ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Δεν είναι το μόνο αξιοθαύμαστο περιστατικό των ημερών.


Ανθρώπινο λάθος...
Φυσικά θα έπρεπε να είναι 10 φορές πιο προσεκτικός ο αστυνομικός, αλλά λάθη γίνονται.
Τώρα για τα υπόλοιπα του άρθρου...
Με ιλιγγιώδη ταχύτητα και η μόνη ζημιά του περιπολικού είναι ο προφυλακτήρας, και του αναβάτη τα πόδια? Σαν αναβάτης, σου στέκει εσένα αυτό?

50 αστυνομικοί? Σε νυχτερινή βάρδια? 50 δεν υπάρχουν σύνολο σε όλο το λεκανοπέδιο το βραδυ με τις ελλείψεις που υπάρχουν.



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι δεν λέω ότι δεν έχει τρελά στοιχεία υπερβολής. Δεν είναι η τυπική αντιμετώπιση συμβάντος πάντως. Γενικότερα, ειδικά σε τέτοιες ημέρες, θα έπρεπε να είναι τρελά τυπικοί όλοι.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ναι δεν λέω ότι δεν έχει τρελά στοιχεία υπερβολής. Δεν είναι η τυπική αντιμετώπιση συμβάντος πάντως. Γενικότερα, ειδικά σε τέτοιες ημέρες, θα έπρεπε να είναι τρελά τυπικοί όλοι.
Ναι θα επρεπε, δεν διαφωνώ...
Αλλά, στο κάτω κάτω (για να κάνουμε και λίγο χιούμορ) τι δουλειά είχε το παπάκι να κυκλοφορεί τέτοια ώρα εν μέσω καραντίνας? ΕΕΕ? Αυτός φταίει

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι θα επρεπε, δεν διαφωνώ...
Αλλά, στο κάτω κάτω (για να κάνουμε και λίγο χιούμορ) τι δουλειά είχε το παπάκι να κυκλοφορεί τέτοια ώρα εν μέσω καραντίνας? ΕΕΕ? Αυτός φταίει

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μα αυτό είναι το αξιοθαύμαστο, το ότι τόλμησε να σπάσει την καραντίνα και δεν ήταν υπάκουος να μένει σπίτι όπως όλοι οι άλλοι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι θα επρεπε, δεν διαφωνώ...
Αλλά, στο κάτω κάτω (για να κάνουμε και λίγο χιούμορ) τι δουλειά είχε το παπάκι να κυκλοφορεί τέτοια ώρα εν μέσω καραντίνας? ΕΕΕ? Αυτός φταίει

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έτσι... Και για να το συνεχίσω χιουμοριστικα, είναι ένα ξεκάθαρο μυνημα
Οποιος κυκλοφορεί μετά τις 12 θα εμβολιζεται :brr:
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Έτσι... Και για να το συνεχίσω χιουμοριστικα, είναι ένα ξεκάθαρο μυνημα
Οποιος κυκλοφορεί μετά τις 12 θα εμβολιζεται :brr:
Ακριβώς...γιατί, όπως έλεγε και ο καλιβατσης σαν διοικητής τμήματος σε σκετσάκι των αμάν..."η αστυνομία πρέπει να γαμαει και να δέρνει"

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Μα αυτό είναι το αξιοθαύμαστο, το ότι τόλμησε να σπάσει την καραντίνα και δεν ήταν υπάκουος να μένει σπίτι όπως όλοι οι άλλοι.
Τέτοιες αναρχικές και επαναστατικες τακτικές δεν θα περάσουν...ο τσιοδρας θα νικήσει

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οποιος κυκλοφορεί μετά τις 12 θα εμβολιζεται
Να εμβολιαστούν είπαμε, αν τους εμβολίσουν όλους και πάνε νοσοκομείο και θα κολλήσουν και θα μπλοκάρει το ΕΣΥ. Ένα "α" κάνει διαφορά.


