Ένα διαφορετικό Review της μηχανής μου! Honda VFR 1200X Crosstourer φυσικά!

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
το χαμογελο σου λεει πολλα οταν μιλας για αυτην...!!!
:yew:Η αλήθεια είναι ότι όταν την οδηγώ με πιάνει κάτι που χαζογελάω και καταλήγω συνήθως να μιλάω μόνος μου..ξέρεις καμιά χαζοατάκα, κανένα ρεφρέν..τέτοια πράγματα!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Άλλο ένα ωραίο και φιλικό βίντεο από τον Γιάννη.
Τα βίντεο σου Γιάννη δείχνουν μια μοτοσυκλετιστική φιλοσοφία που με εκφράζει απόλυτα, δεν ψάχνουμε δηλαδή τα συν και τα πλην έναντι του ανταγωνισμού αλλά τα δυνατά σημεία που μας κάνουν να αγαπούμε αυτό που έχουμε για όσο το έχουμε.

:friendship:
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Άλλο ένα ωραίο και φιλικό βίντεο από τον Γιάννη.
Τα βίντεο σου Γιάννη δείχνουν μια μοτοσυκλετιστική φιλοσοφία που με εκφράζει απόλυτα, δεν ψάχνουμε δηλαδή τα συν και τα πλην έναντι του ανταγωνισμού αλλά τα δυνατά σημεία που μας κάνουν να αγαπούμε αυτό που έχουμε για όσο το έχουμε.

:friendship:
Ευχαριστώ Στέφανε! Δεν θα μπορούσα να εκφράσω την αποψή μου για τη μηχανή με καλύτερα λόγια από αυτά που μόλις έγραψες!
 

MICHALIS GS

Μέλος
Όνομα
CAROLOS
Μοτό
GS 1200 ADV 2012
Πολύ καλή παρουσίαση!
Μου θύμησες το video στο you-tube ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΒΛΑΔΙΒΟΣΤΟΚ με την ίδια μηχανή.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα !!
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Πολύ καλή παρουσίαση!
Μου θύμησες το video στο you-tube ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΒΛΑΔΙΒΟΣΤΟΚ με την ίδια μηχανή.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα !!
Ευχαριστώ Μιχάλη, θα τσεκάρω να δω το βίντεο που λες, να 'σαι καλά!
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Μόλις το παρακολούθησα, απίστευτα πολλά χιλιόμετρα για το χρονικό διάστημα που διανύθηκαν, βέβαια η επιστροφή ήταν αεροπορικώς αλλά υποθέτω ότι δεν θα μπορούσε να ήταν και διαφορετικά.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
πραγματικα εισαι φοβερος Γιαννη μπραβο σου, λιγα λογια σωστα κ καλα. Η μηχανη μεσα απο τα βιντεακια σου θα εκτιμηθει κ θα ανεβουν οι πωλησεις της.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
:yew:Η αλήθεια είναι ότι όταν την οδηγώ με πιάνει κάτι που χαζογελάω και καταλήγω συνήθως να μιλάω μόνος μου..ξέρεις καμιά χαζοατάκα, κανένα ρεφρέν..τέτοια πράγματα!
εγω στην δικια μου αν εχω πιει κ κανα τσιπουρο της λεω κ κανα προστιχολογο του στυλ.......ναι μωρη κ....... σε γουσταρω κ δεν σε πουλαω,δεν θα παρω αλλη. Λογια του ποτου:roflmao:
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
εγω στην δικια μου αν εχω πιει κ κανα τσιπουρο της λεω κ κανα προστιχολογο του στυλ.......ναι μωρη κ....... σε γουσταρω κ δεν σε πουλαω,δεν θα παρω αλλη. Λογια του ποτου:roflmao:
χαχα...τελικά μήπως παρείμαι ευγενικός με τη δική μου...μόνο χορούς και λόγια αγάπης...η ιδέα με τα προστιχόλογα μου άρεσε! Σε ευχαριστώ Λεωνίδα!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Γιάννη ένα παρα πολύ ωραίο βίντεο, και δείχνει πόσο αγαπάς τη μοτο σου,αλλά και γενικότερα τους 2 τροχούς θα έλεγα :)
Να σαι καλά να την απολαμβάνεις με κάθε τρόπο όπως εσύ αγαπάς
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Μα τι ωραία δουλειά για μια μότο που δεν βρήκε την ανταπόκριση που της αξίζει στο Ελλαντα...
Ο λόγος που δεν βρήκε ανταπόκριση στην Ελλάδα ,είναι γιατί λανσαρίστηκε εν μέσω 10ετίας οικον.Κρίσης ,που τα 1000+άρια έτσι κι αλλιώς βούλιαξαν ,πόσο μάλλον τα καινούργια.
Αυτοί που είχαν λ7 να πάρουν καινούργια τέτοια μοτ/τα ,πήγαν σε αρκετά δυνατότερα κ πιό σύγχρονα μοντέλα με καλύτερα χαρακτηριστικά/περιφεριακά κ περισσότερα ηλεκτρονικα΄.
Οσους (λίγους) γνωρίζω που την έχουν πάρει καινούργια ,την πήραν στόκ 2ετίας-3ετίας με γενναία έκπτωση.
Δεν είναι τυχαίο.

