Έλεγχος μοτοσυκλέτας στη Νέα Σμύρνη.

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εμένα μου άρεσε και ο παρακάτω στίχος : ''Με φιλάει απαλά και την πνίγω με το σεντόνι..."

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ !
Μην το παλεύουμε έτσι άδικα!!!
Όλοι οι "στίχοι" αυτού του "τραγουδιού" είναι καταπληκτικοί, βγαλμένοι απ'τη ζωή, γεμάτοι νόημα, με πλούσιο λεξιλόγιο, απλοι και κατανοητοι για όλους μας. Μικρούς και μεγάλους..... :mkms:
Τι άλλο να ζητήσεις από ένα "τραγούδι";;; Τι;;;;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν γουστάρω καθόλου Τραπ και την αισθητική της αλλά είναι μια μορφή τέχνης οπότε την σέβομαι. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αρεστή απ 'ολους, έτσι είναι η τέχνη. Επιλέγουμε αυτό που μας εκφράζει ανάλογα με το timing στην μικρό-αστική ζωή μας. Και γω στην εφηβεία μου άκουγα κάτι πολύ ζωηρά και ο πατέρας, μου την έλεγε συνέχεια.

Στίχους που μιλάνε για φτηνό σεξ, drags, εύκολο χρήμα κτλ υπάρχουν και σε ροκ ή μέταλ κομμάτια αλλά τα έχουμε συνηθίσει και δεν μας ενοχλούν.

Μετά από μια δυνατή οικονομική κρίση που έχει πολλά κεφάλια σα τη Λερναία Ύδρα είναι λογικό τα νέα παιδιά να νιώθουν εγκλωβισμένα σε μια κοινωνία χωρίς μέλλον, χωρίς αξίες ή χωρίς τις ευκαιρίες που είχαμε εμείς τέλος πάντων στην ηλικία τους. Οπότε βρίσκουν διέξοδο να ξεσπάσουν σε πράγματα που εμείς οι μεγαλύτεροι και συνήθως βολεμενοι (που κάπως ξεβολευτήκαμε με την κρίση) δεν μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε.

Φυσικά δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα στην ζωή. Έτσι και σε αυτή την φαινομενικά φτηνιάρικη κουλτούρα υπάρχουν σκουπίδια, υπάρχουν όμως και κάποιες δουλειές που ξεχωρίζουν. Μη ξεχνάμε πως και η ραπ μουσική διεθνώς έχει βγάλει πολλά διαμάντια παλαιότερα, έχουν υπάρξει τραγούδια με πολιτικό στίχο έντονα καυστικό που ξεχώρισαν και έγιναν διαχρονικά.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Δεν γουστάρω καθόλου Τραπ και την αισθητική της αλλά είναι μια μορφή τέχνης οπότε την σέβομαι. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αρεστή απ 'ολους, έτσι είναι η τέχνη. Επιλέγουμε αυτό που μας εκφράζει ανάλογα με το timing στην μικρό-αστική ζωή μας. Και γω στην εφηβεία μου άκουγα κάτι πολύ ζωηρά και ο πατέρας, μου την έλεγε συνέχεια.

Στίχους που μιλάνε για φτηνό σεξ, drags, εύκολο χρήμα κτλ υπάρχουν και σε ροκ ή μέταλ κομμάτια αλλά τα έχουμε συνηθίσει και δεν μας ενοχλούν.

Μετά από μια δυνατή οικονομική κρίση που έχει πολλά κεφάλια σα τη Λερναία Ύδρα είναι λογικό τα νέα παιδιά να νιώθουν εγκλωβισμένα σε μια κοινωνία χωρίς μέλλον, χωρίς αξίες ή χωρίς τις ευκαιρίες που είχαμε εμείς τέλος πάντων στην ηλικία τους. Οπότε βρίσκουν διέξοδο να ξεσπάσουν σε πράγματα που εμείς οι μεγαλύτεροι και συνήθως βολεμενοι (που κάπως ξεβολευτήκαμε με την κρίση) δεν μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε.

