Ήρθε η ώρα να μάθουμε !!!!!! Τελικά είναι ο Dracula Λελος!!!!!! The story.

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:pointu:

Οι φωτο καλες ειναι. Απο αφηγηση παντως... σκιζουν τα μαναρια μου:laugh::laugh:
Οι φώτο ειναι για το....... :mad::mad::mad:
Ευτυχώς έχει βγάλει ο νέος και ωραίος από κανονική φώτο σούπερ ντουπερ γουαου;)
 

Nikolas77

Adventure Traveller
Όνομα
Nikolas
Μοτό
LC4 ADV'02
Μπράβο αγόρια, πολύ πολύ καλή επιλογή η Ρουμανία σαν προορισμός.. Έχω πάει ήδη τρεις φορές και ετοιμάζομαι για τέταρτη.. Η χώρα δεν παίζεται, είναι τεράστια και είδατε απλά ένα από τα πιο τουριστικά της κομμάτια, έχει πολλά ακόμα να δείτε εκεί από δασικές ομορφιές αλλά και από φτωχια και τρόπο ζωής.. Το βασικό όμως είναι ότι βιαστήκατε να πάτε και τα πάσα ήταν κλειστά.. Ευκαιρία για μια ακόμα επίσκεψη τουλάχιστον, της αξίζει ..

Ο Βλαντ δεν έμενε στο κάστρο που πήγατε και πήγα κι εγώ και το πουλάνε στους τουρίστες επειδή είναι κοντά στο Μπρασοβ. Στο πραγματικό ίσως πάω τέλος καλοκαιριού . Ελπίζω να δοκιμάσατε πάπια ,υπέροχες σούπες και τα φοβερά κρασιά τους..
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μπράβο αγόρια, πολύ πολύ καλή επιλογή η Ρουμανία σαν προορισμός.. Έχω πάει ήδη τρεις φορές και ετοιμάζομαι για τέταρτη.. Η χώρα δεν παίζεται, είναι τεράστια και είδατε απλά ένα από τα πιο τουριστικά της κομμάτια, έχει πολλά ακόμα να δείτε εκεί από δασικές ομορφιές αλλά και από φτωχια και τρόπο ζωής.. Το βασικό όμως είναι ότι βιαστήκατε να πάτε και τα πάσα ήταν κλειστά.. Ευκαιρία για μια ακόμα επίσκεψη τουλάχιστον, της αξίζει ..

Ο Βλαντ δεν έμενε στο κάστρο που πήγατε και πήγα κι εγώ και το πουλάνε στους τουρίστες επειδή είναι κοντά στο Μπρασοβ. Στο πραγματικό ίσως πάω τέλος καλοκαιριού . Ελπίζω να δοκιμάσατε πάπια ,υπέροχες σούπες και τα φοβερά κρασιά τους..
Νικολα σιγουρα και εγω θα επισκεφτώ ξανα τη Ρουμανια γιατι οπως λες και εσυ εχει πολυ πράμα ακόμα για να δουμε !! Παντως οτι περασαμε και ειδαμε μας αρεσε παρα πολυ. Για ριξε ινφο για το πραγματικο κάστρο γιατι ρωτησαμε παντου και ολοι μας ειπαν για το bran .
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Νικολα σιγουρα και εγω θα επισκεφτώ ξανα τη Ρουμανια γιατι οπως λες και εσυ εχει πολυ πράμα ακόμα για να δουμε !! Παντως οτι περασαμε και ειδαμε μας αρεσε παρα πολυ. Για ριξε ινφο για το πραγματικο κάστρο γιατι ρωτησαμε παντου και ολοι μας ειπαν για το bran .
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Poenari_Castle
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Νικολα σιγουρα και εγω θα επισκεφτώ ξανα τη Ρουμανια γιατι οπως λες και εσυ εχει πολυ πράμα ακόμα για να δουμε !! Παντως οτι περασαμε και ειδαμε μας αρεσε παρα πολυ. Για ριξε ινφο για το πραγματικο κάστρο γιατι ρωτησαμε παντου και ολοι μας ειπαν για το bran .
@ilai Ηλία σε πιάνω αδιάβαστο (είναι πριν ή μετά το transfagarasan ανάλογα αν ανεβαίνεις ή κατεβαίνεις, Poienari Fortress)


