Ήρθε η ώρα να μάθουμε !!!!!! Τελικά είναι ο Dracula Λελος!!!!!! The story.

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πλι μ εχεις εκπληξει!
Τ ομολογω !!!

:hlb:
ελα πες μου....!,δεν πειραζει....! σε χτυπησε ...πολυ η κα Μαιρη ... ενταξει δεν τις ξαναλεω οτι μερικες φορες γινεσαι κακο παιντι......
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
ελα πες μου....!,δεν πειραζει....! σε χτυπησε ...πολυ η κα Μαιρη ... ενταξει δεν τις ξαναλεω οτι μερικες φορες γινεσαι κακο παιντι......
:pointu:

έχεις την αγάπη και τα φιλιά της πάντως :)
 

malco

Μέλος
Περιοχή
περιστερι
Όνομα
Κωνσταντινος Μαλλιος
Μοτό
Bmw r1200gs ADVENTURE
Ωραίο ταξιδι, ωραία παρεα, ολα σούπερ!!!! Απο χιούμορ χαβαλέ κτλ, ειναι σαν να ειμαι εκεί..... Οσο αφορά το μοναδικο Πουλι μας, αφου ευτυχώς ειναι καλα, ειμαι σίγουρος πως θα την βρει την ακρη, και σίγουρα σκεφτεται ηδη τρόπους να μας εκπλήξει!!!!!!:friendship::like:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ωραίο ταξιδι, ωραία παρεα, ολα σούπερ!!!! Απο χιούμορ χαβαλέ κτλ, ειναι σαν να ειμαι εκεί..... Οσο αφορά το μοναδικο Πουλι μας, αφου ευτυχώς ειναι καλα, ειμαι σίγουρος πως θα την βρει την ακρη, και σίγουρα σκεφτεται ηδη τρόπους να μας εκπλήξει!!!!!!:friendship::like:
...μετα απο αυτα που ειδε στο ταξιδι, για να μας εκπληξει ο Στεργιος @Phoenix , θα σκέφτεται κατι τετοιο, για να χτυπησει τις Paneuropean που ειδε και φυσικα τον Ηλια που δεν ειχε ......μουσικουλα!!! :rolleyes::D