Φυσικά δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα στην ζωή. Έτσι και σε αυτή την φαινομενικά φτηνιάρικη κουλτούρα υπάρχουν σκουπίδια, υπάρχουν όμως και κάποιες δουλειές που ξεχωρίζουν. Μη ξεχνάμε πως και η ραπ μουσική διεθνώς έχει βγάλει πολλά διαμάντια παλαιότερα, έχουν υπάρξει τραγούδια με πολιτικό στίχο έντονα καυστικό που ξεχώρισαν και έγιναν διαχρονικά.
Κωνσταντινε νομιζω οτι κατι που δεν διεγειρει καθολου το μυαλο και δεν προκαλει κανενα συναισθημα, δεν μπορει να χαρακτηριστει ''τεχνη'', αρα και να γινει αποδεκτο ως τετοιο, ακομα και στην ακραια μορφη της.
Ειναi τελειως διαφορετικο ειδος η ραπ, η οποια οντως εχει βγαλει πολυ καλα κομματια απο αυτο το συνοθυλευμα μαγκιας, μισογυνισμου και βρισιων, ντυμενων με μια κομπιουτεραδικα βγαλμενη ''μουσικη'' και παραμορφωμενων φωνητικων που πρεπει να κανεις προσπαθεια για να καταλαβεις τι λενε...
Η ''τεχνη'' εχει πολλους ορισμους, καtι πολυ ωραιο ειχε πει ο Πικασο...
''Tέχνη είναι αυτό που ξεπλένει την ψυχή από τη σκόνη της καθημερινότητας''.




.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Επίσης ο ψεκασμός στα 990 του 2010 και μετά είναι εξαιρετικός!
Το 990 r που είχα , δούλευε πάρα πολύ καλά χωρίς να καίει και χωρίς τσαφ !
Σνιφ δεν έκαιγε βενζίνη, ο Σκρουτζ ήταν, μόνο τα αμελετητα φλαμπέ για τον δρ Λέκτερ

Αχ Κούλα, δεν πούλησα μηχανάκι, μια θεά έδωσα

Ποια να συγκριθεί μαζί σου για ένα μήνα ακόμα
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σνιφ δεν έκαιγε βενζίνη, ο Σκρουτζ ήταν, μόνο τα αμελετητα φλαμπέ για τον δρ Λέκτερ

Αχ Κούλα, δεν πούλησα μηχανάκι, μια θεά έδωσα

Ποια να συγκριθεί μαζί σου για ένα μήνα ακόμα
Άι Μαρή ,πάρε κανένα δικυλινδρο V να χαρείς και εσύ και ξεκόλλα απο την μαμά BMW :friend:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άι Μαρή ,πάρε κανένα δικυλινδρο V να χαρείς και εσύ και ξεκόλλα απο την μαμά BMW :friend:
Ρε, με κορόιδεψε ο onroad και μου πούλησε το τετρακύλινδρο σε σειρά 950; Ω τι έπαθα, πως την πάτησα έτσι. Έναν δικηγόρο να κάνω αγωγή


Το ανταλλάσσεται με παλιό GS γάργαρα μικρή σουπιά....
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ρε, με κορόιδεψε ο onroad και μου πούλησε το τετρακύλινδρο σε σειρά 950; Ω τι έπαθα, πως την πάτησα έτσι. Έναν δικηγόρο να κάνω αγωγή


Το ανταλλάσσεται με παλιό GS γάργαρα μικρή σουπιά....
:eek:δεν σου ξεφεύγει τίποτα μικρό γκλιντερ μουσατο αγόρι.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Δεν γουστάρω καθόλου Τραπ και την αισθητική της αλλά είναι μια μορφή τέχνης οπότε την σέβομαι. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αρεστή απ 'ολους, έτσι είναι η τέχνη. Επιλέγουμε αυτό που μας εκφράζει ανάλογα με το timing στην μικρό-αστική ζωή μας. Και γω στην εφηβεία μου άκουγα κάτι πολύ ζωηρά και ο πατέρας, μου την έλεγε συνέχεια.

