ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τι σχέση έχει Κώστα αυτό που γράφεις. Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί, δεν υπάρχει ειδικό άσυλο.
Δηλαδή η άμεση γνωμάτευση ότι ΔΕΝ πρόκειται για Αστυνομικούς είναι ΟΚ;
Ξαναδιάβασε τι έγραψα στεφ
Μέχρι να μάθουμε την αλήθεια ειπα
Φυσικά υπάρχουν καλοί και κακοί, εγώ είμαι με τους καλούς.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το ιδιο ειπα κι εγω μολις ειδα το βιντεο χτες. Αυτο το 1200 νομιζω το εχω πετυχει σε κονβοι γνωστου γονου/προεδρου με λατρεια στα Μερσεντες...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ξαναδιάβασε τι έγραψα στεφ
Μέχρι να μάθουμε την αλήθεια ειπα
Φυσικά υπάρχουν καλοί και κακοί, εγώ είμαι με τους καλούς.
ΟΚ, απλά κι εγώ επισημαίνω πως η ουσιαστική κριτική δεν έχει να κάνει με το τι είναι. Αν είναι μπράβοι έπρεπε να τους μπουζουριάσουν όπως αν ήταν και οποιουδήποτε άλλου επαγγέλματος. ΑΝ είναι Αστυνομικοί κάτι πρέπει να φτιάξει εκεί μέσα. Ο σεβασμός είναι κάτι που κατακτάς δεν το παίρνεις τσαμπουκά.

Φυσικά και εγώ είμαι με τους καλούς.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Προφανώς


Δηλαδή κατά τη γνώμη σου... Αστυνομικοί ΔΕΝ είναι. Και για να αποφευχθούν και οι παρεξηγήσεις οι σωματοφύλακες είναι μόνο σε "σοβαρούς επιχειρηματίες" και είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. Άρα οι συγκεκριμένοι ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο....

Μάλιστα....
Όχι, είπα ότι με όσους έχω έρθει σε επαφή, ήταν άψογοι επαγγελματίες. Δεν νομίζω να μίλησα κάπου για "σοβαρούς επιχειρηματίες".
Απλά δεν μου αρέσει να τους παίρνει όλους η μπάλα, γι'αυτό και έκανα την διευκρίνιση.

Το αν είναι αστυνομικοί, είπα ότι από προσωπική εμπειρία, αυτοί οι χειρισμοί δεν είναι χειρισμοί αστυνομικών της υπηρεσίας φύλαξης επισήμων. Πολύ περισσότερο χειρισμοί συνόδων υπουργού (μιας και ειπώθηκε ότι ήταν υπουργικό το αυτοκίνητο). Με μια απλή καταγραφή πινακίδων από πολίτες θα είχε γίνει τεράστιο πολιτικό θέμα.
Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος. Θα δείξει. Σίγουρα θα εξεταστεί

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΟΚ, απλά κι εγώ επισημαίνω πως η ουσιαστική κριτική δεν έχει να κάνει με το τι είναι. Αν είναι μπράβοι έπρεπε να τους μπουζουριάσουν όπως αν ήταν και οποιουδήποτε άλλου επαγγέλματος. ΑΝ είναι Αστυνομικοί κάτι πρέπει να φτιάξει εκεί μέσα. Ο σεβασμός είναι κάτι που κατακτάς δεν το παίρνεις τσαμπουκά.

Φυσικά και εγώ είμαι με τους καλούς.
Αν είναι αστυνομικοί... Πρέπει να τους διωξουν
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Όχι, είπα ότι με όσους έχω έρθει σε επαφή, ήταν άψογοι επαγγελματίες. Δεν νομίζω να μίλησα κάπου για "σοβαρούς επιχειρηματίες".
Απλά δεν μου αρέσει να τους παίρνει όλους η μπάλα, γι'αυτό και έκανα την διευκρίνιση.

