Ένδειξη θερμοκρασίας περιβάλλοντος

loizos

Μέλος
Όνομα
loizos
Μοτό
BMW R1200GS
Γεια σε όλους στο φόρουμ.
Τις τελευταίες μέρες η ένδειξη θερμοκρασίας περιβάλλοντος δε δουλεύει σωστά.μένει κολλημένη σε μια θερμοκρασία.Μπορεί να ανέβει και να δείξει την κανονική μετά από ώρα μπορεί και όχι.Ο αισθητήρας που βρίσκεται?υπάρχει περίπτωση να "τρελάθηκε" από το πλύσιμο τελευταία?Γιατί μέχρι τότε δούλευε κανονικά,εκτός κ αν είναι σύμπτωση που τα έπαιξε Τώρα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κατω απο το μπροστα φτερο....οπως σωστα λεει ο Κωστας.
φαινεται ευκολα...
 

loizos

Μέλος
Όνομα
loizos
Μοτό
BMW R1200GS
Είναι θέμα αισθητήρα δηλ?αλλάζει εύκολα?να περιμένω μήπως στρώσει με τις ζέστες?κόστος περίπου?
 

Koive k9

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Panos
Μοτό
Bmw , vespa
Λοιζο μαζι με το καιρο τρελαθηκε κι ο αισθητήρας....:confused::confused::confused:
 

nivam

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
R1200GS
Kόστος κανένα 40αρι, δες μήπως ταιριάζει κανένας αυτοκινητάδικος γιατί τον ίδιο δίνει και στα mini cooper, η SWAG τους φτιάχνει.
Μην ασχοληθείς, το άλλαξα κι εγώ, χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

loizos

Μέλος
Όνομα
loizos
Μοτό
BMW R1200GS
Kόστος κανένα 40αρι, δες μήπως ταιριάζει κανένας αυτοκινητάδικος γιατί τον ίδιο δίνει και στα mini cooper, η SAG τους φτιάχνει.
Μην ασχοληθείς, το άλλαξα κι εγώ, χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
Τι εννοείς χωρίς αποτέλεσμα ? Δε δούλεψε Ούτε μετά την αλλαγή?
 

nivam

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
R1200GS
...παρουσιάζει τα ίδια συμπτώματα, εμφανίζει την πραγματική θερμοκρασία περιβάλλοντος μετά από κανένα 10λεπτο.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
...παρουσιάζει τα ίδια συμπτώματα, εμφανίζει την πραγματική θερμοκρασία περιβάλλοντος μετά από κανένα 10λεπτο.
κι εμενα το ιδιο κανει καμια φορα! μου το εκανε και του 07 μοντελο που ειχα και τωρα κι αυτο...οποτε του ρθει :wacky:
 

vpentza

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
βασίλης
Μοτό
R1200GS SE 2010
Άραγε ο aftermarket αισθητήρας είναι plug n play ?
Δε θέλει κάποιο καλιμπράρισμα ?
Κι εμένα παλαιότερα διάβαζε αμέσως τη θερμοκρασία, τώρα αργεί κάποια λεπτά και δε βρίσκω το λόγο που το κάνει !
 

nivam

Μέλος
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
R1200GS
Άραγε ο aftermarket αισθητήρας είναι plug n play ?
Δε θέλει κάποιο καλιμπράρισμα ?
Κι εμένα παλαιότερα διάβαζε αμέσως τη θερμοκρασία, τώρα αργεί κάποια λεπτά και δε βρίσκω το λόγο που το κάνει !
Τι εννοείς καλιμπράρισμα? adaptation για να τον "δει" το CAN ή για να γράφει σωστά θερμοκρασία?
Και ο μαμά άλλωστε, της SWAG είναι
 
Top Bottom