Στίχους που μιλάνε για φτηνό σεξ, drags, εύκολο χρήμα κτλ υπάρχουν και σε ροκ ή μέταλ κομμάτια αλλά τα έχουμε συνηθίσει και δεν μας ενοχλούν.

Μετά από μια δυνατή οικονομική κρίση που έχει πολλά κεφάλια σα τη Λερναία Ύδρα είναι λογικό τα νέα παιδιά να νιώθουν εγκλωβισμένα σε μια κοινωνία χωρίς μέλλον, χωρίς αξίες ή χωρίς τις ευκαιρίες που είχαμε εμείς τέλος πάντων στην ηλικία τους. Οπότε βρίσκουν διέξοδο να ξεσπάσουν σε πράγματα που εμείς οι μεγαλύτεροι και συνήθως βολεμενοι (που κάπως ξεβολευτήκαμε με την κρίση) δεν μπορούμε εύκολα να καταλάβουμε.

Φυσικά δεν είναι όλα άσπρα και μαύρα στην ζωή. Έτσι και σε αυτή την φαινομενικά φτηνιάρικη κουλτούρα υπάρχουν σκουπίδια, υπάρχουν όμως και κάποιες δουλειές που ξεχωρίζουν. Μη ξεχνάμε πως και η ραπ μουσική διεθνώς έχει βγάλει πολλά διαμάντια παλαιότερα, έχουν υπάρξει τραγούδια με πολιτικό στίχο έντονα καυστικό που ξεχώρισαν και έγιναν διαχρονικά.

Με το συμπάθιο τώρα αλλά.... ΑΛΛΑ θα κάνω προσπάθεια να μείνω κόσμιος....
Τι είναι τέχνη κατ αρχήν


Με τον όρο Τέχνες εννοείται η ψυχική δραστηριότητα ή δημιουργία που είναι σημαντική εξαιτίας της έλξης που προκαλεί στα ανθρώπινα συναισθήματα, διεγείροντας τον νου ή και το συναίσθημα. Είναι η δημιουργική έκφραση που μέσα στο έργο αποτυπώνει την ψυχική κατάσταση, τα συναισθήματα, τις ιδέες, την αίσθηση ή τον οραματισμό του καλλιτέχνη.
Άρα @@ τέχνη κάνει ο τύπος

Εμένα μ ενοχλεί πολύ η διαφήμιση των ναρκωτικών και μ ενοχλεί ακόμα περισσότερο η προσπάθεια
του να γίνει το εμπόριο ναρκωτικών μαγκιά και μέθοδος πλουτισμού.
Τι διάολο όμως... Η κοινωνία έχει αποδεχτεί το εμπόριο και τη χρήση οπότε μπορεί και να το κάνει ψαλμωδία
αριστερού ψάλτη και να είναι και ιν ναι?
ΌΧΙ
Εγώ δεν θα το αποδεχτώ ΠΟΤΕ αυτό! ΠΟΤΕ όμως
Είμαι υγειονομικός και δεν ορκίστηκα αλλά μου έδωσαν τον τίτλο στο όνομα της δημοκρατίας
και αυτήν τιμώ και υπηρετώ.
Η θέση των εμπόρων είναι στα καταναγκαστικά έργα.

Φτηνό σεξ?
Σε μια χώρα που ο σεξισμός είναι καθημερινότητα
που η γυναίκα είναι εμπόρευμα
που ο ΣΚέτσος βγαίνει δημόσια και κοροηδεύει την αγόρευση της εισαγγλεάια
στη δίκη για το φόνο της Ελένης
που ένας από τους κύριους λόγους να δολοφονηθείς είναι να είσαι γυναίκα
(γυναικοκτονία σε ποσοστά 20% των φόνων κάθε χρόνο)
'Ε όχι δε μιλάμε για φτηνό σεξ
Μιλάμε για σεξισμό καθαρά και ξάστερα
======================================

Η ροκ παλιά ήθελε ν αλλάξει τον κόσμο
να τον κάνει πιο ειρηνικό και πιο ανθρώπινο

Αυτοί θέλουν να μη δουλεύουν να πουλάνε πρέζα και να γ...
σα τα ζώα...

