Αγκαζέ με 3 Θεούς

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Το καλοκαίρι σκέφτομαι στον γυρισμό από εξωτερίκό να κατηφορίσω με την Μπουμπουλήθρα την Ελλάδα απο πάνω προς Αθήνα ακολουθόντας τις 3 ποτάμιες θεότητες.

-Αλιάκμονας.
-Πηνειός.
-Αχελώος.


Αφορμή ενα παλίοτερο συγκριτικό Mega On-Off του ΜΟΤΟ.

Βρίσκοντας στον χάρτη σημεία απ τα κείμενα τους για να παρω μια ιδέα στο περίπου της διαδρομής,
βγαίνει κάτι σαν το παρακάτω.
Στο οποιο πρόσθεσα και το Παντα Βρέχει που το χω καημό.


Θέλω προτάσεις/ιδέες/απόψεις για χωματόδρομους κατα βάση μέσα σε αυτά τα πλαίσια.
Οπως και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία/σημεία ενδιαφέροντος/σημεία κατασκήνωσης.

Αν υπάρχει και gpx ακόμα καλύτερα.

Χοντρικά θα είναι :

1.ΒΕΝΕΤΙΚΟΣ – ΓΡΑΜΜΟΣ (Δ)
2.ΓΡΑΜΜΟΣ – ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ (Δ)
3.ΒΕΛΒΕΝΤΟΣ – ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ (Δ)

4.ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ – ΑΥΛΑΚΙ (Δ)
5.ΑΥΛΑΚΙ – ΠΑΝΤΑ ΒΡΕΧΕΙ (Δ)
6.ΠΑΝΤΑ ΒΡΕΧΕΙ – ΑΘΗΝΑ



*Όπου (Δ) = Διανυκτέρευση (Κυριώς ελεύθερο camping)

Και όποιος ντόπιος θέλει απο τα εκάστοτε μέρη με πλοηγεί εννοείται...






Bαράτε...
(Keep it off road)
:allk:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ελπίζω να είσαι με χωματινα ελαστικά......ιδιως για το κομμάτι του "πάντα βρεχει"
Αφού θα κάνεις εκεί διανυκτερευση....θα πρέπει να έχεις εφοδιαστει με νερό και τρόφιμα.

Τα παραπάνω ισχύουν για όλα τα σημεία διανυκτερευσης, αν και δεν φαίνονται ακριβώς στον χάρτη.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Ελπίζω να είσαι με χωματινα ελαστικά......ιδιως για το κομμάτι του "πάντα βρεχει"
Αφού θα κάνεις εκεί διανυκτερευση....θα πρέπει να έχεις εφοδιαστει με νερό και τρόφιμα.

Τα παραπάνω ισχύουν για όλα τα σημεία διανυκτερευσης, αν και δεν φαίνονται ακριβώς στον χάρτη.
Αφού πήγε ο ξαδερφός μου με το vstrom με ασφάλτινα εγω με τα Κ60 (που θα βαλω απο βδομαδα) θα κολώσω?
:stm:

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αφού πήγε ο ξαδερφός μου με το vstrom με ασφάλτινα εγω με τα Κ60 (που θα βαλω απο βδομαδα) θα κολώσω?
:stm:

Αυτο θελει κουβέντα...
Το περασμένο καλοκαίρι για παράδειγμα....πέρασα από γραμμο και παντα βρεχει με άσφαλτινα.
Όλα καλά....μέχρι που άρχισε να βρέχει στην καλιακουδα και τότε καταλαβαίνεις τι εστι βερυκοκο...
Με τα scout.....θα είσαι μια χαρα
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Αυτο θελει κουβέντα...
Το περασμένο καλοκαίρι για παράδειγμα....πέρασα από γραμμο και παντα βρεχει με άσφαλτινα.
Όλα καλά....μέχρι που άρχισε να βρέχει στην καλιακουδα και τότε καταλαβαίνεις τι εστι βερυκοκο...
Με τα scout.....θα είσαι μια χαρα
Οχι εντάξει ειπαμε.
Επειδη εκείνος ηθελε να παιξει με την τυχη του δε σημαινει οτι θα πηγαινα με ασφαλτινα.
Ουτε καν.
(Απλα δεν ειχε ξαναπαει και δεν ηξερε.
Ο φιλος του με το Τενερε τον κοιταγε καλα καλα.
-Μ αυτα θα ρθεις,εισαι σιγουρος?)
 

Greg Ø

Μέλος
Όνομα
Γρηγόρης
Μοτό
KTM 990 Adventure '07
Φίλε jocker-T, μου αρέσει η ιδέα σου!

Δε μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ αναφορικά με τις πληροφορίες που ζητάς

Αλλά αν το αποφασίσεις τελικά και δεν θέλεις ντε και καλά να είσαι lone rider στο ηλιοβασίλεμα, σφύρα το μία εδώ

Μήπως και βολέψει κάποιον ή κάποιους
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το περασμένο καλοκαίρι για παράδειγμα....πέρασα από γραμμο και παντα βρεχει με άσφαλτινα.
Όλα καλά....μέχρι που άρχισε να βρέχει στην καλιακουδα και τότε καταλαβαίνεις τι εστι βερυκοκο...
Eυτυχως που ειχες παρει τον ιμαντα μαζι...:D:hungover:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
θα μπορουσα να σου κανω παρεα στο κομματι του Παντα βρεχει,να μαστε καλα,οταν ερθει η ωρα,αλλα να σε πληγησω δεν ξερω δυστυχως.
αμα ειναι και χωματινο ακομα καλυτερα.
θα παρακολουθω το θεμα.
;)
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Ελπίζω να είσαι με χωματινα ελαστικά......ιδιως για το κομμάτι του "πάντα βρεχει"
Αφού θα κάνεις εκεί διανυκτερευση....θα πρέπει να έχεις εφοδιαστει με νερό και τρόφιμα.

Τα παραπάνω ισχύουν για όλα τα σημεία διανυκτερευσης, αν και δεν φαίνονται ακριβώς στον χάρτη.
ο αλλος ηταν στην παρεα με ...χαρχαλει .κ εγω με ασφαλτινα το κατεβηκα.η καλιακουδα στο ανεβασμα......αστα να πανε.
παντως αμα θες να πας ,θα πας κ με τις ζαντες που λενε
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ο αλλος ηταν στην παρεα με ...χαρχαλει .κ εγω με ασφαλτινα το κατεβηκα.η καλιακουδα στο ανεβασμα......αστα να πανε.
παντως αμα θες να πας ,θα πας κ με τις ζαντες που λενε
Σωστά.....αλλά εγώ σκέφτομαι την ασφάλεια πάνω από όλα και την απόλαυση....την οδηγική.
 

MARKOS-V

Μέλος
Όνομα
MARKOS
Μοτό
V STROM 650 L9
Σωστά.....αλλά εγώ σκέφτομαι την ασφάλεια πάνω από όλα και την απόλαυση....την οδηγική.
ο καθε σωστος μηχανοβιος την σκεφτεται πρωτα απο ολα.
αλλα,ολοι παλαβοι ειμαστε.αμα μας μπει κατι στην κεφαλα μας,θα το κανουμε βρεξει χιονισει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ο καθε σωστος μηχανοβιος την σκεφτεται πρωτα απο ολα.
αλλα,ολοι παλαβοι ειμαστε.αμα μας μπει κατι στην κεφαλα μας,θα το κανουμε βρεξει χιονισει
Σωστά μιλάς γεροντα......αλλά όταν δίνουμε πληροφορίες σε εκατοντάδες μάτια, πρέπει να λεμε τα σωστά.
 
Top Bottom