Το αν είναι αστυνομικοί, είπα ότι από προσωπική εμπειρία, αυτοί οι χειρισμοί δεν είναι χειρισμοί αστυνομικών της υπηρεσίας φύλαξης επισήμων. Πολύ περισσότερο χειρισμοί συνόδων υπουργού (μιας και ειπώθηκε ότι ήταν υπουργικό το αυτοκίνητο). Με μια απλή καταγραφή πινακίδων από πολίτες θα είχε γίνει τεράστιο πολιτικό θέμα.
Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος. Θα δείξει. Σίγουρα θα εξεταστεί

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω και όπως καταλαβαίνω κι εσύ γνωρίζεις... υπάρχουν πινακίδες και πινακίδες.
Δε θα επικαλεστώ το δημοσίευμα επειδή έχει σαφή πολιτική κατεύθυνση, αλλά η πινακίδα έχει καταγραφεί.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Προφανώς


Δηλαδή κατά τη γνώμη σου... Αστυνομικοί ΔΕΝ είναι. Και για να αποφευχθούν και οι παρεξηγήσεις οι σωματοφύλακες είναι μόνο σε "σοβαρούς επιχειρηματίες" και είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ. Άρα οι συγκεκριμένοι ούτε το πρώτο, ούτε το δεύτερο....

Μάλιστα....
Διορθώνω τον εαυτό μου...πράγματι μίλησα και για σοβαρούς επιχειρηματίες. Υπάρχουν και τέτοιοι. Όπως υπάρχουν και νονοί της νύχτας, προεδραρες με φράγκα κλπ που έχουν τα μέσα και βγάζουν άδειες ενώ δεν δικαιούνται.
Ο επαγγελματισμός των συνοδών πάντως δεν συνάδει πάντα με την σοβαρότητα του επιχειρηματία.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Επειδή τυγχάνει να γνωρίζω και όπως καταλαβαίνω κι εσύ γνωρίζεις... υπάρχουν πινακίδες και πινακίδες.
Δε θα επικαλεστώ το δημοσίευμα επειδή έχει σαφή πολιτική κατεύθυνση, αλλά η πινακίδα έχει καταγραφεί.
Αυτό λέω κι εγώ. Κανένας πολιτικός δεν θα ρίσκαρε τέτοιο σκάνδαλο γνωρίζοντας ότι από τις πινακίδες είναι αναγνωρίσιμος.
Οι πινακίδες είναι επίσημες και καταχωρημένες κανονικά στα υπουργικά αυτοκίνητα. Τα αυτοκίνητα σύμφωνα.με την άδεια κυκλοφορίας ανήκουν στο εκάστοτε υπουργείο, άρα η διασταύρωση είναι πολύ απλη

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Διορθώνω τον εαυτό μου...πράγματι μίλησα και για σοβαρούς επιχειρηματίες. Υπάρχουν και τέτοιοι. Όπως υπάρχουν και νονοί της νύχτας, προεδραρες με φράγκα κλπ που έχουν τα μέσα και βγάζουν άδειες ενώ δεν δικαιούνται.
Ο επαγγελματισμός των συνοδών πάντως δεν συνάδει πάντα με την σοβαρότητα του επιχειρηματία.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όπως γράφτηκε αρχικά ήταν κάπως... καθώς οι σοβαροί επιχειρηματίες ακολουθήθηκαν από επαγγελματίες με κεφαλαία γράμματα, γιαυτό και κλώτσησα.
Έχω φίλους Αστυνομικούς, όχι έναν... πολλούς, σε όλες τις βαθμίδες. Έχω επίσης φίλους που ήταν και άλλους που είναι σωματοφύλακες.
Τα σημειώνω για να μη θεωρηθεί πολιτικό το σχόλιο μου.