(κοίτα αν ενδιαφέρεσαι για περισσότερες info στην υπογραφή μου)

Σόρυ για το spam
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Να σας πω
Ο τυπος ηταν αδιευκρινιστος σε ολα του ......
Καστρα ειχε πολλα και κανεις δεν ηξερε που ακριβως ηταν
Σαν το χελι πηγαινε απο καστρο σε καστρο παντα σε σχεση με την κατασταση που επικρατουσε με τους εγχωριους εχθρους του η τους εξωτερικους εχθρους τους τουρκους
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
@ilai Ηλία σε πιάνω αδιάβαστο (είναι πριν ή μετά το transfagarasan ανάλογα αν ανεβαίνεις ή κατεβαίνεις, Poienari Fortress)


(κοίτα αν ενδιαφέρεσαι για πολλές info στην υπογραφή μου)

Σόρυ για το spam
Οπως ανεβαινεις εδω εισαι πριν το πασο( λιμνη στο τρανσαγκαρασαν) . Αλλα και αυτο μας ειπαν οτι δεν ειναι το καστρο του δρακουλα. Συμφωνώ με τον πουλι παντως ο τυπος εμενε παντου αναλογως την κατασταση που επικρατουσε
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ

Λοιπον η σχεση μου με τον δρακουμελ εχει ξεκινησει πριν 6 χρονια στο πρωτο μου ταξιδι ( βλεπε φωτο παραπανω )
Οπως βλεπετε φοραω τα ιδια ακριβως ρουχα και την ιδια μπαντανα
Τοτες τονε επαιξα μπαλιτσα και εχασε στο γηπεδο του
Ομως ο τρικερης μου την φυλαγε ......
Παμε παρακατω στις φωτο και την αφηγηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Παμε παρακατω στις φωτο και την αφηγηση

Sent from my iPhone using Tapatalk
Αντε συνεχιστε γιατι μας εχετε καθηλωσει με την εξιστορηση αυτου του ταξιδιωτικου.... :woho:


ΥΓ Της pixelιασμενης τραβελο selfie το αναγνωσμα εχει γινει !!! :photo:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αντε συνεχιστε γιατι μας εχετε καθηλωσει με την εξιστορηση αυτου του ταξιδιωτικου.... :woho:


ΥΓ Της pixelιασμενης τραβελο selfie το αναγνωσμα εχει γινει !!! :photo:
Φήμες λένε ότι ο μικρός τράβηξε τρομερές φώτο από Sony... Και είναι στον σκοτεινό θάλαμο τωρα:D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Λοιπον η σχεση μου με τον δρακουμελ εχει ξεκινησει πριν 6 χρονια στο πρωτο μου ταξιδι ( βλεπε φωτο παραπανω )
Οπως βλεπετε φοραω τα ιδια ακριβως ρουχα και την ιδια μπαντανα
Τοτες τονε επαιξα μπαλιτσα και εχασε στο γηπεδο του
Ομως ο τρικερης μου την φυλαγε ......
Παμε παρακατω στις φωτο και την αφηγηση


