ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Η σημερινή υπηρεσία δεν έχει καμία σχέση με την παλαιά και καταργημένη Χωροφυλακή που είχε πραγματική στρατιωτική δομή, χωρίς τους ευνοούμενους πολιτικάντηδες του συνδικαλισμού. Ποιο πολύ μοιάζει με μια καταρρέουσα και διεφθαρμένη πολυεθνική εταιρία που τα στελέχη της κάνουν πολυποίκιλο αλισβερίσι με άλλους για "μπίζνες" και προσωπικά συμφέροντα.
Το εσ. υπωθέσεων κάποτε ήταν ένα γραφειάκι κάπου.... τώρα το 2ροφο στην λεωφόρο Κηφισίας δεν τους χωράει τους φακέλους και θα πρέπει να μετακομίσουν σε πολυκατοικία με εφεδρικά κοντέινερ από έξω.
Το φιλότιμο που υπάρχει από κάποιους, μετά από καιρό μετατρέπεται σε αγανάκτηση και κόπωση.
Αυτό το φιλότιμο μας έμεινε και μας κρατάει...
Αυτό το φιλότιμο για το οποίο θα κάτσεις 3 απλήρωτες ώρες παραπάνω για να βοηθήσεις έναν συνάδελφο, και θα σε βρει 12 το μεσημέρι (μετά από νυχτερινο που τελείωνε στις 6) στην υπηρεσια, το ίδιο φιλότιμο που θα σε βγάλει στις 10 το βράδυ, 2η μέρα Πρωτοχρονιάς με -3 να κάνεις ρύθμιση κυκλοφορίας χωρίς να στο ζητήσει κανείς, επειδή η ουρά των εκδρομέων που επιστρεφουν έχει φτάσει τα 5 χλμ.
το ίδιο φιλότιμο που θα σε κάνει να μαζέψεις ότι βρεις σε ένα σακβουαγιαζ επειδή σε πηραν στις 6 και σου είπαν "7 φεύγεις για Έβρο επειδή χτες μας έκαναν ντου" κλπ,κλπ

Σε αυτό το φιλότιμο πατάνε και οι ανώτεροι και το εκμεταλλεύονται. Και αυτό κάνει πολλούς να αγανακτούν στο τέλος...πολλούς, όχι ολους

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και οι προληψεις 1500 τον Σεπτεβρη? Τι εγιναν? Ας βγουν να γραψουν παραβατες του ΚΟΚ και οχι να πλακωνονται στα κλαμπ για τα ματια μιας ομορφης και να τους παιρνουν και τα οπλα οι μπραβοι μετα το ξυλο που τους εριξαν. Οχι να κανουν ληστειες στα περιπτερα. Οχι να βγαζουν οπλο στα πανεπιστημια. Μεγαλη κουβεντα και αν ανοιξει , θα χαλασουν καρδιες και θα πεσουν διαγραφες! :fun:fun
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όποιος μου βρει ένα επάγγελμα που δεν υπάρχουν λαμογια κλπ ομορφιες, κερδίζει ένα βράδυ αγκαλιά με το πουλι.

Οποτε καλό είναι να μείνουμε στο συμβάν και να μην αναπτύξουμε άσχετα θέματα.
Η εποχή ευνοεί καταστροφή σχέσεων μέσα από τέτοια θέματα, τα οποία αν δεν ζούσαμε τις ημέρες αυτές, δεν θα υπήρχαν στο advride.

Από Δευτέρα να ξαναγυρισουμε στους δρόμους και σε αυτά που μας ενώνουν.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Και οι προληψεις 1500 τον Σεπτεβρη? Τι εγιναν? Ας βγουν να γραψουν παραβατες του ΚΟΚ και οχι να πλακωνονται στα κλαμπ για τα ματια μιας ομορφης και να τους παιρνουν και τα οπλα οι μπραβοι μετα το ξυλο που τους εριξαν. Οχι να κανουν ληστειες στα περιπτερα. Οχι να βγαζουν οπλο στα πανεπιστημια. Μεγαλη κουβεντα και αν ανοιξει , θα χαλασουν καρδιες και θα πεσουν διαγραφες! :fun:fun
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να χαλάσουν καρδιές.
Οι 1500 προσλήφθηκαν αποκλειστικά για Δίας και μεταγωγών.

Μην ξεχνάς, ο ΚΟΚ είναι ένα μικρό μόνο κομμάτι της αστυνόμευσης. Όταν ολόκληρες γειτονιές δεν έχουν σχεδόν καθόλου εμφανή αστυνόμευση, είναι λογικό το βάρος να πέσει εκεί, για την αποτροπή της εγκληματικότητας.
Το αν είναι πετυχημένο αυτό, είναι μια τελείως διαφορετική κουβέντα που πράγματι δεν έχει νόημα να ανοίξουμε.
Αλλά αυτοί οι 1500 προσλήφθηκαν για συγκεκριμένο σκοπο

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να χαλάσουν καρδιές.
Οι 1500 προσλήφθηκαν αποκλειστικά για Δίας και μεταγωγών.