Άσχετα από το συγκεκριμένο θέμα. Δεν είναι μια και δυο φορές που αυτοκίνητα πολιτικών δημιουργούν προβλήματα στους δρόμους με έναν εξαιρετικά αγενή προς τους πολίτες τρόπο. Σε αυτόν τον τομέα όντως η Ουγκάντα μάλλον είναι καλύτερη μας.
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Αυτό λέω κι εγώ. Κανένας πολιτικός δεν θα ρίσκαρε τέτοιο σκάνδαλο γνωρίζοντας ότι από τις πινακίδες είναι αναγνωρίσιμος.
Οι πινακίδες είναι επίσημες και καταχωρημένες κανονικά στα υπουργικά αυτοκίνητα. Τα αυτοκίνητα σύμφωνα.με την άδεια κυκλοφορίας ανήκουν στο εκάστοτε υπουργείο, άρα η διασταύρωση είναι πολύ απλη

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κι όμως βάση της πινακίδας λένε ότι το αυτοκίνητο ανηκει στο Μαξίμου και ενώ εχουν τις πινακίδες από το μηχανάκι δεν μπορούν λέει να βρουν ποιος ήταν ο οδηγός
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό λέω κι εγώ. Κανένας πολιτικός δεν θα ρίσκαρε τέτοιο σκάνδαλο γνωρίζοντας ότι από τις πινακίδες είναι αναγνωρίσιμος.
Οι πινακίδες είναι επίσημες και καταχωρημένες κανονικά στα υπουργικά αυτοκίνητα. Τα αυτοκίνητα σύμφωνα.με την άδεια κυκλοφορίας ανήκουν στο εκάστοτε υπουργείο, άρα η διασταύρωση είναι πολύ απλη

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ αναφερόμουν στην πινακίδα της μοτοσυκλέτας. Το κλείνω εδώ γιατί δεν είναι σκοπός μου η αντιπαράθεση. Σε ευχαριστώ για τον υγιή διάλογο.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Κι όμως βάση της πινακίδας λένε ότι το αυτοκίνητο ανηκει στο Μαξίμου και ενώ εχουν τις πινακίδες από το μηχανάκι δεν μπορούν λέει να βρουν ποιος ήταν ο οδηγός
Ενδιαφέρον. Αν ισχύει, υπάρχει σοβαρό ζήτημα, και για τον πολιτικό και για τους αστυνομικούς.

Τον οδηγό από το μηχανάκι γιατί δεν τον βρίσκουν? Κρύβεται? Συμβαινει κάτι άλλο που δεν το είδαμε? Αυτά τα βίντεο συνήθως ξεκινούν στο σημείο που θέλουν να φανεί η αστυνομία "κακή". Γνωστή τακτική, παντού έτσι γίνεται. Μήπως συνέβη κάτι άλλο πριν την έναρξη του βίντεο, που δεν το ξέρουμε?
Δεν ξέρω ούτε εγώ, υποθέσεις κανω


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Ενδιαφέρον. Αν ισχύει, υπάρχει σοβαρό ζήτημα, και για τον πολιτικό και για τους αστυνομικούς.

Τον οδηγό από το μηχανάκι γιατί δεν τον βρίσκουν? Κρύβεται? Συμβαινει κάτι άλλο που δεν το είδαμε? Αυτά τα βίντεο συνήθως ξεκινούν στο σημείο που θέλουν να φανεί η αστυνομία "κακή". Γνωστή τακτική, παντού έτσι γίνεται. Μήπως συνέβη κάτι άλλο πριν την έναρξη του βίντεο, που δεν το ξέρουμε?
Δεν ξέρω ούτε εγώ, υποθέσεις κανω


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εκτος κι αν εβγαλε κανενα RPG απο τη βαλιτσα του το παπι πριν την αρχη του βιντεο, δεν μπορω να σκεφτω οτιδηποτε αλλο που να μπορει να δικαιολογησει τα γρυλισματα και το κεφαλοκλειδωμα του γοριλα...
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Ενδιαφέρον. Αν ισχύει, υπάρχει σοβαρό ζήτημα, και για τον πολιτικό και για τους αστυνομικούς.

