ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Επειδη κυκλοφορω καθημερινα στο κεντρο...βλεπω συνεχως τετοιες συμπεριφορες απο τους "σωματοφυλακες" υψηλων προσωπων...!!!!
Εχει γινει μεγαλο θεμα στα σοσιαλ με τους συγκεκριμενους...ισως μαζευτουν λιγο...!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στο λάθος μέρος την λάθος στιγμή...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ντροπή....
Απο ανθρώπους που πληρώνουμε για να επιβάλουν τον νόμο...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Πόσο σίγουροι είστε ότι είναι αστυνομικοί? Το βίντεο ανέβηκε από ιδρυτικό στέλεχος του Ρουβίκωνα (κάτι λέει αυτό για την αξιοπιστία του).
Από πού προκύπτει ότι το αυτοκίνητο είναι υπουργικό?

Επίσης υπάρχουν πολλοί vips με προσωπική ασφάλεια φουσκωτων και λεντακια στα οχήματα.
Η συμπεριφορά τους στο συμβάν παραπέμπει σε πολύ μεγάλο βαθμό σε φουσκωτους παντος



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Πόσο σίγουροι είστε ότι είναι αστυνομικοί? Το βίντεο ανέβηκε από ιδρυτικό στέλεχος του Ρουβίκωνα (κάτι λέει αυτό για την αξιοπιστία του).
Από πού προκύπτει ότι το αυτοκίνητο είναι υπουργικό?

Επίσης υπάρχουν πολλοί vips με προσωπική ασφάλεια φουσκωτων και λεντακια στα οχήματα.
Η συμπεριφορά τους στο συμβάν παραπέμπει σε πολύ μεγάλο βαθμό σε φουσκωτους παντος



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Που αναφερει το ατομο που το ανεβασε?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Εχει γινει μεγαλο θεμα στα σοσιαλ με τους συγκεκριμενους...ισως μαζευτουν λιγο...!!!![/QUOTE

Νομίζω Πέτρο οτι εντολή τους δίνει το αφεντικό τους, στα μεζεα τους τα σοσιαλ
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να διορθωθεί ο τίτλος, αφού αυτοί αστυνομικοί ΔΕΝ είναι.... για να μην δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις και όπως είπαν και τα άλλα παιδιά περί ξεφούσκωτων πρόκειται…
Αναρωτιέμαι κάλεσε κανένας από τους παρεβρισκόμενους την άμεση δράση? να δείς πως θα έγλυφαν οι ξεφούσκωτοι τον άτυχο που τον ξάπλωσαν κάτω.... καθώς έχουν να χάσουν πάρα πολλά ....!!!
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Που αναφερει το ατομο που το ανεβασε?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Το είδα σε άλλο δημοσίευμα το πρωί, το ανέβασε στον λογαριασμό του.
Αλλά ακόμα και να μην ισχύει αυτό, τι υπόλοιπο που έγραψα ισχυει

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
ειναι επιχειρηματιας ο οποιος εχει και επισημως αστυνομικους για συνοδεια αλλα και μπραβους.
δε ξερω αν μπορουν να οδηγουν οι μπραβοι μηχανες με μπλε φαρο.
Ναι μπορούν. Με ειδική άδεια από την αστυνομία. Όπως έχουν και άδεια οπλοφορίας σε πολλές τέτοιες περιπτώσεις. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, όσους εχω πετύχει με άδειες οπλοφορίας σε σοβαρούς επιχειρηματίες, ήταν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ με τα όλα τους. Ευγενικοί στον έλεγχο, μόλις τους έκανες σήμα σταματούσαν αμέσως, είχαν τα χέρια τους σε ορατό σημείο και το πρώτο που έλεγαν ήταν "οπλοφορώ, το όπλο μου είναι στο τάδε σημείο και η άδεια οπλοφορίας μου είναι στο τάδε σημείο".

