Έκτακτη στριφτερή Ασφάλτινη Κυριακή 24/03 - Ανατολική / Κεντρική Πελοπόννησος

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Δες μια τους πολους οπως σου ειπα και την κεντρικη ασφαλεια απο το ρελε μιζας η την κεντρικη (συνηθως 40Α). Τσεκαρε και το καλωδιο της γειωσης...

Αν δεν... εκει στην Κακια Σκαλα αμόλατο στα βαθεια.

:roflmao:


Ρίξε και μια μάτια στα πηνία !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Στη βάση μου εδώ και αρκετη ώρα σωως και αβλαβής μετά από σκάρτα 600 χιλιόμετρα, έγινε το πωπουδάκι μας μπετόν αρμέ.

Η διαδρομή άκρως στριφτερή, ξεκινώντας από παλαιά εθνικη και Επιδαυρο, με την κακή άσφαλτο και τις τυφλες στροφές της, συνεχίσαμε προς καφέ Αγναντι γιατί το Stork είχε εκδήλωση και τα έξω τραπέζια ήταν αγκαζε, μετά τραβήξαμε προς Γαλατά και το φανταστικό κλειστό στροφιλικι του λεμονοδασους (επίπεδο motard), κάναμε επίσκεψη και ανάψαμε κεράκι στον Άγιο Αιμιλίανο με την εκπληκτική θέα που προσφέρει στον Ατλαντικό Ωκεανό . Εκεί φάγαμε το σνακ μεσημεριανό μας και τραβήξαμε για Ναύπλιο από Τραχιά και νότια του Λυγουριο με τις φανταστικές ανοιχτές καμπές που προσφέρει η διαδρομή αυτη, στριψιματα με 150 χαω και το γκάζι καρύδι δεδομένου ότι η χάραξη, η κλίση και η ορατότητα είναι σε άριστο επίπεδο.
Μετα σταματήσαμε στο Ναύπλιο να συναντηθούμε με το Δημήτρη LARRY ο οποίος ήταν ήδη εκεί και έπινε το καφεδάκι του.
Αφού πήραμε και εμείς τη δόση καφεΐνης μας και φάγαμε τα κερασμένα κουλουράκια του Άρη Arisxios , αναχωρήσαμε να ανέβουμε Κωλοσουρτη, άλλη διαδρομαρα αυτή, και Αχλαδοκαμπο ο οποίος πέρα από το σκηνικό και τα καδρα που προσφέρει, νομίζω πως δεν έχει να δώσει κάτι άλλο λόγω κακής ποιότητας ασφάλτου η οποία όσο περνούν τα χρόνια χειροτερεύει.

Στη συνέχεια αγγίξαμε Τρίπολη και βουρ για Λεβίδι να συναντήσουμε τον Γακη gakis1 και μετά να κροσαρουμε το πάσο της Κανδηλας. Όμως είχαμε καθυστερήσει αρκετά και ο Γακης δεν ήταν δυνατό να έρθει, οπότε καθησαμε και χτυπήσαμε ένα γαλακτομπουρεκο για την αφεντιά μου και μια πορτοκαλοπιτα για τον κύριο Δημήτρη.
Αφού λοιπόν ανεβάσαμε λίγο τα σάκχαρά μας, πήραμε την απόφαση να γυρίσουμε από Εθνικη γιατί δε θα προλάβαινα να ήμουν στην ώρα μου.
Ειναι η δεύτερη φορά που μου τη γλιτώνει η Κανδηλα. Που θα πάει, θα την κροσαρω και αυτήν.

Πέρασα υπέροχα και ευχαριστώ το παρεάκι για την συντροφιά, ένα τεράστιο respect στο Θωμά που μας ακολουθούσε με ένα gsxr 1000 με σέλα μαδερι.

Άρη Arisxios χαρηκα που σε γνώρισα φίλε μου, ελπίζω να τα ξαναπούμε σε μια επόμενη.

Φωτογραφίες κλασσικά δεν έβγαλα γιατί με είχε συνεπάρει η οδήγηση, παρά μόνο κάποιες από τον Άγιο Αιμιλιανό που κάναμε μεγάλη στάση.

Χαιρετισμούς άπαντες :friendship:
Simitis Πετράν κάθε εμπόδιο σε καλό φιλαράκι...



 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τελικά δεν το βγάλατε έξω το λεμονοδάσος :)
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ένα 990 υγρά συμπλέκτη. Ένα Suzuki bandit υγρά ψυγείου και το δικό μου τα φώτα του είναι έτοιμα για rave party
Νταξει το μπαντιτ?
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Να γιατί boxer :fun
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Απλά η βόλτα και το παρεάκι δεν περιγράφεται όλα τα παιδιά ήταν θαυμάσια αν και με τη γριά μου πάσχιζα να σας ακολουθήσω εντούτοις στρίψαμε ωραία

Φίλε Γιάννη πότε θα κανονίσουμε την επόμενη πριν φύγεις ταξίδι;










Sent from my iPhone using Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Απλά η βόλτα και το παρεάκι δεν περιγράφεται όλα τα παιδιά ήταν θαυμάσια αν και με τη γριά μου πάσχιζα να σας ακολουθήσω εντούτοις στρίψαμε ωραία

Φίλε Γιάννη πότε θα κανονίσουμε την επόμενη πριν φύγεις ταξίδι;










Sent from my iPhone using Tapatalk

Arisxios ωραιος ....
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Χάρηκα που σας είδα παιδιά, Ξελαμπικάρισα λίγο κ εγώ.
  • Τώρα για την ιστορία, οι μικροί διάλεξαν μοτο, ο ένας κτμ, ο άλλος gsxr, οπότε Αρούλη πάει το πενφέ.
  • Κουίζ Παιδιά, την λαδώνει καλά την .......αλυσίδα :) Ποιος?


Κ Γιάννη βλέπουμε τις φωτό (Άγγελος κ Σταύρος) και ρωτάνε πότε θα ξανα ανέβουν πάνω :)
 
Top Bottom