 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το πρωι ηρθε οπως γινετε εδω και χιλιαδες χιλιαδες χρονια στην γη μας
Η γη μας, ο πλανητης μας , matrix
Ποσο συνδεδεμενοι ειμαστε ολοι μαζι της και αλλο τοσο και διπλασιο στο τετραγωνο δεν το καταλαβαινουμε και πασχιζουμε καθημερινα να την σκοτωσουμε !!!
Το χερι ηδη την ειχε ακουσει πλεον και στην κινηση των δακτυλων
Φενεστηλ και μισο ξοζαλ
Οι πρωινες ετοιμασιες ολοκληρωθηκαν καθως και το πλουσιο πρωινο
Η θερμοκρασια υψηλη για Ρουμανια
Και βαλαμε μπρος τα σιδερενια αλογα και καλπασαμε με γρηγορο ρυθμο μακρια απο το μαραμουρες
Προοριζμος στο καπου μεσα στην Σερβια
Μετα απο ενα υπεροχο πασο 60 χιλιομετρων καναμε τον ανεφοδιαζμο μας και μπηκαμε στον βασικο δρομο της βορειας Ρουμανιας με προοριζμο την οραντεα
Ευθειες που παιρνανε μεσα απο παρακειμενες πολης
Ξαφνου βλεπω τον νικο που παντα ηταν απο πισω μου και ο ηλιας μπροστα μου να με περναει και να γινομαι εγω τελευταιος
Πρωτη φορα!!!!αυτο στο ταξιδι
Καθησα πισω ......
Αποσταση μεταξυ μας 50 μετρα
Βλεπω αμαξι στην μεση δρομου και μια γυναικα με παιδι στην αγκαλια της να ξεκιναει να περναει την διαβαση με φαναρι στο κιτρινο συνεχως
Πεφτω σταδιακα 120 , 100, 80 ,70 ανοιγω αλαρμ κανω ελαφρως δεξια και ακουω το φρεναριζμα- στριγκλιζμα του λαστιχου στην ασφαλτο και το μπαμ!!!
Βλεπω την πισω ροδα με το διαφορικο να με προσπερναει, χτυπαω ελαφρια το κεφαλι μου στην μπαρα και μετα στροβιλιζομαι πανω στον δεξι κυλινδρο και στην δεξια βαλιτσα ωσπου σταματω με αντιθετη φορα στο ρευμα
Ειμαι πανω στην μηχανη ακομα τα αλαρμ δουλευουν κλεινω τον διακοπτη συκωνομαι και καθομαι πανω στην σηδερενια ραμπα
Ακινητοποιηθηκα !!!!
Αυτη ηταν η πρωτη μου σκεψη
Καθιζμενος στην μπαρα κοιτω γυρω μου και βλεπω τα κομματια του σιδερενιου συνοδοιπορου μου, μια βαλιτσα περα μια ροδα πιο περα τριματα πλαστικου παντου
Δεν εχω βγαλει το κρανος ακομα
Οι στιγμες παιρνανε!!!
Προσπαθω να διαχειριστω το κομφουζιο που επικρατει μεσα στον εγκεφαλο μου παντα σε τετοιες συγκρουσεις
Ηρεμω και παρατηρω οτι δεν εχω χτυπησει καπου,
Βγαζω το κρανος,σηκωνομαι απο την μπαρα, παω στην πισω ροδα μου και την μαζευω,μαζευω και την βαλιτσα
Με ειχε χτυπησει ενα audi στην ροδα και στην αριστερη βαλιτσα σπαζοντας μου ολοκληρωτικα την ροδα καθως και το μπρατσο που εχει μεσα τον αξονα !!
Παιρνω τηλ τα παιδια τους λεω οτι τρακαρα
Και καθομαι ξανα στην ραμπα
Το αμαξι που ηταν μεσα στην μεση εφυγε και η γυναικα με το μωρο εξαφανιστηκε
Τα παιδια γυρισαν γρηγορα και ειδα στα προσωπα τους την απογνωση και τον τρομο
σιγουρα,περισσοτερο απο τον δικο μου που για ενα παραξενο λογο απλα δεν υπηρχε !!!!
Ο ηλιας φανηκε να την ακουσε περισσοτερο ο νικος ηταν πιο αποφασιστικος
Τους εξηγησα, τα ειπαμε, τα βαλαμε σε μια σειρα και απλα περιμεναμε τις διαδικασιες αστυνομια , bmw mobile care,ασφαλειες
Οι Ρουμανοι αστυνομοι πολυ εξυπηρετικοι, με αντιμετωπισαν με μεγαλο σεβαζμο και πολυ προσοχη
Μου εξηγησαν απο την αρχη οτι δεν φταιω πουθενα και οτι θα κανουν αυτο που πρεπει για να αποτυπωσουν σωστα το συμβαν ωστε να μην εχω προβλημα με τις ασφαλειες κλπ
Ομως το βασικο μου προβλημα ηταν το χερι και ειχε πριστει και αλλο
Τους ειπα να με πανε σε ενα γιατρο να το δει
Ετσι αφου τελειωσαμε με πηγαν σε ενα οικογενειακο γιατρο μου πατησε μια ενεση μου εδωσε και ενα χαπι και ανακουφιστηκα
Αυτο κρατησε τουλαχιστον 3 ωρες
Σιγουρα οι φιλοι μου ψηθηκαν στο λιοπυρι
Οι αστυνομια με πηγε πισω αφου πρωτα χαιρετισα τον πιτσιρικα που με χτυπησε μαζι με την γυναικα του και το παιδακι του δινωντας του την ευχη να ειναι ολοι τους παντα καλα και οτι ολα καλα με εμενα
Οι συνοδιποροι μου ηταν εκει,μολις με ειδαν χαρηκαν πολυ,το ειδα στα ματια τους
Ηταν και κατι νταλαβερτζιδες εκει και μας μεταφεραν σε ενα καφε-ρεστοραν με σκεπτικο οπως αποδειχτηκε στο τελος ναι μεν να βοηθησουν αλλα και να δουν μπας και πουλαγα το τραυματιζμενο σιδερενιο αλογο
Ομως δεν ευωδοθηκαν τα σχεδια τους
Ηρθε η οδικη τον πακεταραμε τον φοινικα φορτωσαμε και καλπασαμε παλι
Εγω με τον νικο πλεον και ο ηλιας μονος
Ομολογω συνεπιβατης για τοσα χιλιομετρα δεν εχω ξανακανει ποτε στην ζωη μου
Ο ηλιας ηταν επιρεαζμενος απο το συμβαν περισσοτερο απο εμενα καταλαβα οτι τον απασχολουσε πολυ
Του μιλησα !
Του ειπα
Φιλε τα πραματα εχουν δυο οψεις υπαρχεις η δεν υπαρχεις , οτι εγινε εγινε δεν μπορουμε να το αλαξουμε, απο την στιγμη που ειμαι εδω αρα υπαρχω! με αυτο θα δουλεψουμε και οχι με το τι θα μπορουσε να ειχε γινει !!!!!
Εμπρος προχωραμε μπροστα για καινουργιες προκλησεις
Και ετσι εγινε
Προχωρησαμε μπροστα προς τιμισοαρα οπου και φτασαμε λιγο πριν το βραδυ
Το χερι ξεφουσκωνε δοξα ο θεος ο αλαχ ο βουδας ο ρα ο τζιμακος !!!!
Η μαιμου μαζι με τον βλαντ αποζβολωμενοι αναυδοι κοιταγαν που ξεμακρεναμε.....
Τι σου ειναι η ζωη να σκαβεις λακο για τους αλλους αλλα να τον κανεις τοσο βαθυ που να μην μπορεις να βγεις
Η ζωη δεν ειναι να αντιδρας στα κελεζματα της μα να απαντας με συνεση και οργανωση, με σωστη διαχειρηση των πορων και των εργαλειων που εχεις εκεινη την στιγμη σε καθε αποχρωση της
Εντελει μαιμου και βλαντ μου κλασατε τον γκιωνη