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
ο μπλε φαρος,αν ειναι οντως μπραβοι αυτοι που τον χτυπανε και οχι αστυνομικοι,δεν εμπιπτει στην αντιποιηση αρχης?
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
ο μπλε φαρος,αν ειναι οντως μπραβοι αυτοι που τον χτυπανε και οχι αστυνομικοι,δεν εμπιπτει στην αντιποιηση αρχης?
Όχι, υπάρχει αδεια για άτομα που θεωρείται ότι κινδυνεύουν από δολοφονία ή απαγωγή κλπ.
Βέβαια, φαντάζομαι ότι η τοποθέτηση των φαρων δεν μπορεί να μπει αυθαίρετα. Πχ δεν μπορεί να βάλει πίσω φάρο όπως στις μηχανές της Ζ, ή ένα αυτοκίνητο δεν μπορεί να βάλει φάρο στον ουρανό αλλά μόνο λεντακια στην μασκα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Όχι, υπάρχει αδεια για άτομα που θεωρείται ότι κινδυνεύουν από δολοφονία ή απαγωγή κλπ.
Βέβαια, φαντάζομαι ότι η τοποθέτηση των φαρων δεν μπορεί να μπει αυθαίρετα. Πχ δεν μπορεί να βάλει πίσω φάρο όπως στις μηχανές της Ζ, ή ένα αυτοκίνητο δεν μπορεί να βάλει φάρο στον ουρανό αλλά μόνο λεντακια στην μασκα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άστο, μην φαντάζεσαι καθόλου, υπάρχουν όλοι οι τύποι προσθαφερούμενων και μόνιμων εγκαταστάσεων σε όχημα εκτός των τυπικών που έχουν τα περιπολικά / μότο. Το πρόβλημα είναι δυστυχώς ότι δημιουργούν μεγάλη σύγχυση ειδικά αν πρόκειται για ξεφούσκουτους βλάκες που έχουν εγκαταστήσει και "βάτραχο"..!!!
Υπάρχει στην συγκεκριμένη περίπτωση η λέξη "Ασυδοσία" και έχω "μπάρμπα στην κορώνη"
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
εμενα μου φενεται στο βιντεο οτι εχει το ιδιο μπλε φωτακι που εχουν και ολες οι μηχανες της αστυνομιας εκει πισω.
οπως εχουνε οι δελτα αλλα και αρκετες συμβατικες της αστυνομιας.

τεσπα οπως και να χει,αυτες ειναι εικονες ασοβαρου κρατους και μπανανίας.
μεσα στο κεντρο μερα μεσημερι μπραβοι επιχειρηματια η αστυνομικοι να δινουν τετοιο σοου.
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Μπατσοι ειναι,που δουλευουν προστασια πολιτικων προσωπων,δημοσιογραφων κτλ. Παντα γινοταν αυτο και συνεχιζει να γινεται


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μπατσοι ειναι,που δουλευουν προστασια πολιτικων προσωπων,δημοσιογραφων κτλ. Παντα γινοταν αυτο και συνεχιζει να γινεται


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Όχι απαραιτητα
Έχω κουμπάρο που δουλεύει σε επιχειρηματία και δεν είναι αστυνομικος.
Καλο είναι μέχρι να μάθουμε τι συνέβη πραγματικά να είμαστε προσεκτικοί στις εκφράσεις μας.
Έχουμε φιλαράκια εδώ μέσα που δουλεύουν στην αστυνομία και είναι τρομερά παιδιά.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Προφανώς
Ναι μπορούν. Με ειδική άδεια από την αστυνομία. Όπως έχουν και άδεια οπλοφορίας σε πολλές τέτοιες περιπτώσεις. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, όσους εχω πετύχει με άδειες οπλοφορίας σε σοβαρούς επιχειρηματίες, ήταν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ με τα όλα τους. Ευγενικοί στον έλεγχο, μόλις τους έκανες σήμα σταματούσαν αμέσως, είχαν τα χέρια τους σε ορατό σημείο και το πρώτο που έλεγαν ήταν "οπλοφορώ, το όπλο μου είναι στο τάδε σημείο και η άδεια οπλοφορίας μου είναι στο τάδε σημείο".

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δηλαδή κατά τη γνώμη σου... Αστυνομικοί ΔΕΝ είναι. Και για να αποφευχθούν και οι παρεξηγήσεις οι σωματοφύλακες είναι μόνο σε "σοβαρούς επιχειρηματίες" και είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. Άρα οι συγκεκριμένοι ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο....

Μάλιστα....
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όχι απαραιτητα
Έχω κουμπάρο που δουλεύει σε επιχειρηματία και δεν είναι αστυνομικος.
Καλο είναι μέχρι να μάθουμε τι συνέβη πραγματικά να είμαστε προσεκτικοί στις εκφράσεις μας.
Έχουμε φιλαράκια εδώ μέσα που δουλεύουν στην αστυνομία και είναι τρομερά παιδιά.
Τι σχέση έχει Κώστα αυτό που γράφεις. Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί, δεν υπάρχει ειδικό άσυλο. Θέλω να πω δε τσουβαλιάζουμε, αυτό που βλέπουμε κρίνουμε. Είτε είναι αστυνομικοί, είτε είναι μπράβοι, είτε είναι ντελιβεράδες η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη ΟΤΙ και να έκανε ο ξυλοδαρμένος.
Δηλαδή η άμεση γνωμάτευση ότι ΔΕΝ πρόκειται για Αστυνομικούς είναι ΟΚ;
 
Top Bottom