Πάντως είναι ΠΟΛΥ καλή κ ικανή ταξιδιωτική μοτοσυκλέτα.
Την έχω οδηγήσει αρκετά (του φίλου airmav) κ μου'χει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Τα μόνα αρνητικά που έχω διαπιστώσει ,είναι το υπερβολικό βάρος ,ή μάλλον καλύτερα ,η υπερβολική αίσθηση βάρους στατικά ή με λίγα χλμ ,η οποία οφείλεται κυρίως στο υψηλό κέντρο βάρους.
Οταν τσουλήσει όμως ,εξαφανίζεται αυτή η αίσθηση ,κ είναι απολαυστική.
Στο ταξίδι δε ,θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες.
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Γιάννη ένα παρα πολύ ωραίο βίντεο, και δείχνει πόσο αγαπάς τη μοτο σου,αλλά και γενικότερα τους 2 τροχούς θα έλεγα :)
Να σαι καλά να την απολαμβάνεις με κάθε τρόπο όπως εσύ αγαπάς
...ο έρωτας κι ο βήχας, λέει, δεν κρύβονται! Σε ευχαριστώ Σωτήρη, απολαυστικά και ασφαλή χιλιόμετρα να έχεις!
 

Moto n' Joy

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Honda VFR 1200X Crosstourer 2017
Ο λόγος που δεν βρήκε ανταπόκριση στην Ελλάδα ,είναι γιατί λανσαρίστηκε εν μέσω 10ετίας οικον.Κρίσης ,που τα 1000+άρια έτσι κι αλλιώς βούλιαξαν ,πόσο μάλλον τα καινούργια.
Αυτοί που είχαν λ7 να πάρουν καινούργια τέτοια μοτ/τα ,πήγαν σε αρκετά δυνατότερα κ πιό σύγχρονα μοντέλα με καλύτερα χαρακτηριστικά/περιφεριακά κ περισσότερα ηλεκτρονικα΄.
Οσους (λίγους) γνωρίζω που την έχουν πάρει καινούργια ,την πήραν στόκ 2ετίας-3ετίας με γενναία έκπτωση.
Δεν είναι τυχαίο.

Πάντως είναι ΠΟΛΥ καλή κ ικανή ταξιδιωτική μοτοσυκλέτα.
Την έχω οδηγήσει αρκετά (του φίλου airmav) κ μου'χει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.
Τα μόνα αρνητικά που έχω διαπιστώσει ,είναι το υπερβολικό βάρος ,ή μάλλον καλύτερα ,η υπερβολική αίσθηση βάρους στατικά ή με λίγα χλμ ,η οποία οφείλεται κυρίως στο υψηλό κέντρο βάρους.
Οταν τσουλήσει όμως ,εξαφανίζεται αυτή η αίσθηση ,κ είναι απολαυστική.
Στο ταξίδι δε ,θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες.
Ναι, η αλήθεια είναι ότι το timing που λανσαρίστηκε στην Ελλάδα δεν ήταν το καλύτερο, αλλά από την άλλη φάνηκε ότι και η ίδια η Honda ίσως να μην της έδωσε την προσοχή που της άξιζε, τόσο σε επίπεδο προβολής και μάρκετινκγ, όσο και σε εξέλιξη, την άφησε λίγο στην τύχη της. Είναι λίγο βαριά, ειδικά φορτωμένη, αλλά καταπίνει τα χιλιόμετρα αμάσητα!
 
Top Bottom