Τουμπικοντινιουε
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Γεια σου ρε Στεργιο μαχητή!
Λιτός, απλός, σπάνιος!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
το ρεζουμε !!

το ταξιδι τελειωσε
ολοι γυρισαμε σπιτια μας σωοι και αβλαβεις!!
σιγουρα κατα μεγαλο ποσοστο πιο εμπειροι και πιο υποψιαζμενοι!!
η παρεα-αγγελη, θα την ελεγα σφιχτη, δεμενη, καθολη την διαρκεια της βολτας σε σημειο που μονο με κινησεις απλες του σωματος μπορουσες να διαβασεις γρηγορα το οδηγικο τεμπο του μπροστινου που εφιαχνε το σχεδιο δρασης στον δρομο (Αλφα-ηλιας)
το παραπανω πολυ σημαντικο!και επιβαλεται να διαβαζετε συνεχως και απο γνωστες παρεες μεταξυ τους αλλα και αγνωστες
σημαντικη στιγμη του ταξιδιου, προσωπικα μιλαω παντα, ηταν το μαραμουρες και η κατανυξη που νιωσαμε μεσα απο ολη αυτην την θρησκευτικοτητα και την παραδοση που ηταν ντυμενο
σημειο μηδεν για μενα οπως αποδειχτηκε και δεν το αναφερω γιατι ειμαι θρησκος, κλπ κλπ, αλλα αξιζει μια μνεια,οι τρεις εικονες που μας εδωσε ενας καλογηρος σε ενα μοναστηρι της Παναγιας την οποια δικη μου κατα την διαρκεια του υπολοιπου ταξιδιου την ειχα στην αριστερη βαλιτσα απο μεσα, εκει που εσκασε και το αυτοκινητο!!!!!κατα το συμβαν
μια μεγαλη διαπιστωση!!, οσο αφορα την μποξερ μηχανη μου, και ειναι προσωπικη!!μου γνωμη, οτι εχω μια ακραδαντη αισθηση οτι δεν θα με τραυματισει ποτε οτι και να συμβει (ξερω, μεγαλη κουβεντα!!!!,αλλα ειπα,μιλω προσωπικα)
εχω κανει πολλα σαβουρδιζματα ,πλαγιομετωπικες ,απο πισω, με αμαξια με χωραφια αλλα και δρομους ,θα ελεγα.. ,και δεν εχω ουτε μια γραντζουνια (αααα, εχω μια οταν δεν φοραγα γαντια και επεσα σε μια ασκηση του μανιατη αυτη χωρις abs σταματημα στο γαρμπιλι )
δεν ξερω.... θεωρω οτι κατι καλο εχει αυτη η διαταξη μηχανης ,ισως που ξεχουν τα κυλινδρα και οταν εχεις και βαλιτσες σβαρνιεται πανω εκει ωστε αν δεν φυγεις απο πανω να ψιλογλυτωσεις ....τιποτα .... δεν ξερω ..ισως....
ειμουν ετοιμος να φυγω απο τον μποξερ και να παω σε αλλη μορφολογια μοτερ αδιαφορο απο μαρκες κλπ, πιο πολυ σε ktm 1050!!! αλλα δεν θα παω......ακομα

το γραφω και μια τριτη φορα οτι μιλω προσωπικα με οτι συνεπαγεται αυτο !!! και οχι κατα αναγκη σωστα ....με οτι μπορει να σημαινει!!

