Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πολλά μηχανάκια το κάνουν αυτό.

Και τότε και τώρα.


Υπάρχει κάτι που το κάνει τόσο μοναδικό οδηγικά, κάτι που να μην υπάρχει πουθενά αλλού;
Το έχουν φτιάξει.... "γερμαναραδες"!!!
Τι πιο μοναδικό και πιο τέλειο από αυτό;;;; :ha
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv

scooter Συλλεκτικό δίχρονο 50cc
Ο αξιος διάδοχος του θρυλικού Honda DIO

Sent from my iPhone using Tapatalk
 

notakos600

Μέλος
Περιοχή
Ασπρόπυργος
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
HONDA C50

scooter Συλλεκτικό δίχρονο 50cc
Ο αξιος διάδοχος του θρυλικού Honda DIO

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ένα χιλιάρικο για δίχρονο πενηντάρι σφούχτερ ρε φίλε? :ha
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλησπέρα έχω μια μεταμεσονύκτια σκέψη για μια μηχανή που είδα σήμερα καθότι έδωσα το δικό μου multistrada και μετά περασα σε ένα mt09 για παιχνίδι…Σκέφτηκα να ξαναγυρίσω στην μεγάλη κατηγορία αλλά να μην δωσω και παρά πολλά!Ειδα αυτό το μηχανάκι: KTM 1290 Super Adventure '17 - Car.gr
Σκέφτομαι για πρώτη φορά επειδή η εν λόγω τιμή είναι καλή και το μηχανάκι όπως το είδα από κοντά αρκετά καλοσυντηρημενο να προβώ σε αγορά παρότι έχει πολλά χιλιόμετρα!αποψεις;
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Κοιτά η ΚΤΜ στοχεύει στην απόδοση των κινητήρων της , συνεπώς αυτες θα γυρνάνε με περιςςοτερες στροφές κ με μοτερ με υψηλότερους λόγους συμπίεσης , για να βγάζει τα 160ps…80.000km ,ουσιαστικά ισοδυναμούν με μοτοσυκλετα οκταετίας , εαν υποθέσουμε οτι ο μεςος αναβάτης κανει 10.000km/έτος … εαν αυτα τα km, ειναι εντός πόλης η μηχανή θα υπερθέρμαίνεται περισσότερο απο οτι εκτος πόλης οποτε ο ιδιοκτητης θα πρεπει να τηρεί ευλαβικά τις αλλαγές λαδιού κ ψυκτικού υγρού για να εχει διάρκεια στο χρονο το μοτερ .

Εγω παντως σε μεταχείρισμενο με 80.000χλμ , δεν θα πηγαινα σε ΚΤΜ, αλλα σε Honda Africa Twin, σε ΓΙΑΠΩΝΕΖΟ…. Λόγω ανθεκτικότητας στο χρονο και στα χιλιόμετρα του μοτερ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
:thumbsdown:Δεν ξέρω γιατί κοιτάω africa
Επίσης αξίζει η διαφορά 3000€ για ένα 1100 (αντί του 1000)?
XLGeorge και λοιποί!!!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
:thumbsdown:Δεν ξέρω γιατί κοιτάω africa
Επίσης αξίζει η διαφορά 3000€ για ένα 1100 (αντί του 1000)?
XLGeorge και λοιποί!!!
Το ίδιο κοιτάμε, εγώ μόλις πρίν 2 λεπτά.
Αλλά κοιτάω μόνο :D
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
:thumbsdown:Δεν ξέρω γιατί κοιτάω africa
Επίσης αξίζει η διαφορά 3000€ για ένα 1100 (αντί του 1000)?
XLGeorge και λοιποί!!!
Τωρα το βλεπω αυτο το ποστ Θαναση, το Adventure Sport (AS) του 2017-2018 ειναι πολυ ψηλο μηχανακι που ειναι καταλληλο μονο για (πολυ) ψηλους αναβατες, εχει υψος σελας 91εκ - που γινεται 89εκ στη χαμηλη θεση. Η Χονδα το αναθεωρησε αυτο απο το 2019 και μετά και χαμηλωσε το υψος σελας ωστε να ειναι το ιδιο με το απλο (στα 87εκ) αλλα και παλι το AS ειναι σχετικα μεγαλο και ταξιδιαρικο μηχανακι. Αν θες να δεις κατι παραπλησιο με το 990 σε CRF, θα προτεινα το 1100 το απλο (και ας εχει ΤΤ τροχους).
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τωρα το βλεπω αυτο το ποστ Θαναση, το Adventure Sport (AS) του 2017-2018 ειναι πολυ ψηλο μηχανακι που ειναι καταλληλο μονο για (πολυ) ψηλους αναβατες, εχει υψος σελας 91εκ - που γινεται 89εκ στη χαμηλη θεση. Η Χονδα το αναθεωρησε αυτο απο το 2019 και μετά και χαμηλωσε το υψος σελας ωστε να ειναι το ιδιο με το απλο (στα 87εκ) αλλα και παλι το AS ειναι σχετικα μεγαλο και ταξιδιαρικο μηχανακι. Αν θες να δεις κατι παραπλησιο με το 990 σε CRF, θα προτεινα το 1100 το απλο (και ας εχει ΤΤ τροχους).
Επειδή είχα υψος σέλας 92 εκατοστά και αναρτήσεις 265 (στο 990r) και μου αρέσει η οδήγηση απο ψηλά γιαυτό το κοιτάω.
Ειναι και το χρώμα είναι και η τιμή είναι και τα χλμ λίγα.
Έκανα βόλτα το africa 1100 as του jon t και μπορώ να πω ότι είναι πολύ ωραίο σύνολο.
Το γκάζι μου έλειπε ολίγον τι, αλλά πρέπει να κάνω reset στον εγκέφαλο μου. :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Κάνε και ένα κούνημα μαζί με το reset ρε μάνα μου γλυκιά, κοντεύουν όλοι να πιστέψουν ότι το 990 είναι ο βασιλιάς του ντραγκστερ και των ρεπριζ όπως τα λέτε. Κατηγορία μύθου σουτζούκι Κ5, πενφέ 007 και τρανσαλπ με χρυσή ζάντα.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Κάνε και ένα κούνημα μαζί με το reset ρε μάνα μου γλυκιά, κοντεύουν όλοι να πιστέψουν ότι το 990 είναι ο βασιλιάς του ντραγκστερ και των ρεπριζ όπως τα λέτε. Κατηγορία μύθου σουτζούκι Κ5, πενφέ 007 και τρανσαλπ με χρυσή ζάντα.
Αι μαρη (που λέει και ο γέροντας)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Τι είναι το ημικαθαρο....?
Μισό καθαρό μισό βρώμικο...? :roflmao:


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom