ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
απ οτι εχει παρει το αυτι μου χωρις να ειναι 100% σιγουρα... αν καποιος ειναι μελος σε καποιο κλαμπ απο αυτα που διοργανωνουν εχει συμμετοχη 15€ (εισοδος-φαγητο-μπυρες??) ενω οι επισκεπτες εχουν εισοδο 6€ και πληρωνουν κανονικα τα υπολοιπα...

θα μαζευτουν ολα τα κλαμπ να πανε μαζι 10.00 και θα φυγουν 17.00... μαλλον... οι επισκεπτες μπορουν να πανε και να φυγουν οτι ωρα θελουν...
θα εχει μπαρμπεκιου...
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Το ¨ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ¨ πάει στο THE RANCH Σοφικού 26/11/2017



Στις 26/11/2017 το ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ πραγματοποιεί μονοήμερη εξόρμηση στη φυσική κοιλάδα του πανέμορφου πευκοδάσους στο Σοφικό Κορινθίας.
Σε απόσταση 97 χιλιομέτρων από την Αθήνα, και σε έκταση 400 στρεμμάτων, βρίσκεται το “The Ranch”
Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ είναι ένα βασικό και αναγκαίο συστατικό της ζωής μας , γι αυτό λοιπόν αν είστε “Μεγάλα Παιδιά ” είστε τυχεροί, γιατί στο “The Ranch” παίζουμε ΟΛΟΙ με την καρδιά μας σαν μικρά παιδιά, στις εκπληκτικές αθλητικές εγκαταστάσεις & γήπεδα!!!

Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ στην εκδήλωση γίνεται ΜΟΝΟ ΜΕ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ, μέχρι τις 22/11/2017 σε μία από τις παρακάτω λέσχες που απαρτίζουν το ΑΝΤΑΜΩΜΑ :
Varadero Club Hellas,
Africa Twin Club,
Ελληνική Λέσχη Μοτοσυκλετιστών BMW,
Desmo Owners Club (Ducati),
KTM Hellas Club,
Ελληνική Λέσχη Moto Guzzi,
TDΜ Hellas,
V-Strom Hellas Club,
Λέσχη Μοτοσυκλετιστών Σαλαμίνας (ΛΕΜΣ),
Αθλητική Μοτοσυκλετιστική Λέσχη Χαλκίδας (Α.Μ.ΛΕ.Χ),
Αχαϊκή Λέσχη μοτοσυκλέτας (ΑΧ.ΛΕ.ΜΟΤ),
Ελληνική Λέσχη Ιαπωνικής Κλασσικής Μοτοσυκλέτας,
Λέσχη Ελλήνων Μοτοσυκλετιστών (Λ.Ε.ΜΟΤ),
Μοτοσυκλετιστική Λέσχη Αμαλιάδας (ΜΟΤΟ.ΛΕ.Α),
Μοτολέσχη Ορχομενού (ΜΟΤΟΡ)]



Η ΕΙΣΟΔΟΣ, το ΦΑΓΗΤΟ, το ΠΟΤΟ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ 15 ευρώ ανά άτομο !!!!
Πληρώνουμε στην είσοδο και παίρνουμε-φοράμε στο χέρι το ειδικό βραχιολάκι.

Δραστηριότητες :
♦ Ποδόσφαιρο
♦ ΒasketBall
♦ VolleyBall
♦ Tennis
♦ Κολύμπι και Polo στις 2 πισίνες
♦ Ιππασία
♦ Τοξοβολία
♦ Εξερευνήστε τη Φύση μέσα από διαδρομές περιπάτου (μεγαλύτερες των 4 χλμ)
♦ Ταξιδέψτε με το Μηχανοκίνητο Τρενάκι σε όλους τους σταθμούς του “The Ranch”
♦ Μεταμορφωθείτε στον αγαπημένο σας ήρωα & ταξιδέψτε στην Παραμυθούπολη
♦ Γίνετε ένα με την φύση, χαλαρώνοντας κάτω από τα ξύλινα κιόσκια του “The Ranch”
♦ και τέλος για τα πολύ μεγάλα ΠΑΙΔΙΑ ….. παίξτε ξέγνοιαστα στην τεράστια Παιδική Χαρά (να τα λέμε κι αυτά) !!!

Μέσα στο εκπαιδευτικό χωριό θα έχουμε την δυνατότητα να δούμε :
Αλευρόμυλο – Ελαιοτριβείο – ‘Υφανση – Τυροκομείο – Τσαγκαράδικο – Παραδοσιακό κουρείο – Παντοπωλείο – Φάρμα

Ας έρθουμε τώρα στο επίμαχο σημείο … ΘΕΜΑ !!!
Φαγητοοοοοοοοό !!!
Ένα μεγάλο BBQ που θα περιλαμβάνει σαλάτα χωριάτικη, σαλάτα του Καίσαρα, τζατζίκι, τυροκαυτερή, πατάτες ψητές, πατάτες τηγανιτές, λουκάνικο ψητό, χοιρινά καλαμάκια, μπιφτεκάκια και φρούτα, για απεριόριστη από τον καθένα μας, κατανάλωση !!!!!
Τα αναψυκτικά και το κρασί συμπεριλαμβάνονται στο μενού της απεριόριστης κατανάλωσης για τον καθένα μας (είμαστε μοτοσυκλετιστές…..και ξέρουμε τι και πόσο πίνουμε).
Ολα τα παραπάνω θα διανεμηθούν από μπουφέ.

