Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Ξέρω ότι είναι για το Εθνικό-Ιστορικό, μαζί με όλα τα μειονεκτήματα, αλλά αν είχες να επιλέξεις ανάμεσα στα 4 αποκλειστικά ποιο θα έπαιρνες;
μαλλον το σουζουκι αλλα καλο ειναι να μην παρεις κανενα θα πεταξεις τα λεφτα σου
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Ξέρω ότι είναι για το Εθνικό-Ιστορικό, μαζί με όλα τα μειονεκτήματα, αλλά αν είχες να επιλέξεις ανάμεσα στα 4 αποκλειστικά ποιο θα έπαιρνες;
Το σουζούκι κ εγώ αν και ζόρικο μηχανακι. Εντωμεταξύ τώρα είδα τιμές. Εγώ έδωσα το δικό μου κ2 2300 και ήταν καλυτερο απ ότι είχε βγει από τη βιτρίνα. Που φτάσαμε οι τιμές?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Σήμερα πριν πιάσω δουλειά χαζεψα το νέο Νόρτον και θυμήθηκα ότι δεν έρχεται μόνο του το γήρας, σε πιάνει νοσταλγία για τα νιάτα των άλλων :p αφού αυτά τα κλασικά ήταν πολύ ξεπερασμένα όταν εγώ κοιτούσα μηχανές πρώτη φορά τότε που το Ντακάρ ήταν στην αρχική διαδρομή και έχτιζε θρύλους συλλεκτικούς μόνο για γνώστες του σήμερα, αλλά μια που οι Νόρτον στην Ελλάδα είναι μεγάλο όχι, άνοιξα αγγελίες για triumph thruxton R και μόνο ένα είχε "κανονική" σέλα. Δεν ξέρω αν οδηγείται με το χαμηλό τιμόνι κιόλας, το norton sp δείχνει ότι πάει σιδεροκωλη άνετα. Κουφάλες ποζερια όλα για πάρτη σας...
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Σήμερα πριν πιάσω δουλειά χαζεψα το νέο Νόρτον και θυμήθηκα ότι δεν έρχεται μόνο του το γήρας, σε πιάνει νοσταλγία για τα νιάτα των άλλων :p αφού αυτά τα κλασικά ήταν πολύ ξεπερασμένα όταν εγώ κοιτούσα μηχανές πρώτη φορά τότε που το Ντακάρ ήταν στην αρχική διαδρομή και έχτιζε θρύλους συλλεκτικούς μόνο για γνώστες του σήμερα, αλλά μια που οι Νόρτον στην Ελλάδα είναι μεγάλο όχι, άνοιξα αγγελίες για triumph thruxton R και μόνο ένα είχε "κανονική" σέλα. Δεν ξέρω αν οδηγείται με το χαμηλό τιμόνι κιόλας, το norton sp δείχνει ότι πάει σιδεροκωλη άνετα. Κουφάλες ποζερια όλα για πάρτη σας...
triumph thruxton το έχω κάνει βόλτα πολύ ωραίο μηχανάκι και από εμφάνιση και από οδήγηση, βέβαια τότε πήγαινα παντού με R1 ,οπότε ίσως τώρα να πρέπει να το ξανακάνω βόλτα! Δες και xsr 900
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πολύ άσχημο μηχανάκι. Είπαμε να βρούμε παπά να θάψουμε πέντε έξι κατηγορίες, αυτό στο δικό μου μάτι δεν κάθεται καθόλου σωστά.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Car.gr - Honda XR 650 R '07 Dalla'ara

Ξερω τι μπουλαω, τσαμπατζιδες μακρυα, ανταλλαγη με οτι μου κινησει το ενδιαφερον
φτηνό ... ύποπτο ...

θα ηθελα να δω τον ιδιοκτήτη, να προσπαθεί να το βάλει μπροστά ...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
φτηνό ... ύποπτο ...

θα ηθελα να δω τον ιδιοκτήτη, να προσπαθεί να το βάλει μπροστά ...
"...κορυφαίο πρόγραμμα ,αμερικάνικο καρμπυρατέρ..."
Αυτό μου φτάνει... :secret:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αγγελίες που είδαμε χτες με τον καφέ:
CBR 900 & 929
Gsxr srad/k1
BMW RT (αρχαίο αλλά πολύ μηχανάκι για ένα χιλιάρικο)
Katana
Gsxf1250
Hayabusa
Και μερικά άχρηστα ακόμα... που σαν συλλογή εμπειρίας αξίζουν, δεν είναι να τα κρατήσω.

Είδαμε και χάρτες... Βγάλαμε και διαδρομές...
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Δύο πράγματα ενοχλούν.
Ο 16αρης εμπρός και το καρμπυρατέρ
Κοίτα, αν κάποιος αγοράζει 900αρι Fireblade κανονικά δεν πρέπει να τον ενοχλεί τίποτα. Είναι ένα μηχανάκι 30ετίας, δεν πρέπει να υπάρχουν απαιτήσεις. Το ψωνίζεις για να το χαζεύεις, να κάνεις καμιά βόλτα που και που, να κάνεις μια αναδρομή στα παλιά.

Πάντως, για τον 16αρη υπάρχουν λύσεις, για τα καρμπυρατέρ νομίζω πως θέλει λίγο περισσότερη ασχολία αν είναι να μείνει σε ακινησία. Αλλιώς τι άλλο να χαλάσει?
 

pumba

Μέλος
Όνομα
pumba
Μοτό
Honda c50rr
Philips OneBlade
Δε ξερω αν αξιζει να χαλασεις τη γεωμετρια του, εκτος αν υπαρχει καποια καλα σχεδιασμενη μοντα. Λαστιχα για 16αρια δεν υπαρχουν καθολου σημερα?
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εσύ έχεις φολοερς και απογειωσες το βιδεο :p
Εμένα δε με κάνει φολο ουτε η μάνα μου. Μάλλον ο Χρήστος με το κρανάκι σκούτερ γαργάλισε την επιθυμία στις γόμενες και γίναμε βάιραλ. Και μπροστά δε πήρε τελικά το γ@μίδι, φρίκη. Άλλαξε την ονομασία σε ΄΄μόνο μίζα ρε νι@μού..΄΄ και πρόσθεσε το βίντεο στις ομάδα ΄΄μανούλες του facebook΄΄ και θα μας πάρει τηλ ο Ζούκεμπεργκ για το συγχαρητήριο πώς μας έκραξαν μέχρι και στη Ταιλάνδη..!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δε ξερω αν αξιζει να χαλασεις τη γεωμετρια του, εκτος αν υπαρχει καποια καλα σχεδιασμενη μοντα. Λαστιχα για 16αρια δεν υπαρχουν καθολου σημερα?
Δεν το έχω ψάξει τόσο, κάτι υπάρχει αλλά οι περισσότεροι το έχουν κάνει 17 για να έχουν ποικιλία.
 
Top Bottom