ΑΤΥΧΗΜΑ

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Νομίζετε ότι θα καταλήξει κάπου αυτή η κουβέντα...?
Έχει νόημα η συνέχεια της στο σημείο που έχουμε φτάσει...?
Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να δημιουργούμε εντάσεις χωρίς λόγο.
και ερωτώ....
μετά το 950 τι?????
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Βρε, γιατί σοβαρευεις την συζήτηση :sneaky:;;;; :ha
συγνώμη!!!!! καταλάθος....

αλλα που να νιώσετε τον καημό μου, παλιοτόμαρα....
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βρε, γιατί σοβαρευεις την συζήτηση :sneaky:;;;; :ha
Δεν είναι σοβαρή η συζήτηση το τι θα πάρεις μετά το 950; Βγήκε μία αγγελία χτες για ένα στα δυόμιση χιλιάρικα κόντεψα να πάρω δεύτερο
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Αλήθεια ,που είδες ότι ήταν μαστουρωμένος? Του έγινε έλεγχος και αποδείχθηκε κάτι τέτοιο?
Ναι δεν φαίνεται με το μάτι θέλει και τεστ....
Όπως και να χει όταν διαγνωσθείς με Επιληψία το δίπλωμα τα καταθέτεις
και το ξαναπαίρνεις σε 2 από την τελευταία κρίση
Όταν δηλώσεις εθισμένος σήμερα είναι Σάββατο.
Δικαιώματα και κατανόηση φουλ υποχρεώσεις τίποτα.
Όπως και να χει δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, απορώ γιατί πληρώνω
φόρους μόνο
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Νομίζετε ότι θα καταλήξει κάπου αυτή η κουβέντα...?
Έχει νόημα η συνέχεια της στο σημείο που έχουμε φτάσει...?
Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να δημιουργούμε εντάσεις χωρίς λόγο.
Στην Ελλάδα Θάνο ΜΟΝΟ κουβέντα και αντιπαράθεση είμαστε.
ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν αλλάζει τίποτα.
Βριζόμαστε μέχρι θανάτου χωρίς όμως νόημα τελικά.
Ας πάρουμε τα ναρκωτικά που είναι το θέμα μας (γιατί αυτό είναι)
Από το 80 του φταίμε όλοι, και ο χρήστης δεν φταίει τίποτα,
του πρέπει να πιαστούν οι έμποροι κλπ κλπ κλπ
Του Οκανά και ΚΕΘΕΑ και όλα αυτά τα ααααα
έως το 2021 40 χρόνια μετά δηλαδή
κανείς δεν αναρωτιέται που είναι τ αποτελέσματα όλων αυτών των νόμων, αστυνόμων
και υπονόμων.
ΑΝ ρωτήσεις εδώ μέσα οι μισοί θα σου πουν ότι είναι υπέρ της απελευθέρωσης και οι άλλοι μισοί
υπέρ της απαγόρευσης. Στην πράξη όμως τι συμβαίνει? ΤΙΠΟΤΑ
Ένα νουρ1 που ανοίκει στον εαυτό του ΜΟΝΟ.
Έχει νόημα να στήνουμε εξέδρες τελικά για πράγματα που δεν αλλάζουν?
Μήπως τελικά είμαστε απλά τόσο τυφλοί που δεν βλέπουμε το δούλεμα που τρώμε?

ΤΕΛΟΣ από μενα
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Ναι δεν φαίνεται με το μάτι θέλει και τεστ....
Όπως και να χει όταν διαγνωσθείς με Επιληψία το δίπλωμα τα καταθέτεις
και το ξαναπαίρνεις σε 2 από την τελευταία κρίση
Όταν δηλώσεις εθισμένος σήμερα είναι Σάββατο.
Δικαιώματα και κατανόηση φουλ υποχρεώσεις τίποτα.
Όπως και να χει δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, απορώ γιατί πληρώνω
φόρους μόνο
Α, ήσουν εκεί και τον είδες? Σορυ , δεν το κατάλαβα.

