Αγγελία που χαζεύω σήμερα .

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Έχει 24.000 σε λίγους μήνες λογικό είναι να το πουλαει τόσο…επίσης δεν νομίζω ότι είναι και εμπορικό μηχανάκι!παντως όλοι με αποτρέπεται από το 990
Το 990 εκείνης της χρονιάς έκανε πάνω κάτω όσο το tuareg αν δεν κάνω λάθος.
Αν πάρουμε υπ όψιν ότι έχουν σχεδόν τα ίδια χλμ αν θεωρείς λογική την τιμή του λίγων μηνών εντός εγγύηση τουαρέγκ θα έπρεπε να θεωρείς παράλογη την τιμή του ktm. Προσωπικά δεν θεωρώ παράλογη την τιμή του εν λόγω 990, απλά θεωρώ από την στιγμή που υπάρχει τέτοια ευκαιρία κρίμα να πας για το 990.
Δεν νομίζω ότι θέλει να σε αποτρέψει κανείς από το 990 γιατί δεν είναι αξιόλογο, απλά οι περισσότεροι σκέφτονται το παραπάνω.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει λίγο παραγινει το hype. Ούτε χαρλεάδες και γκουτσαίοι τόση εμμονή. (Πρόσφατη συζήτηση με φίλους, ο ένας ήθελε να με πείσει ότι πρέπει να πάρω ιλεκτρικ τσερ πως την λένε την μαλακία 1800 κυβικά 70 άλογα και ο άλλος θέλει μοτογκουτσι Καλιφόρνια για ελληνικό επαρχιακό, που καλά κάνει αλλά πιο λάθος μηχανή ίσως μόνο το 990 για commuting, τόση τέχνη στην πάσα στην σημερινή συζήτηση ούτε ο Φρανσουά Ριμπερί)

Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο είχε το 990 τότε, αλλά η αγοραστική δύναμη των ίδιων χρημάτων τότε και τώρα δεν είναι η ίδια.

Σε κάθε περίπτωση, το Τουαρέγκ σε αυτά τα λεφτά είναι no brainer που λένε στο χωριό εδώ στην πλατεία.
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Έχει λίγο παραγινει το hype. Ούτε χαρλεάδες και γκουτσαίοι τόση εμμονή. (Πρόσφατη συζήτηση με φίλους, ο ένας ήθελε να με πείσει ότι πρέπει να πάρω ιλεκτρικ τσερ πως την λένε την μαλακία 1800 κυβικά 70 άλογα και ο άλλος θέλει μοτογκουτσι Καλιφόρνια για ελληνικό επαρχιακό, που καλά κάνει αλλά πιο λάθος μηχανή ίσως μόνο το 990 για commuting, τόση τέχνη στην πάσα στην σημερινή συζήτηση ούτε ο Φρανσουά Ριμπερί)

Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο είχε το 990 τότε, αλλά η αγοραστική δύναμη των ίδιων χρημάτων τότε και τώρα δεν είναι η ίδια.

Σε κάθε περίπτωση, το Τουαρέγκ σε αυτά τα λεφτά είναι no brainer που λένε στο χωριό εδώ στην πλατεία.