Τον οδηγό από το μηχανάκι γιατί δεν τον βρίσκουν? Κρύβεται? Συμβαινει κάτι άλλο που δεν το είδαμε? Αυτά τα βίντεο συνήθως ξεκινούν στο σημείο που θέλουν να φανεί η αστυνομία "κακή". Γνωστή τακτική, παντού έτσι γίνεται. Μήπως συνέβη κάτι άλλο πριν την έναρξη του βίντεο, που δεν το ξέρουμε?
Δεν ξέρω ούτε εγώ, υποθέσεις κανω


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όταν λέω ότι δεν τον βρίσκουν δεν εννοώ ότι δεν τον βρίσκουν για να τον πάνε στο αυτόφωρο για παράδειγμα. Δεν τον βρίσκουν.
Δεν ξέρουν ποιος είναι. Δεν δίνουν το όνομα του όπως θες πες το. Ότι και να έχει γίνει δεν μπορείς να χτυπάς έτσι έναν άνθρωπο χωρίς να έχεις ποινικές κυρώσεις.

Μάλλον μπορείς. Δεν βρήκαν ποτέ τον τύπο με την κίτρινη μπλούζα που χτυπούσε στο κεφάλι τον ζακ. Αυτόν που τον σκότωσαν γιατί πήγε να κλέψει; η δεν πήγε να κλέψει. Δεν έζησε για να δικαστεί και να μάθουμε τη πραγματικά είχε γίνει.

Αν ήταν κάνας αναρχας θα τον είχαν ταυτοποίησει από τις ρογες του.
Όπως έγινε με τον Παναγιώτη στη Θεσσαλονίκη με τα πράσινα σταρακια. Εκανε 48 μήνες μέσα και 1.5 χρόνο περιοριστικά. Μετά από δύο χρόνια αθωώθηκε προφανως
Δεν υπήρξαν ποινικές κυρώσεις σε κανέναν από αυτούς που του γαμησαν τη ζωή.


Σορρυ αν παρεκτρεπομαι κάπως αλλά έτσι είναι. Δυστυχώς. Δεν έχω κάτι με κανέναν ούτε με τους αστυνομικούς ούτε με κανέναν. Δεν μπορώ άλλο αυτή την ανομία
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Όταν λέω ότι δεν τον βρίσκουν δεν εννοώ ότι δεν τον βρίσκουν για να τον πάνε στο αυτόφωρο για παράδειγμα. Δεν τον βρίσκουν.
Δεν ξέρουν ποιος είναι. Δεν δίνουν το όνομα του όπως θες πες το. Ότι και να έχει γίνει δεν μπορείς να χτυπάς έτσι έναν άνθρωπο χωρίς να έχεις ποινικές κυρώσεις.

Μάλλον μπορείς. Δεν βρήκαν ποτέ τον τύπο με την κίτρινη μπλούζα που χτυπούσε στο κεφάλι τον ζακ. Αυτόν που τον σκότωσαν γιατί πήγε να κλέψει; η δεν πήγε να κλέψει. Δεν έζησε για να δικαστεί και να μάθουμε τη πραγματικά είχε γίνει.

Αν ήταν κάνας αναρχας θα τον είχαν ταυτοποίησει από τις ρογες του.
Όπως έγινε με τον Παναγιώτη στη Θεσσαλονίκη με τα πράσινα σταρακια. Εκανε 48 μήνες μέσα και 1.5 χρόνο περιοριστικά. Μετά από δύο χρόνια αθωώθηκε προφανως
Δεν υπήρξαν ποινικές κυρώσεις σε κανέναν από αυτούς που του γαμησαν τη ζωή.


Σορρυ αν παρεκτρεπομαι κάπως αλλά έτσι είναι. Δυστυχώς. Δεν έχω κάτι με κανέναν ούτε με τους αστυνομικούς ούτε με κανέναν. Δεν μπορώ άλλο αυτή την ανομία
Συμφωνώ...ότι και να έγινε, ότι και να ήταν οι συγκεκριμένοι, πρέπει να λογοδοτήσουν

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Δεν με ενδιαφερει η πολιτικη,δεν ειμαι πολιτικοποιημενος,αλλα ενα πραγμα σκεφτομαι με ολα τα σκανδαλα τελευταια.

ΣΙΧΑΜΕΝΗ ΧΟΥΝΤΑ...και χεστηκα αν το θεωρησουν καποιοι πολιτικο σχολιο!!!
 
Top Bottom