Σας ενημερώνουμε πως στο “The Ranch” θα πωλείται , για όσους το επιθυμούν, το μπλουζάκι από το 1ο «ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ» στα Καλάβρυτα, σε τιμή προσφοράς 5 ευρώ !!
Τα χρήματα θα δωθούν σε ίδρυμα κατά τη διάρκεια του δεύτερου Ανταμώματος που θα γίνει τον Ιούνιο του 2018.

ΣΗΜΕΙΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΛΕΣΧΩΝ : ΣΟΥΒΛΑΚΙ ΚΑΝΑΛΙ (Παίρνουμε τη Ολυμπία οδό, στρίβουμε για Λουτράκι , και αμέσως μετά στρίβουμε προς Επίδαυρο παίρνοντας την παλιά εθνική οδό Αθηνών-Κορίνθου. Στο δεξί μας χέρι μετά τη γέφυρα βρίσκεται το σημείο συνάντησης)
ΩΡΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ : 10.45 π.μ
ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ : 11.00 π.μ. (αυστηρά)

Συνολικά χιλιόμετρα διαδρομής (πήγαινε – έλα) :183 χλμ.
H ώρα της λήξης της εκδήλωσης στο THE RANCH είναι στις 17:00
(Η αναχώρηση είναι ελεύθερη για κάθε λέσχη).

Δηλώσεις συμμετοχής στον υπεύθυνο εκδρομικού Σπ.Καψοκαβάδη(6944665125) μέχρι Πέμπτη 22 Νοεμβρίου.

Όλοι ευπρόσδεκτοι με γεμάτα τεπόζιτα και απαραίτητα μοτοσυκλετιστική ένδυση.

Περιμένουμε παλιούς και νέους φίλους να περάσουμε όμορφα.
It’s our DNA!!!

πηγη https://www.bmwriders.gr/sermon/το-¨ανταμωμα-φιλων-μοτοσυκλετασ-¨-πάε/
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
πηγε κανενας?? εγω πηγα και μου φανηκε λιγο ανοργανωτο το θεμα.. λες και δεν ηξεραν οτι θα πανε 300 μοτοσυκλετες.. :(:( τζαμπα εχασα μανιταροσουπα..:(:(
 

freco

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χίος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Tracer 9
Το διάβασα κι αλλού πως ήταν ανοργάνωτο και δεν πέρασε καλά ο κόσμος.
Ευτυχώς δηλαδή που δεν ήρθα με το αμάξι, γιατί ήμουν ζεστός. Απλά με κέρδισε η τακτοποίηση του σπιτιού μετά το βάψιμο:wacky:.
Μπορεί αυτή την περίοδο να είμαι α-μήχανος αλλά παραμένω (φανατικός) φίλος της μοτοσυκλέτας και της καλής παρέας.
Κρίμα. :(
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
πηγε κανενας?? εγω πηγα και μου φανηκε λιγο ανοργανωτο το θεμα.. λες και δεν ηξεραν οτι θα πανε 300 μοτοσυκλετες.. :(:( τζαμπα εχασα μανιταροσουπα..:(:(
δε χάνεις βόλτα με κάποιους που ξέρεις, για να πας σε πανήγυρι με 300+.... ;)

Νόμος!!! :cool:
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Στην περσινή κοπή πίτας του gsforum αν δεν κάνω λάθος, ενας μεγάλος 2ψήφιος αριθμός φίλων, είχαν πάθει τροφική δηλητηρίαση και τ΄ρεχαν και δεν φτάναν στο ρατζο αυτό.
Οπότε μήπως δεν είναι τυχαίο;;
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Στην περσινή κοπή πίτας του gsforum αν δεν κάνω λάθος, ενας μεγάλος 2ψήφιος αριθμός φίλων, είχαν πάθει τροφική δηλητηρίαση και τ΄ρεχαν και δεν φτάναν στο ρατζο αυτό.
Οπότε μήπως δεν είναι τυχαίο;;
έχω κι ένα περσινό δείγμα από παιδάκι στην κατασκήνωση (έτσι λειτουργεί το καλοκαίρι), που έφυγε στις 2-3 μέρες λόγω συνθηκών. ΟΚ είπα..., το παιδάκι θα ήταν κακομαθημένο. Αλλά σε συνδιασμό με το παραπάνω κι ότι είπε ο Λάμπρος, κάτι τρέχει. Βέβαια στο "ανοργάνωτο" που ειπώθηκε, μπορεί να μην έχει την ευθύνη το ράντσο, αποκλειστικά. Ποτέ δεν ξέρεις.
Σε κάθε περίπτωση δε νομίζω ότι μας αφορά. Έτσι κι αλλιώς οι βόλτες οι δικές μας δεν έχουν σχέση με εγκαταστάσεις κλπ, άντε το πολύ κανά ύπνο σε μοτέλια και καταφύγια (για όσους χωρίς σκηνάκι ;) ).
 
Top Bottom