ΑΙΓΥΠΤΟΣ-χωρις μοτο...ΙΝΦΟ?

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Σκεφτομαι ενα πακετακι ταξιδιωτικο για ΑΙΓΥΠΤΟ...με την κορη...κανα4-5ημερο.Εχουμε πληροφοριες?τι πρεπει να κοιταξω?Για πακετο λεω με ταξιδιωτικο γραφειο....εχουμε καμμια καλη προταση?:thinking:
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
θα ρωττησω την γυναικα αυριο αν θυμαται λεπτομερειες
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Τιμες που βλεπω σε τουριστικα γραφεια για 5ημερα αρχιζουν απο 400€ με προγραμμα κομπλε.Το θεμα ειναι τι αξιζει κ τι επιλεγεις...
Ασε μπερδεμα εκεί από ότι θυμάμαι .

Για αυτό πήραμε το φουλ πακέτο εκτός από ένα μοναστήρι που δεν θυμάμαι ποιο ήταν.

Εκει ήταν 12 μέρες

Είχαμε πάει πυραμιδες,βολτες με καμήλες,3 μέρες με πλοίο στον Νείλο όπου κάθε μέρα σταματαγε σε διαφορετικό προορισμό με αρχαία . Μουσεία, βιβλιοθήκη Αλεξάνδρειας και άλλα.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Νομιζω οτι θελει και εμβολιαζμους !!
Αυτο που θα ηθελα ευχομενος να πατε ειναι μια φωτογραφια οχι της πυραμιδες σλλα εχωντας τις πυραμιδες στην πλατη σου την πολη !!!!!
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Εμβόλιο δεν έκανα για Αίγυπτο.

Απλά ότι αφορά το νερό ΜΑΚΡΙΑ......ΕΠΑΘΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΥΛΑ από παγάκι και εγώ και άλλοι,το Imodium δεν έκανε δουλειά να φανταστείς. Είχε ο ξεναγός κάτι κωλοφτιαγμενα χάπια με ΦΠΕ και στρώσαμε.

Δεν ακουμπάς νερό,για πόση εννοώ,ούτε για πλάκα για αυτό όπου σε πάνε σε πάνε σε μέρη που χρησιμοποιούν μόνο εμφιαλωμένο. Και φαγητά που δεν θα σε φάνε αλλά θα τα φας...χαχαχαχαχ...Αν έχεις θέμα με αιμορραειδες daflon 500αρι και proctosynalar.

Οι πάπυροι είναι μεγάλη απάτη. Όχι τόσο για την γνησιότητα όσο για την τιμή. Θέλει παζάρι και δεν θέλει να αγοράσεις από εκεί που θα σε πάει το γραφείο και ο νοών νοείτο. Όπως και τα αναμνηστικά παπατζιλικια.

Νομίζω το γραφείο λεγόταν PYRAMIS.
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
@Cube ψαχνω ποιο τουριστικο κανει αυτα που λεει...μην μπλεξω με κανα μαϊμουδι...θελω να το ευχαριστηθει η μικρη...
Κοιτά αν είναι μεγάλο όνομα στα ταξίδια να το πω έτσι και πολύ γνωστό πρακτορείο δεν θα έχεις πρόβλημα.

Μερικά πρακτορεία ειδικεύονται να το πω έτσι σε Ευρωπαϊκές χώρες μερικά σε Αραβικές χώρες.

Γκουγκλάρε ταξίδι για Αίγυπτο και θα δεις τι θα σου βγάλει.

Εγώ είχα εκτυπώσει καμία 10αρια προγράμματα και κάθισα ένα ένα και είδα τι με σύμφερε τι μου πρόσφερε και σε τι τιμή.

Είναι λίγο μπέρδεμα γιατί μερικά μέρη που έχει το ένα δεν τα έχει το άλλο.
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ρε συ τωρα η ζεστη ειναι ανυποφορη εκει κατου...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σιγουρα οχι οταν εμεις εχουμε 30αρια σε θερμοκρασιες...
Νοεμβριος ας πουμε, ειναι καλος μηνας για Αιγυπτο.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Θοδωρη δεν ξερω απο κλιμα τι παιζει εκει κατω,βροχες κλπ...και το ψαχνω γιατι θα παω με τη μικρη και δε λεει να πεσω σε καιρο οτι να'ναι.Ναι μεν ζεστη τωρα αλλά μην πεσω και σε βροχοκαταστασεις και παμε-φυγουμε χωρις να το ευχαριστηθουμε...δεν γνωριζω τι παιζει
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Ολοι αυτοι οι προορισμοι (Ντουμπαι-Αιγυπτος κ.α.) εχουν καλο κλιμα μολις δεις τα "ακριβα" εισητηρια....
Για μενα καψε το σεναριο φετος και αν θες πηγαινετε του χρονου Απριλιο -Μαιο ;)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Με τους φορους αεροδρομιου τι παιζει?Ειδα πχ σε ενα γραφειο ελεγε κομπλε πακετο 500€ αλλά ΔΕΝ περιλαμβανονται Φοροι 155€/ατομο και βιζα 25€/ατομο που εκτοξευουν την τιμη στα 680€/ατομο...τι παιζει?
 

Cube

George No Brakes!!!
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Πριόνι.
Για εμένα να πάρεις τηλ καλύτερα στο γραφείο η ακόμα αν μπορείς να πας από εκεί.

Υπολόγισε και διαβατήρια.

Εγώ είχα πάει Οκτωβριο μήνα Αίγυπτο και από θερμοκρασίες όχι πολύ παραπάνω από Αθήνα..
 
Top Bottom