14790 εκανε το R το 2012 που το πηρα κ 12880 το απλο μοντελο.Με τις εξατμισεις ειχα δωσει 16000 στο ταμείο μετρητοίς.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Συγγνωμη, εχει παρει ποτε κανενας μηχανακι που δεν του αρεσε η φατσα του? Η εχει παρει κανενας μηχανακι με κυριο και τελικο κριτηριο
το οικονομικο? Ποτε...οποτε, τι συζηταμε? Παρε αυτο που σε φτιαχνει, οπτικα, οδηγικα, ψυχικα η ο,πως αλλοιως και ας κανεις λαθος για τους γυρω...
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Συγγνωμη, εχει παρει ποτε κανενας μηχανακι που δεν του αρεσε η φατσα του? Η εχει παρει κανενας μηχανακι με κυριο και τελικο κριτηριο
το οικονομικο? Ποτε...οποτε, τι συζηταμε? Παρε αυτο που σε φτιαχνει, οπτικα, οδηγικα, ψυχικα η ο,πως αλλοιως και ας κανεις λαθος για τους γυρω...
Νομίζω είναι αρκετοί !!
Πολλοί επιλέγουν μηχανάκι με βασική προϋπόθεση τη μεταπώληση ή την κατανάλωση !
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Νομίζω είναι αρκετοί !!
Πολλοί επιλέγουν μηχανάκι με βασική προϋπόθεση τη μεταπώληση ή την κατανάλωση !
Μου θυμιζει τα προγαμιαια συμβολαια...ερωτευμενοι που πριν παντρευτουν εχουν την κυνικοτητα να προβλεπουν να μην ζημιωθουνε στο διαζυγιο...
και καλα στο γαμο, καποιος θα το θεωρουσε προνοητικοτητα, ισως και εξυπναδα. Με τις μηχανες, ειναι δυνατον να μην παρεις αυτη που γουσταρεις, η ακομα χειροτερα, να μην πας βολτα γιατι καιει πολυ, η επειδη θα γραψει χιλιομετρα και θα παρεις λιγοτερα στην πωληση? Τι ναπω, αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου :)
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Συμφωνώ απόλυτα γι αυτό σκέφτομαι κάτι φτηνό σε 990 που τα κάνει όλα και συμφέρει :p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Οι.... Τάβλες πληρώνονται. Αν έχεις και μπορείς, πάρε πολλές. Αν είσαι οριακά, μετράς που φτάνεις και αν έχεις μόνο για το μηχανάκι, μετά θα καταλήξει χρέπι ή πρες παπιέ. Το 990 καίει μιάμιση φορά την βενζίνη του Τουαρέγκ ας πούμε. "Καίει" και πιο πολύ λάστιχο, θέλει και πιο μεγάλη προσοχή στην χρήση και συντήρηση.
 

Ka0s

Μέλος
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Bmw f650gs 2003
Yamaha T7 2021
Νομίζω είναι αρκετοί !!
Πολλοί επιλέγουν μηχανάκι με βασική προϋπόθεση τη μεταπώληση ή την κατανάλωση !
Ή το να έχει άνετη καβάλα και να του καλύπτει τις ανάγκες
 

christos ktm R

Μέλος
Όνομα
χρηστος
Μοτό
ktm adventure 990R
Yamaha xt 550
Piaggio liberty
honda cub 90
Μου θυμιζει τα προγαμιαια συμβολαια...ερωτευμενοι που πριν παντρευτουν εχουν την κυνικοτητα να προβλεπουν να μην ζημιωθουνε στο διαζυγιο...
και καλα στο γαμο, καποιος θα το θεωρουσε προνοητικοτητα, ισως και εξυπναδα. Με τις μηχανες, ειναι δυνατον να μην παρεις αυτη που γουσταρεις, η ακομα χειροτερα, να μην πας βολτα γιατι καιει πολυ, η επειδη θα γραψει χιλιομετρα και θα παρεις λιγοτερα στην πωληση? Τι ναπω, αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου :)