"η αστυνομία πρέπει να γαμαει και να δέρνει"
Μόνο στην Sirina θα έπρεπε να συμβαίνουν αυτά που ταιριάζει σαν όνομα εταιρίας κιόλας, αλλά τα βλέπουμε και στις ειδήσεις ενίοτε πέρα από το ΑΜΑΝ και το πορνό.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Έτσι... Και για να το συνεχίσω χιουμοριστικα, είναι ένα ξεκάθαρο μυνημα
Οποιος κυκλοφορεί μετά τις 12 θα εμβολιζεται :brr:
ή ακόμα "χειρότερα", θα εμβολιάζεται πειραματικά!!
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
Πάντως πέρα από την πλάκα, ακόμα και την μέρα έχω δει ταρζανιες, λόγω μειωμένης κίνησης στους δρόμους.

Ο κόσμος είναι λίγο στη φάση,αδειος είναι ο δρόμος ας περάσω το κόκκινο.

Δεν έχει πολύ κίνηση και είναι όλοι λίγο χαλαροί.

Χαζευουν.
Έχω πιάσει και τον εαυτό μου να χαζεύει λόγω μειωμένης κίνησης στους δρόμους.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Πάντως πέρα από την πλάκα, ακόμα και την μέρα έχω δει ταρζανιες, λόγω μειωμένης κίνησης στους δρόμους.

Ο κόσμος είναι λίγο στη φάση,αδειος είναι ο δρόμος ας περάσω το κόκκινο.

Δεν έχει πολύ κίνηση και είναι όλοι λίγο χαλαροί.

Χαζευουν.
Έχω πιάσει και τον εαυτό μου να χαζεύει λόγω μειωμένης κίνησης στους δρόμους.
Ισχύει. Μειωμένη κίνηση και αδράνεια της τροχαίας στο θέμα των τροχονομικων παραβάσεων (αφού ασχολούμαστε αποκλειστικά με τον κορονοιο) έχουν αυτό το αποτέλεσμα...
Φυσικά αυτό δεν δικαιολογεί σε καμμία περίπτωση τέτοιες παραβάσεις από μέρους των αστυνομικών. Εκεί απλά είναι ανθρώπινο λάθος

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μειωμένη κίνηση και αδράνεια της τροχαίας στο θέμα των τροχονομικων παραβάσεων (αφού ασχολούμαστε αποκλειστικά με τον κορονοιο) έχουν αυτό το αποτέλεσμα...
:ha
Ναι γιατι πρωτα πριν τον κορονοιο δεν αφηνα παραβαση για παραβαση χωρις να κοψουν κληση
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
:ha
Ναι γιατι πρωτα πριν τον κορονοιο δεν αφηνα παραβαση για παραβαση χωρις να κοψουν κληση
Μετρημένα κουκιά είναι...
Όταν οι περιπολίες είναι ελάχιστες επειδή κάποιοι βολεύονται, είναι λογικό και οι έλεγχοι να είναι μειωμένοι, και η αστυνόμευση στις γειτονιές κλπ.

Είναι επίσης απόλυτα λογικό όταν υπάρχει ελάχιστη δύναμη, να μην μπορεί να είναι παντού...


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Μετρημένα κουκιά είναι...
Όταν οι περιπολίες είναι ελάχιστες επειδή κάποιοι βολεύονται, είναι λογικό και οι έλεγχοι να είναι μειωμένοι, και η αστυνόμευση στις γειτονιές κλπ.

Είναι επίσης απόλυτα λογικό όταν υπάρχει ελάχιστη δύναμη, να μην μπορεί να είναι παντού...


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλα αστο να παει
...αλλα μην κοροιδευομαστε κιολας :rolleyes:
 

