"...Ό,τι αγαπώ είναι το πιστόνι σε κίνηση..."

vadim

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200GS 2015
Για 25 μέρες περιδιαβαίνω παρέα μόνο με τη μηχανή μου την Κεντρική Ευρώπη. Επισκέπτομαι ξανά αγαπημένα μέρη από το παρελθόν, αλλά ανακαλύπτω και "καλά κρυμμένα διαμαντάκια". Απολαμβάνω ανοιξιάτικους μεσογειακούς καιρούς και βροχοπτώσεις σε χαμηλές θερμοκρασίες. Δοκιμάζω από γιαπωνέζικη κουζίνα μέχρι άθλια burgers. Πηγαίνω σε αγώνες τένις. Κάνω ονειρεμένα παραποτάμια road trips μαζί με πάμπολλους Motoriders.

Όλα αυτά κι άλλα πολλά αποτυπώθηκαν σε ένα ταξιδιωτικό που χώρισα σε 4 κεφάλαια για καλύτερη ανάγνωση. Το ταξιδιωτικό περιλαμβάνει κείμενο, φωτογραφίες και τέσσερα 8λεπτα βιντεάκια που υποστηρίζουν το κάθε κεφάλαιο και ιδιαίτερα το κομμάτι της διαδρομής που έχει και το μεγαλύτερο ενδιαφέρον για εμάς τους μηχανόβιους.

Δυστυχώς δεν κατάφερα - αν και προσφέρθηκε να με βοηθήσει ένα μέλος του forum και τον ευχαριστώ - να ανεβάσω τις φωτογραφίες, καθότι άσχετος. Οπότε η καλύτερη λύση που βρήκα είναι ένα link με το ταξιδιωτικό forum "Travelstories", όπου πρωτοανέβασα την ιστορία μου. Είμαι σίγουρος ότι σ' αυτό το forum θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα αυτό το Moto roadtrip, γιατί οι motoriders ... "ό,τι αγαπάμε είναι το πιστόνι σε κίνηση":

"...Ό,τι αγαπώ είναι το πιστόνι σε κίνηση..."
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αγαπώ το πιστονι σε κίνηση!!!
Μεγάλη κουβέντα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Με την εφαρμογη tapatalk μπορεις πολυ ευκολα να ανεβαζεις φωτογραφιες στο φορουμ. Κανε εναν λογαρισμο ειναι πολυ απλο.

ΥΓ : ο τιτλος τα σπαει ;)
 

vadim

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200GS 2015
Με την εφαρμογη tapatalk μπορεις πολυ ευκολα να ανεβαζεις φωτογραφιες στο φορουμ. Κανε εναν λογαρισμο ειναι πολυ απλο.

ΥΓ : ο τιτλος τα σπαει ;)
Ευχ, θα το δοκιμάσω στο επόμενο ταξιδιωτικό.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Καλημέρα!
Μπορείς να το κάνεις μέσω του Δωρεάν φιλοξενία εικόνας / Ανέβασμα εικόνας μιας και έχεις λογαριασμό...;)
Εφόσον ανεβάσεις την φωτογραφία που θες πηγαίνεις στο κάτω μέρος στο κουτάκι που έχει διάφορα λίνκ.
Από εκεί πατάς την επιλογή BBcode full linked κάνεις copy το λίνκ και paste στο σημείο που θες να την τοποθετήσεις στο φόρουμ πχ. κάτω από ένα κείμενο σου.
Είναι πολύ απλό...:)
 

vadim

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200GS 2015
Καλημέρα!
Μπορείς να το κάνεις μέσω του Δωρεάν φιλοξενία εικόνας / Ανέβασμα εικόνας μιας και έχεις λογαριασμό...;)
Εφόσον ανεβάσεις την φωτογραφία που θες πηγαίνεις στο κάτω μέρος στο κουτάκι που έχει διάφορα λίνκ.
Από εκεί πατάς την επιλογή BBcode full linked κάνεις copy το λίνκ και paste στο σημείο που θες να την τοποθετήσεις στο φόρουμ πχ. κάτω από ένα κείμενο σου.
Είναι πολύ απλό...:)
Έτσι αναλυτικά όπως μου τα γράφεις, νομίζω μπορώ να τα καταφέρω. Σε ευχαριστώ πολύ!
 

ifestos

Μέλος
Περιοχή
Λιτόχωρο-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Suzuki dl650 V strom 2006
Πολύ ωραίο το πρώτο μερος.Χαλαρωτικό....αύριο συνεχίζω στο δεύτερο :)
 

vadim

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200GS 2015
@vadim εξαιρετικό το 1 μερος φίλε,σε όλα!!!!!!πρώτου συνεχισω θελω τον τίτλο του τελευταίου τραγουδιού!!!
Είναι το "All in one night" των Stereophonics. Έχω βάλει δουλειά και στα 4 βιντεάκια, οπότε περιμένω τις εντυπώσεις σου όταν δεις και τα 4 κεφάλαια. Σ' ευχαριστώ! (Βλέπω εκτός απο GSάκηδες είμαστε και κοντοχωριανοί!)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λοιπόν κοντοχωριανε μου.

Ενα ολοκληρωμένο ταξιδιωτικό,με έκανες να θέλω να ανέβω στην μηχανη μου κ να περάσω απο εκεί που πέρασες,πραγματικά μίλησα με ανθρώπους του κύκλου μου για το ταξιδι σου κ τις εικόνες που μας πέρασες στην οθόνη κ είναι καταπληκτικές.

Σήμερα σε μια συζήτηση που ανέφερα το ταξίδι σου έθεσα το πόσο μπροστά είναι απο θέμα παιδείας κ νοικοκυροσυνης οι χώρες αυτές,αυτο κατάλαβα δικαίως μαλλον εγω.
Εμείς μεν έχουμε τον παράδεισο, ενώ κάποιοι άλλοι τον φτιάχνουν.
Μπράβο για το ταξίδι τις φώτο τα βίντεο την περιγραφή,για όλα.
 

vadim

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R1200GS 2015
Λοιπόν κοντοχωριανε μου.

Ενα ολοκληρωμένο ταξιδιωτικό,με έκανες να θέλω να ανέβω στην μηχανη μου κ να περάσω απο εκεί που πέρασες,πραγματικά μίλησα με ανθρώπους του κύκλου μου για το ταξιδι σου κ τις εικόνες που μας πέρασες στην οθόνη κ είναι καταπληκτικές.

Σήμερα σε μια συζήτηση που ανέφερα το ταξίδι σου έθεσα το πόσο μπροστά είναι απο θέμα παιδείας κ νοικοκυροσυνης οι χώρες αυτές,αυτο κατάλαβα δικαίως μαλλον εγω.
Εμείς μεν έχουμε τον παράδεισο, ενώ κάποιοι άλλοι τον φτιάχνουν.
Μπράβο για το ταξίδι τις φώτο τα βίντεο την περιγραφή,για όλα.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Νάσαι πάντα καλά, με πολλά και ασφαλή ταξίδια!!
 
Top Bottom