Αγορά Σωληνάκι Yπερχείλισης Βενζίνης F800GS;;;

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Η... Μητρική βγάζει τα υπερκέρδη από το σωληνάκι που θέλει αλλαγή μια φορά την δεκαετία ας πούμε;

Ή (επειδή προέκυψε η ανάγκη) από τις βίδες των 5 ευρώ την μια που κανονικά δεν αλλάζονται ποτέ;
Άλλο λέω. Η μητρική και οποιαδήποτε μητρική δεν νομίζω να επέτρεπε στα συνεργεία της αντιπροσωπείας να προμηθεύονται συμβατές βίδες σωληνάκια τσιμούχες και λοιπά ψιλολόγια από το εγχώριο εμπόριο της κάθε χώρας και να χάνει οποιοδήποτε μέγεθος κέρδους, το οποίο σίγουρα δεν είναι μεγάλο αλλά σε ένα οικονομικό μοντέλο που και η παραμικρή απόκλιση από τους στόχους κερδοφορίας έχει αντίκτυπο στην τρέχουσα τιμή της μετοχής και στις απαιτούμενες αποδόσεις των μετόχων, μάλλον και οι βίδες και τα σωληνάκια μετράνε και γιαυτό τελικά τιμολογούνται όπως τιμολογούνται.

Έχω πληρώσει βίδα ζελατίνας 12 ευρα
Έχω πλερώσει στο Xmoto σωληνάκι 54€! Ακούω σωληνάκι και ιδρώνω!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Η... Μητρική βγάζει τα υπερκέρδη από το σωληνάκι που θέλει αλλαγή μια φορά την δεκαετία ας πούμε;

Ή (επειδή προέκυψε η ανάγκη) από τις βίδες των 5 ευρώ την μια που κανονικά δεν αλλάζονται ποτέ;
νομίζω πως είναι μια τακτική για να αποφεύγουν περαιτέρω πολυπλοκότητα στα Logistics. Δηλαδή σε κοινά κινήσιμα αναλώσιμα όπως ένα σωληνάκι ας πούμε σου λέει μια τιμή αντε γεια και κανένα συνεργείο και καμία αντιπροσωπεία πιστεύω δεν θα ντραπεί να σου το πει. Πιθανώς δηλαδή να μην υπάρχουν καν στοκ αυτά τα πράγματα τα χαζά σε αποθήκες και βάζοντας τρελή τιμή έτσι κι αλλιώς δεν τα ζητάει κανείς. Και σου λεει άμα τα ζητήσει οκ βγάλαμε για τη μανουβρα μεροκάμματο. Αλλιώς λογική δεν έχει.
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Βάλε σωληνάκια σιλικόνης,το είχα πάθει και εγώ !
Πάρε κομμάτι για δείγμα ;)
Τωρα το ειδα το νημα και το γραφω να υπαρχει....
Τα σωληνακια σιλικονης ΔΕΝ προτεινονται για βενζινη καθως η σιλικονη ΔΕΝ ειναι ανθεκτικη στην βενζινη
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Τωρα το ειδα το νημα και το γραφω να υπαρχει....
Τα σωληνακια σιλικονης ΔΕΝ προτεινονται για βενζινη καθως η σιλικονη ΔΕΝ ειναι ανθεκτικη στην βενζινη
Το συγκεκριμένο που μου κόπηκε εμένα είναι εκτόνωσης και υπερχείλισης και όχι παροχής οπότε θεωρητικά και ένα σιλικόνης μια χαρά θα έκανε αφού θα ερχόταν σε επαφή με βενζίνη μια στο τόσο και αν. Πήρα 1.5 μέτρο κανονικό βενζίνης όμως το οποίο έχει και πλέξη ενίσχυσης μέσα που δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα στην τοποθέτηση λόγω ακαμψίας. Οπότε όλα καλά!
 

Gee

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
Ducati Streetfighter 1098
Το συγκεκριμένο που μου κόπηκε εμένα είναι εκτόνωσης και υπερχείλισης και όχι παροχής οπότε θεωρητικά και ένα σιλικόνης μια χαρά θα έκανε αφού θα ερχόταν σε επαφή με βενζίνη μια στο τόσο και αν. Πήρα 1.5 μέτρο κανονικό βενζίνης όμως το οποίο έχει και πλέξη ενίσχυσης μέσα που δεν μου δημιούργησε κάποιο πρόβλημα στην τοποθέτηση λόγω ακαμψίας. Οπότε όλα καλά!
οπως ειπα το γραφω για να υπαρχει...μην δημιουργηθουν λαθος εντυπωσεις απο καποιον που μπορει να το διαβασει και παει πχ και παρει σωληνακι σιλικονης για να το χρησιμοποιησει σε παροχη βενζινης

αν στην περιπτωση σου ημουν εγω δεν θα προτιμουσα σιλικονης παντως, καλα εκανες και πηρες σωληνακι βενζινης. αν καθε φορα που γεμιζεις πηγαινει λιγη βενζινη εκει μπορει πολυ γρηγορα να το χαλασει και κριμα η ταλαιπωρια σου
 
Top Bottom