Εντωμεταξύ ,αφού συγκρίνεις την επιληψία με τον όποιο εθισμό.....το 98% του πλανήτη καταναλώνει αλκοόλ , άρα σε σύγκριση με την επιληψία , θα έπρεπε να μην έχει κανείς από το 98% δίπλωμα. Και μην πεις για τη περίπτωση που έχει πιει κάποιος να μην οδηγεί κτλ κτλ. Γιατί και στις όποιες ουσίες , δεν είναι 24/7 υπό την επήρεια , ωστόσο το τεστ μπορεί να βγει θετικό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Α, ήσουν εκεί και τον είδες? Σορυ , δεν το κατάλαβα.

Εντωμεταξύ ,αφού συγκρίνεις την επιληψία με τον όποιο εθισμό.....το 98% του πλανήτη καταναλώνει αλκοόλ , άρα σε σύγκριση με την επιληψία , θα έπρεπε να μην έχει κανείς από το 98% δίπλωμα. Και μην πεις για τη περίπτωση που έχει πιει κάποιος να μην οδηγεί κτλ κτλ. Γιατί και στις όποιες ουσίες , δεν είναι 24/7 υπό την επήρεια , ωστόσο το τεστ μπορεί να βγει θετικό.
Αααα, συνεχιζεις, εσενα τα θελει ο κ@@@ς σου, εκτος κι αν πληρωνεσαι με τη σελιδα... παμε για 6η...γερα... :ha
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αααα, συνεχιζεις, εσενα τα θελει ο κ@@@ς σου, εκτος κι αν πληρωνεσαι με τη σελιδα... παμε για 6η...γερα... :ha
''Ποτέ μην αναβάλεις για αύριο (που αναλαμβάνουν οι mods) κάτι που μπορείς να κάνεις σήμερα.''
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Παιδια ειχα ενα ατύχημα χτες το απογευμα , ευτυχως χωρις τραυματισμό για εμενα και τη συνεπιβάτη μου. Δυο μηχανακια παραβίασαν κοκκινο και συγκρούστηκαν μεταξυ τους και έπεσαν μπροστα μου τη στιγμη που ξεκίνησα με πράσινο , με αποτέλεσμα να φρενάρω και να βρει ο τροχός μπροστα σε μια απο τις δυο πεσμένες μηχανές, χάνοντας πρόσφυση και έπεσα ευτυχως σχεδον σταματημένος. Το θεμα ειναι ενω ήρθαν οι ασφαλιστικές κλπ και οι δυο οδηγοί λέγαν κατι αρλούμπες του τύπου κίτρινο ηταν δεν έφταιγα σιγα δεν εγινε κατι Ελα να κανουμε μια φιλική δήλωση και δεν τρέχει κατι ειναι το τεταρτο μου ατύχημα και ολα καλα εγω ειχα τρελαθει Γιατι ειχα αγχωθεί παρα πολυ με το αν ειναι καλα η συνεπιβάτης μου και δεν το πίστευα αυτη την αδιαφορία και σταρχιδοσυνη του τύπου, εντωμεταξυ ο άλλος ηταν ντελιβερας και εφυγε και ηρθε μετα απο μια ωρα αν το πιστεύετε δλδ θα τρελαθω, και απλα θελω να μου πειτε αν αξιζει να το τρέξω στην τροχαία κλπ η θα χασω τη ζωη μου. Την οποια τροχαία κάλεσα και δεν ήρθαν ποτε μετα απο 3 ωρες και απλα δεν μπορω να καταλαβω πως ενω καποιος καίει κοκκινο δεν παθαίνει κατι και ολα καλα αφου δε πέθανε καποιος . Πραγματικα θα εκτιμούσα οποια βοηθεια γνωμη κλπ Γιατι ειμαι σε σοκ, το μηχανακι δεν έπαθε κατι αλλα χιεστηκα κιολας για τις υλικές ζημιές. Απλα θελω να ξερω αν εχω καποιο όφελος να τρέξω τον τύπο η αφου δεν έπαθε κανεις τιποτα αν θα παρω τα τρια μου και θα βγω και χαμένος στο τελος. Κάμερες υπήρχαν κοντα και σιγουρα καποια κατέγραψε το περιστατικό. Στο τελος Επισης για να τρελαθείτε μου ειπε ο τύπος οτι μετα να μη του ζηταω χαρη να μου φτιάξει το μηχανακι επειδη δεν ηθελα να κάμω φιλική δήλωση που έκαψε κοκκινο.