Pikinos

Ο Φαρμακοποιος
Περιοχή
Αγια παρασκευη -Αθηνα
Όνομα
Πανος
Μοτό
BMW f800gsa
:ha
Ναι ενω οταν ειχε πολυ κινηση ολοι ακολουθουσαν τον κοκ κατα γραμμα :rolleyes:
Καλά όχι αλλά τώρα ακόμα χειρότερα. Είναι σαν αυτό που βάζεις τον πιλότο στην κίνηση αθηναιο να οδήγηση σε ανοικτό δρόμο στην επαρχεία.
Δεν μουσκευει που λέμε και στο χωριό.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Καλα αστο να παει
...αλλα μην κοροιδευομαστε κιολας :rolleyes:
Δεν είναι θέμα κοροϊδίας...θα σου δώσω μερικά παραδείγματα...
Το ΑΤ Γλυφάδας, βγάζει 1 περιπολία στο 24ωρο, καμμιά φορά με το ζόρι 2.
Και πρέπει να καλύψουν όλη την Γλυφάδα. Προφανώς λοιπόν υπάρχουν πολλές ώρες της μέρας που δεν υπάρχει καν περιπολικό στον τομέα, μόνο Δίας (μέχρι 1 το βράδυ)...
Αντίστοιχα, η τροχαία ελληνικού βγάζει 1 περιπολικό στο 8ωρο για να καλύψει από το μπλε στην παραλιακή, μέχρι τα μισά της διαδρομής για Ανάβυσσο, και 1 ανακριτικό που το μόνο που κάνει είναι να τρέχει από τροχαίο σε τροχαίο όλο το 8ωρο.
Και η άμεση δράση νοτιοανατολικής, 1 περιπολικό στο 8ωρο για ΟΛΑ τα νότια προάστια.

Δεν στα λέω για να πω ότι δεν φταίει κανένας. Αλλά για να εξηγήσω λίγο πόσο ελάχιστη δύναμη υπάρχει στους δρόμους.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δεν είναι θέμα κοροϊδίας...θα σου δώσω μερικά παραδείγματα...
Το ΑΤ Γλυφάδας, βγάζει 1 περιπολία στο 24ωρο, καμμιά φορά με το ζόρι 2.
Και πρέπει να καλύψουν όλη την Γλυφάδα. Προφανώς λοιπόν υπάρχουν πολλές ώρες της μέρας που δεν υπάρχει καν περιπολικό στον τομέα, μόνο Δίας (μέχρι 1 το βράδυ)...
Αντίστοιχα, η τροχαία ελληνικού βγάζει 1 περιπολικό στο 8ωρο για να καλύψει από το μπλε στην παραλιακή, μέχρι τα μισά της διαδρομής για Ανάβυσσο, και 1 ανακριτικό που το μόνο που κάνει είναι να τρέχει από τροχαίο σε τροχαίο όλο το 8ωρο.
Και η άμεση δράση νοτιοανατολικής, 1 περιπολικό στο 8ωρο για ΟΛΑ τα νότια προάστια.

Δεν στα λέω για να πω ότι δεν φταίει κανένας. Αλλά για να εξηγήσω λίγο πόσο ελάχιστη δύναμη υπάρχει στους δρόμους.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το προβλημα ειναι οτι ειναι στους λαθος δρομους η δυναμη, οποτε οι υπολοιποι δε φτανουν....αν η αστυνομια θελει δυναμη στους δρομους, με μια βολτα απο π.ψυχικο, Κηφισιά κλπ περιοχες να παει να μαζεψει αυτους που φυλανε επωνυμους, δημοσιογραφους, πολιτικους και φιλους των πολιτικων...γνωριζω προσωπικα 3 τετοιους αστυνομικους, δουλευουν με πολιτικα μεσα στο Ψυχικο και φυλανε δημοσιογραφο και τον κανουν ντελιβερι με αυτοκινητο (!!!)...με μια βολτα μεσα στις περιοχες αυτες, αν περναει καποιος τακτικα βλεπει ακριβως τα ιδια ατομα....και αυτο δεν ειναι κατι που οι ''κοινοι'' πολιτες μπορουν να αλλαξουν...οταν αποφασισετε εσεις εκει μεσα να βαλετε πλατη και να προσπαθησετε να αλλαξετε την κατασταση χωρις να φοβαστε μεταθεσεις κλπ και γενικα την ολιγαρχικη λογικη της αστυνομιας και του στρατου που , ισως κατι να γινει...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
το προβλημα ειναι οτι ειναι στους λαθος δρομους η δυναμη, οποτε οι υπολοιποι δε φτανουν....αν η αστυνομια θελει δυναμη στους δρομους, με μια βολτα απο π.ψυχικο, Κηφισιά κλπ περιοχες να παει να μαζεψει αυτους που φυλανε επωνυμους, δημοσιογραφους, πολιτικους και φιλους των πολιτικων...γνωριζω προσωπικα 3 τετοιους αστυνομικους, δουλευουν με πολιτικα μεσα στο Ψυχικο και φυλανε δημοσιογραφο και τον κανουν ντελιβερι με αυτοκινητο (!!!)...με μια βολτα μεσα στις περιοχες αυτες, αν περναει καποιος τακτικα βλεπει ακριβως τα ιδια ατομα....και αυτο δεν ειναι κατι που οι ''κοινοι'' πολιτες μπορουν να αλλαξουν...οταν αποφασισετε εσεις εκει μεσα να βαλετε πλατη και να προσπαθησετε να αλλαξετε την κατασταση χωρις να φοβαστε μεταθεσεις κλπ και γενικα την ολιγαρχικη λογικη της αστυνομιας και του στρατου που , ισως κατι να γινει...
Έτσι ακριβώς...πονεμένη ιστορία η εξυπηρέτηση ημετερων...
Κατασπατάληση δυνάμεων σε άσχετες υπηρεσίες και μένουν τα τμήματα άδεια.
Καλώς ή κακώς, σε μια υπηρεσία με στρατιωτικου τύπου δομή, δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Ως γνωστόν ο συνδικαλισμός (το μοναδικό κομμάτι όπου μπορούν οι υφιστάμενοι να πάρουν κάποιες αποφασεις με την ψήφο τους) λειτουργεί ακριβώς όπως και η ηγεσία.