Έ όχι
Ένα χέρι σφαλιάρες τους χρειάζεται
και τίποτα παρακάτω


Και ναι τους άλλους τους κρίνουμε ΟΛΟΙ απ την εξωτερική εμφάνιση.
Με το βλέπουμε κάποιον έχουμε κρίνει από τη 1η κι όλας ματιά τι είναι
και έχουμε βγάλει και συμπεράσματα
Ρυθμίζουμε μάλιστα και τη συμπεριφορά μας ανάλογα
Συχνά προστατεύοντας τον εαυτό μας
Και ο ψυχίατρος με το που σκάει ο ασθενής κρατάει σημειώσεις.
Ή όχι
Μια στολή δεν αρκεί για να μιλήσεις ανάλογα?

Επίλογος
Μια αγοραπωλησία δεν σε κάνει καλό παιδί
λ7 πήρε δεν κουμπαριάσατε


Τα σι ντι μπορεί να τα βάλει στο άντεναμημπω
Είπα θα μείνω κόσμιος

Συγνώμη κι όλας έτσι?
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Την άποψη μου την έγραψα πιο πάνω. Δεν είμαι fan, δεν μου αρέσει αυτή η αισθητική, ούτε μου αρέσουν οι στίχοι που μιλάνε για ναρκωτικά κτλ.

Επειδή με είχε προβληματίσει παλιότερα αυτή η ιστορία με την trap σκηνή και έχω γιο 15 ετών που ακούει ΚΑΙ τέτοια μουσική είχαμε καταλήξει παρέα με φίλους μουσικούς που κάποιοι έχουν και στούντιο ηχογράφησης, πως η πλειοψηφία γενικώς δεν...
Αλλα υπάρχουν και δυστυχώς λιγες εξαιρέσεις που έχουν καλή μουσική, πιο στοχευμένο στίχο και γενικότερα κάνουν δυνατές παραγωγές αλλά μένουν στην αφάνεια ( αυτό είναι άλλη κουβέντα).

Τώρα οι κουβέντες περί Τέχνης δεν έχουν τελειωμό και ο καθένας έχει την δική του οπτική και τα δικά του κριτήρια.
Σέβομαι την γνώμη όλων ακόμα και αν δεν συμφωνώ σε όλα.

Αυτο που όμως είναι σημαντικό και το παλεύω να το κάνω πράξη είναι να βλέπω τον Άνθρωπο που καμμιά φορά κρύβεται για διάφορους λόγους πίσω από την εμφάνιση. Ακούγεται λίγο μπαναλ και κλισέ αλλά έχει ενδιαφέρον και ουσία. Δεν κάνει τον άνθρωπο ούτε η γραβάτα, ούτε το σκισμένο τζιν, ούτε τα τατού, ούτε το ακριβό αμάξι αλλά άλλα πιο σημαντικά ΓΙΑ ΜΕΝΑ άυλα πράγματα.

Έχω εκπλαγεί αρκετές φορές από αυτά που είδα πίσω απο την κουίντα. Και θετικά και αρνητικά. Όπως έχω εκπλαγεί και από την δική μου συμπεριφορά, ευχάριστα και άλλες δυσάρεστα.

Καλημέρα σας και θα χαρώ πολύ να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα σε κάποια μάζωξη.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η έξαρση της βίας στους πολύ νεους τα τελευταία χρόνια , νομίζω ότι οφείλεται και στην μουσική αυτή.
Μπορεί να κάνω λαθος...μεγάλη κουβέντα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Η έξαρση της βίας στους πολύ νεους τα τελευταία χρόνια , νομίζω ότι οφείλεται και στην μουσική αυτή.
Μπορεί να κάνω λαθος...μεγάλη κουβέντα
Αυτά έλεγε η μάνα μου για το Κόναν που παίζαμε στον amstrad κάποτε, "κόβετε κεφάλια, δολοφόνοι θα καταντήσετε"