Η ψυχική σου ηρεμία έχει συνηθως μεγαλυτερη σημασία από το δίκιο σου.

Και σίγουρα από την περιγραφή αυτό ισχυει και εδώ.

Κοιτα να το εμπεδώσεις αυτό θα σου φανεί πολύ χρήσιμο στην υπόλοιπη ζωή σου, ειδικά σε μια χώρα σαν την Ψωροκώσταινα.

Μία εναλλακτική ας πούμε θα ήταν αντί για δύο μηχανάκια, να πέσεις στις ρόδες από δύο λεωφορειάκια.

Τοτε θα έπαιρναν από ενάμισι εκατομμύριο οι κληρονόμοι σας (τόσο περίπου αξίζει η ζωή σου για τις ασφαλιστικές) και θα είχατε δικαιωθεί εσύ και η συνεπιβάτης σου, αλλά με την λεπτομέρεια ότι θα είχατε σκοτωθεί.

Παρε το θετικό λοιπόν απο κάτι τέτοια.
Οτι δηλαδή, θα μπορούσαν να ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα.
Και προχώρα παρακάτω.

Αλλιώς θα αναλώνεσαι μια ζωή ψάχνοντας ένα δίκιο που σε τέτοιες περιπτώσεις θα κοστίζει πιο πολύ σε εσένα από το αρχικό ατύχημα.

Και δεν μιλάω για οικονομικό κόστος πρωτίστως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Εχεις δικιο και εγω προσπάθησα να κρατηθώ οσο γινοταν, τεσπα αποχωρώ αλλωστε μια βοηθεια ηθελα αλλα πηρα μισανθρωπια σε μεγαλο βαθμο, κατα τα αλλα καλη συνεχεια, αν μπορει καποιος mod να διαγράψει το προφιλ μου
Στο καλό και να (μη) μας γραφεις
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Α, ήσουν εκεί και τον είδες? Σορυ , δεν το κατάλαβα.
Γιατί ήσουν εσύ?
Δεχόμαστε ότι λέει ο φίλος και κουβεντιάζουμε. Δεν είναι και δύσκολο όμως


Εντωμεταξύ ,αφού συγκρίνεις την επιληψία με τον όποιο εθισμό.....το 98% του πλανήτη καταναλώνει αλκοόλ , άρα σε σύγκριση με την επιληψία , θα έπρεπε να μην έχει κανείς από το 98% δίπλωμα. Και μην πεις για τη περίπτωση που έχει πιει κάποιος να μην οδηγεί κτλ κτλ. Γιατί και στις όποιες ουσίες , δεν είναι 24/7 υπό την επήρεια , ωστόσο το τεστ μπορεί να βγει θετικό.
Ότι να ναι.
ΑΝ το αλκοόλ έχει γίνει εξάρτηση, αν δηλαδή επίσημα κάποιος έχει ΔΙΑΓΝΩΣΗ αλκοολισμού τότε είναι το ίδιο με τα ναρκωτικά και δεν υπάρχει διάκριση από το νόμο.
Δεν έχει δηλαδή καμία σχέση με το ένα ποτηράκι ή ένα τσιγαράκι
Γι όλα τ άλλα υπάρχει το ΚΕΘΕΑ για να σε διαφωτίσει
Ο φαρμακοποιός της γειτονιάς σας

Υγ
Εγώ κάτω από τα σχόλια σου δεν θα έβαζα γέλια θα έβαζα κλάματα
γιατί η όλη κατάσταση που περιέγραψε
(Μην το κάνουμε θέμα να πληρώσει η ασφάλεια)
δεν έχει καθόλου πλάκα.
Αυτά
 
Top Bottom