Και αφού όλοι κάνουν την "δουλίτσα" τους, οι μεν από πάνω εξυπηρετούν φίλους και γνωστούς, οι μεν κατώτεροι την βρίσκουν να είναι υποτακτικοί και βασταζοι κάποιων "vips" επειδή νομίζουν ότι θα κάνουν γνωριμίες κι επειδή δεν θέλουν να δουλέψουν στο πεζοδρόμιο, δυστυχώς μένουν οι υπόλοιποι να τα βγάλουν πέρα στον δρόμο

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Έτσι ακριβώς...πονεμένη ιστορία η εξυπηρέτηση ημετερων...
Κατασπατάληση δυνάμεων σε άσχετες υπηρεσίες και μένουν τα τμήματα άδεια.
Καλώς ή κακώς, σε μια υπηρεσία με στρατιωτικου τύπου δομή, δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Ως γνωστόν ο συνδικαλισμός (το μοναδικό κομμάτι όπου μπορούν οι υφιστάμενοι να πάρουν κάποιες αποφασεις με την ψήφο τους) λειτουργεί ακριβώς όπως και η ηγεσία.

Και αφού όλοι κάνουν την "δουλίτσα" τους, οι μεν από πάνω εξυπηρετούν φίλους και γνωστούς, οι μεν κατώτεροι την βρίσκουν να είναι υποτακτικοί και βασταζοι κάποιων "vips" επειδή νομίζουν ότι θα κάνουν γνωριμίες κι επειδή δεν θέλουν να δουλέψουν στο πεζοδρόμιο, δυστυχώς μένουν οι υπόλοιποι να τα βγάλουν πέρα στον δρόμο

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Η σημερινή υπηρεσία δεν έχει καμία σχέση με την παλαιά και καταργημένη Χωροφυλακή που είχε πραγματική στρατιωτική δομή, χωρίς τους ευνοούμενους πολιτικάντηδες του συνδικαλισμού. Ποιο πολύ μοιάζει με μια καταρρέουσα και διεφθαρμένη πολυεθνική εταιρία που τα στελέχη της κάνουν πολυποίκιλο αλισβερίσι με άλλους για "μπίζνες" και προσωπικά συμφέροντα.
Το εσ. υπωθέσεων κάποτε ήταν ένα γραφειάκι κάπου.... τώρα το 2ροφο στην λεωφόρο Κηφισίας δεν τους χωράει τους φακέλους και θα πρέπει να μετακομίσουν σε πολυκατοικία με εφεδρικά κοντέινερ από έξω.
Το φιλότιμο που υπάρχει από κάποιους, μετά από καιρό μετατρέπεται σε αγανάκτηση και κόπωση.
 
Top Bottom