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε πτηνό...... Τώρα είσαι πιο ωραίος!!
Τότε ήσουν σαν ναυαγός.. :p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Φήμες λένε ότι ο μικρός τράβηξε τρομερές φώτο από Sony... Και είναι στον σκοτεινό θάλαμο τωρα:D
Ετσι στο σκοτεινο θαλαμο οπως το ειπες! Και θα ερθει και περιγραφη μπαι μι γιατι δεν βλεπω φως απο τους λελους:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Κάπου δύο μήνες πριν έιχαν ξεκινήσει τα σχέδια για ταξίδι στο εξωτερικό με τους λέλους με πιθανές ημερομηνίες τέλος Απριλίου με αρχές Μαίου αλλά όταν μιλάμε για αυτό το team όλα έιναι στον αέρα και νομίζω πως όλοι γνωρίζεται τους λόγους :p Εξαρχής είχαμε πει να βολτάρουμε στην Γεωργία με πέρασμα από την Τουρκία με διάρκεια 11 ημέρες . Μίλησα με τον Κώστα και τον Παντελή που έχουν κάνει παρόμοιο ταξίδι εκεί με βοήθησαν με τα κομμάτια των διαδρομών που θα κάναμε και όλες τις λοιπές πληροφοριες αλλά μου είπαν πως το πρόγραμμα είναι σφιχτό για όλα αυτά που θέλαμε να δούμε αλλά αξίζει αν είμαστε αποφασισμένοι εμείς. Οι χάρτες άνοιξαν και τα έιχα όλα έτοιμα( τους λέλους τους είχα ζαλίσει :D παραλίγο να με μπλοκάρουν απο το φβ ) αλλά ξαφνηκά σκάνε όλα αυτά τα προβλήματα με τους Τούρκους και μας ξενερώνουν αρκετά συν κάποια θέματα με δουλειές και το καίμε :( Και εκει που το είχαμε αφήσει εντελώς στην άκρη το θέμα ξαναζεστενόμαστε όλοι μαζί και λέμε δεν κάνουμε μια εξόρμηση στα Βαλκάνια με λιγότερες μέρες??? :rolleyes: Φύγαμε όλοι μέσαααα για μέσααα :yew: @Phoenix @NIKOS PAPADOPOULOS @ErevoS @ilai Αρχισαν οι ετοιμασίες μιλάω με Χρήστο @tattoopanther ωστε να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για τα βαλκάνια καθώς έχει κάνει διατριβή στα μέρη εκεί ;) Να είναι καλά αλλά τελικά δεν ξέρω αν ακολουθήσαμε κάτι :p Μετά από συνεχόμενες διαβουλεύσεις με τα λελόπαιδα πρέπει να άλλαξα χωρίς υπερβολή ίσα με 30 χαρτες αλλά χαλάλι τους!
Στο τέλος όμως ο Γιωργος μας την έκανε και δεν μας ακολούθησε γιατί του προέκυψε αρκετή δουλειά στο νέο μαγαζί αλλά αυτός έχασε :inlove: Του χρόνου με τα καλό ;)

Οι ημερομηνίες που είχαμε αποφασίσει να φύγουμε ήταν 26/5 έως 2/5 :) Επτά ημέρες με έξι διανυκτερεύσεις και 4.200 για εμένα από το Άστρος ( ευτυχώς που 'εφτιαξα την σέλα του σκατέμ). Από την Τετάρτη πρωί ήμουν έτοιμος και η μηχανή ακόμα πιο έτοιμη με όλα τα πράγματα μέσα στις βαλίτσες :D Τετάρτη βράδυ δεν έκλεισα μάτι τελικά στις 4.30 το πρωί ντύνομαι και φεύγω μαλακωσία για σχηματάρι στα Σέα. 6.30 έιχα φτάσει και έπινα τον καφέ μου. Στις 7 και κάτι ψηλά ήρθε ο Νίκος και τελευταίος γιατί ερχόταν και από μακριά ο πουλίς :laugh: Αφού τα είπαμε και τον ίπιαμε όλοι μας γύρω στις 8 και κάτι φύγαμε καρφί για Σόφια με διάθεση στο φουλ.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Και εκεί που πηγάναμε μαλακωσιά τα εργαλεία στους αυτόματους( ήμουν πίσω από το θερμοσύφουνα) βλέπω κάτι σαν φίδι στην εθνική πάνω σε στροφή σταματάει το πουλί λίγο πιο κάτω και κοίταγε τη μηχανή του τελικά λέει οκ φεύγουμε ! Σταματάμε για ανεφοδιασμό κάπου μετα την Λάρισα και διαπιστώσαμε πως του έλειπε το αριστερό κάγκελο :p ( το φίδι που λέγαμε) Άρχιζε και σκόρπαγε ο φοίνικας και που να ξέραμε τι άλλο θα έβλεπαν τα ματάκια μας τις επόμενες ημέρες:rolleyes:
 
Top Bottom