Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Με ρουμανικές πινακίδες κυκλοφορείς ελλαδα κ σου στελνουν το ΚΤΕΟ οι Ρουμάνοι με το ταχυδρομείο .. δε χρειάζεται να πας Ρουμανία … μου το ειπε συνάδελφος μου , που εχει σύζυγο Ρουμάνα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν ισχυει αυτο, αυτά είναι urban legend. Πας κάθε δυο χρόνια ή κάθε χρόνο για όχημα παλαιότερο τω12 ετών
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Ούτε ο Μπούκουρας τόσο νεκροφιλος
Εντάξει, πιο πολύ για την κατάσταση που το έχει το χάζευα. Εξάλλου εγώ είμαι παιδί των 90s και αυτό που γουστάρω είναι ένα 98αρι Fireblade.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει, πιο πολύ για την κατάσταση που το έχει το χάζευα. Εξάλλου εγώ είμαι παιδί των 90s και αυτό που γουστάρω είναι ένα 98αρι Fireblade.
Αυτό μάλιστα ναι εκεί γουστάρω και εγώ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι λίγο θολό το μυαλό σας σχετικά με τα παλιά μοντέλα ή είναι η ιδέα μου?

Το gpz ήταν ένα μηχανάκι τρομακτικά δυνατό για την εποχή του και άφησε το στίγμα του, οπότε πρέπει να το βλέπουμε σαν ένα μηχανάκι 40 ετών και να μην το συγκρίνουμε με κάτι άλλο συνχρονο

Όχι βέβαια ότι το fireblade είναι κανένα φρέσκο εργαλείο....αλλά το καθένα στην εποχή του.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το ένα είναι απομεινάρι των 70ς.
Το άλλο η κορυφαία στιγμή των 90ς... Μαζί με το πρώτο R1 το κόκκινο λευκό το ορθόδοξο.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Είναι λίγο θολό το μυαλό σας σχετικά με τα παλιά μοντέλα ή είναι η ιδέα μου?

Το gpz ήταν ένα μηχανάκι τρομακτικά δυνατό για την εποχή του και άφησε το στίγμα του, οπότε πρέπει να το βλέπουμε σαν ένα μηχανάκι 40 ετών και να μην το συγκρίνουμε με κάτι άλλο συνχρονο

Όχι βέβαια ότι το fireblade είναι κανένα φρέσκο εργαλείο....αλλά το καθένα στην εποχή του.
Προσωπικά δεν τα συγκρίνω με κανένα νέο μηχανάκι. Απλά το Fireblade (όπως και τα άλλα superbike των 90s - ΖΧ-9, το SRAD κτλ) ήταν αυτά που διάβαζα και έβλεπα σαν έφηβος, δεν πήρα ποτέ και τώρα θα το ήθελα σαν απωθημένο. Ειδικά το blade. To χάζευα στην βιτρίνα του Κουτσουμπού.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Το ένα είναι απομεινάρι των 70ς.
Το άλλο η κορυφαία στιγμή των 90ς... Μαζί με το πρώτο R1 το κόκκινο λευκό το ορθόδοξο.
Μπερδεύεσαι το 900 δεν είναι απομεινάρι των 70ιες, αλλά η αιχμή της τεχνολογίας των 80ιες με πλαίσιο μοντέρνας μηχανής και παρα πολλες καινοτομίες. Δεν είναι τυχαίο ότι εβγαινε με μικρές παραλλαγες μέχρι το 2003 ενώ το ζχ9 ήταν στο τέλος της Τρίτης γενιάς του
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το 2003 πέθαναν και οι τελευταίοι που το θυμόντουσαν μάλλον μαζί με τον Σάρς Κοβ1 :p

Διαβάζουμε, το 1984 ήταν επαναστατικό και βγήκε στην παραγωγή μετά από εξέλιξη 6 ετών (από το 1978 δηλαδή). Με 16 ιντσών τροχό εμπρός ( έγινε 17) και 18 πίσω, με 122 ίππους (αξιόλογο και σήμερα) και 249 κιλά.


Και ο Παρθενώνας θαυμαστός αλλά τέτοια μέρα μου αρέσουν και τα παράθυρα, θα μείνω με πιο σύγχρονα γούστα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Car.gr - Ducati Multistrada 1000 DS '04

Τούτος εδώ διαβάζει το φόρουμ στανταρ και τρολάρει τους μπαγκαζιέρα-haters
Είναι ότι πιο άσχημα αρμονικό έχω δει από Ιταλούς. Μούρη και κώλος ίδιο σχέδιο σε διαφορετικό χρώμα. Εδώ η μπαγκαζιέρα έρχεται να σώσει πράγματα.
 

onroad

Superhero
Περιοχή
7th continent traveler
Όνομα
κωνσταντινος δε γκρειτ
Μοτό
1200 / 2012
Αυτό το πράμα δεν το έχω οδηγήσει , και στα δικά μου μάτια είναι κακάσχημο και πολλοί φίλοι λένε ότι στην οδήγηση είναι από τα πιο απολαυστικά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Αυτό το πράμα δεν το έχω οδηγήσει , και στα δικά μου μάτια είναι κακάσχημο και πολλοί φίλοι λένε ότι στην οδήγηση είναι από τα πιο απολαυστικά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι φίλοι σου, λενε αλήθεια
Ααααα ειναι και όμορφο...για μένα
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Αυτό το πράμα δεν το έχω οδηγήσει , και στα δικά μου μάτια είναι κακάσχημο και πολλοί φίλοι λένε ότι στην οδήγηση είναι από τα πιο απολαυστικά .


Sent from my iPhone using Tapatalk
ειναι απολαυση και δεν ειναι ασχημο...
 
Top Bottom