ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Τώρα ησύχασα...
Κι όμως, το εσωτερικών υποθέσεων ζει από αυτά. Η απόδοση του κρίνεται από το πόσοι αστυνομικοί τιμωρήθηκαν για παραβατικές συμπεριφορές.
Δεν λέω ότι δεν μπορεί να επηρεαστεί πολιτικά, αλλά έχει τεράστια ανεξαρτησία. Πολύ περισσότερη από μια ΕΔΕ που διενεργείται από έναν αξιωματικό μιας άλλης υπηρεσίας και μπορεί να κατευθυνθεί πολύ ευκολότερα το αποτέλεσμα της

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
dimos47ki7 μακαρι να ειναι οπως τα λες , πάντως καθε φορα που ακουμε για ΕΔΕ , προανακριτικη στη βουλη κτλ ( ξερουμε οτι δεν θα γινει τιποτα -ποτε .

Εχει χασει την αξιοπιστία του το σύστημα κ σε αυτο φταίνε οι πολιτικοί .

Βέβαια το πολιτικό σύστημα καθρεφτίζει την κοινωνια μας και αυτα που αξίζουμε με την ψηφο μας τοσα χρόνια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

RIGGER

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονικη
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
Tiger 955i
Αστυνομικοι η οχι εκτος της ανηθικης και απαραδεκτης συμπεριφορας απεναντι σε πολιτη ειναι και επικινδυνοι για αυτον που προστατευουν. Αν ειναι ΑΝ λεω προς αποφυγη παρεξηγησης,ομαδα συνοδειας οι οποιοι αφηνουν το "πακετο" να συνεχισει την πορεια του χωρις καλυψη για να εμπλακουν σε φραστικο επεισοδιο και στην συνεχεια επαφη με ατομο το οποιο δεν γνωριζουν ειναι απλα ανεκπαιδευτοι επικινδυνοι για το περιβαλλον τους αλλα και για τους ιδιους. Ο συνοδευομενος το επομενο λεπτο επρεπε να τους στειλει αδιαβαστους. Αν τωρα δεν ειναι ομαδα συνοδειας αλλα παρατηρησης αναγνωρισης δρομολογιου παλι μελος της ομαδος υποπιπτει σε τραγικο λαθος ερχομενος σε σωματικη επαφη με τριτο ατομο.
Η πινακιδα της GS αν και μη καταχωρημενη εχει και αλλη φορα εμπλακει σε παρομοιο επεισοδιο. Φημες χωρις επισημη επιβαιβαιωση παντως λενε οτι δεν ειναι αστυνομικοι αλλα ανηκουν σε ομαδα ασφαλειας συνεργατη της κυβερνησης.
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Κι όμως, το εσωτερικών υποθέσεων ζει από αυτά. Η απόδοση του κρίνεται από το πόσοι αστυνομικοί τιμωρήθηκαν για παραβατικές συμπεριφορές.
Δεν λέω ότι δεν μπορεί να επηρεαστεί πολιτικά, αλλά έχει τεράστια ανεξαρτησία. Πολύ περισσότερη από μια ΕΔΕ που διενεργείται από έναν αξιωματικό μιας άλλης υπηρεσίας και μπορεί να κατευθυνθεί πολύ ευκολότερα το αποτέλεσμα της

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ειναι απολυτως βεβαιο πως το εσωτερικων υποθεσεων ειναι απολυτως αδιαφθορο και δεν εχει καμμια σχεση με πολιτικους και λοιπα προσωπα...οι πρωτες μεχρι στιγμης πληροφοριες λενε οτι δεν οδηγουσε ο ανηψιος του Κυριακου Μητσοτακη του πρωθυπουργου της χωρας το αυτοκινητο...'Η ηταν προφανως ο αυτοματος πιλοτος του αυτοκινητου και το αμαξι βολταρε μονο του, η το κωλοπαιδο που το πλενει βγηκε να κανει παντιλικια....αυτοι οι νεοι δεν εχουν πχια το θεο τους...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Παντα ειμαι πολυ επιφυλακτικος με αυτα που βλεπω και διαβαζω στο διαδικτυο.Συνηθως βλεπουμε μονο το μισο κομματι μιας ιστοριας αλλα βγαζουμε "ολοκληρο" συμπερασμα.

Μπορει να ηταν υπουργος,μπορει να ηταν ανιψιος,μπορει να ηταν μπατσος,μπορει να τους εβρισε,μπορει να το καναν απο μονοι τους κλπ .Πολλα τα μπορει για να γινει σοβαρη κουβεντα.

Αυτο που κραταω και σχολιαζω ειναι η επιθεση σε εναν ανθρωπο με αυτο τον βαναυσο τροπο απο δυο ατομα,το εναν εκ των οποιων το πληρωνω και του εδωσα την εξουσια για να με προστατευει.Ειναι τετοια η ξεφτιλα τους που ουτε το σαλιο μου δεν θα χαραμιζα για την παρτη τους.
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Πόσο σίγουροι είστε ότι είναι αστυνομικοί? Το βίντεο ανέβηκε από ιδρυτικό στέλεχος του Ρουβίκωνα (κάτι λέει αυτό για την αξιοπιστία του).
Από πού προκύπτει ότι το αυτοκίνητο είναι υπουργικό?

Επίσης υπάρχουν πολλοί vips με προσωπική ασφάλεια φουσκωτων και λεντακια στα οχήματα.
Η συμπεριφορά τους στο συμβάν παραπέμπει σε πολύ μεγάλο βαθμό σε φουσκωτους παντος



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σ ένα πράγμα έχεις δίκιο.
Δεν είναι αστυνομικοί είναι κωλόμπατσοι
Διότι ο αστυνομικός πληρώνεται για να προστατεύει τους πολίτες
ενώ ο κωλόμπατσος είναι αυτό βλέπεις
Με τις ευχές μου να τον απολύσουν τον αλήτη αλλά μεταξύ μας πολύ χλομό το βλέπω
γιατί για να είναι εκεί και να μην σε κανένα τμήμα να κυνηγάει κλέφτες (λέμε τώρα)
μάλλον είναι και Τσάτσος

Εντο με ταξί ξέρουν όλοι πια ποιος είναι
και δεν είναι η 1η φορά που κάνει κάτι τέτοιο.
Και ποιόν συνόδευε ξέρουν.
:cool:
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Βέβαια το πολιτικό σύστημα καθρεφτίζει την κοινωνια μας και αυτα που αξίζουμε με την ψηφο μας τοσα χρόνια.
Επειδή όλα αυτά με κάνουν έξω φρενών κάτσε να σου πω τι θυμάμαι εγώ για την ψήφο.

Έζησα τις μέρες του Πολυτεχνείου κάτω απ το μπαλκόνι μου ετών 8

Το 73 άκουσα ξεκάθαρα τον κυριούλη με το καπέλο και γυαλιά ηλίου να λέει στον παππού μου
-Ή Καραμανλής ή τανξ

-Μετά άκουσα να τον Αντρέα να λέει... Αλλαγή

-Είδα τους συμμαθητές μου να βολεύονται και σήμερα να είναι συνταξιούχοι
με εφάπαξ που δεν θα δω ποτέ στη ζωή μου ούτε σε φωτογραφία.
Πιθανά ούτε και σύνταξη

Είδα τα καλύτερα παιδιά να παίρνουν τα μάτια τους και να πηγαίνουν Αμερική
κι όταν επέστρεψαν να λένε το Μπους.... κουμμούνι

Είδα εμένα στο στρατό να είμαι ο μοναδικός φαρμακοποιός στο στόλο
και τους συμφοιτητές μου να βρίζουν τους γονείς τους γιατί δεν έπιασε το μέσον και βρέθηκαν στο ΓΕΝ

Είδα πολιτικούς να μπαίνουν στις δημόσιες υπηρεσίες και να λένε ψηφίστε με ν απολυθούν οι άλλοι

Είδα υπαλλήλους να απολύονται από το ντούμπο γιατί υποψιάστηκαν ότι φώναξαν το ΙΚΑ και τους έπιασε να παραβιάζουν
το ωράριο της Κυριακής

Είδα τράπεζες να καίγονται, να κατηγορούν τους πάντες αλλά να μην πιάνουν κανέναν
Κατά έναν περίεργο τρόπο ήταν όλα κεντρικά καταστήματα

Είδα ανθρώπους σε δημόσια νοσοκομεία να εκβιάζονται και να πεθαίνουν

Είδα άστεγους, είδα πρεζόνια χωρίς καμία ελπίδα
Είδα και πλούσιους να μιλάνε με αποστροφή για την πλέμπα

Είδα την εκκλησία να λύνει προβλήματα μ ένα τηλέφωνο

Είδα κομπίνες είδα απάτες και τους απατεώνες να με κοροϊδεύουν κατάμουτρα


Για ποια ψήφο μου μιλάς????
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Μην κοροϊδευόμαστε... Ελλείψη αξιόλογων επιλογών η ψήφος χάνει την αξία της.

Δυστυχώς οι σωστές αξιόλογες φωνές είναι σπάνιες και όταν υπάρχουν τις καταπίνει το υφιστάμενο -μη αξιοκρατικό- σύστημα.

