Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Για να μ ην παρεξηγηθούμε πάλι με τα "συλλεκτικά", καταλαβαίνω τι σημαίνει μηχανάκι για συλλογή. Έβλεπα πρόσφατα βιντεάκι με το γκαράζ του Γκόρντον Μάρει, έχουμε δει το γκαράζ του Τζέι Λένο κλπ. Αυτά είναι ωραία αντικείμενα, όχι μηχανάκια/αυτοκίνητα. Δεν θα πάρεις αυτό το GSXR για να πας βόλτα Μπάρο, δεν θα πας βόλτα στο χάνι, δεν θα πας στο Ταίναρο, ο λόγος που υπάρχει και είναι σε αυτήν την τιμή είναι ότι μοιάζει καινούριο. Θα το βάλεις στο γκαράζ ή στο σαλόνι σου να το χαζεύεις.

Αν θες μηχανάκι να το χαρείς στο δρόμο, αυτό ΔΕΝ είναι το μηχανάκι για να γεμίσει γρατζουνιές, μυγάκια και σημαδάκια από χαλίκια. Άντε για έναν άνθρωπο γεννημένο πριν το 1970 να πεις ότι ήταν στην εφηβεία το όνειρο και δεν το έκανε τότε οπότε θα το ζήσει τώρα, "χαλώντας" την συνθήκη "συλλεκτικότητας" της μοτοσικλέτας, πόσους θα βρεις τέτοιους δεν ξέρω.

Είχα την ιδέα να "περάσω" από μηχανάκια που μου αρέσουν γενικότερα, φάση lospsi δηλαδή, παίρνω, βολτάρω ένα εξάμηνο, "το ζήσαμε και αυτό" και στο επόμενο. Αυτό με τιμές "συλλογής" δεν γίνεται. Δεν μου φταίει η συλλογή δηλαδή, απλά αυτά όπως είπα δεν είναι για εμένα και αυτό που θέλω.
Τα μηχανάκια οσο σπάνια, συλλεκτικά, ακριβα κι' αν ειναι, έχουν θέση και στο σαλόνι και στον δρόμο. Δεν ειναι πίνακες του Πικάσο πχ, ή αυγα φαμπερζε, να
μενουν κλειδωμένα σε βιτρινες ή κρεμασμένα σε τοιχους ή κλεισμενα σε γκαραζ.
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Τα μηχανάκια οσο σπάνια, συλλεκτικά, ακριβα κι' αν ειναι, έχουν θέση και στο σαλόνι και στον δρόμο. Δεν ειναι πίνακες του Πικάσο πχ, ή αυγα φαμπερζε, να
μενουν κλειδωμένα σε βιτρινες ή κρεμασμένα σε τοιχους ή κλεισμενα σε γκαραζ.
Στο σαλονι εννοεις αν δεν εχουμε γκαραζ ,και φοβομστε να τ αφησουμε στον δρομο.Οχι για μονιμα φανταζομαι ,αλλιως και κρεμασμενα στον τοιχο καλα ειναι,βλεπεις και απο κατω μην εχουν καμμια διαρροη,και δεν πιανουν και χωρο.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E


Τον φίλο Παναγιώτη R.E.H φαντάζομαι με τούτη εδώ! Χαλαρααααα

Ντάκα Ντάκα οι μπιστονιες
Θα προσπεράσω και την φούντα και το κακέκτυπο νεκροκεφαλής....
Αλλά, ρε άνθρωπε! Πας και κάνεις μια αναπαλαίωση και το σκοτώνεις με το λάστιχο που του φοράς? Γιατί? Γιατί?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Τα μηχανάκια οσο σπάνια, συλλεκτικά, ακριβα κι' αν ειναι, έχουν θέση και στο σαλόνι και στον δρόμο. Δεν ειναι πίνακες του Πικάσο πχ, ή αυγα φαμπερζε, να
μενουν κλειδωμένα σε βιτρινες ή κρεμασμένα σε τοιχους ή κλεισμενα σε γκαραζ.
Συμφωνώ! Ο μόνος λόγος που θα είχα μηχανή σε βιτρίνα, σαλόνι, γκαράζ ήταν να μη ξέρω να οδηγάω. Ειδικά τέτοιες μοτοσυκλέτες (σπάνιες ή παλιές), τι να το κάνω αν δε μπορώ να γευτώ από αυτό που μπορούν να δώσουν. Δε θα έπαιρνα ποτέ ότι να ναι βέβαια στο όνομα της σπανιότητας ή της παλαιότητας, θα έπρεπε κάτι να έχει να "πει".

Η τιμή είναι σχετικό πράγμα σε αυτή τη κατηγορία (σπάνιων ή παλαιών) μοτοσυκλετών. Πάντως οφείλεις να τις καβαλάς, αλλιώς υπάρχουν μινιατούρες εξαιρετικής ποιότητας.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Βασικά έχω καταλάβει τον τελευταίο καιρό ότι τελικά μου αρέσει πολύ το εν λόγο μοτορι,χωρίς το μπαούλο πίσω .


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Βασικά έχω καταλάβει τον τελευταίο καιρό ότι τελικά μου αρέσει πολύ το εν λόγο μοτορι.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πάμε να παραγγειλουμε μαζί δυό στο ίδιο χρώμα
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Έχει ο αρμακολας.στην αμφιθεας. Το έκανα μια. Πάμε για δεύτερη και δίνω προκαταβολη
Εννούσα αν το εν λόγω είναι το test drive εξού και τα χαμηλά χιλιόμετρα/τιμή.
Ωραίο και το μαυροκίτρινο αλλά σαν την τριχρωμία δεν είναι
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εννούσα αν το εν λόγω είναι το test drive εξού και τα χαμηλά χιλιόμετρα/τιμή.
Ωραίο και το μαυροκίτρινο αλλά σαν την τριχρωμία δεν είναι
Στην τριχρωμια με ξενερώνουν οι ζάντες. Το κίτρινο με κάποιες παρεμβασεις γίνεται τουμπανο οπτικα
 
Top Bottom