Έρχονται τετρακύλινδρα 400άρια από την HONDA..!!!

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'

Φωτό από το άρθρο..





Σχόλιο Ω
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Πάτο θα πάνε κι αυτά όπως και τα 650αρια,λόγω του ότι θα είναι ακριβά,και του ότι έχει περάσει η μόδα τους.Η εποχή της φτηνής βενζίνης και του φτηνού συνεργείου έχει περάσει ανεπιστρεπτί.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δεν ξέρω για τα καινούργια αλλά πέτυχα τυχαία στον δρόμο έναν κύριο με cb400 VTech που το έκανε ανεξάρτητη εισαγωγή μόνος του πριν χρόνια και μου είπε πως είναι καταπληκτικό μηχάνημα.
Σε εμφάνιση ήταν ένα cb1300 σε μικρογραφία.

Τώρα για τα νέα μονδέλα, άβυσσος η ψυχή των χονταίων . Στο εξωτερικό το 650 τα πάει καλά σε πωλήσεις αλλά εκεί έχουν άσφαλτο να τα χαρούν . Στο Ελλάδα έχουμε μόνο κατά τόπους.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν ξέρω για τα καινούργια αλλά πέτυχα τυχαία στον δρόμο έναν κύριο με cb400 VTech που το έκανε ανεξάρτητη εισαγωγή μόνος του πριν χρόνια και μου είπε πως είναι καταπληκτικό μηχάνημα.
Σε εμφάνιση ήταν ένα cb1300 σε μικρογραφία.

Τώρα για τα νέα μονδέλα, άβυσσος η ψυχή των χονταίων . Στο εξωτερικό το 650 τα πάει καλά σε πωλήσεις αλλά εκεί έχουν άσφαλτο να τα χαρούν . Στο Ελλάδα έχουμε μόνο κατά τόπους.
Μακαρι να ξανάρθουν τέτοια εργαλεία , να ξαναδημιουργηθει γενιά σωστών μηχανοβιων , γιατί παραφλωρεψαμε με τα ντεμεκ μηχανάκια
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ πιστεύω πως με τους περιορισμούς των μ.ω.τ. που μπορείς να πετύχεις (ή μάλλον να μην πετύχεις) στους δρόμους της Ευρώπης το μέλλον βρίσκεται στους μικρούς κυβισμούς, όπως έγινε στα αυτοκίνητα. Προσωπικά η επιστροφή των sport touring (όπως τα ξέραμε) και των κλασικών γυμνών θα με χαροποιούσε πολύ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R

Φωτό από το άρθρο..





Σχόλιο Ω
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ..
Ρε φίλε Δημήτρη, δε πρόλαβες να ευχηθείς σε άλλο θέμα και νάτο!

Μου αρέσουν οι ευχές σου όμως!

:friendship:
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Μακαρι να ξανάρθουν τέτοια εργαλεία , να ξαναδημιουργηθει γενιά σωστών μηχανοβιων , γιατί παραφλωρεψαμε με τα ντεμεκ μηχανάκια
Το ελπίζω να γίνει, όπως με το καινούργιο Kawasaki ZΧ - 4R. Να δούμε τι πατέντες θα κάνει πάλι η Honda για να βγει ο κινητήρας future proof με τυχόν Euro 6 περιορισμούς.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Ρε φίλε Δημήτρη, δε πρόλαβες να ευχηθείς σε άλλο θέμα και νάτο!

Μου αρέσουν οι ευχές σου όμως!

:friendship:
Θα αγόραζα και σήμερα CB400SF Στέφανε.
Έχω κάμποσα παρκαρισμένα.Τίμια μηχανάκια.

Δες εδώ λειτουργία και χαλαρό άνοιγμα από ένα πιο φρέσκο Vtec. Λίγα τέτοια είδαμε..



Το δε boldor με το μισό φαίρινγκ(μικρογραφία CB1300S) είναι έρωτας.-
Έχει το μοτέρ και το γκάζι που χρειάζεται,την οικονομία,την εμφάνιση,τη θέση κλπ για έναν κατασταλαγμένο αναβάτη με τουριστική διάθεση.Μηχάνημα τόσο για κάθε μέρα,όσο και για το ταξιδακια επαρχιακό καθως κι εθνική.
Εντάξει..λίγες στροφές παραπάνω.Και;;;
Όσοι πέρασαν από τετρακύλινδρα 400αρια της Honda καταλαβαίνουν για τί μιλώ.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Θα αγόραζα και σήμερα CB400SF Στέφανε.
Έχω κάμποσα παρκαρισμένα.Τίμια μηχανάκια.

Δες εδώ λειτουργία και χαλαρό άνοιγμα από ένα πιο φρέσκο Vtec. Λίγα τέτοια είδαμε..



Το δε boldor με το μισό φαίρινγκ(μικρογραφία CB1300S) είναι έρωτας.-
Έχει το μοτέρ και το γκάζι που χρειάζεται,την οικονομία,την εμφάνιση,τη θέση κλπ για έναν κατασταλαγμένο αναβάτη με τουριστική διάθεση.Μηχάνημα τόσο για κάθε μέρα,όσο και για το ταξιδακια επαρχιακό καθως κι εθνική.
Εντάξει..λίγες στροφές παραπάνω.Και;;;
Όσοι πέρασαν από τετρακύλινδρα 400αρια της Honda καταλαβαίνουν για τί μιλώ.
Για το CB1300s δεν το συζητώ, έρωτας όπως το λες.
Για κάποιο λόγο όμως το είχαν πάντα ως μεταχειρισμένο παράλογα ακριβότερα από το στρογγυλοφάναρο.
Αν βγει και έρθει όντως στα 400 θα είναι τέλειο και μάλλον πολύ πιο κοντά στην εποχή μας.
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Για το CB1300s δεν το συζητώ, έρωτας όπως το λες.
Για κάποιο λόγο όμως το είχαν πάντα ως μεταχειρισμένο παράλογα ακριβότερα από το στρογγυλοφάναρο.
Το περνάνε στη σφαίρα του brutal all time classic με τιμή που φέρνει στα "αρώματα της BMW". :rolleyes:

Ξέρεις πως πάει η δουλειά.
Σου λένε όσοι έχουν:

Θες CB1300S έ; Μίλα..
Δεν μιλάς ΕΕ; Θα το πληρώσεις...




:ha
 
Reactions: STF

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Το ελπίζω να γίνει, όπως με το καινούργιο Kawasaki ZΧ - 4R. Να δούμε τι πατέντες θα κάνει πάλι η Honda για να βγει ο κινητήρας future proof με τυχόν Euro 6 περιορισμούς.
Εξαιρετική τεχνική ανάλυση για το πώς κάνεις EURO 5 και οδηγίσιμο ένα μικρό τετρακύλινδρο.

 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Εξαιρετική τεχνική ανάλυση για το πώς κάνεις EURO 5 και οδηγίσιμο ένα μικρό τετρακύλινδρο.

Τα βίντεο του F9 τα βλέπω στα πρώτα λεπτά από το release. Το συγκεκριμένο το έχω δει πολλές φορές να το εμπεδώσω. Επική τελική σκηνή, ονειρικό μηχανάκι.
 
Top Bottom