Ετσι ακριβώς όπως τα λες.
θυμαμαι στην αρχη που το ειχα παρει με ρωταγανε ποσο καιει?τους ελεγα δεν ξερω,ανεβει η ρεζερβα κ παω κ το γεμιζω.
Με κοίταζαν σαν εξωγήινοι.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
ΕΓΩ.Ηθελα nt1100 honda ,ειχα το 1/3 σε λεφτα, και τελικα πηρα το voge 500ds προσφορα.
Η κουβεντα γινεται, αν παρακολουθησες απο νωρις, για καποιον που εχει τα χρηματα και καλειται να επιλεξει μεταξυ δυο ισοτιμων, οσον αφορα την αξια, διαφορετικων επιλογων.Το ''οικονομικο κριτηριο'' λοιπον, ειχε να κανει με καταναλωσεις, αξια μεταπωλησης και αν αξιζει τετοιου τυπου παραμετροι να επηρεαζουν την τελικη αποφαση. ΕΣΥ εκανες το λογικο και το προφανες για ολους μας, να παρεις αυτο που μπορουσες.
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
εμένα και τα δυο υπερεκτιμημένα μου φαίνονται σαν τιμή που κοιταω…απλά σκέφτομαι την πιο σωστή επιλογή και το 990 τα κάνει όλα.με το 690 θα ταλαιπωρηθώ σε δικαβαλο και τα σχετικά.Σαν τιμες λόγω του ότι είναι άριστα και έχουν λίγα χιλιόμετρα εκεί παίζουν
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
εμένα και τα δυο υπερεκτιμημένα μου φαίνονται σαν τιμή που κοιταω…απλά σκέφτομαι την πιο σωστή επιλογή και το 990 τα κάνει όλα.με το 690 θα ταλαιπωρηθώ σε δικαβαλο και τα σχετικά.Σαν τιμες λόγω του ότι είναι άριστα και έχουν λίγα χιλιόμετρα εκεί παίζουν
Εάν έχεις τη δυνατότητα οδήγησέ ένα 990 και αν σου αρέσει αυτή η αίσθηση πάρτο και μη σκέφτεσαι τίποτα άλλο...
Και σε αυτό ο-η συνεπιβάτης δεν θα είναι και πολύ άνετα... ;)
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εάν έχεις τη δυνατότητα οδήγησέ ένα 990 και αν σου αρέσει αυτή η αίσθηση πάρτο και μη σκέφτεσαι τίποτα άλλο...
Και σε αυτό ο-η συνεπιβάτης δεν θα είναι και πολύ άνετα... ;)
Ρίξε μια ματιά στο προφίλ του Λευτεράκη
Γούρλωσε τα μάτια απο "ζήλεια" :p κοιτώντας την ηλικία του
Πιθανόν...Αφαίρεσε κ μερικά χρόνια για τη συνεπιβάτιδα
Και μετά
Πάρε αγκαλιά την κυρά σου ,και κλάψε στον ώμο της :D
Βουνίσιε "Kwlo"Γερά...:laugh:
Που δε θα ναι άνετα τα νιάτα ,πάνω στη γk@vla τους ,κ πάνω στο 990
Και 'Αντε Γειά...
:biker2:


ΥΓ: Lefterakis ... Πάρε ένα 990 ,αφού αυτό γουστάρεις. :ok:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρίξε μια ματιά στο προφίλ του Λευτεράκη
Γούρλωσε τα μάτια απο "ζήλεια" :p κοιτώντας την ηλικία του
Πιθανόν...Αφαίρεσε κ μερικά χρόνια για τη συνεπιβάτιδα
Και μετά
Πάρε αγκαλιά την κυρά σου ,και κλάψε στον ώμο της :D
Βουνίσιε "Kwlo"Γερά...:laugh:
Που δε θα ναι άνετα τα νιάτα ,πάνω στη γk@vla τους ,κ πάνω στο 990
Και 'Αντε Γειά...
:biker2:


ΥΓ: Lefterakis ... Πάρε ένα 990 ,αφού αυτό γουστάρεις. :ok:
Έχω δει νεαρούς που κουράζονται με τη σκέψη άρα η ηλικία δεν είναι μέτρο σύγκρισης...
Γεροπαραξενιές βλέπω γατούλη... :p
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Έχω δει νεαρούς που κουράζονται με τη σκέψη άρα η ηλικία δεν είναι μέτρο σύγκρισης...
Γεροπαραξενιές βλέπω γατούλη... :p
Σωστές οι επισημάνσεις.
Και στις δυο σου αράδες.
Τσάκο :friendship:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
εμένα και τα δυο υπερεκτιμημένα μου φαίνονται σαν τιμή που κοιταω…απλά σκέφτομαι την πιο σωστή επιλογή και το 990 τα κάνει όλα.με το 690 θα ταλαιπωρηθώ σε δικαβαλο και τα σχετικά.Σαν τιμες λόγω του ότι είναι άριστα και έχουν λίγα χιλιόμετρα εκεί παίζουν
Το εχω πει και σε αλλους,αν θες ανεση τραβα με το αμαξι!
 
Top Bottom