Ευτυχώς μόνο το carmageddon μας επηρέασε, ή τέλος πάντων ωραίο θα ήταν μερικές φορές
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αυτά έλεγε η μάνα μου για το Κόναν που παίζαμε στον amstrad κάποτε, "κόβετε κεφάλια, δολοφόνοι θα καταντήσετε"

Ευτυχώς μόνο το carmageddon μας επηρέασε, ή τέλος πάντων ωραίο θα ήταν μερικές φορές
Άσχετο.....γιατί ο Κόναν δεν έγινε πρότυπο, όπως οι μουσικοί μέσω tiktok insta κλπ.

Αλλά δίκιο είχε και η μανα
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άσχετο.....γιατί ο Κόναν δεν έγινε πρότυπο, όπως οι μουσικοί μέσω tiktok insta κλπ.

Αλλά δίκιο είχε και η μανα
Είναι σίγουρο ότι όλοι στο ικ μεγάλωσαν με Κόναν
 

DomieMic65

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
T700
Η τραπ για εμένα πάνω από όλα είναι ένα κοινωνικό φαινόμενο που δείχνει την κατάντια της εποχής/κοινωνίας μας!
Άντε να δεχτώ πως είναι μια μορφής έκφραση και κατ’ επέκταση καποιας μορφής “””τέχνη””” (σε δεκάδες «» )!! Αν και η τέχνη ειναι ιερή λέξη και δεν πρέπει να δίνεται σαν χαρακτηρισμός τόσο αβίαστα!
Το ότι κάποιος τραπερ μπορεί να έχει ένα ενδιαφέρον αποτέλεσμα δεν σώζει την κατάσταση.
Σε καμία περίπτωση δεν ειναι μουσική! Συνδυασμός ήχων; Ίσως. Αλλά πόσο αυτοί οι ήχοι είναι έμπνευση του εκάστοτε «δημιουργού» και όχι αποτέλεσμα έτοιμων μοτίβων από βιβλιοθήκες ον λάιν είναι ένα ερώτημα!!
Για να μη σχολιάσω το φωνητικό του πράγματος. Προφανώς και δεν είναι τραγούδι. Δεν γίνεται να θεωρούν τους εαυτούς τους τραγουδιστές ολοι αυτοί οι τύποι που με το auto tune στο 100% λένε ένα μάτσο βρισιές, σεξιστικά σχόλια και προαγωγή των ναρκωτικών, των όπλων, και του πακέτου 500ευρα στην τσέπη σαν άποψη ζωής! Είναι σχεδόν ύβρις να λέμε πως αυτοί όλοι τραγουδάνε! Όλοι οι αληθινοί του είδους από την Μαρία Κάλας και την Μαρικα Νίνου μέχρι τον Φρανκο Κορέλι τον Σ. Καζαντζίδη και τον Φ. Μερκιουρι θα έπεφταν σε βαθειά κατάθλιψη αν υποψιαζόντουσαν ότι εξισώνονται με αυτούς τους τύπους.
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Η έξαρση της βίας στους πολύ νεους τα τελευταία χρόνια , νομίζω ότι οφείλεται και στην μουσική αυτή.
Μπορεί να κάνω λαθος...μεγάλη κουβέντα
Η σχέση της τραπ με την νεανική παραβατικοτητα πάνε χέρι χερι... Το κοινό που απευθύνεται αυτή η μουσική βιομηχανία είναι οι έφηβοι και μόνο, αυτό μπορεί να το διαπιστώσει ο καθένας βλέποντας μια συναυλία τους όπου το κοινό είναι μαθητές. Το μεγαλύτερο κακό είναι ότι οι έφηβοι στην σημερινή εποχή είναι υπερεκτεθημενοι στην πληροφορία και βασικά λόγο των αλγορίθμων της Google στην στοχευμενη πληροφορια. Έτσι ένας νέος που ακούει τραπ θα διαμορφώσει χαρακτήρα που προβάλει ναρκωτικά μαγκιά αλητεία σεξισμό εύκολο βρώμικο χρήμα. Το βλέπουμε μπροστά μας στα σημερινά 15χρονα και απλά λέμε είναι παιδιά θα κάνουν και καμιά βλακεια... Πραγματικά άμα είχα παιδί σε αυτές τις ηλικίες θα έτρεμα για πολλούς λόγους... Μεγάλωσα ακούγοντας hip hop rap low bap υπήρξαν και τότε σχήματα που πρόβαλαν παραβατικοτητα αλλά η κοινότητα τους είχε πάντα απέναντί και τους απέβαλε στέλνοντας τους να πάνε να φτιάξουν την τραπ.. Η τραπ είναι τέχνη όσο και τα reallity shows, Και εκει θα δεις καλό φτιαγμένες ακριβές παραγωγές αλλά το μέσα είναι για το σκουπιδοτενεκέ... Κλείνω αφήνοντας ένα κομμάτι της νέας hip hop σκηνής και σας αφήνω να ακούσετε οποίο από τα τραπ θέλετε και η σύγκριση δικιά σας
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Την άποψη μου την έγραψα πιο πάνω. Δεν είμαι fan, δεν μου αρέσει αυτή η αισθητική, ούτε μου αρέσουν οι στίχοι που μιλάνε για ναρκωτικά κτλ.