ενα αλλο σημειο που θα ηθελα να σταθω λιγο ειναι τα εξεις δυο ,αυτο που αισθανθηκε ο ηλιας πριν το τρακαριζμα και η κινηση του νικου να γινει αυτος ο Βητα ,εγω Γαμα ,και ο ηλιας που απο την αρχη του ταξιδιου ηταν ο Αλφα,αλαζοντας την θεση του
πολλες φορες τα σκεφτηκα αυτα τα δυο συμβαντα και προσπαθησα να δωσω καποιες υποθετικες διαφορετικες παραμετρους (να σταματαγε ο ηλιας να μας ελεγε κατι η να ξαναγυρναγε ο νικος στην θεση του σαν Γαμα αλλα μου ειπε οτι θα σταματαγε και αυτος πισω απο εμενα....) ετσι δεν καταφερα να απλοποιησω παρα να μπερδευτω
φυσικα δεν τα αναφερω αυτα για να δωσω μια μεταφυσικοτητα στο ταξιδι απλα προσπαθω για μια ρεαλιστικη αποτυπωση των ψυχολογικων συναισθηματων μαζι με τις οδηγικες κινησεις της αγγελης
σιγουρα μπορει πλεον στα 51 μου να μην υπολογισα σωστα ολες της παραμετρους η γρηγορα! την γυναικα με το μωρο στην διαβαση το κοιταγμα του καθρεφτη για αυτον που μπορει να ερχοτανε και που ηρθε με αποσπομενη προσοχη, το αμαξι στην μεση του δρομου απο το οποιο κατεβηκε η γυναικα,τα αλαρμ που αναψα ,ηταν μια δυσκολη κατασταση
μετα το μπαμ ο ηλιας πλεον δεν αισθανοταν αυτην την πιεση και αργοτερα μου ειπε και μια πολυ σημαντικη κουβεντα -παψε να σκεφτεσαι τοσο πολυ τους αλλους μπορουν και μονοι τους να σκεφτονται- οπως μου ειπε και ο νικος οτι αν ηταν αυτος τελευταιος θα εκανε οτι θα εκανα εγω στο συμβαν οπως και ειπα παραπανω
βαζω Δεκα στους συνοδοιπορους μου σε ολα, στην οξυδερκεια τους στην προβλεψη τους στην διαχειρηση δυσκολων και κρισιμων καταστασεων καθως και της ψυχολογικης στηριξης που μου προσεφεραν με την ρωμαλαια σταση τους αλλα πρωτιστος στον εαυτο τους
βαζω δεκα στην Ρουμανια σε πολλους τομεις και σας προκαλω να την γυρισετε οσο μπορειτε
ευχομαι ο θεος του καθενα να μας εχει ολους καλα και να μιλαμε παντα απο την καρδια μας διοτι μονο ετσι βοηθαμε και τους εαυτους μας μα και τους αλλους
ραντεβου καπου ...εκει ..στους μεγαλους και μικρους δρομους


ΥΓ

Ο Δρακουλας ειναι λουγκρα ολκης!!!!!!!!
τηνε τριζει την οπισθεν
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
μεγάλο σχολείο αυτή η βόλτα σας στη Ρουμανία.....και για εσάς που το ζήσατε από πρώτο χέρι και για εμάς που το ζήσαμε μέσα από μερικές "γραμμές"....

σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
το ρεζουμε !!


ευχομαι ο θεος του καθενα να μας εχει ολους καλα και να μιλαμε παντα απο την καρδια μας διοτι μονο ετσι βοηθαμε και τους εαυτους μας μα και τους αλλους
Όλο το ποστ σου με άγγιξε, μένω όμως στο συγκεκριμένο κομμάτι διότι θεωρώ ότι δείχνει το ποιόν σου ως άνθρωπος !Προσωπικά χαίρομαι που πάνω από όλα είσαι καλά και σου εύχομαι ολόψυχα γρήγορα με νέο μοτοσακο και φυσικά ταξίδι ανάλογο χωρίς απρόοπτα αυτή τη φορά :)
 
Top Bottom