Συμβάντα όπως αυτό που συζητάμε προκύπτουν από χρόνια ατιμωρησία ανάλογων συμπεριφορών, που στην συντριπτική πλειοψηφία τους δεν βγαίνουν ποτέ στο φως της δημοσιότητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Με λίγα λόγια..
Το γνωστό σύνθημα και πάλι μας ενώνει.
Απάτσι
Μπαρμπούνια
Δολοφόνοι..
,,
Τελείωσε το τσίπουρο κι η μπύρα με φουσκώνει
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Παιδια τιποτα δεν θα γινει...το προσωπο που τις εφαγε ποινικα δεν θα ακολουθησει καμια διαδικασια.και να ακολουθουσε απο την ωρα που δεν πηγε νοσκομειο για να τον κηνυγησει για σωματικη βλαβη τελειωσε..οποτε απο εκει και περα δεν θα γινει κατι.στην καλυτερη να απομακρυνθει για λιγο καιρο απο αυτη τη θεση ο αστυν.το ηθικο ειναι το σοβαρο...αλλα για να μιλησουμε για ηθικη πρεπει να χεις.οποτε δεν νομιζω οτι ο κρατικος μηχανισμος θα κανει κατι.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
δεν νομιζω οτι ο κρατικος μηχανισμος θα κανει κατι.
Ο Κύριος υπουργός, που δήλωσε ότι αλλάζει κόμμα μετά τις εκλογές
(μεταγραφή δηλαδή)
Έκανε σήμερα δηλώσεις οι οποίες δείχνουν ακριβώς πως αντιλαμβάνεται τη Δημοκρατία
Από τον συγκεκριμένο δεν περίμενα και τίποτε καλύτερο φυσικά.


Να ξέρετε όμως ότι αυτές οι πράξεις δεν είναι εναντίων του Χ άσχετου
που είχε την ιδέα να διαμαρτυρηθεί για τη ζωή του
Αυτές οι πράξεις στρέφονται ενάντια στη δημοκρατία και στα ανθρώπινα δικαιώματα
που σε καμία περίπτωση δεν είναι δεδομένα.
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Μην κοροϊδευόμαστε... Ελλείψη αξιόλογων επιλογών η ψήφος χάνει την αξία της.

Δυστυχώς οι σωστές αξιόλογες φωνές είναι σπάνιες και όταν υπάρχουν τις καταπίνει το υφιστάμενο -μη αξιοκρατικό- σύστημα.

Συμβάντα όπως αυτό που συζητάμε προκύπτουν από χρόνια ατιμωρησία ανάλογων συμπεριφορών, που στην συντριπτική πλειοψηφία τους δεν βγαίνουν ποτέ στο φως της δημοσιότητας.
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το υφιστάμενο σύστημα και η διαμορφωμένη κατάσταση στην χώρα κάνουν την επιλογή ψήφου δύσκολη.

Από την στιγμή όμως που ζούμε στην χώρα αυτή (από επιλογή ή όχι), δεν έχουμε άλλο μέσο από την ψήφο μας για να ελέγξουμε κατά το δυνατόν αυτούς που θα αποφασίζουν για μας.

Δεν υπάρχει όμως μεγαλύτερη παγίδα από το "όλοι ίδιοι είναι", που ακούγεται επιπόλαια και συντηρείται εντέχνως από τους "διαμορφωτές" των τάσεων στην χώρα μας και αλλού.

Πέρασαν κατά καιρούς κάποιοι όχι άριστοι αλλά καλύτεροι από τους άλλους. Και επειδή αυτοί είναι συνήθως οι πιο σεμνοί και που κάνουν λιγότερο "θόρυβο", ο "Σοφός" ελληνικός λαός τους έστειλε σπίτι τους....

Για μένα η λύση είναι να ψηφίζω σε όλες τις εκλογές και να επιλέγω όταν δεν βρίσκω κάποιον "καλό", έστω τον λιγότερο "κακό".

Αυτό προϋποθέτει βέβαια στοιχειώδη πληροφόρηση για όσα συμβαίνουν στα κέντρα εξουσίας στη χώρα μας και όταν επιστρέφουμε από τα "μπάνια του λαού" , να υπάρχει η μνήμη αυτών που γίνανε στην χώρα και από ποιους, που θα μας κάνει να έχουμε καλύτερη κρίση στο μέλλον.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το υφιστάμενο σύστημα και η διαμορφωμένη κατάσταση στην χώρα κάνουν την επιλογή ψήφου δύσκολη.

Από την στιγμή όμως που ζούμε στην χώρα αυτή (από επιλογή ή όχι), δεν έχουμε άλλο μέσο από την ψήφο μας για να ελέγξουμε κατά το δυνατόν αυτούς που θα αποφασίζουν για μας.

Δεν υπάρχει όμως μεγαλύτερη παγίδα από το "όλοι ίδιοι είναι", που ακούγεται επιπόλαια και συντηρείται εντέχνως από τους "διαμορφωτές" των τάσεων στην χώρα μας και αλλού.

