό παιχνιδάκι του triumph φτάνει.

Βάζεις ένα tracer 700 δίπλα στο tracer 900 και είναι σαν τον φτωχό αδερφό.

Στα λεφτά του εν τέλει σε σχέση ποιότητας σε ευρωπαικο το moto guzzi V85TT σίγουρα τα αξίζει τα 12 χιλιάρικα.

Ευχάριστη έκπληξη η CFmoto αλλά και η VOGE από τις Κινεζικές που μπήκαν ορεξατες και μπεσα αν βάλεις ένα cfmoto 800mt δίπλα στο triumph 660 tiger προσπαθείς να σκεφτείς για ποιο λόγο να πάρεις το triumph.

Βλέπεις το clx-700 sport στα 7 χιλιάρικα με τις brembo stylema και δίπλα ένα Yamaha mt07 φαίνεται φτωχός συγγενής!

Αν δε συνέλθουν οι μεγάλοι θα φάνε χοντρό στραπάτσο...

Για μένα αν θέλετε μοτοσυκλέτα στα 4 χιλιάρικα κούτα για καθημερινό και κοντινά ταξιδάκια αγοράστε bajaj dominar 400 στα 4 χιλιάρικα τζάμπα απορώ αυτή η μοτοσυκλέτα γιατί δε πουλάει.

Αν θέλετε γκάζια και ομορφιά στα 7 χιλιάρικα cfmoto clx700 sport και αν θέλετε για καθημερινό όμορφο scrambler λίγα κυβικα ένα voge 300 acx. Και όποιος θέλει κάτι σε τσοπερ λίγα κυβικά ένα royal enfield meteor 350. Η καλύτερη σέλα σε μηχανή που έχω δει χρόνια. Αρχοντας της βόλτας θα είναι..

Σε μοτοσυκλέτα στα 10 χιλιάρικα cfmoto 800mt touring αλλά να σαι 1.80+, στα 12 χιλιάρικα moto guzzi V85TT στα 14 tracer 900gt με τις ημιενεργητικες. Και στα 16 χιλιάρικα husqvarna Norden πάλι 1.80+

Αυτά ξεχώρισα κάτι άλλο δεν θα μου έκανε κλικ να βγάλω πορτοφόλι. Μιζέρια σε υλικά και ποιότητα τα περισσότερα ειδικά κάτι Honda καληνύχτα..

Κρίμα που έλειπαν suzuki kawasaki να κρσταγαν ίσως λίγο ψηλά την σημαία των Γιαπωνέζων.

BMW και ducati οκ δύναμη στα 20 χιλιάρικα οποίος έχει.

Ξέχασα να αναφέρω την aprilia που κι αυτή στα μεσαία κυβικά με τα 660 tuono και tuareg έχει κάνει σημαντικές εκπτώσεις από την aprilia που ξέραμε. Αν θυμάστε tuono επί Rotax με ψαλίδια κοσμήματα και τιμονοπλακες στολίδια ξεχάστε τα!!! Μόνο στα μεγάλα κυβικά ποια ενδεχομένως με τον V4 μόνο σοβαρή ποιότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Σύνοψη:
To Norden μου άρεσε κι εμένα αν και δεν ήταν ότι καλύτερο ποιοτικά αλλά τουλάχιστον έδειχνε καλοζυγισμένο ακόμη και στατικά, το CF800MT όχι, ήταν το μόνο που θύμιζε βαπόρι σε αίσθηση στα μεσαία.
Όαση η ποιότητα κατασκευής στις μεγάλες μοτοσυκλέτες της Triumph.
Η SUZUKI που έλειπε ίσως έχει τη καλύτερη σχέση ποιότητας κατασκευής/τιμής από τις Japan εταιρείες και είναι κρίμα που δεν την είδαμε.
Η KAWA δυστυχώς με τον Θεοχαράκη αργοσβήνει στην Ελλάδα.
Honda ποιοτικές μοτοσυκλέτες αλλά πρέπει να βάλεις κι εκεί καλά το χέρι στη τσέπη.
Επίσης πολύ συμπαθητικές οι προσπάθειες της Aprilia, απαράδεκτο όμως που δεν είχαν τα Tuono 1100 και RSV4 1100. Δε συμφωνώ με τον Βαγγέλη, τα Tuono και RS 660 αν τα ψάξεις έχουν υψηλή ποιότητα κατασκευής και ψαλιδάρες που θυμίζουν άνετα 1000άρες μοτοσυκλέτες. Επίσης και το Tuareg πολύ καλό κατασκευαστικά και με ωραίο φινίρισμα στα χρώματα.

Η έκθεση ανάλογη της κατάστασης της χώρας. Αν γίνει έκθεση μόνο με σκούτερ φοβάμαι ότι θα είναι πολύ πιο λαμπερή.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ότι ακριβώς λέει ο Βαγγέλης.μην τα πιασω μηχανάκι μηχανάκι γιατί σε κάποια θα γίνω κακός
 
Top Bottom