Μην ξεχνάς, ο ΚΟΚ είναι ένα μικρό μόνο κομμάτι της αστυνόμευσης. Όταν ολόκληρες γειτονιές δεν έχουν σχεδόν καθόλου εμφανή αστυνόμευση, είναι λογικό το βάρος να πέσει εκεί, για την αποτροπή της εγκληματικότητας.
Το αν είναι πετυχημένο αυτό, είναι μια τελείως διαφορετική κουβέντα που πράγματι δεν έχει νόημα να ανοίξουμε.
Αλλά αυτοί οι 1500 προσλήφθηκαν για συγκεκριμένο σκοπο

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν δεν επαρκουν οι Τροχαιοι , ας μεταφερει τους μισους ΔΙΑΣ εκει ,not my prolblem.
Τεσπα , ολα καλα. Αλλωστε απο Σεπτεβρη ερχονται αλλες τοσες προσληψεις αστυνομικων που δεν θα επαρκουν για καμια θεση οπως καταλαβαινουμε.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Όποιος μου βρει ένα επάγγελμα που δεν υπάρχουν λαμογια κλπ ομορφιες, κερδίζει ένα βράδυ αγκαλιά με το πουλι.
Ποδηλατης της Google για φωτογραφησεις StreetMaps.




Aπο που παραλαμβανω το βραβειο μου????
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Όποιος μου βρει ένα επάγγελμα που δεν υπάρχουν λαμογια κλπ ομορφιες, κερδίζει ένα βράδυ αγκαλιά με το πουλι.

Οποτε καλό είναι να μείνουμε στο συμβάν και να μην αναπτύξουμε άσχετα θέματα.
Η εποχή ευνοεί καταστροφή σχέσεων μέσα από τέτοια θέματα, τα οποία αν δεν ζούσαμε τις ημέρες αυτές, δεν θα υπήρχαν στο advride.

Από Δευτέρα να ξαναγυρισουμε στους δρόμους και σε αυτά που μας ενώνουν.
Το...βρηκα...Ο....Επαγγελματιας...Πολιτικος...!!!!

Ποτε...παιρνω...το δωρο μου...!!!!

Στα σοβαρα....ενα που σκεφτηκα....οι...γυναικες που εκδιδωνται στα μπ@ρδελα...νομιζω ενα απο τα τιμιοτερα επαγγελματα...!!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ποδηλατης της Google για φωτογραφησεις StreetMaps.




Aπο που παραλαμβανω το βραβειο μου????
Παγωτό πουλάει;
Σαλέπι;
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Έτσι ακριβώς...πονεμένη ιστορία η εξυπηρέτηση ημετερων...
Κατασπατάληση δυνάμεων σε άσχετες υπηρεσίες και μένουν τα τμήματα άδεια.
Καλώς ή κακώς, σε μια υπηρεσία με στρατιωτικου τύπου δομή, δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Ως γνωστόν ο συνδικαλισμός (το μοναδικό κομμάτι όπου μπορούν οι υφιστάμενοι να πάρουν κάποιες αποφασεις με την ψήφο τους) λειτουργεί ακριβώς όπως και η ηγεσία.

Και αφού όλοι κάνουν την "δουλίτσα" τους, οι μεν από πάνω εξυπηρετούν φίλους και γνωστούς, οι μεν κατώτεροι την βρίσκουν να είναι υποτακτικοί και βασταζοι κάποιων "vips" επειδή νομίζουν ότι θα κάνουν γνωριμίες κι επειδή δεν θέλουν να δουλέψουν στο πεζοδρόμιο, δυστυχώς μένουν οι υπόλοιποι να τα βγάλουν πέρα στον δρόμο

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οπως ειπα παντως στο χερι σας ειναι....αρκει να ειστε λιγο διατεθιμενοι να ξεβολευτειτε...
Όποιος μου βρει ένα επάγγελμα που δεν υπάρχουν λαμογια κλπ ομορφιες, κερδίζει ένα βράδυ αγκαλιά με το πουλι.

Οποτε καλό είναι να μείνουμε στο συμβάν και να μην αναπτύξουμε άσχετα θέματα.
Η εποχή ευνοεί καταστροφή σχέσεων μέσα από τέτοια θέματα, τα οποία αν δεν ζούσαμε τις ημέρες αυτές, δεν θα υπήρχαν στο advride.

Από Δευτέρα να ξαναγυρισουμε στους δρόμους και σε αυτά που μας ενώνουν.


