Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Είναι λίγο θολό το μυαλό σας σχετικά με τα παλιά μοντέλα ή είναι η ιδέα μου?

Το gpz ήταν ένα μηχανάκι τρομακτικά δυνατό για την εποχή του και άφησε το στίγμα του, οπότε πρέπει να το βλέπουμε σαν ένα μηχανάκι 40 ετών και να μην το συγκρίνουμε με κάτι άλλο συνχρονο

Όχι βέβαια ότι το fireblade είναι κανένα φρέσκο εργαλείο....αλλά το καθένα στην εποχή του.
Το 900 ήταν όντως εξωπραγματικα δυνατό για τα κυβικά του. Ίσως λογω ροπής διότι 115 άλογα έχουμε δει σε πολλά μεκανακια αλλά δεν τα βγάζουν έτσι.
Έτυχα συνεπιβατης ως έφηβος σε ένα τέτοιο πολλές φορές κ θυμάμαι ότι απλά έσκαβε κυριολεκτικά..
Είχες 3η μέσα κ άνοιγε γράφοντας 8αρια σερι με 2 άτομα πάνω ενώ μόλις έβαζες 4η σηκώνω ταν καντήλι..
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Το οπτικό θέμα όπως γνωρίζουμε όλοι είναι υποκειμενικό. Θα πω πως κάποια πράγματα συνηθίζονται πάντως. Πιθανά το συγκεκριμένο Multistrada DS να το συνήθιζα πράγμα που δεν συνέβη ποτέ με τα 790/890 (σε εμένα) αλλά δε μπορώ να πω πως είναι μοτοσυκλέτα που μου αρέσει να βλέπω. Ακόμη και τα σύγχρονα Multistrada με αυτό το ράμφος.... δεν! Πάλι το μαύρο χρώμα επειδή κρύβει λίγο τις γωνίες καταπίνεται, το κόκκινο που υπερθεματίζει όμως... όχι. Προσωπικά γούστα.

Όπως δε μου αρέσουν και τα V-strom 3ης και 4ης (facelift). Το V-strom 1ης γενιάς, λιγότερο το 2ης (facelift) και σαφώς περισσότερο (συγκρινόμενο με όλα τα άλλα) το 5ης γενιάς μου αρέσει. Στο V-strom 4ης γενιάς που έχει γίνει μια διόρθωση στο σύνολο ράμφους/φαναριού και το κίτρινο χρώμα σώνει αρκετά τη κατάσταση, κυρίως λόγω της πιο σπορ αίσθησης που μεταφέρει το χρώμα και οι παρεμβάσεις που ανέφερα.

Όπως είπαμε όμως -και όπως οφείλει να είναι μια γενική παραδοχή- το οπτικό θέμα είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ήρθε ο el-Gatto μου χάλασε τον εγκέφαλο!!!
Ζωή χωρίς ktm δεν βγαίνει αλλά η χοντρή είναι χοντρή!!!
Και με τσίπουρο κατάνιξη εκδηλώθηκε η γυνή :)
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αφού είσαι BMWδακιας ρε όσο και να το αρνείσαι και να προσπαθείς να το παίξεις πορτοκαλί ομάδα και τάχα μου και δήθεν μου και σάλτσες κατά βαση είσαι μία φλώρα με πεσμένα βυζιά.

Πάρε το αγόρι μου να βρεις την υγειά σου
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το τσίπουρο μιλάει Θανάση, θα σου περάσει.








Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θα το περάσει μόνο όταν νιώσει τον αέρα της προπέλας να χαϊδεύει το κορμί του ταξιδεύοντας ήρεμα και χαλαρά.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Αφού είσαι BMWδακιας ρε όσο και να το αρνείσαι και να προσπαθείς να το παίξεις πορτοκαλί ομάδα και τάχα μου και δήθεν μου και σάλτσες κατά βαση είσαι μία φλώρα με πεσμένα βυζιά.

Πάρε το αγόρι μου να βρεις την υγειά σου
Πεσμένα βυζια ναι!
Όχι φλώρα όμως ρε φίλε όχι φλώρα!!! o_O
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Γνώμες για μεταχειρισμένα χιλιάρια.

Καλησπέρα, ποιο θα διαλέγατε από τα 4;

Honda CBR 954RR Fireblade '03

Honda CBR 954RR Fireblade '03

Yamaha YZF-R1 '01

Suzuki GSX-R 1000 '02
Αν θες γκάζι το σουζούκι απ αυτά είναι μακραν μπροστά.πιο ευκολοδηγητο είναι το χονδα, το ρ1 εκείνης της γενιάς μ αφήνει αδιάφορο
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Car.gr - Honda XR 650 R '07 Dalla'ara

Ξερω τι μπουλαω, τσαμπατζιδες μακρυα, ανταλλαγη με οτι μου κινησει το ενδιαφερον
Μπιμπελό, ταιριάζει και με το background. Μακάρι να τη δώσεις σε κάποιον που να την προσέξει.
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Αρχαία, κανένα δεν θα επερνα αν θες σου δίνω το δικό μου με 4500 του 2007 R1 114000km
Ξέρω ότι είναι για το Εθνικό-Ιστορικό, μαζί με όλα τα μειονεκτήματα, αλλά αν είχες να επιλέξεις ανάμεσα στα 4 αποκλειστικά ποιο θα έπαιρνες;
 
Top Bottom