Επειδή με είχε προβληματίσει παλιότερα αυτή η ιστορία με την trap σκηνή και έχω γιο 15 ετών που ακούει ΚΑΙ τέτοια μουσική είχαμε καταλήξει παρέα με φίλους μουσικούς που κάποιοι έχουν και στούντιο ηχογράφησης, πως η πλειοψηφία γενικώς δεν...
Αλλα υπάρχουν και δυστυχώς λιγες εξαιρέσεις που έχουν καλή μουσική, πιο στοχευμένο στίχο και γενικότερα κάνουν δυνατές παραγωγές αλλά μένουν στην αφάνεια ( αυτό είναι άλλη κουβέντα).

Τώρα οι κουβέντες περί Τέχνης δεν έχουν τελειωμό και ο καθένας έχει την δική του οπτική και τα δικά του κριτήρια.
Σέβομαι την γνώμη όλων ακόμα και αν δεν συμφωνώ σε όλα.

Αυτο που όμως είναι σημαντικό και το παλεύω να το κάνω πράξη είναι να βλέπω τον Άνθρωπο που καμμιά φορά κρύβεται για διάφορους λόγους πίσω από την εμφάνιση. Ακούγεται λίγο μπαναλ και κλισέ αλλά έχει ενδιαφέρον και ουσία. Δεν κάνει τον άνθρωπο ούτε η γραβάτα, ούτε το σκισμένο τζιν, ούτε τα τατού, ούτε το ακριβό αμάξι αλλά άλλα πιο σημαντικά ΓΙΑ ΜΕΝΑ άυλα πράγματα.

Έχω εκπλαγεί αρκετές φορές από αυτά που είδα πίσω απο την κουίντα. Και θετικά και αρνητικά. Όπως έχω εκπλαγεί και από την δική μου συμπεριφορά, ευχάριστα και άλλες δυσάρεστα.

Καλημέρα σας και θα χαρώ πολύ να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα σε κάποια μάζωξη.
Ξέρω πως το γραπτό μπορεί να παρεξηγεί αλλά ελπίζω ότι δεν θα συμβεί

Δεν χρειάζεται να συμφωνούμε σε όλα όμως
Αρκεί η ανταλλαγή απόψεων να είναι να είναι δημιουργική
Ν ακούμε, να σκεφτόμαστε, αυτό που ακούμε , να κρίνουμε
να κρατάμε τα χρήσιμα βελτιώνοντας την άποψη μας
και γιατί όχι να την αλλάζουμε και τελείως.

Επίλογος
Η τέχνη είναι σχετική μέσα σε κάποια όρια
το ρεζουμέ όμως είναι ότι πρέπει να εξευγενίζει τον άνθρωπο

:)
 
Top Bottom