Πέρασαν κατά καιρούς κάποιοι όχι άριστοι αλλά καλύτεροι από τους άλλους. Και επειδή αυτοί είναι συνήθως οι πιο σεμνοί και που κάνουν λιγότερο "θόρυβο", ο "Σοφός" ελληνικός λαός τους έστειλε σπίτι τους....

Για μένα η λύση είναι να ψηφίζω σε όλες τις εκλογές και να επιλέγω όταν δεν βρίσκω κάποιον "καλό", έστω τον λιγότερο "κακό".

Αυτό προϋποθέτει βέβαια στοιχειώδη πληροφόρηση για όσα συμβαίνουν στα κέντρα εξουσίας στη χώρα μας και όταν επιστρέφουμε από τα "μπάνια του λαού" , να υπάρχει η μνήμη αυτών που γίνανε στην χώρα και από ποιους, που θα μας κάνει να έχουμε καλύτερη κρίση στο μέλλον.
Σωστό! Η ισοπέδωση ωφελεί πάντα τους άχρηστους, ποτέ τους καλούς. Η απαξίωση είναι εργαλείο και χρησμοποιείται εσκεμμένα από αυτούς που θέλουν να κρατήσουν τον όποιο σοβαρό έξω από την πολιτική.
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το υφιστάμενο σύστημα και η διαμορφωμένη κατάσταση στην χώρα κάνουν την επιλογή ψήφου δύσκολη.

Από την στιγμή όμως που ζούμε στην χώρα αυτή (από επιλογή ή όχι), δεν έχουμε άλλο μέσο από την ψήφο μας για να ελέγξουμε κατά το δυνατόν αυτούς που θα αποφασίζουν για μας.

Δεν υπάρχει όμως μεγαλύτερη παγίδα από το "όλοι ίδιοι είναι", που ακούγεται επιπόλαια και συντηρείται εντέχνως από τους "διαμορφωτές" των τάσεων στην χώρα μας και αλλού.

Πέρασαν κατά καιρούς κάποιοι όχι άριστοι αλλά καλύτεροι από τους άλλους. Και επειδή αυτοί είναι συνήθως οι πιο σεμνοί και που κάνουν λιγότερο "θόρυβο", ο "Σοφός" ελληνικός λαός τους έστειλε σπίτι τους....

Για μένα η λύση είναι να ψηφίζω σε όλες τις εκλογές και να επιλέγω όταν δεν βρίσκω κάποιον "καλό", έστω τον λιγότερο "κακό".

Αυτό προϋποθέτει βέβαια στοιχειώδη πληροφόρηση για όσα συμβαίνουν στα κέντρα εξουσίας στη χώρα μας και όταν επιστρέφουμε από τα "μπάνια του λαού" , να υπάρχει η μνήμη αυτών που γίνανε στην χώρα και από ποιους, που θα μας κάνει να έχουμε καλύτερη κρίση στο μέλλον.
Έχω ψηφίσει σε όλες τις εκλογές πέρα από την τελευταία φορά. Πραγματικά δεν πίστευα ότι θα δω κάποια διαφορά γιατί δυστυχώς έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στο πολιτικό σύστημα που υπάρχει τα τελευταία χρόνια υπό το καθεστώς των μνημονιακών υποχρεώσεων μας. Παράδειγμα λένε για "διαπραγμάτευση με τους δανειστές" η οποία στην ουσία είναι μόνο καθυστέρηση των μέτρων που έχουν προαποφασιστεί όπως και να το ονομάζουν τα ΜΜΕ κάθε φορά. Τα εργασιακά που είναι σημαντικός δείκτης για μένα δείχνει το πόσο "λαϊκή" είναι μια διακυβέρνηση και είναι κάτι που το παρακολουθώ στενά. Ο δανεισμός της χώρας πάντως αυξάνει αν αυτό κάτι μας λέει (πολύ πριν τις ειδικές συνθήκες που ζούμε τώρα) και θα μπορούσα να πω πολλά ακόμα....

Ωστόσο θα διαφωνίσω ότι το μόνο μέσο μας είναι η ψήφος ή ότι κάθε κυβέρνηση κρίνεται στο τέλος της θητείας της. Εδώ και καιρό έχω ρίξει ένα μεγάλο Χ στην "ενημέρωση" από την τηλεόραση. Στην πραγματικότητα δεν βλέπω ούτε καν για "ψυχαγωγία". Παραμένω συνειδητά αντιδραστικός ή καλύτερα αν θες σκεπτικιστής χωρίς να αποδέχομαι παθητικά αυτά που μου λένε. Προσπαθώ να είμαι ενημερωμένος όσο μπορώ απο πηγές που θεωρώ πιο αξιόπιστες. Η γνώση είναι το πρώτο μέτρο αντίδρασης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν είναι το μόνο αξιοθαύμαστο περιστατικό των ημερών.


 
Top Bottom