εχει διαφορα να εισαι κακος σερβιτορος, κακος περιπτερας, με το να εισαι κακος καρδιοχειρουργος η κακος καουμποι που κοβεις βολτες στο δρομο με οπλο και δεν σε ακουμπαει τιποτα...ολοι μπορουν να κανουν μαλακια, το θεμα ειναι η σοβαροτητα της επιπτωσης αυτης...και αναλογα με την σοβαροτητα των επιπτωσεων, διαλεγεις με διαφορετικο τροπο και εχεις διαφορετικες προσδοκιες απο τα ατομα αυτα...
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Αν δεν επαρκουν οι Τροχαιοι , ας μεταφερει τους μισους ΔΙΑΣ εκει ,not my prolblem.
Τεσπα , ολα καλα. Αλλωστε απο Σεπτεβρη ερχονται αλλες τοσες προσληψεις αστυνομικων που δεν θα επαρκουν για καμια θεση οπως καταλαβαινουμε.
Και μετά θα υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη έλλειψη στην αστυνόμευση στις γειτονιές.
Τώρα για τον Σεπτέμβρη ούτε ξέρω, ούτε μπορώ να κάνω κάτι για τα χρόνια θέματα της στελέχωσης της αστυνομίας. Είμαι ο τελευταίος τροχός της αμάξης και απλά σου εξηγώ "εκ των έσω" τι συμβαίνει.
Σε κανέναν μάχιμο δεν αρέσει η κατάσταση που επικρατεί. Αλλά εφόσον η ηγεσία διορίζεται από την εκάστοτε κυβέρνηση και ακολουθεί τις εντολές της εκάστοτε κυβέρνησης, δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Και μετά θα υπάρχει ακόμα μεγαλύτερη έλλειψη στην αστυνόμευση στις γειτονιές.
Τώρα για τον Σεπτέμβρη ούτε ξέρω, ούτε μπορώ να κάνω κάτι για τα χρόνια θέματα της στελέχωσης της αστυνομίας. Είμαι ο τελευταίος τροχός της αμάξης και απλά σου εξηγώ "εκ των έσω" τι συμβαίνει.
Σε κανέναν μάχιμο δεν αρέσει η κατάσταση που επικρατεί. Αλλά εφόσον η ηγεσία διορίζεται από την εκάστοτε κυβέρνηση και ακολουθεί τις εντολές της εκάστοτε κυβέρνησης, δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε,τοτε ας δουλεψει κανας αστυνομικος-μπραβος στις θεσεις που υπαρχουν κενα. Εμεις τους πληρωνουμε αλλωστε και αυτοι αντι για διπλοβαρδιες κανουν 2ερη βαρδια σε διαφορα δημοσια προσωπα.
Αστο μωρε , δε πειραζει
Ολα καλα!
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Ε,τοτε ας δουλεψει κανας αστυνομικος-μπραβος στις θεσεις που υπαρχουν κενα. Εμεις τους πληρωνουμε αλλωστε και αυτοι αντι για διπλοβαρδιες κανουν 2ερη βαρδια σε διαφορα δημοσια προσωπα.
Αστο μωρε , δε πειραζει
Ολα καλα!
Μα το ίδιο λέμε, δεν διαφωνούμε κάπου...το έγραψα και παραπάνω...οι δυνάμεις σπαταλούνται σε γραφεία, σε επίσημους κλπ.
Δεν λέω κάτι διαφορετικό από εσένα, ούτε προσπαθώ να δικαιολογήσω κάποιον

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
η ουρά των εκδρομέων που επιστρεφουν έχει φτάσει τα 5 χλμ.
σε αυτό φταίει και ο εργολάβος που έχει όριο στο που πρέπει να ανοίξουν οι μπάρες, δεν είναι θέμα τροχαίας.
 

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
σε αυτό φταίει και ο εργολάβος που έχει όριο στο που πρέπει να ανοίξουν οι μπάρες, δεν είναι θέμα τροχαίας.
Δεν λέω για τα διόδια. Μιλάω για Τρίκαλα που με τον μύλο των ξωτικών και με την καινούρια είσοδο του Ε65, ένας κόμβος του περιφερειακού (που ακόμα δεν έγινε κυκλικός) μπουκωνει εντελώς

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Στα σοβαρα....ενα που σκεφτηκα....οι...γυναικες που εκδιδωνται στα μπ@ρδελα...νομιζω ενα απο τα τιμιοτερα επαγγελματα...!!!!
Ασε τους κατόχους KLR ησυχους.... :roflmao::roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
petros KLR

Πετραν........μόνο τα φωνήεντα να μου'λεγε....
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
petros KLR

Πετραν........μόνο τα φωνήεντα να μου'λεγε....
Ξερει ο γρηγορος οτι του επιτρεπω....γιατι....εχουμε πιει...τσιπουρα μαζι...κ γιατι...ψωνιζει απο τα...σωστα...μαγαζια...!!!!
 
Top Bottom